Тема конференції: «Українська Національна Рада» – єдиний шлях утвердження Української держави

Учасник конференції:      

     
Юрій Іванович ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ,
Олег Ігорович СОСКІН,
Володимир Мефодійович ПИЛИПЧУК,
Михайло Михайлович РОЛЬ

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 2/   (Всього: 20)
Запитання 1. Автор В.Ф.Панібудьласка, історик
Доброго дня, панове, щось сім років не було чутно про Раду, і от перед президентськими виборами хтось хоче реанімувати цей проект? Під кого з кандидатів у Президенти це робиться? Невже замовлення пана Ющенка? Сподіваюся на відверту відповідь.
14.12.2009 14:32

Хочемо відразу наголосити, що всі наші відповіді будуть щирими й відвертими. Це один із ключових принципів діяльності Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» (До «УНР»).

Ідея створення ДО «УНР» виникла задовго до появи на політичній арені абсолютно всіх нинішніх кандидатів на посаду Президента України. Підкреслимо: ні один з чинних кандидатів не має жодного стосунку до ДО «УНР»!

Протягом 7-років ДО «УНР» оперативно і гостро реагує на дії всіх гілок влади і заявляє про це публічно (хоч це, з відомих причин, не завжди висвітлюється у ЗМІ), а також проводить велику організаційну та просвітницьку роботу (що буде доведено до суспільства найближчим часом). З другого боку, механізм реформування системи влади, запропонований ДО «УНР», довго не знаходив належного розуміння. А сьогодні ми відчуваємо, що народ не тільки сприймає, а й вимагає саме такий формат консолідації.


17.12.2009 11:10
Запитання 2. Автор викладач  
Таке враження, що після розколу РУХу і згасання КУНу та обману сподівань НУНСу українські націоналісти не вірять у свою політичну спроможність і працюють за гроші на добре відомих нам олігархів. Що має статися в суспільстві, щоб наші громадяни стали вступати до партій за ідейними переконаннями, а не зарплатами? Які інструменти реального контролю політичних, партійних лідерів? Чи можна відділити олігархів від політики? Як це роблять наші сусіди (якщо роблять)?
Дякую
14.12.2009 15:22

Розкол РУХу та інших національно-демократичних партій стався з вини їх керівних верхівок, які не змогли поділити владу в межах своїх політичних сил. Провина рядових членів партій, що вони не змогли вчасно поставити своїх лідерів на місце або відсторонити їх від керівництва. До вождизму призводить саме безконтрольність партійних верхівок і грубе порушення статуту. Справжні українські націоналісти ніколи не продаються! Вони повинні рішуче ставити ультимативні вимоги до своїх керманичів. Якщо це не спрацьовує, члени партій повинні вийти з цієї політичної сили і працювати в ім’я України в іншому форматі. За таких умов клановій олігархії місця в політиці не буде!

В.Пилипчук: Особисто я був проти дезінтеграції РУХу на політичні партії. Адже розумів, що це призведе до деструкції єдиного електорального поля України центриського та право-центриського спрямування. А новостворені партії будуть між собою конкурувати, конфліктувати на цьому полі. В знак протесту я ні в одну з нових партій – осколків РУХу не вступив. Але потреба в об’єднанні патріотичних сил існує. Аналізуючи невдачі спроб в цьому процесі, ми зараз розробляємо нову методологію співпраці (про неї далі), яка повинна призвести до позитивного результату.


17.12.2009 11:25
Запитання 3. Автор Дмитро Воловик, м. Суми
Якщо ДО "УНР" діє протягом 7-ми років, то чому ж, тоді (як відомо із ЗМІ) на 20 грудня запланований... Установчий з"їзд "Української Національної Ради"? Щось тут не в"яжеться.
15.12.2009 10:06

Ще раз нагадуємо: ДО «УНР» створене 30.11.2002 на виконання рішень форуму демократичних сил (який проходив 14-15 вересня того ж року в Будинку культури КПІ за участю понад 40 політичних партій та громадських організацій). Суб’єктами ДО „УНР” є і політичні партії, і громадські організації, і індивідуальні члени.

А те, що намагаються створити певні особи сьогодні: якщо воно створюється в ім’я України, то ми будемо вітати і співпрацювати з ними; а якщо створюється під конкретну особу, гроші або вибори, то воно відімре. Тобто, через квартал-півроку або буде плідна співпраця між нами, або…


17.12.2009 11:39
Запитання 4. Автор Ярослав Вовк
Шановні панове, яким чином Ви сподіваєтесь вплинути на той «гармидер», який зараз у владі та державі, адже, реально на найближчих виборах в Україні знов перемагатимуть гроші.
Поки український народ не «візьметься за вила», - нічого не буде.
А вони роблять так, щоб народ бідував та заробляв тільки на шматок хліба – щоб не здох, та зміг обслуговувати можновладців.
Більше чекати неможна.
15.12.2009 12:54

Сьогодні дедалі більше українців усвідомлюють, що, на жаль, шляхом виборів усунути від влади правлячу кланову олігархію не можливо. БУДЬ-ЯКА ВЛАДА (а особливо влада в недостатньо сформованій державі) ПОВИННА БУТИ ПІД ПОСТІЙНИМ КОНТРОЛЕМ З БОКУ НАРОДУ! Необхідно реалізувати конституційне право народу бути джерелом та носієм влади в державі. Це можна зробити через механізм реального народовладдя, запропонований ДО «УНР». Це, так би мовити, цивілізований формат, про які ви кажете.

В.Пилипчук: Хотів би уточнити, що нинішня діяльність всіх політичних партій характеризується дискретністю – „від виборів до виборів”. В період між виборами вони не виконують своїх партійних функцій. Завдання УНР – в період між виборами контролювати кожен крок влади, підтримувати владу в тому, що вона діє у відповідності з головною метою ДО „УНР”. Головна мета ДО „УНР” – вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності.

Але не підтримувати владу, якщо її діяльність буде заважає або суперечити досягненню мети. Якщо влада не буде діяти відповідно до цієї мети, ми повинні її критикувати, протестувати, організовувати спротив в тих видах діяльності, що йдуть проти інтересів народу і не відповідають згаданій меті. Ми не виключаємо активних форм боротьби, коли будемо звертатися до народу і мобілізовувати його на активні форми суспільного, громадського примусу влади для повернення її діяльності в русло інтересі народу України.

Це що стосується державного рівня. А на місцевому рівні ми повинні захищати інтереси конкретних громадян в конкретному випадку. Наша діяльність спрямована на становлення громадянського суспільства і передбачає забуття формули „моя хата – з краю” - не повинно бути байдужості до чужого горя або проблем.

Формат ДО „УНР” забезпечує захист громадян на всіх рівнях, і таким чином залучатиме нових прихильників та симпатиків.


17.12.2009 11:57
Запитання 5. Автор Олесь (Рівне)
Шановний Олеже Ігоровичу! Чому Ви опинилися в цій кагорті людей? Адже Ви знаний аналітик і розумієте, що Ющенка не можна більше допускати до влади, бо він - наша біда і наш сором. Ви самі неодноразово це говорили і ми вам вірили. А УНР, очевидно, саме під Ющенка і працюватиме.
15.12.2009 16:31

О. Соскін: Шановний, пане Олесь!

УНКП є одним із засновників Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада». Думаю, що з історії послідовної і наполегливої діяльності цієї організації (а також з наших попередніх відповідей) Ви зрозуміли, що ДО «УНР», на відміну від інших об’єднань, створене не «під лідера», не «під вибори», не «під чиїсь гроші». Воно створене як колективний виразник волі народу, захисник національних інтересів. Адже лідери приходять і відходять, а інтереси нації – вічні. Ми виступаємо за становлення Української Соборної, Самостійної, Національної Держави, яка живе за християнськими цінностями.


17.12.2009 11:57
Запитання 6. Автор Дзвінка Кучер
Чому Україна не може породити Українського Президента, який би дбав про свою українську націю і вивів її на європейський шлях розвитку? Зрозуміло, що ці вибори знову не дадуть нам такого Президента. Тож скільки чекати? Які мають для цього визріти умови? Невже ми навічно приречені бути такими, як писав Іван Франко: "Народе мій замучений, розбитий, мов паралітик той на роздорожжі..."
15.12.2009 16:46

Українська нація на сьогодні – не достатньо сформована, сконсолідована й монолітна. Тому вона поки що не в змозі обрати Українського Президента. Самих тільки закликів до єдності нації не достатньо. Повинні бути практичні дії. Український Президент як гарант Конституції повинен сприяти консолідації української нації (ст. 11 Основного Закону).

Умови для приходу свого Шарля де Голя чи Вашінгтона визріють швидше, якщо ми всі зрозуміємо роль кожного ііз нас і всі разом змінимо систему влади, усунувши плутократію (владу найбагатших представників панівного класу).

Влада повинна обслуговувати інтереси простих українських громадян, а не самозваних гетьманів. Необхідно, щоб систему влади визначав український народ. Формат «Української Національної Ради» забезпечує виконання вищезгаданих умов.В.Пилипчук: Коли у 90-х роках з трибуни Верховної Ради України я пропонував концепцію і програму економічної самостійності і переходу економіки України до ринкових відносин, із залу мені було задано запитання „А чому б нам не запровадити в Україні економічну модель Японії?”. Я тоді відповів: „ вона спрацює в Україні на 100% ефективності, якщо замість українців тут будуть проживати японці”. Менталітет колишніх громадян Радянського Союзу незалежно від місця проживання та національності радикально відрізнявся від менталітету японців, які в своїй системі живуть вже багато років.

Під час зустрічі з Канцлером ФРН Г.Коллем, він сказав наступне „коли валили Берлінську стіну, то західні й східні німці обнімалися, цілувалися і казали, нарешті ми є єдиною нацією. Але через 5 років після повалення берлінської стіни, західні німці почали казати, все-таки ми різні нації”. Лише 40 років перебування Східної Німеччини під комуністичним правлінням сформувало інший менталітет. Їх навчили „стукати” на свого сусіда, красти, погано працювати, заздрити, а також бажання отримувати „манну небесну” без важкої праці. Ось вам приклад, коли одна й та сама нація перебуваючи в різних соціально-економічних умовах суттєво відрізняється менталітетом.

Можемо казати, що поки що у нас менталітет не український, а радянський. Це стосується і мовного питання.


17.12.2009 12:08
Запитання 7. Автор Микола Сватко, ( м. Кривий Ріг)
А хто у вас головний ідеолог?
15.12.2009 21:55

Головна ідеологія для України була визначена ще Іваном Франком, Дмитром Донцовим, Михайлом Грушевським, В’ячеславом Липинським. Якби вона належним чином сповідувалась і втілювалась в життя, Україна давно була б процвітаючою державою. Закликаємо всіх, а особливо – чинних представників влади, звернутися до цього неоціненного ідеологічного спадку.

В.Пилипчук: Ідею вищезгаданих великих українців ми просто розвиваємо і пристосовуємо до потреб сьогодення. Як такого головного ідеолога у нас немає. У нас є головна мета - вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності. По кожній з цих складових у нас створені групи фахівців, які розробляють і ідеологію (методологію), і зміни до законодавства. А також сценарії розвитку подій в часі і просторі, необхідні кроки, їх взаємозв’язок та взаємообумовленість.


17.12.2009 12:13
Запитання 8. Автор Не байдужий
Владимир Путін полюбляє примушувати до миру... А ваша місія в тому, щоб примушувати ворогуючі клани до єдності?!
15.12.2009 22:12

В Україні у політичному сенсі немає ворогуючих кланів! Є різне розуміння шляхів розвитку держави. Національно-демократичні сили бачать Україну сильною, заможною, демократичною, правовою, соцільною, національною державою. Деякі ж – розглядають Україну як територію без змісту, без ідеології, територію для власного збагачення. Чим раніше ми усвідомимо себе монолітною нацією, тим скоріше реалізуємо національну ідею (стратегічну мету) – утвердження сильної процвітаючої України.

В.Пилипчук: Ми розробляємо шлях досягнення мети. Сподіваємося, що і метою і формами її досягнення перейметься український народ, і ми вже не будемо якоюсь окремою організацією. Успіх в досягненні головної мети ДО „УНР” буде тільки тоді, коли ми з вами будемо однодумцями. Але ми можемо й не досягнути успіху, якщо досягнення головно мети УНР не співпадає з вашими особистими інтересами.

М.Роль: Закордоном, зокрема в ООН, Україна представлена як самодостатня національна держава. А всередині, на жаль, певна частина людей не ідентифікують громадянами української держави. Складається враження, що деякі громадяни вважають себе представниками іноземних держав і захищають їх інтереси.


17.12.2009 12:23
Запитання 9. Автор Солодов, інженер
Вельмишановний Володимире Мефодійовичу!
Якщо ви разом з цими людьми, то я вірю у Вашу команду! Якби Вас обрали Прем"єр-міністром у 90-х, ми тепер жили б не гірше, ніж у Швеції! Адже Ви тоді попереджали, зокрема, що станеться, якщо державна власність до приватизації не буде інвентаризована. Як у воду дивились!
Але краще пізніше отримати гарне життя, ніж ніколи. Як тепер змінити економіку розкрадання на економіку стійкого цивілізованого розвитку?
15.12.2009 23:44

В. Пилипчук:
Немає пророків у рідній Батьківщині.

Я погоджуюся, що Україна є „клондайком” за рівнем багатства, але і за масштабами розкрадання вона також „клондайк”.

Метою створення і діяльності УНР ми визначили наступну мету – вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності. Під цю мету діяльності ми розробляємо пакет законів України, змін до існуючих законів щоб реалізувати головну мету. Ми думаємо, що політичні партії центриського та право-центриського спрямування підтримають наші наміри і включаться в спільну роботу. Тому що мета світла, добра, і має задовольнити всіх людей в Україні незалежно від національної приналежності, віросповідання, конфесії і політичної орієнтації. Звичайно окрім тих людей, які вважають, що чим гірше Україні тим для них краще. Ми надіємося на підтримку всього суспільства в наших намаганнях, в нашій творчій роботі, а на наступних парламентських виборах і на підтримку тих кандидатів, які є нашими однодумцями і будуть діяти з нами спільно.

Ми працюємо в цьому напрямку.


17.12.2009 12:26
Запитання 10. Автор Макс
Чому боїтеся вийти на люди і не проводите конференцію, скажімо, в УНІАН?
15.12.2009 23:48

О.Соскін: ДО „УНР” постійно висловлює свою позицію з усіх важливих питань життя українського суспільства. Однак, не секрет, що весь український інформаційний простір не є незалежним і значною мірою контролюється кланово-олігархічними угрупованнями. Особливо це стосується провідних телеканалів. Слава Богу, це поки що не стосується мережі Інтернет. Тому з нашою позицією завжди можна ознайомитися на наших Інтернет-ресурсах, зокрема на www.soskin.info або www.uncp.soskin.info

До речі, сьогоднішня наша Інтернет-конференція свідчить, що ми почали працювати активніше.


17.12.2009 12:30
1/ 2/   (Всього: 20)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa