Гість конференції: Леонід Григорович Косаківський, перший мер м. Києва.

 
Леонід Косаківський

Дивитися останні повідомлення Перегляд всіх повідомлень На головну сторінку

1/ 2345/   (Всього: 43)
Запитання 1. Автор Адміністратор
Починаєм?
08.07.2004 11:23
потроху так

08.07.2004 11:40
Запитання 3. Автор Плешко Катерина "Закон і бізнес"  
1. Діючого мера охрестили “найзапеклішим будівельником” столиці, і в той же час нагородили відзнакою “за найнахабніший лісоповал”. Як ви оцінюєте його діяльність?
2. Зважаючи на Ваш багаторічний досвід мера, яких професійних помилок припустився О.Омельченко, керуючи столицею?
3. Чого Ви не встигли реалізувати, перебуваючи на посаді мера?
08.07.2004 11:28
1. З етичних міркувань я не хотів би вдаватися до персональних оцінок у цьому випадку. Але, повірте, я знаю сутність цієї людини набато краще, ніж будь-хто інший. Запрошую Вас відкрити окрему главу, присвячену йому, у моїй книзі "Переворот на Крещатике-2" та ознайомитися з деякими фактами, які досить красномовні. Усі міфи про "великі здобутки" Омельченка у будівельній сфері розбиваються, якщо подивитися елементaрні статистичні викладки. Приміром, зараз при загальному рості житлового будівництва значно менше будується житла для черговиків, ніж це робилося моєю адміністрацією у 1995 р. у набато складніших економічних умовах. Практично не зводяться дитячі садки, школи, інші потріні людям об'єкти. Тобто, у будівництві абсолютно втрачений соціальний вимір. Натомість загрозливого характеру набув "архітектурно-будівельний вандалізм", внаслідок якого, на догоду грошовим мішкам, нищаться цінні пам'ятки, неповторне історичне обличчя міста, що формувалося століттями. Останнє є реальним результатом діяльності нинішніх можновладців, за яку вони мають нести відповідальність перед прийдешніми поколіннями. Оце і є справжня оцінка того, що відбувається в столиці.
2. Деклароване самоврядування у виконанні нинішньої міської влади фактично перетворилося в самоуправство столичних чиновників. У місті панує навіть не режим "керованої" демократії, який склався у Москві і яку так наполегливо копіює в усьому київські керманичи, а провенційна диктатура купки наближених до градоначальника осіб, у руках і знаходиться реальна влада в місті. Фактично позбавлені повноважень райони. Помилкою було штучне проведення перерозподілу меж між ними. У місті відсутня свобода преси, все подається тільки в лакованому міською адміністрацією вигляді. На сесіях міської ради панує суцільний "одобрямс". Те, що було в мої часи, зараз здалося б, мабуть, розгулом демократії. Не можна керувати містом, як будівельною бригадою. Омельченко не вийшов за межі своїх виконробських уявлень про управління. В цьому головна проблема.
3. Багато чого. За чим щиро шкодую. Хоча багато програм, які ми розпочинали в 1993-1995 р.р., реалізуються і досі. Нинішня міська адміністрація і дотепер безсоромно займається політичними крадіжками, експлуатуючи напрацювання моєї команди, видаючи їх за свої досягнення. Я пишаются тим, що мені вдалося повернути місту його древній герб, відродити старі і започаткувати нові міські традиції, підняти місто з колін і дати йому нове дихання. Деякі програми, на жаль, тих же житлових облігацій, сьогодні спотворені і стали просто комерційними проектами. У мій час вони задумувалися як засіб ліквідації квартирної черги.

08.07.2004 13:58
Запитання 4. Автор Anonymous author
чи плануєте Ви брати участь у виборах мера в 2006 році?
08.07.2004 11:33
Про це зараз говорити ще зарано. Але вибори і мера, і депутатів Київради не залишаться поза моєю увагою.

08.07.2004 13:20
Запитання 7. Автор Мешканець міста Вишгород
Як Ви ставитеся до пропозиції Омельченка об'єднати Київ та Київську область в єдине адміністративно-територіальне утворення? Дякую за відповідь.
08.07.2004 11:43
Як недалугий політичний прожект, який не має під собою відповідного правового підгрунтя. Це суто виборча, піарівська акція. Міській адміністрації краще було б зосередитися на розв'язанні тих нагальних проблем, які є в Києві. А обіцяти тягнути в прилеглі до Києва міста газопровід чи тролейбусну лінію - це безвідповідально. Ми бачимо, в якому стані пасажирський транспорт у місті Києві. Є й інша проблема. У Kиєві ми сьогодні маємо престижний центр і безперспективну периферію, де людям доводиться щодня долати полосу перешкод, де запущена соціальна сфера, захаращені підвір'я, тощо. На цю проблему доцільно було б звернути увагу міським керманичам. А взагалі-то проблема столичного округу є конституційною. Вона зараз не на часі.

08.07.2004 12:40
Запитання 8. Автор Киянка з району Нивки
Як вирішити проблему "хрущовок" у Києві?
08.07.2004 11:44
У 1994 р. мною було підписано відповідне розпорядження з цього питання. Розроблені пілотні проекти. Ми бачили, як цю проблему можна розв'язати. Але, на жаль, нова міська адміністрація, яка в 1996 p. прийшла нам на зміну, поклала цю справу у шухляду і заговорила її. Дійсно, ця проблема для Києва достатньо гостра і до неї потрібно повертатися і розв'язувати її на серйозному рівні.

08.07.2004 12:34
Запитання 9. Автор Іван Г.
Шановний пане Косаківський! Я чув, що начебто Київська влада знову хоче взяти позику, розмістивши муніципальні облігації на 200 млн. євро. Чи доцільно це робити? І чому прийнято таке рішення? А які будуть наслідки?
08.07.2004 11:45
Узагалі-то, увесь світ живе у кредит. Це загальносвітова практика. Але за єдиної умови - прозорості цього процесу. Міська адміністрація має звітувати, як використані ті кредити, що були отримані раніше. І тоді кияни зможуть зробити відповідний висновок. Поки що ця інформація закрита. Проблема Києва - не у відсутності коштів, а в їх раціональному використанні. Значні резерви можна знайти при аналізі витратної частини бюджету і вилучення зайвих видатків, які не є першочерговими. Повірте, це значні кошти.

08.07.2004 12:30
Запитання 10. Автор Славко
Чого ви чекаєте від Президентських виборів-2004? Як ви вважаєте, чи будуть вони чесними? Хто, на вашу думку, з нинішніх претендентів на цю посаду найбільш підходить на роль загальнонаціонального лідера?
08.07.2004 11:46
Чекаю, як і всі, позитивних змін. Хотілося б сподіватися, що вибори будуть чесними. Очікую на теледебати, пропозиції щодо яких я законодавчо вносив ще у 2000 році і які дозволять людям зробити свідомий вибір. Але напевно, багато з нас змушені будуть скористатися мудрою порадою царя Соломона: із двох зол нам доведеться вибирати менше.

08.07.2004 13:28
Запитання 11. Автор Любов Іванівна
Леонід Григорович, де Ви звичайно відпочиваєте - в Україні чи закордоном? Куди цього літа збираєтеся?
08.07.2004 11:46
Звичайно відпочиваю в Криму, в Місхорі. Такі самі плани і на серпень цього року. Закордоном бував тільки у відрядженнях, жодного разу - на відпочинку. Останнього разу виїжджав у квітні 2002 року на сесію ПАРЕ у Страсбург.

08.07.2004 13:19
Запитання 12. Автор Григоренко Іван Миколайович
Доброго дня. Скажіть, як Ви ставитеся до конфлікту навколо "Сільських вістей"? На чиєму Ви боці - Шлаєна чи професора Яременка? Ви ж повинні мати власну позицію, якщо Ви політик. Сподіваюся на відверту відповідь.
08.07.2004 11:49
У нашій державі, згідно з Конституцією, відповіді на подібні спірні питання може давати тільки суд. Якщо потрібно - Конституційний або навіть Європейський Суд з прав людини. Це правовий вимір проблеми. Як людина, я також маю на це певні погляди, але вони можуть бути тільки особистими враженнями. Не хотілося б, щоб деякі проблеми використовувалися, як знаряддя політичної боротьби. Я знаю добре багатьох журналістів з "Сільських вістей", поважаю їх. І газета повинна існувати й надалі. Заборону будь-якої газети вважаю неприпустимим. Є інші механізми, як владнати ці справи.

08.07.2004 12:46
Запитання 13. Автор tram_fanat  
Я - мешканець Печерська, і колись від мого дому до найближчої
трамвайної лінії було метрів 300. Зараз, щоб побачити трамвай мені
потрібно пройти або проїхати іншим транспортом 3,5 км. І моє
транспортне сполучення після знесення трамвайних ліній на
Печерську і Саксагаганського лише погіршилось. Погіршилось
сполучення з Борщагівкою, лівим берегом, бібліотекою Вернадського,
вокзалом.

А який жах твориться робиться на станції метро "Вокзальна" після
того, як пасажиропотік з Борщагівки було переведено на Вокзал, на
маршрут 1-к ? І я ніколи не перестану проклинати тих, хто
розробляв плани знищення трамваїв на Саксаганського, Печерську,
Деміївці, Львівській площі. Нам вдовбують в голову, що проблемеми
транспорту повині вирішувати лише "дипломовані фахівці" в цій
галузі. Але, слід мати на увазі, що злочинні плани ліквідації
трамвайних ліній в Києві розроблялись і розробляються саме тими
"фахівцями", які самі громадським транспортом практично НЕ
КОРИСТУЮТЬСЯ!!!

Але підступне знищення трамвайної лінії через міст Патона, підготовка до якого велась в суворій секретності, так, що самі пасажири дізнавались про це лише на наступний день після початку демонтажу колії, перевершило всі мої сподівання. Коли за один день не лише було знищено дуже перспективну трамвайну лінію, але й розірвано єдину трамвайну систему міста, що в майбутньому створить дуже великі труднощі для поновлення трамвайного парку і капітального ремонту вагонів (фактично це поставило під загрозу можливість реконструкції швидкісної трамвайної лінії).

Створюється враження, що теперішнє керівництво міста і держави взяло курс на знищення трамваю "як ворожого класу".

Тому в мене до Вас наступне запитання:
ЯК ВИ СТАВИТЕСЬ ДО СЬГОДНІШНЬОЇ СИТУАЦІЇ В ГАЛУЗІ МІСЬКОГО
ТРАНСПОРТУ, І ЧИ ПІДТРИМУЄТЕ ВИ ТЕПЕРІШНІЙ КУРС НА ПОВНЕ ЗНИЩЕННЯ ТРАМВАЮ
ЯК ВИДУ ТРАНСПОРТУ?
08.07.2004 12:01
Ситуацію у міському транспорті оцінюю як критичну. Природа цієї кризи і шляхи її подолання я виклав у своєму виступі на круглому столі "Транспортна інфраструктура Києва: як досягти європейських стандартів", матеріали якого виставлені на сайті www.soskin.info. Ви зможете там з ними познайомитися. Я проти знищення трамвайного сполучення в нашому місті, а навпаки, за якого всілякий розвиток.

08.07.2004 13:36