Тема конференції: Що робити з вітчизняною освітою та наукою?

Учасник конференції:      

     
Сергій Комісаренко, академік Національної академії наук та Академії медичних наук України, екс-кандидат на пост Президента України, відомий державний і громадський діяч та дипломат

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 2345/   (Всього: 43)
Запитання 1. Автор Иван Назовский, Киев  
Уважаемый Сергей Васильевич, какие методы стимулирования (кроме финансовых) имеются сейчас у НАН Украины для увеличения притока молодых ученых?
Спасибо.
21.01.2005 16:48

Залучення та допомога науковій молоді є абсолютно критичним питанням для розвитку науки в Україні. У НАН України та її установах ми використовуємо такі методи стимулювання: встановлення надбавок до посадових окладів, швидше просування по науковій кар’єрі (для талановитих, перспективних та працьовитих співробітників), відрядження за кордон для роботи у провідних наукових центрах та для участі у наукових форумах, встановлення спеціальних додаткових стипендій та премій. Звернення до відповідних установ для надання житла молодим вченим.


27.01.2005 14:00
Запитання 2. Автор Тетяна Охрименко, Львів  
Шановний Сергію Васильовичу!
Поздоровляю Вас, а також усіх відвідувачів сайту, з інавгурацією народного Президента Віктора Ющенка!
З приводу закінчення президентських перегонів хотіла б запитати Вас, що Ви, як науковець, політик та громадський діяч збираєтесь робити зараз, після перемоги В.Ющенка? Які нагальні проблеми НАН та Інституту біохімії будете вирішувати?
24.01.2005 12:32

Дякую за поздоровлення і в свою чергу поздоровляю вас. Після перемоги Ющенка я продовжуватиму працювати як працював і раніше, але дуже сподіваюся і вірю, що так воно й буде, що умови для роботи та настрій будуть значно кращими, ніж при минулому Президентові.
Наукові проблеми установ НАН та ІБХ залишилися такими ж самими, тобто вирішення найбільш нагальних проблем в науці і, зокрема, найважливіших для нашої країни. В той же час думаю, що організаційна діяльність нашої Академії потребує певного реформування.


27.01.2005 14:12
Запитання 3. Автор Світлана Тулуб, Вінницька область
Скажіть, будь ласка, чи були запрошені Ви та інші кандидати на пост Президента України на інавгурацію Ющенка? Як Ви оцінюєте його перші призначення та поїздку на поклін до Москви?
25.01.2005 18:27

Ні, я не був запрошений. Перші призначення В.Ющенка оцінюю як правильні, але майбутнє покаже. Поїздка до Москви не була поклоном, а правильним дипломатичним кроком.


27.01.2005 14:14
Запитання 4. Автор Наумов Борис Михайлович  
Шановний Сергію Васильовичу,
як ви оцінюєте подальшу перспективу розвитку вітчизняної науки,
25.01.2005 22:35

Перспективи розвитку вітчизняної науки я оцінюю оптимістично у разі плідної співпраці нового керівництва країни та керівників вітчизняної науки, і песимістично, якщо ставлення керівництва до науки та зусилля вчених на її реорганізацію залишаться на минулому рівні. Ми не можемо собі цього дозволити.


27.01.2005 14:17
Запитання 5. Автор Aлиса г.Изюм, Харьковской обл.  
Уважаемый Сергей Васильевич!
Поздравляю вас, а так же весь наш украинский народ с инаугурацией нашего народного законного Президента Виктора Андреевича Ющенка!!! Хотелось бы узнать ваше мнение по поводу назначения Юлии Владимировны и.о. Премьер-министра Украины и как вы считает, кто может принести больше пользы нашему государству занимая эту должность?
26.01.2005 00:11

Дякую і поздоровляю не тільки Вас, але й і тих, хто голосував проти Ющенка, тому що його обрання має принести позитивні зміни для майбутнього усіх громадян України.
Я позитивно оцінюю призначення Ю.Тимошенко в.о. Прем’єр-міністра. І дуже сподіваюсь, що вона виправдає довіру нашого Президента і тих людей, які її підтримують. Це дуже розумна, енергійна та вольова людина (та ще й красива). Але майбутнє покаже.
Визначити, хто може принести більше користі державі, можна тільки порівнюючи діяльність в той же самий час і за тих самих умов. Практично це неможливо. Можна тільки здогадуватися.


27.01.2005 14:27
Запитання 6. Автор Сергей  
Как соотносятся образ интеллектуала и дипломата с Вашим помпезно-агиточным предвыборным роликом? Вы считаете что украинская наука заслуживает ТАКОЙ рекламы?
26.01.2005 09:05

Взагалі мені подобаються критичні, але справедливі зауваження і навіть роздратований тон. В даному випадку, я думаю, що ви неправі. По-перше, моя так названа Вами реклама не мала ніякого відношення до української науки. По-друге, мій передвиборчий ролик (насправді їх було два) абсолютно не був помпезно-агітаційним. Абсолютна більшість відгуків на передвиборчий матеріал для телебачення визнала агітаційний матеріал за мене чи не найкращим і найбільш виваженим та реальним.


27.01.2005 14:31
Запитання 7. Автор Шимбарева, Одесса
Что думаете Вы о безысходном положении врачей, обычных врачей, которым, собственно, и внедрять достижения науки??Как живут они на эту страшую, унизительную зарплату, а если ее и повышают, то фонд зарплаты по учреждению оставляют прежний, и врачей заставляют переходить на 0,75 0,5 ставки, работая при этом полный день! Зачем так много плодят врачей мед институты, а потом эти выпускники не могут найти себе работу, потратив 7-8 лет на образование? Известно ли Вам как растет пьянство среди врачей- от безысходности, от нищеты. И какое лицемерие гвоздить врачей позором за то, что они, дескать , берут деньги у пациентов.Впрочем, вся наша страна- это сплошное лицемерие! Почему такие известные медики, как Вы стоят в стороне от этих проблем? Потому, что ВАМ хорошо, тепло. сытно, так же хорошо Вашим детям- что Вам до народа, для которого, якобы Вы развиваете науку, что Вам до страны, Вам и еже с Вами? Иначе Вы бы не молчали!!
26.01.2005 10:14

Я згоден практично з усіма Вашими зауваженнями стосовно принизливого стану вітчизняної системи охорони здоров’я. Але в міру моїх можливостей я не стою осторонь цієї проблеми і при кожній нагоді публічно виступаю за необхідність корінної зміни цієї системи. Зокрема, я про це писав у численних статтях, при виступах на телебаченні (якщо мене допускали до камери), у своїх виборчих програмах.
Моя публічна позиція стосовно корумпованості у керівництві системи охорони здоров’я, була однією з причин негативного ставлення до мене колишнього президента та цілої низки міністрів охорони здоров’я.


27.01.2005 14:38
Запитання 8. Автор Алла. Житомир
Уважаемый Сергей Васильевич. В первом туре выборов я проголосовала за Вас, хотя и понимала, что шансы "проффесоров" несоизмеримо выше. На Ваш взгляд, каковы сроки вывода из управления всех отраслей власти, науки и промышлености отщепенцев без надлежащего образования, без стыда и совети и умения соблюдать элементарне правила поведения в обществе, имеющих нужных людей, которые их протежируют и необходимое количество денег, чтобы удержаться на своих постах?
26.01.2005 10:36

Дякую за Ваш голос. Процес виведення з органів управління корумпованих чи низько професійних чиновників є довгим, болючим, але вкрай необхідним процесом. Конкретних термінів він не має і залежатиме від багатьох чинників. Дуже сподіваюсь, що цей процес стане одним з головних пріоритетів нового Президента та його команди. Л.Кучма за 10 років створив таку „антинародну” систему державної влади в центрі та на місцях, що правильно реформувати її і повернути владі довіру народу потребуватиме і часу і зусиль.


27.01.2005 14:44
Запитання 9. Автор Мушта Олександра Іванівна вчитель зош№86 м.Одеса  
Шановний Сергію Васильовичу! Наше майбутнє зараз сидить за шкільними партами і мріє про карантин. Чому щороку так хворіють і діти, і вчителі? Може, час змінювати умови роботи і навчання? Зменшити класи до 15 учнів, контролювати навантаження і відпочинок вчителів( де ті путівки до санаторіїв?),відокремити працю вчителя-предметника від праці класного керівника (а може,і взагалі, класні керівники і не потрібні?),відмінити медальні пільги і тощо. Пропозицій багато.Головне, школа потребує змін.
26.01.2005 12:44

Стан здоров’я та освіти дітей є однією з найбільших загроз для майбутнього України. Для ліквідації цієї загрози необхідна трансформація як системи охорони здоров’я, так і середньої освіти. Але викладення моїх уявлення цих реформ потребує багато часу та місця.


27.01.2005 14:46
Запитання 10. Автор А.П. Мірошниченко  
Шановний Сергію Васильовичу,
чи будете Ви відстоювати збільшення фінансування галузі фундаментальних наук при корегуванні держбюджету на 2005 рік?
Бажаю Вам нових творчих успіхів!
26.01.2005 13:22

Дякую за добрі побажання. Ми будемо наполягати на збільшення фінансування науки взагалі, і фундаментальної в першу чергу. Наприклад, у бюджеті 2005 року запит НАН України був зменшений на 400 млн. грн.


27.01.2005 14:48
1/ 2345/   (Всього: 43)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa
x