Тема конференції: Якою має бути модель розподілу повноважень між центром, областями та містами України?

Учасник конференції:      

     
Віра Тимофіївна ШЕЛУДЧЕНКО, Житомирський міський голова

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 23/   (Всього: 30)
Запитання 1. Автор Галина, Житомир  
Доброго дня, пані Шелудченко,
цікаво почути Вашу думку щодо того, яким має бути сучасний міський голова. Дякую.
01.12.2006 18:43

Він має бути менеджером, який може ефективно організувати роботу підпорядкованих йому структур, мати бажання змінити на краще теперішній стан, на користь місцевій громаді.


06.12.2006 14:05
Запитання 2. Автор Валерий Дьяченко
В Украине сегодня остро стоит вопрос проведения административно-территориальной реформы. Интересно Ваше мнение о ее перспективе.
01.12.2006 18:44

Щоб у нас не повторився приклад Безсмертного в Макарові маємо роз’яснити людям що таке місцева громада. Польща йшла до цього 10 років. Повинна бути кропітка роз’яснювальна робота серед населення, і коли населення зрозуміє суть реформи – воно її прийме


06.12.2006 14:06
Запитання 3. Автор О.Степаненко, Київ  
На Вашу думку, чи варто нам скористатися досвідом багатьох європейських країн і скасувати обмеження щодо чисельності при формуванні громад? Чи вважаєте Ви, що сьогодні також не має потреби у нав’язанні місцевій владі делегованих повноважень?

Дякую за відповідь.
01.12.2006 18:57

Не треба класти в основу територіально-адміністративної реформи критерії чисельності громади, в залежності від місця проживання він може відрізнятися в різних регіонах.

Норму делегованих повноважень сьогодні визначає розподіл грошей з державного бюджету. Якби нам на місцях залишали наші кошти, то нам не потрібні делеговані повноваження.


06.12.2006 14:07
Запитання 4. Автор Вікторія Дарина
Шановна пані Віро, я недавно читала, що при Житомирському міськвиконкомі буде створено раду церков. Що спонукало Вас до цього кроку? І взагалі, якою, на Вашу думку, є роль віри у створенні міцної територіальної громади?
04.12.2006 12:39

Так, дійсно, ми прийняли рішення про створення Ради Церков при міськвиконкомі. Нас спонукала до цього наявність в місті ряду конфліктних питань в релігійному житті. Мова йде про повернення релігійним громадам раніше відібраного в них майна. Громади різних конфесій намагаються підтримувати добрі стосунки між собою. Однак трапляються окремі випадки непорозуміння, особливо у стосунках між лідерами конкуруючих конфесій однієї й тієї ж віри. Так, в перспективі є реальним конфлікт між УПЦ та УПЦ-КП. Він пов’язаний з можливим вивільненням приміщення Хрестовоздвиженської церкви, де зараз знаходиться музей природи, та архієрейського подвір’я, де розміщений штаб 8 корпусу Збройних Сил України. Обидві конфесії претендують на ці будівлі. Саме тому ми вважаємо, що час від часу необхідно збиратися усім разом, шукати компромісні рішення.
Стосовно Вашого другого запитання, скажу, що роль віри в становленні міцної територіальної громади надзвичайно важлива, адже віруючі люди дисциплінованіші, віра зобов’язує. Разом з тим, нагадаю, що суб’єкти державно-церковних відносин можуть досягти порозуміння лише будучи партнерами. При цьому влада не повинна чинити ніяких перешкод щодо присутності церкви в суспільстві, а церква повинна працювати на духовну та соціальну інтеграцію суспільства.
Вельми доречним було б спільне проведення суспільно значимих акцій (боротьба проти СНІДу, наркоманії, екологічних та техногенних катастроф, проти соціального протистояння і конфліктів і т.п.). Така робота об’єднує всіх нас. Саме тому одним із напрямків розширення діалогу між владою та церквою може стати періодичне проведення спільних засідань, круглих столів, зустрічей з метою обговорення політичних, економічних, екологічних проблем та проблем релігійного життя міста.


06.12.2006 14:09
Запитання 5. Автор Інна Городок  
Здрастуйте!
Скажіть, будь ласка, чи стикаєтеся ви з певними труднощами на посаді як жінка-мер великого міста? Чи накладає гендер, на вашу думку, відбиток на стиль управління?
Дуже дякую!
04.12.2006 15:18

Коли я працювала керівником підприємства обов’язки треба було виконувати незалежно від того чоловік ти чи жінка. Те саме стосується і посади мера. Хоча жінки певні питання сприймають і вирішують їх інакше ніж чоловіки. Це стосується і соціальної сфери. З моєї точки зору, гендер – це спроба жінок допомогти чоловікам вижити в скрутному становищі.


06.12.2006 14:10
Запитання 6. Автор Ольга Мигаль  
Пані Віро, розкажіть, будь ласка, про нинішню структуру міського бюджета.
Поясніть, звідки, все-таки, виплачуються зарплати працівникам шкіл, лікарям та ін. - з держ. чи міського бюджету?

Чи діють у Житомирі місцеві податки? Які?

Спасибі за відповідь!
04.12.2006 15:22

Міський бюджет складається із загального та спеціального фондів. В свою чергу до загального фонду належать власні доходи(податки та збори) та трансферти з державного бюджету (дотація та субвенція), які сягають 34 відсотки доходів загального фонду.
Оскільки, місто є дотаційним на фінансування заробітної плати освітянам та лікарям використовуються кошти з міського бюджету не тільки податків, а й дотації, що надходить з Державного бюджету.
Що стосується місцевих податків вони діють на території міста з середини 90 років. Але вже неодноразово удосконалювались ставки, порядок та механізм їх справляння.
На сьогоднішній день діють наступні місцеві податки та збори: комунальний податок, ринковий збір, податок з реклами, збір за паркування автотранспорту, збір за видачу дозволу на розміщення об»єктів торгівлі, збір з власників собак, збір за видачу ордера.


06.12.2006 14:10
Запитання 7. Автор Людмила Ч., секретаріат ВРУ
Шановна Віро Тимофіївно, чимало наших парламентаріїв вважають, що законопроект №3207-1 "Про внесення змін до Конституції України" буде таки ухвалено. Але в ньому, здається, відсутні положення, які б реально зміцнювали систему місцевого самоврядування в Україні. Ци підтримуєте Ви цей законопроект? Чи враховує він думку українських міських голів? Які Ваші пропозиції до його вдосконалення? З повагою Людмила Ч.
04.12.2006 16:21

На жаль законопроект №3207-1 не враховує думки українських міських голів. Він відображає тільки інтереси Центральних органів влади. Цей законопроект не можливо вдосконалити, він не опрацьовується на рівні міських громад, тому його треба відправити на суттєве доопрацюваня.


06.12.2006 14:17
Запитання 8. Автор Викладач Муніципальної академії управління
Мабуть, усім відомо, що процес формування бюджетів за останні 30 років практично не змінився, що призводить до постійних суперечок між суб’єктами підприємницької діяльності та органами влади при формуванні як дохідної, так і видаткової частин бюджету. У даний час збільшуються протиріччя між державним та місцевим бюджетами. Як, на Ваш погляд, можна уникнути подібних протиріч?
04.12.2006 19:04

З 2002 року введений в дію Бюджетний Кодекс України, яким чітко визначено повноваження та джерела фінансування статей видатків. Але повноважень дуже багато, а коштів для їх виконання не вистачає. Державний бюджет готується Кабінетом Міністрів та затверджується Верховною Радою для кожної територіальної одиниці. Органи місцевого самоврядування не мають вагомих важелів впливу на вищий законодавчий орган держави в плані формування регіональної бюджетної політики., хоча на стадії формування бюджету свої пропозиції виконком міської ради надає в Кабінет Міністрів та в комітети Верховної Ради.


06.12.2006 14:18
Запитання 9. Автор Жителі будинку по вул. Хлібній, 16.
Шановна пані Віро, скажіть будь-ласка коли Ви виконаєте свою обіцянку по наведенню порядку по вул. Хлібній, дякую.
04.12.2006 22:19

З метою впорядкування стихійної торгівлі на вулицях і майданах міста та заборони торгівлі у невстановлених місцях в т.ч. по вул Хлібній в червні 2006 року розроблено та затверджено план заходів.
З торгуючими проведена роз’яснювальна робота щодо припинення торгівлі у невстановлених місцях, зокрема по вулиці Хлібній та переміщення для організації торгівлі автозапчастинами на територію авторинку по вул. М.Рибалка,42, ринок „Київський” по вул. Київській, 99 та інші ринки міста де є вільні місця. Для організації торгівлі зернопродуктами на території Житнього ринку виділене окреме місце.
Крім того, для торгівлі непродовольчими товарами по вул. Домбровського, 25-а облаштовані тимчасові торговельні місця. Частина підприємців, які здійснюють торгівлю по вул. Хлібній звернулися у виконком з заявами та прийняли участь в жеребкуванні торговельних місць по вул. Домбровського, 25-а.
В даний час суб’єкти підприємницької діяльності звернулись з позовною заявою до суду щодо скасування рішення, яким обумовлено звільнення від об’єктів дрібно роздрібної мережі центральної частини міста. На період розгляду позовної заяви дія рішення призупинена, але робота по впорядкуванню стихійної торгівлі в місті продовжується.


06.12.2006 14:19
Запитання 10. Автор Микола
Як міський голова, ви вважаєте, що пам`ятник Леніну потрібен в центрі міста? Ваше відношення до назв вулиць (Щорса, Котовського і т.д.)?
04.12.2006 22:38

Потрібен чи не потрібен пам’ятник в центрі міста повинна вирішити міська громада через опитування. Я взагалі не прихильник руйнувати будь-які пам’ятники, тому що вони є відображенням нашої складної історії. Як відомо в багатьох країнах стоять пам’ятники їх завойовників і диктаторів. Це історичне минуле і воно має право на існування.
Я думаю що мешканці міста Житомира вже звикли до цієї назви і хай мешканці вулиці самі вирішують чи потрбно змінювати назву вулиці.


06.12.2006 14:37
1/ 23/   (Всього: 30)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa
x