Тема конференції: Як досягти реального місцевого самоврядування в Україні?

Учасник конференції:      

     
Василь Богданович СИДОР, Славутський міський голова.

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 23/   (Всього: 26)
Запитання 1. Автор Журналіст, Укрінформ
Пане Сидор, чи підтримуєте Ви заяву Президента України про необхідність проведення виборів до місцевих рад 30 травня 2010 року за мажоритарним принципом? Якими можуть бути позитивні та негативні наслідки від прийняття відповідного закону?
06.12.2009 16:19

Доброго дня усім учасникам конференції! Буду радий поспілкуватися з вами та обговорити найбільш актуальні питання сьогодення.
Дане питання є дійсно актуальним на даний час, адже зміна виборчої системи, що передбачає вибори депутатів за партійними списками, була передчасним і помилковим кроком. Громадяни не мають своїх депутатів та не можуть до них донести свої проблеми. Люди повинні знати за кого голосують, а обрані депутати повинні бути підзвітними та підконтрольними тим громадянам, які їх обрали. Тому тут можна говорити лише про позитивні зміни прийняття відповідного закону. Ми усі повинні розуміти, що усі питання в державі, повинні вирішуватися лише за згоди людей та безпосередньої їх участі. Дотримання саме такої політики стане гарантом у формуванні демократичної держави.


11.12.2009 10:23
Запитання 2. Автор Петро Дворський (Вінниця)
Сьогодні, 7 грудня, у день місцевого самоврядування, хотілося б поставити Вам таке питання: чому в Україні свято місцевого самоврядування є, а ось реального місцевого самоврядування немає? Що треба зробити, щоб наша система місцевого самоврядування була схожа на європейську? І чи хтось докладає для цього зусиль в Україні?
07.12.2009 12:38

Без бюджетної, фіскальної реформи, здійснення політики фінансової децентралізації, вдосконалення міжбюджетних відносин щодо фінансового наповнення місцевих бюджетів для надання населенню якісних адміністративних і громадських послуг, встановлення законодавчого статусу права комунальної власності, чітких пріоритетів у здійсненні житлово-комунальної реформи неможливо забезпечувати якісне місцеве самоврядування в громадах будь-якого рівня. Ситуація, що склалася на даний час, позбавляє місцеві органи влади фінансової самостійності, на довгі роки закріплює залежність розвитку місцевої економіки і соціальної сфери від можливостей і бажання вищестоящих органів влади вирішувати проблеми, що виникли в межах певної адміністративно-територіальної одиниці. У свою чергу, органи місцевого самоврядування дозріли до того рівня, коли мають самостійно вирішувати напрямки свого розвитку, розвиваючи свої фінансові можливості. Важливим є розуміння того, що ніхто краще не може розпоряджатися майном і ресурсами, ніхто не знає краще проблем адміністративної одиниці, ніж її громада та безпосередній представник – орган місцевого самоврядування. Тому влада повинна розуміти, що чим більше вона передасть повноважень органам місцевого самоврядування, тим швидше розвиватиметься Україна. Таку ідею підтримують лідери місцевих громад, які є активними членами таких, на мою думку, важливих на сьогодні структур як Асоціація міст України та Інститут трансформації суспільства. Перше і основне завдання - це створення приватного власника, без чого не буде стабільності в державі.


11.12.2009 10:30
Запитання 3. Автор зі Славути
Василю Богдановичу,чи будете ви балотуватися знову на посаду нашого мера? Як ви відчуваєте самі, чи маєте ви для цього моральне право?
07.12.2009 18:49

- У нас демократична країна і кожний бажаючий громадянин може балатуватися на посаду міського голови. Для нас основне питання на сьогодні – це ефективна робота підприємств та організацій міста, освітніх закладів і т.п. Чи буду балатуватия? – Про це повідомлю на початку передвиборчої кампанії.


11.12.2009 10:36
Запитання 4. Автор Андрій
Як ви думаєте, чи добре в нашому місті розвинута інфраструктура розваг? Чи є молоді де час провести? Може, міська влада планує щось зрушити в цьому питанні? І в цьому звязку ще цікаво, чи відстежуєте ви динаміку міграції молоді ?
09.12.2009 14:22

В нашому місті широко розвинута позашкільних закладів, для прикладу – Будинок дитячої творчості, Дитяча юнацько-спортивна школа, Школа мистецтв, Екологічний та туристичний центри та ін., де задіяно близько 80% молоді. У свою чергу розумію, що потрібно підтримувати обдаровану молодь міста. Саме тому було здійснено реконструкцію Палацу культури та міського стадіону, які належать в першу чергу молоді. Відкриття розважальних закладів, які носять бізнесовий характер, має бути ініціативою приватних підприємців. Ми ж завжди підтримаємо ті ідеї, які будуть прийнятними для нашої молоді.
Думаю, що саме молодь здатна принести свіжі та перспективні ідеї для розвитку Славути. А свідченням тому є робота Молодіжну дорадчу раду при міському голові. Впевнений, що після здобуття вищої освіти, наша молодь повертатиметься до рідного міста і працюватиме задля його процвітання!


11.12.2009 10:39
Запитання 5. Автор Марічка  
Доброго дня Василю Богдановичу,
знаємо, що у виконкомі міської ради впроваджується система управління якістю. Розкажіть про результати. Чи доцільно впроваджувати таку систему в інших виконкомах?

Дякую за відповідь.
10.12.2009 11:11

Безумовно потрібно, адже впровадження даної системи є вимогою сучасного світу. Її основним завданням є підвищення рівня надання послуг усім відвідувачам структурних підрозділів міськвиконкому. Так, для того, щоб кожний громадянин міг вирішити певну свою проблему в конкретному місці, а не через звернення до кількох інстанцій, у цій сфері в нас починає діяти Єдиний інформаційно-довідковий центр, де він зможе отримати компетентну інформацію з питання, яке його цікавить. В місті уже працюють дозвільна та система державного реєстру, розпочато роботу відділу із зверненнями громадян.


11.12.2009 10:41
Запитання 6. Автор Бай І,І,
Добрий день, пане Василю, Бачу з фото, що Ви козак і вмієте з конями поводитися. Я також дуже люблю коней і хочу запитати, чи є в Славуті кінний завод, іподром, клуб чи щось подібне? Ми зацікавлені у співпраці
10.12.2009 13:59

Як бачите на гербу міста зображений арабський кінь. Це символ кінного заводу, який був в Славуті ще за часів князів Сангушко. У місті діє кінна міліція, яка досить ефективно здійснює охорону громадського порядку. Якщо у вас є певні ідеї, то я буду радий співпрацювати з Вами. Мій робочий телефон 03842-7-11-66. Дякую за запитання.


11.12.2009 10:44
Запитання 7. Автор Петро Ковальчук  
Цікаво дізнатися, що Ви робите для залучення інвестицій в місто. Дякую за відповідь.
10.12.2009 15:15

Спроможність будь-якого міста залучати зовнішні інвестиції визначається багатьма чинниками, серед яких: стан технічної інфраструктури, доступність будівель і добре підготовлених ділянок для нової забудови, наявність кваліфікованої робочої сили, бізнес-клімат у місті та його імідж, обсяг і якість послуг, що надаються містом, безпосередній вплив на здатність влити новий капітал у місцеву економіку має також успішність стратегії маркетингу та промоції, підтримка якій повинна надаватися на національному рівні. Однією з переваг у конкурентній боротьбі за інвестиції, завдяки яким створюються нові робочі місця, є існування переліку земельних ділянок - не надто дорогих та обладнаних інфраструктурою ( доступними тарифами на енергопостачання). Славута має значний потенціал для підготовки привабливих пропозицій промислових ділянок та/або будівель.


11.12.2009 10:46
Запитання 8. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог" та інтернет-порталу "Дискусійний клуб САМІТ"  
Пане Сидор,

яким чином Ви реформували би систему місцевого самоврядування? Чи реально це зробити у найближчій перспективі?
10.12.2009 16:27

Кожна міська громада повинна стати не лише територіальною, а й господарською одиницею, тобто мати право здійснювати власну економічну діяльність – створювати підприємства, купувати й продавати землю та майно, інвестувати у привабливі комерційні проекти в державі та закордоном. Думаю, що це реально, адже розвиток місцевого самоврядування – це неодмінна умова розвитку всієї держави. Влада повинна бути в руках громади!


11.12.2009 10:50
Запитання 9. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог"  
12 тисяч місцевих бюджетів - це передвиборчий піар чи фентезі на кшталт "Що робити?" М. Г. Чернишевського?
10.12.2009 16:27

Це закономірна реальність! Формування бюджетів в місцевих громадах - це є крок вперед. Ми повинні розвиватися, прагнучи досягти рівня розвинутих країн, де дана система має успіх.


11.12.2009 10:53
Запитання 10. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог"  
Якими мають бути, на Вашу думку, вибори до органів місцевого самоврядування і чи варто зберігати призначення голів
адміністрацій Президентом України?
10.12.2009 16:28

Це вагоме питання, яке сьогодні піднімають лідери місцевих громад України. У 5-й статті Конституції України йдеться про те, що ніхто не має права узурпувати владу, єдиним джерелом влади є народ. І тому вибори повинні відбуватись на всіх рівнях за мажоритарною системою, щоб народ мав своїх представників в органах влади Але сьогодні ця конституційна стаття не виконується, оскільки громадяни не мають своїх депутатів та не можуть до них донести свої проблеми. Ми усі повинні розуміти, що усі питання сьогодення, повинні вирішуватися лише за згоди людей та безпосередньої їх участі. Дотримання саме такої політики стане гарантом у формуванні демократичної держави.
Щодо адміністрації, то на рівні районів їх не повинно бути.


11.12.2009 10:58
1/ 23/   (Всього: 26)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa