Гість конференції: Микола Федорович Грабар, кандидат на пост Президента України, Президент Всеукраїнського центру захисту прав людини, Голова Української спілки боротьби з мафією та корупцією, адвокат адвокатури м.Києва, народний депутат України (1994-1998), депутат Київської міської ради.


Стенограма конференції (версія для друку)


Микола Грабар

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 23/   (Всього: 21)

Запитання 2. Автор Гриценко І.С.
Як Ви ставитеся до інцидентів, що трапилися з Ющенком та Януковичем? Чи не означає це, що Хтось хоче вибити цих кандидатів з перегонів, аби проторувати шлях Морозу?
27.09.2004 10:24
Вважаю, що інциденти, що трапилися з Ющенком та Януковичем, це сплановані владою передвиборчі ходи, мета яких залякати простих українців і переконати всіх нас, що якщо двох так званих "основних кандидатів" держава не може захистити і допустила щодо них дії, які виходять за рамки цивілізованого розвинутого суспільства, то що можна говорити відносно інших кандидатів та відносно будь-якого простого, пересічного незахищеного громадянина цієї держави. Як кандидат на пост Президента України я двічі робив відповідні публічні заяви щодо неналежної охорони кандидатів на пост Президента України Управлінням державної охорони. Останні інциденти з Ющенком та Януковичем яскраво ілюструють та підтверджують мої слова з цього приводу.
Невдала спроба замаху на життя Ющенка підтверджує тезу, що влада не зупиниться ні перед чим у прагненні здобути будь-якою ціною перемогу на цих виборах. Гадаю, що це не остання спроба в такий спосіб здобути перевагу над іншими кандидатами. І сьогодні мова йде не тільки про Ющенка. Припускаю, що аналогічні дії влади та підпорядкованих їй спецслужб найближчим часом можуть бути здійснені в різній формі і стосовно інших кандидатів.
Що стосується так званого замаху на життя Януковича, я взагалі не хочу коментувати цю подію. Думаю, що виборці в усьому вже розібрались, самостійно оцінять цей факт і зроблять правильні висновки.

27.09.2004 11:59
Запитання 3. Автор Владимир
Добрый день, я из Симферополя. Как Вы относитесь к тому, чтобы русский язык был вторым государственным языком в Украине?
27.09.2004 10:25
Добрый день, уважаемый Владимир. Я крайне отрицательно отношусь к тому, чтобы во Франции вторым государственным языком был признан английский. Точно также крайне отрицательно отношусь к тому, чтобы в независимом государстве Украина вторым государственным языком был русский. Глубоко уважая всех граждан Украины, которые разговаривают на русском языке, я не вижу необходимости отстаивать идею провозглашения вторым государственным языком русского языка. Считаю, что те кандидаты, которые в своих программах заявляют об этом, в конечном итоге обманут вас, избирателей, которые хотят видеть русский язык вторым государственным языком, как это было в 1999 году, когда действующий Президент победил на выборах не в малой степени благодаря наличию в предвыборной программе такого пунката, так и не приступив к его реализации на протяжении последующих пяти лет.
Считаю, что важно не то, на каком языке говорит человек, в том числе кандидат на пост Президента Украины, а важно то, что именно он говорит.
Относительно русского языка, в случае моего избрания, готов рассмотреть вопрос о предоставлении ему статуса официального языка в Украине с законодательным закреплением этого положения.

27.09.2004 12:08
Запитання 4. Автор Руслана П.
Уважаемый господин Грабар, скажите, как Ваша семья относится к Вашему выдвижению в кандидаты? Неужели одобряет?
27.09.2004 10:26
Шановна пані Руслано, моя сімя - це сімя професійного політика, в якій і моя дружина - історик та юрист за фахом, і мої двоє дорослих доньок - майбутні юристи, студентки юридичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, з розумінням поставилися до прийнятого мною рішення про висунення кандидатом на пост Президента України і цілком підтримують мене. І не тільки в цьому рішенні, а й у проведенні передвиборчої кампанії.

27.09.2004 12:15
Запитання 5. Автор ІСД
Пане Миколо! Як Ви розцінюєте відставку Євгена Марчука, а також останні заяви державного керівництва стосовно НАТО?
27.09.2004 10:28
Відставка пана Марчука є логічним наслідком його стану та його поведінки в органах найвищої влади. В свій час, в 1999 році я вкрай негативно сприйняв позицію Марчука у відомих подіях щодо "канівської" четвірки. Подальше життя Марчука та його діяльність як державного діяча підтверджують тезу про те, що у цій державі діюча влада може будь-кого використати, а згодом викинути.
Не вважаю, що звільнення Марчука є підготовкою до силового варіанту розвязання проблеми виборів в Україні, як сьогодні допускають засоби масової інформації.
З приводу НАТО вважаю, і це є одним із пунктів моєї передвиборчої програми, що Україна як держава, яка добровільно, в односторонньому порядку відмовилась від ядерної зброї, повинна в порядку компенсації отримати членство в НАТО та відповідний військовий захист.

27.09.2004 12:23
Запитання 6. Автор Олег, м. Бровари
Відновлення авторитету місцевої влади - це добре. Але як це зробити? Адже зараз все робиться навпаки. До речі, що Ви думаєте з приводу арешту Кімлача з Вишгорода?
27.09.2004 10:30
Шановний пане Олег, Одна з найбільших проблем нинішньої влади - це відсутність довіри до неї з боку населення, з боку громадян України.
Моя передвиборча програма наскрізь пронизана пунктами, які спрямовані на підвищення авторитету влади як суспільної інституції, на відновлення довіри громадян до своєї влади. Детально з моєю виборчою програмою ви можете ознайомитися на сайті www.Grabar.org або з передвиборчих плакатів, розміщених на виборчих дільницях.
Зверну Вашу увагу лише на окремі пункти моєї програми. А саме:
1. Прямі вибори населенням голів областей та районів з одночасним обійманням ними посад голови відповідної державної адміністрації та голови ради, що не тільки зменшить бюджетні витрати на утримання цих органів, а й усуне двоєвладдя в регіонах та на місцях та підвищить ефективність місцевої влади.
2. Прямі вибори населенням суддів всіх судів України на всіх рівнях. Вважаю, що третя незалежна гілка влади повинна формуватися найвищим носієм влади - українським народом. Це не тільки зменшить вплив та тиск на судові органи з боку виконавчої та представницької влади, а й підвищить відповідальність суддів за наслідки їх діяльності.
3. Законодавче запровадження регулярної звітності Президента України, інших найвищих посадових осіб, керівників областей, районів, міст та сіл перед виборцями про результати своєї діяльності, на особистих зустрічах з виборцями та в засобах масової інформації, в тому числі електронних, радіо та телебаченні.
4. Законодавче запровадження нового механізму заміщення вакантних посад в органах державної влади, на умовах конкурсного відбору кандидатів.
5. Очищення правоохоронної системи та судових органів від корумпованих прокурорів, суддів, міліцейських чинів.
6. Звільнення найвищих посадових осіб держави, причетних до корупційних скандалів, незаконної приватизації, розкрадання державних бюджетних коштів, замовних вбивств журналістів та політичних діячів.
Програма містить і інші пункти, які за браком часу мною не розкриваються.
Що стосується арешту Кімлача - арешту Вишгородського міського голови, я відповідаю таким чином: злодій і хабарник, незалежно від займаної посади повинен сидіти в тюрмі, чесна людина, яка веде політичну боротьбу з існуючим режимом - повинна бути захищена від свавілля правоохоронних органів.

27.09.2004 12:39
Запитання 7. Автор Степан К.
Шановний пане Грабар!
Скажіть, будьте ласкаві, чи не збираєтеся Ви знімати свою кандидатуру, як це зробив Кононов? Як Ви оцінюєте його вчинок?
27.09.2004 10:30
Шановний пане Степане! Дякую Вам за запитання. Доводжу до Вашого відома, що я є самостійним кандидатом на пост Президента України, на відміну від багатьох інших кандидатів, яким ЗМІ закидують докори про їх технічний характер. Відповідно, беручи участь у цих виборах, я свідомо прийняв для себе рішення, що не зніматиму свою кандидатуру до кінця виборчих перегонів.
Що стосується Кононова, то мені невідомі справжні мотиви його рішення зняти свою кандидатуру. Відповідно, коментуючи цей факт, я можу сказати лише таке: це справа самого Кононова.

27.09.2004 12:43
Запитання 8. Автор Світлана Рябошапка
Знаю, що Ви з Хусту. Чи не буде націоналістичних проявів у Вашій діяльності, коли Ви станете Президентом?
27.09.2004 10:34
Шановна пані Світлано, дякую за Ваше запитання. Я дійсно народився в місті Хусті Закарпатської області, де пройшло моє щасливе дитинство. Не вдаючись до патетики, разом з тим хочу сказати Вам, що я з молоком моєї мами, Грабар Марії Василівни, верховинки за походженням, я ввібрав у себе такі поняття та людські цінності, як любов до рідного краю, любов до Батьківщини, повага до старших і т.ін.
Місто Хуст знаходиться всього в 70 км від географічного центру Європи і всі політичні, культурологічні процеси в державі, як і процеси налагодження взаємостосунків між різними народами, націями і народностями, які проживають у Закарпатті, в цій області проявляються якнайкраще. Цьому сприяє територіальне розташування області, яка межує з чотирма іншими державами світу, її близьке сусідство до Європи. Сьогодні, як виходець із Закарпаття, я можу з гордістю сказати, що в Закарпатті міжнаціональних, етнічних проблем не існує.
У моїй передвиборчій програмі є конкретні пункти, які відображають мою позицію з цього приводу.

27.09.2004 12:53
Запитання 9. Автор Іван Кириленко
Доброго дня.
Цікаво дізнатися, чому ви вийшли з партії "Реформи та
порядок"? Як ви ставитися до її перейменування на "Нашу Україну"? І
взагалі до якої політичної ідеологІї тяжієте?
27.09.2004 10:36
З партії "Реформи та порядок" я добровільно вийшов у вересні 1998 року після того, як керівництвом цієї партії фактично було відмовлено мені - одному із засновників партії та члену її правління - у підтримці на виборах народного депутата України по Бориспільському виборчому округу № 97. Відмова у підтримці була наслідком моїх особистих стосунків з окремими лідерами партії.
До питання перейменування партії "Реформи та порядок" на партію "Наша Україна" я ставлюся спокійно. Вважаю це справою внутріпартійною та внутріблоковою.
Взагалі я позапартійний. Саме з огляду на цей свій статус я і пропоную сьогодні виборцям України обрати мене в якості Президента, бо вважаю, що тільки позапартійна особа сьогодні здатна обєднати під своїм началом різнополярні політичні сили суспільства. За духом та ідеологією я демократ.

27.09.2004 12:59
Запитання 10. Автор gnatenko  
Ув. Николай Федорович!
Какова цель Вашего выдвижения в Президенты Украины?
Что это: пиар-акция, или что-то другое?
Спасибо.
27.09.2004 10:38
Шановний Миколо Федоровичу, Дякую Вам за запитання щодо причин мого висунення. Моє висунення канидатом на пост Президента України є логічним продовженням моєї політичної діяльності, яку в активній формі на найвищому державному рівні я здійснюю впродовж останніх 15 років, починаючи з 1989 року, коли вперше балотувався кандидатом в народні депутати колишнього СРСР від загальнонаціонального виборчого округу №33, що охоплював територію всього міста Києва.
Тоді, весною 1989 року серед 33 кандидатів у народні депутати СРСР я зайняв 11 місце. Відтоді і розпочав свій відлік мій політичний досвід. У наступному, 1990 році мене, молодого прокурорського працівника, було обрано депутатом Київської міської ради та головою постійної комісії Київради з питань правопорядку та боротьби з організованою злочинністю. Як член Президії Київради, в травні 1999 року, я розробив і запропонував Київраді ухвалити рішення про затвердження Положення про голову та Президію Київської міської ради, відповідно до якого і голова Київради, і голови постійних комісій, і окремі депутати Київради отримували право переходу на професійну роботу в Київраду. Київрада першою серед органів місцевої влади в колишньому СРСР запровадила таке Положення. Це була реальна робота по ствердженню нового життя, нових устроїв і належних умов для проголошення незалежності нашої держави і ствердження України як самостійної суверенної держави.
Згодом всі наступні роки моєї діяльності в Київраді були спрямовані на збереження проголошеної незалежності України.
У 1994 році мене було обрано народним депутатом України і я працював у Комітеті Верховної Ради України з питань законності і правопорядку.
Згодом кияни ще двічі - в 1994 та 1998 роках - обирали мене депутатом Київради. На жаль, у 2002 році в результаті маніпуляцій влади та замовлення судових рішень мене було знято з реєстрації кандидатом у депутати рішенням Святошинського районного суду м. Києва за кілька тижнів до виборів. Незважаючи на явну незаконність цього замовного судового рішення, відновити порушені права мені не вдалося, оскільки виборчий закон містить норму, згідно з якою будь-які рішення, ухвалені судом з виборчих питань, є остаточними і оскарженню не підлягають.
Абсурдна норма Закону вивела мене, як і багатьох інших політиків, з активного політичного життя держви. Але я не змирився з таким становищем і не склав рук. Як адвокат і правозахисник здійснював активну громадську роботу, працюючи президентом Всеукраїнського центру захисту прав людини і головою Української спілки по боротьбі з мафією та корупцією.
Підсумовуючи відповідь на Ваше запитання, я скажу Вам так: моє висунення на пост кандидата у Президенти України є цілком природним і закономірним продовженням моєї громадсько-політичної діяльності, а не піар-акцією, як комусь хотілося б це представити.
Висунення Миколи Грабара - це протест проти існуючої корумпованої, наскрізь прогнилої і недолугої влади. Це спосіб донести до виборців свою позицію в питаннях боротьби з мафією та корупцією, в питаннях зміни системи влади в Україні, в питаннях захисту прав громадян.

27.09.2004 11:44
Запитання 11. Автор Президент
Доброго дня, пане Грабар!
Як Ви вважаєте, які ще засоби може застосувати влада для знищення опозиції? Чи є ймовірність того, що влада вдасться до фальсифікації виборів?
27.09.2004 10:43
Шановний пане Президенте, я вважаю, що ставленик влади - діючий Прем'єр-міністр України не має жодних шансів виграти вибори Президента України 31 жовтня 2004 року.
І Ви знаєте чому!
Ні владі, ні йому не допоможе вся сукупність способів та механізмів передвиборчих політтехнологій, задіяних у цій виборчій кампанії.
Єдиним варіантом, коли влада може перемогти народ у цьому двобої, є пряма фальсифікація результатів виборів.
Саме виходячи з цього, з метою унеможливлення фальсифікації виборів, мною, як кандидатом на пост Президента України, 17 серпня 2004 року було запропоновано проект політичної угоди про забезпечення проведення чесних та демократичних виборів Президента України 31 жовтня 2004 року, який був надісланий усім 25 іншим кандидатам на пост Президента України для розгляду та підписання. На жаль, лише один кандидат відгукнувся на мою пропозицію і підписав угоду, після чого вона набула статусу юридичного документа. Інші кандидати воліють мовчати, або робити красиву міну при поганій грі.
Хочеться вірити, що сьогодні український виборець зріс і йому, як і Україні, вже 13 минуло, а тому, закінчуючи відповідь на це запитання, у Вашій особі, пане Президенте, звертаюся до всього українського народу словами відомого українського поета і революціонера Тараса Шевченка: "БОРІТЕСЯ - ПОБОРЕТЕ!".
Об'єднавшись, ми переможемо і не допустимо фальсифікації результатів виборів.
Україно, встань з колін!

27.09.2004 15:21
x