Тема конференції: Що чекає Київ, киян та область напередодні виборів 2006 року?

Учасник конференції:      

     
Салій Іван Миколайович, кандидат економічних наук, голова громадського об’єднання «Вибір», відомий політик та економіст, фахівець з муніципального управління.

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 23/   (Всього: 24)
Запитання 1. Автор Коткова  
Будут ли пересмотрены тарифы оплаты за телефонную связь? У нас в Запорожье абонент платит и абонентскую плату и поминутную (3 коп. минута). Это неправильно. В месяц приходится платить за обычный телефон столько, сколько за квартиру.
08.04.2005 23:55

Тут щось не те з арифметикою: або за квартиру недоплачуєте, або з вашого телефону, крім Вас вся вулиця розмовляє, або секс-програму якусь слухають, або інтернет, або переговорний пункт у Вас бо телефонні розмови так дорого не коштують.

В києві 340 тис абонентів сплачують лише абонентську плату 7,50 грн та ПДВ, тому що „не виговорюють” 175 хвилин на місяць, які надаються безкоштовно. А хто говорить більше, той сплачує по секундно по 3 коп. за хвилину. Приватні оператори мають збільшені тарифи та розширені послуги.


13.04.2005 13:30
Запитання 2. Автор Ольга Гринь  
Як планується вирішити транспортну проблему лівого берега? Чи Ви колись намагалися ввійти в метро на станції Дарниця вранці або вийти з неї ввечері? I друге запитання: щільність побудови церков на Подолі за кошти бюджету найбільша, а на лівому березі немає жодної великої церкви. Що це - політика чи звичайне недбальство влади?
09.04.2005 19:08

2.1.
Транспортна проблематика лівого берега – рукотворна дія Київської влади за довгий період.
Вирішити її одним об’єктом, або одним революційним кроком вже не можливо. Потрібен комплекс заходів, час, кошти та політична воля. В розробленій Київпроектом „Комплексній схемі транспорту 2020” запропоновані вичерпні заходи, але це лише наміри, а потрібна цілеспрямована робота:
1. Міст метро суміщений з автотранспортним з Подолу, а фактично, від Центрального залізничного вокзалу на Троєщину – це епохальна споруда, на яку із запізненням на 7 років відважився таки О.Омельченко, а з ним В.Борисов, В. Жуков. Це чудова перспектива.
2. Залізничний вокзал в Дарниці з усім комплексом транспортних послуг, з метро включно, теж важливий проект Мінтрансу, Уряду та Києва.
3. Міст залізничний суміщений знову ж таки з автотранспортним зі з’їздами автотранспорту теж масштабний проект. Окрім іншого, з’явиться можливість включити залізницю в міські пасажирські перевезення.
4. На сьогодні, і станція метро „Дарниця” і ще десятки станцій метро в години пік надто перевантажені, і потрібно надати пасажирам альтернативи, в тому числі і продовжити довго омріяне будівництво швидкісного трамваю або легкого метро лівим берегом Дніпра від Троєщини до Осокорків.
5. На лівому березі застаріла проблема – обмаль робочих місць та заходів культури.
6. Потрібно обережно підходити до будівництва житла в межах програми „ущільнення”, бо використовуються, як здається, ефективно земельні ділянки, а питання розвитку інфраструктури, транспорту виключно не враховуються. І створюються проблеми мешканцям, які тут проживають десятки років і новоселам.
Тема занадто довга, додам лише, що Київ буде відроджувати трамвай, як сьогодні відроджує церкви.
Тролейбусизація Києва – це стратегічна помилка О.Омельченка. Трамвай не винен, що дорожчий, але сучасні трамваї – то супер, а по провізній здатності його перевищує лише метрополітен.

2.2.
Церкви в Києві ініціативно відбудовували атеїсти, як моральний обов’язок за жахливі втрати наших попередників.
Місто сьогодні має 2,6 млн населення, а коли будувались церкви на Подолі та на Київських горах, на лівому березі були луги та заплави. Тому тут політика полягала у відродженні втраченого, в т. ч. Церкви на Поштовій площі, в якій перебував прах Т.Г.Шевченка при перевезенні на поховання на Чернечу гору в Каневі. І так кожна церква має унікальну історію, будь то Іллінська, Воздвиженська, Миколи Набережного, Покровська, Притиська, Пирогоща, Михайлівський Золотоверхий і т.д.
Зрозуміло, церкви будуються за сприянням влади, наприклад, на Троєщині, але по Лівому березі найчастіше встановлюють часовеньки і проголошують, що буде збудовано великий Храм. Але потрібен час, кошти, воля прихожан та сприяння влади. Як відомо, наші пращури будували церкви на пожертви, тому будівництво велось роками і навіть не одне десятиліття. Сьогодні пожертви недостатні, бо будувати масово культові споруди є запит суспільства та недостатньо ресурсів.


13.04.2005 13:31
Запитання 3. Автор Віталій  
З’явилося декілька громадянських ініціатив, як от Форум Спасіння Києва, які намагаються "озвучити" голос громадян щодо проблем Києва (екологія, забудова міста) на добре організаційному рівні.

Чи можете назвати інші (подібні) відомі Вам ініціативи? Чи це, на вашу думку, ініціативи саме людей, а не політиків? Як їм краще діяти, аби вони були почуті?
11.04.2005 15:59

Політики теж люди, вірніше, виростають серед людей.
В Києві, як і в Україні, почалось зростання економіки, йде процес посилення держави і її політики, суттєво зросли зарплати, пенсії, скоротилось безробіття. Час розгубленості та зневіри пройшов.
На порядок денний постали питання вищого рівня: європейських стандартів якості життя. В Києві загострились питання архітектурного образу столиці, прозорості та відкритості влади, ефективного використання міських земель, рекреаційних зон, екології, нерідко безглуздого „ущільнення” забудови та висотного будівництва.
Тобто киян зомбували, що в інших життя ще гірше: в Харкові відключали цілі масиви від електроенергії, в Донецьку є терикони і на пальма Мерцалова, але немає метрополітену, у Львові питна вода за графіком, а в Одесі перебій з гарячою водою і каналізацією.
Насправді стало очевидним, особливо при Президентові України Вікторові Ющенко, що якість життя киян потрібно порівнювати з Будапештом (теж на двох берегах річки), Варшавою, Ригою, Талліном.
І виявляється, що ні О.О. Омельченко, ні Київрада не є і не були Чудотворцями. Ми тут відстаємо чи не назавжди, але і не ставимо перед собою масштабних завдань наздогнати, бо в Києві краще, а ніж в Чернігівській області.
Тому кияни розпочинають критичніше оцінювати власні успіхи і формують вимоги до влади.
Словом, визріває помаранчова революція і в Києві. Чим раніше це відбудеться, тим краще.
Так, є Форум спасіння Києва, є сотні партій та громадських організацій, потрібно „вписуватись” в їхні ряди і активно діяти.
Енергія і ці зміні ініціативи – від людей, очолити та розвинути їх повинні політики. Бо столичний локомотив перетворень в Києві і в Україні спочатку стишив ходу, а тепер став в тупику і пускає багато пари та диму, на кшалт того, що тільки О.Омельченко знає, що робити з „хрущовками”. Він це знає 30 років щонайменше, чого до сьогодні не зробив, а Лужков, Берлін та інші – давно зробили.


13.04.2005 13:32
Запитання 4. Автор НАДІЯ  
Доброго дня!
Хотілося б поставити Вам декілька запитань.
1. КОЛИ ВІДБУДУЮТЬ ДУХОВНИЙ СТРИЖЕНЬ КИЄВА - СТОЛЬНОГО МІСТА МОГУТНЬОЇ ДЕРЖАВИ - ДЕСЯТИННУ ЦЕРКВУ?
2. ЧОМУ МІСЬКРАДА ТА О. ОМЕЛЬЧЕНКО БЕЗ ДОЗВОЛУ КИЯН РАЗ У РАЗ РОЗМІЩАЮТЬ МІСЬКІ ОЗДП ПІД СТРАШНІ ВІДСОТКИ? ЧОМУ ВОНИ РОБЛЯТЬ ЦЕ ЗА РАХУНОК КИЯН, НА ТЯГАРІ ЯКИХ ЛЯЖЕ РОЗПЛАТА?!
3. ЧОМУ МІСЬКА ВЛАДА НЕ ВИРІШУЄ ПРОБЛЕМУ ЗДИЧАВІЛИХ БЕЗДОМНИХ ТВАРИН, ОСОБЛИВО СОБАК? ЧОМУ ЛЮДИ ПОВИННІ ПЛАТИТИ ЗА ЇХ ВІДСТРІЛ ЗІ СВОЄЇ КИШЕНІ, АДЖЕ ЦЕ ОБОВ’ЯЗОК МУНІЦИПАЛІТЕТУ? А 63 ГРН. ЗА 1 ОСОБИНУ - ЦЕ ТАКИ ЧИМАЛО!
11.04.2005 19:01

4.1
Відродження Десятинної церкви є спірним і я б не переймався цим. Не збереглись свідчення про її архітектуру. А ось, як на мене, поглиблені археологічні дослідження, їх наукове опрацювання дійсно можуть дати Україні ще один духовний стрижень. Я б запропонував над фундаментами церкви побудувати стилізований під церкву павільйон для огляду археологічних знахідок, як філіал музею історії, який знаходиться поруч. Його монументальна споруда тут недоречна, але вона є.
Тут же витончена Андріївська церква. А ми збираємось поруч поставити щось на зразок недолуго „відроджених” Золотих воріт, які сьогодні розсипаються і потребують реставрації.

4.2
Як на мене висотне житлове будівництво в Києві та і в Україні – недоречні і технічно незабезпечені. А потім, експлуатаційні витрати мешканців, квартплата буде вищою.
Чому роблять? Бо бізнесу це вигідно: площадка мала, дешевше, а квартир побільше. Для мешканців переваг тут немає.

4.3
Відносно бездомних тварин місто довго обговорювало цю нову для себе тематику, прийняло регламентуючі документи, потрібно звернутись до органів влади, які до Вас ближчі.


13.04.2005 13:32
Запитання 5. Автор Ирина Костишина  
Добрый день, уважаемый гость конференции, читатели.
Каждый день, когда я еду на свою работу, у меня перед глазами мелькают сине-белые полотнища АЗС... Начинает казаться, что ты не в Киеве, а где-то в Ханты-Мансийске или еще где подальше... Хотела бы спросить у Вас, Иван Николаевич, кто в горадминистрации отвечал за политику предоставления (читайте-продажи) стратегических мест под такой доходный бизнес, как продажа топлива в столице гос-ва? Почему исчезают украинские трейдеры, а на их место приходит иностранный? Разве украинское правительство не собирается поднимать с колен национальную нефтеперерабатывающую отрасль?
Заранее спасибо за откровенный ответ.
12.04.2005 13:29

Українська держава продала нафтопереробні заводи Росії з тим, щоб у нас була нафта на переробку. Рішення на той час були вимушені, а тепер для нас не є оптимальними.
Власники нафти є власниками заводів, а також, бензину, дизельного палива, моторних масел. Їм вигідніше мати свою мережу бензозаправок. І тому наша держава втратила контроль над стратегічно важливою галуззю і так чи інакше, його доведеться відновлювати.
Щодо розміщення заправок, то Рішенням Київради земельні ділянки під АЗС лише продаються і кошти йдуть в бюджет. Розміщення йде стихійно і за ініціативою бізнесу, а не по розробленій оптимальній схемі. Тут діє інтерес, йде боротьба за споживача, тому в одних місцях є поруч по кілька заправок, а в інших порожньо. Спроба взяти під контроль розміщення АЗС завжди зустрічали супротив тих, хто мав можливість домогтися виділення земельної ділянки під продаж і вони до сьогодні перемагали, здоровий глузд включно.


13.04.2005 14:07
Запитання 6. Автор В. Онопрієнко
Шановний Іване Миколайовичу,
Кияни стали заручниками зрощеного ними бонапартизму у владі міста.
Повсюди прикриті подачками марнотратство, безгосподарність, самовихваляння та інші совкові недуги, які Ви знаєте ізсередини.
Як вимести цей бруд з міста, не чекаючи майбутніх виборів мера?
12.04.2005 13:46

Дійсно, самовихваляння Київської влади та показушні і амбітні проекти (наприклад, футбольний клуб „Арсенал”, Партія „Єдність”) уже викликають відразу, супротив.
Чим вихвалятись, якщо видатки бюджету м. Харкова за 2003 рік в розрахунку на душу населення складали 657 грн., Одеси – 782,4; Донецька – 752,9; Чернігова – 550,1, а в Києві в 2,5–3,0 рази більші.
Пріоритети витрат виправдані: обмаль коштів не утримання житла, міського пасажирського транспорту, доріг, мостів, на харчування в міських лікарнях 2,5–3,0 грн на добу вдосталь. А благодійність від О.Омельченка в 20–30 гривень? Якийсь скверик, 5–10 км тролейбусної лінії відкривають з помпою, начебто космонавта зустрічають.
Правильно було б, щоби О.О. Омельченко не збирався і не готувався балотуватись на третій термін, а зумів відійти, як Б. Єльцин, а кияни йому в цьому допомогли. Бо боротьба проти О. Омельченка обмаже, виваляє і його, і місто в такій багнюці, що і помаранчова революція не відмиє. А багнюки накопичилось вдосталь.


13.04.2005 14:18
Запитання 7. Автор Глеб  
Здравствуйте!
Вы не могли б подсказать, где можна узнать точный график сноса старых домов в городе Киеве. У нас молодая семья, с родителями жить тесно, тем более, что скоро у нас будет ребёнок, а переехать на квартиру не можем, потому что не известно, когда будут сносить дом, а если перезжать сейчас, то надо делать ремонт, менять окна, утеплять стены чтобы ребёнок зимой не мёрз. Смысл это всё делать, если, скажем, через полгода дом пойдёт на снос, кто тогда компенсирует все эти затраты в полном обьёме?
Заранее благодарен.
12.04.2005 14:08

Точного план-графіка знесення або реконструкції старих будинків не існує, є лише пропозиції архітекторів та будівельників та чергові популістські і безвідповідальні заяви про наміри. Про „Хрущовки” – це останні й „перл”, уже вкотре повторений О. Омельченком, бо цю роботу можна виконати лише за 10–20 років, але ж тільки приміряються до неї уже років сім. Коли розпочнуть?
Тому по конкретній ділянці чи будинку інформацію надасть кожна районна держадміністрація, а в місті – Головне управління житлового забезпечення по вул. Володимирській, 42, яке очолює Голиця М.М.
Вони в принципі знають замовника, чи підрядну організацію і нехай письмово дадуть Вам відповідь.
Моя порада – не чекати, але розібратись потрібно.


13.04.2005 14:18
Запитання 8. Автор Дмитрий Денисенко, город Воронеж (Россия), журналист.
Шановний Iване Миколайовичу!

В последнее время довольно часто приходится слышать от политиков с Украины об инициативах по формированию Общественных советов. Вот и вы предлагаете такой совет по защите прав жителей Киевщины.

Полагаю, что подобные надстройки дискредитируют институт народных депутатов, которые ведь тоже должны защищать интересы избирателей? Может, следует бороться за унификацию статуса депутата, упрощение процедуры их отзыва? И ещё. В Воронеже имеем опыт создания Общественной палаты - промежуточного звена между властью и общественностью в виде совета лидеров общественных организаций. Когда в администрации региона почувствовали, что Палата в состоянии оказывать влияние на политическую жизнь области, власть через экономические рычаги поставила общественников, по сути, под свой контроль. В итоге, сегодня реальные общественные лидеры оттуда ушли, а Палата стала ещё одной надстройкой на шее налогоплательщика, наряду с администрацией и советом депутатов. Как Вы планируете обезопасить будущий совет от искушений финансовой "иглы"?
12.04.2005 15:13

Благодарю. Очень содержательные рассуждения и предостережения. Идеи развитие демократии и становление гражданского общества. Депутатам тоже нужен контроль, и помощь. Отзыв депутатов сами депутаты должны узаконить. Но такой реальной процедуры и закона они принять не могут с 1917 года. Общественность должна делать ту работу, которую не выполняет власть, в том числе и депутаты всех уровней.
Наша цель – начать, а продолжить и завершить работу конечно должна власть и депутаты, но им покуда не до этих вопросов.


13.04.2005 14:26
Запитання 9. Автор Микола Борщ  
Хто несе відповідальність і чи відповість за жахливу забудову в центрі міста, в зеленій зоні, історичних місцях. Відбувається знищення не тільки дерев, а травяного покрову, кущів, спотворення архітектурного вигляду міста:
1. На вул. Червоноармійській поряд з костелом. 2. Верхнє поле стадіону, за Голосієвською райадміністрацією. 3. Біля Палацу спорту і перед стадіоном, по вул. Щорса і Предславинській, Жовтнева лікарня і т.д.
Коли звільнять від торгівлі підземні переходи і входи в метро?
12.04.2005 16:46

Як відомо у Києві, влада монопольна тому і відповідальність монопольна. Тобто, за Законом України „Про столицю”, одноосібну відповідальність за поставлені питання несе О.О.Омельченко. Якщо говорити про конкретні об’єкти, то поряд з костьолом побудований монстр як звинувачення діючій владі і нашому часу. А сам костьол постійно реставрується і постійно „падає”.
Стосовно стадіону та лікарні, це ще одна велика містобудівна помилка. Коли закінчиться забудова об’єктів навколо Бессарабської площі, то там буде таке скупчення транспорту та людей, яке, нажаль, ніхто сьогодні не уявляє. Замість того, щоб від Бессарабського ринку, від бул. Т.Шевченка до бул. Л.Українки провести тунель чи естакаду для автотранспорту, тут будуть вічні затори, „пробки” і чи не найгірша екологія.
Щодо торгівлі в підземних переходах та входах в метро, то я зі співчуттям відношусь до тих людей, які змушені в таких непривабливих умовах заробляти кошти на проживання. Потрібно створити умови для їхньої праці, в тому числі на поверхні біля цих переходів та станцій метро. Я проти грубого адміністративного тиску на людей, які нічим перед владою не завинили.


13.04.2005 14:29
Запитання 10. Автор Небайдужа
Якими Ви бачите результати впровадження адміністративно-територіальної реформи?

Яким, на Вашу думку, має бути мер Киева?

Чи будете Ви виставляти свою кандидатуру у 2006 році на пост міського голови?

Якими були б Ваші перші кроки у поліпшенні економічного та фінансового стану міста?

Чи буде розвиватися "українське село" і що треба для його розвитку?
12.04.2005 17:36

1. Сама ідея адміністративно-територіальної реформи в Україні – правильна. Багато держав її вже провели. Лише ми одні хочемо здійснити її протягом року. А, наприклад, Франція та Польща присвятили цій роботі як мінімум 10 років. Я „за” „помаранчеву революцію”, але не схвалюю адміністративно-територіальну революцію, бо в нас інші умови:
- щільність населення;
- розвиток доріг, зв’язку, Інтернету тощо.
Відносно ж Києва, то я благаю, не робити безглуздя - перетворивши 10 районів на 7. Адже зовсім недавно 14 вже перетворили в 10. Всі ці перетворення носять примітивний характер і завдають шкоди киянам. Тому що кожен район десятиріччями формувався як певна замкнута соціальна структура: районна поліклініка, районна лікарня, районний собез і т.д. А після таких „арифметичних дій для першого класу” до всіх цих об’єктів ускладнюється доступ, та й влада віддаляється.
Сьогодні набуває звучання думка щодо анулювання районних рад в місті. На мою думку, цього робити не слід. Навпаки, районні ради повинні представляти інтереси внутрішніх територіальних громад Києва. У Києві повинно відбутися розмежування ресурсної основи самоврядування: бюджетних коштів, рухомого та нерухомого майна, земельних ділянок тощо.

2. Міський голова столиці повинен бути особистістю загальнонаціонального масштабу. Він повинен бачити стратегію міста на 20 і 50 років, повинен активно брати участь в розбудові держави. Міському голові потрібен досвід, знання, енергія дій, високий патріотизм. А головне – щирість та відкритість, любов до киян і нашого прекрасного міста.

3. Не виключено, але на сьогодні головне – переконати Олександра Олександровича в необхідності змін, і змін на краще. Місто при Омельченку не занепадало, лише в останні рік-два зупинилось, воно не продукує нових стратегій і високих ідей як для розвитку столиці, так і України. Навпаки, все робиться в ім’я самоствердження однієї особи, що не може не мати згубних наслідків. Я пропоную киянам разом пошукати кандидатуру як на посаду міського голови, так і кандидатів в депутати Київради. Тим більше, що 12.04.2005 на засіданні Українського клубу прозвучала ідея, яку я ще цілком не сприйняв, звернутись до всіх політичних сил України не включати діючих депутатів Київради, які причетні до дерибану землі в Пущі-Водиці до виборчих списків. Тому я хочу разом з киянами знайти кандидатуру, яку б ми з легким серцем підтримали, і якій би вірили. В Києві претендувати на посаду „на виріст” все ж таки ризиковано і для киян, для кандидата.

4. Відповідно до моїх поглядів, рушійною силою розвитку держави є урбанізація, досягнення європейських стандартів життя. Міста повинні допомогти зробити євроремонт в кожній селянській оселі.


13.04.2005 14:37
1/ 23/   (Всього: 24)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa
x