Тема конференції: Шляхи зміцнення місцевого самоврядування в контексті адміністративно-територіальної реформи в Україні

Учасник конференції:      

     
Кошарук Сергій Дмитрович,
Ковельський міський голова

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 23/   (Всього: 29)
Запитання 1. Автор Юрий Таран, помощник Никопольского городского головы  
Добрый день,

как Вы считаете, целесообразно ли создание системы обмена опытом (семинары, тренинги, информационная база и др.) между мэрами разных городов?
26.05.2006 12:08

Я вважаю систему обміну досвідом між мерами міст необхідною. Я брав участь у семінарі для новообраних міських голів, під час якого отримав багато порад від своїх колег з інших міст України, зокрема щодо співпраці з депутатським корпусом. І як результат - перша сесія Ковельської міської ради пройшла успішно.


29.05.2006 12:02
Запитання 2. Автор Юрий Таран, помощник Никопольского городского головы  
Как гарантировать финансовое обеспечение полномочий, делегированных органам местного самоуправления?
26.05.2006 12:11

Повинна бути цілісна система законодавчого забезпечення фінансування делегованих і власних повноважень.


29.05.2006 12:03
Запитання 3. Автор Валерія, м.Ковель  
Доброго дня пане Кошарук,

скажіть, будь ласка, як новообраний міський голова які проблеми Ковеля будете вирішувати в першу чергу?

Дякую за відповідь і бажаю Вам всього найкращого.
26.05.2006 12:26

Найперше я і моя команда прагне створити кращі умови життя для ковельчан: забезпечення ефективної роботи комунального господарства - поточний ремонт доріг, покращення санітарно – екологічного стану та інше. Ми прагнемо, щоб комунальні підприємства були фінансово самодостатніми і вийшли на певний рівень прибутковості, тому що це одне з джерел поповнення місцевого бюджету. Важливим є забезпечення прозорості та відкритості в процесі прийняття управлінських рішень.


29.05.2006 12:09
Запитання 4. Автор Запольський М.  
Шановний пане Сергію, приємно, що міськими головами в Україні стають молоді амбіційні лідери. Мої запиитання такі: Які статті Закону "Про місцеве самоврядування в Україні" нині діють формально? Що Ви пропонуєте змінити, аби органи місцевого самоврядування стали справжньою владою на місцях? Що, на Ваш погляд, було у Вашій передвиборній програмі таке, що змусило громадян проголосувати саме за Вашу кандидатуру?
26.05.2006 14:34

Закон про місцеве самоврядування потребує змін, зокрема потрібно чітко виписати механізми фінансування делегованих та власних повноважень. Всі місцеві громади повинні бути рівними в своїх правах та обов’язках. Державна влада не повинна втручатись у діяльність місцевого самоврядування. Необхідно створити ефективні механізми впливу на місцеву владу та контролю за діяльністю з боку громади. Зокрема, в моїй передвиборній програмі засвідчено створення громадської ради, Статуту міста, формування постійного режиму діалогу між громадою та виконавчою владою. Проекти та рішення будуть доступні для всіх. Хоча в моїй передвиборній програмі були конкретні пропозиції, я впевнений, що перемога на виборах - це результат моїх попередніх справ, а також моя любов до міста та його мешканців.


29.05.2006 12:22
Запитання 5. Автор Ганна
Доброго дня!
Скажіть чи є реальні шляхи залучення інвестицій у маленькі міста? адже зараз всі інвестиції зосереджено в першу чергу в Києві, ну і потроху у великих містах. Чи є у вас конкретні плани щодо вирішення цього питання?
26.05.2006 16:51

Інвестиції приходять в те середовище, де чіткі і зрозумілі правила "гри", а також, де є достатні фінансові потоки. Місто Ковель привабливе для інвесторів в першу чергу своїм географічним розташуванням - це важливий європейський транспортний вузол. Але необхідно забезпечити прозорість у земельних питаннях, зрозумілі для інвесторів правила взаємодії з місцевою владою. Інвестору важливо переконатися, що громада знає, як розвиватися стратегічно. Ковель має стратегічний план економічного розвитку, де вказані конкретні кроки по залученню інвестицій, зокрема створення відділу економічного розвитку, де призначені працівники будуть займатися роботою з інвесторами.


29.05.2006 12:32
Запитання 6. Автор українець
Як Ви ставитесь до "мовного питання"
яку мову, на Вашу думку, потрібно захищати в Україні?
чи має російська мова стати другою національною?
26.05.2006 16:59

Кожна людина сама вибирає мову спілкування, а кожна країна має свою державну мову. Ми маємо державну українську мову. Це не перешкоджає розвиватись іншим мовам.


29.05.2006 12:35
Запитання 7. Автор Кримусь О.М.  
Сергій Дмитрович, добрий день! Чи можна до Вас завтра
(29.05.06) попасти на особистий прийом, щодо деяких пропозицій.

З повагою директор ТзОВ "САЮР"
Кримусь О.М.
28.05.2006 14:44

Ковельський міський голова є доступним і відкритим для громади. Зателефонуйте до моєї приймальної (тел. 53321) і ми з Вами домовимся про зустріч.


29.05.2006 12:38
Запитання 8. Автор Ігор Романчук
Шановний пане Кошарук,

хотілося б почути Вашу думку щодо проведення в Україні адміністративно-територіальної реформи. Яка її перспектива?
29.05.2006 09:39

Адміністративно-територіальна реформа необхідна. Але проводити її необхідно виважено, врахувавши досвід інших держав і широко залучивши до даної дискусії насамперед місцеві громади.


29.05.2006 12:42
Запитання 9. Автор Кравець Ірина  
Доброго дня,

комунальні послуги - найболючіше питання для міста. Як втілюються в життя плани з розвитку комунальних підприємств Ковеля?

Дякую за відповідь.
29.05.2006 09:41

Сьогодні ми повернули об’єми робіт комунальним підприємствам. Завдяки цьому погашена заборгованість виплати зарплати працівникам комунальної сфери, реструктуризовано борги перед державними фінансовими установами. Проводиться кадрова робота, враховується успішний досвід інших міст, що дасть змогу створити ефективну модель менеджменту комунальних підприємств, адже їх прибуток - одне з головних джерел наповнення міського бюджету.


29.05.2006 12:51
Запитання 10. Автор Сергій Онопрійчук, викладач  
Пане Сергіє, доброго дня! Я підтримую громадянську активність мерів і вважаю, що чим більше ви спілкуєтеся з людьми. тим краще можете порядкувати містом. Найкращі побажання!
Моє запитання: як Ви вважаєте, чи спроможні депутати Верховної Ради нового скликання, які поки що не виявляють спроможності домовитися з ключових питань. дійти консенсусу щодо впровадження ефективної адмінреформи? Що, на Ваш погляд, могло б усе ж таки їх до цього спонукати, який зовнішній відносно них фактор?
Дякую
29.05.2006 10:56

Депутати Верховної Ради повинні дійти консенсусу заради майбутнього України. Сприяти у цьому можуть місцеві громади та їх лідери, об’єднавши свої зусилля. Важлива роль в цьому процесі, на мою думку, належить міським головам.


29.05.2006 12:58
1/ 23/   (Всього: 29)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2020. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa