Тема конференції: Схід-Захід: як нам спільно облаштувати Україну?

Учасник конференції:      

     
Роман Сушко, Калуський міський голова (Івано-Франківська область).
Сергій Старун, Нікопольський міський голова (Дніпропетровська область).

Стенограма конференції (версія для друку)

Всі повідомлення Останні повідомлення На головну сторінку
1/ 2345/   Далі »»  (Всього: 64)
Запитання 1. Автор Николай, Киев  
Сергею Старуну.
Уважаемый мер, как Вы относитесь к проводимой реформе местного самоуправления? Какие перспективы, на Ваш взгляд, она имеет?
31.12.2004 11:46

Положительно.
Давно было понятно, что должно быть разграничение между местным самоуправлением и государственной властью.
Если сегодня полномочия, которые были переданы областными советами государственным администрациям будут возвращены областным советам, а областная администрация превратится в орган контроля за соблюдением законности на данной территории, то это будет справедливо.
И безусловно должно быть разграничение полномочий между территориальными громадами, т.е. функции городов будут более четко выписаны в законе, не будет вертикали между областью и городом, и каждый будет выполнять функции, четко расписанные в законодательстве.
Вот тогда, наверное, такое реформирование принесет пользу.

Основная же задача реформирования, на мой взгляд, состоит в рассмотрении парламентом способности регионов в развитии и предоставлении им тех источников финансирования, которые будут удовлетворять их потребности.

Что касается перспектив данной реформы, то я думаю, что у нее будет очень много противников.


04.01.2005 11:46
Запитання 2. Автор Лидия  
Роману Сушко.
Почему так унизили восточников? У нас, в Харькове и области, люди проголосовали честно, бабушки ползли на участки и скакали на костылях. Почему довели народ до такой степени, что люди не хотят даже ехать в Киев и Карпаты на зимние каникулы? И не из-за погоды, а принципиально из-за унижения, которые мы перенесли от оранжевых. Мы не быдло. А тоже нормальные и цивилизованные люди. И эту рану в нашей душе нужно лечить долго. Уважая всех кандидатов, восточники все поддерживают федерацию. И если пройдет референдум, мы его поддержим. И пусть западники и киевляне даже не мечтают, что это навязанная прессой идея. Это то,что камнем легло на сердце у каждого человека, который проголовал за Януковича. Пусть мне ответит Калушский голова, и только без лозунгов. Мне уже Ваши лозунги надоели так!!!!!!!!!!
02.01.2005 12:52

Шановні жителі України! Зі Сходу, Заходу, Півдня, Півночі!
Всі хто сьогодні активно слідкує за нашим діалогом між містами
Калушем та Нікополем.

Засвідчую Вам свою повагу та щиро вітаю з Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай всі Ваші прагнення здійснюються, а сподівання збуваються, досвід та енергія подвоюються в нових звершеннях на благо процвітання НАШОЇ УКРАЇНИ!

Шановний пане голово Нікополя Сергію Володимировичу та Ваша чисельна громадо !
Бажаю, щоб здійснилися всі Ваші мрії і задуми, щоб Ви відчули себе громадянами демократичної, вільної і заможної держави.


Шановна пані Лідіє.
Спробую відповісти без лозунгів !
На перше питання щодо перепон, створених інвалідам під час голосування погоджуюся, що умови закладені в змінах до Закону України “Про особливості застосування Закону про вибори Президента України при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року“ були надто жорсткими, але вони були необхідними, щоб зупинити масові фальсифікації на Сході України. Результатом цього є зменшення фальсифікації, зокрема тільки по Донецькій області на 12%.
Щодо спекуляцій п. Шуфрича з приводу трагічних смертей під час голосування 26 грудня, то слід нагадати, що на превеликий жаль на Україні щоденно помирає 2 тис. осіб і нікому, в тому числі й опозиції, не спадає на думку звинувачувати в цих втратах владу. Це не дає права п.Шуфричу використовувати трагедії родин наших співвітчизників для спекуляцій у політичних цілях. Такі заяви слід розцінювати як цинізм.

Щодо запровадження федерального устрою в Україні.
Впродовж останніх 10-ти років цю проблему в Україні ніхто не зачіпав і чомусь тільки напередодні виборів, а особливо після 21 листопада навколо федералізації був створений штучний ажіотаж. Якщо запитати мешканців Харкова і області чи будь-якого мешканця іншого куточка України, як вони собі уявляють федеративну державу, то більшість з них не в змозі дати якоїсь конкретної відповіді. Не федералізація потрібна людям, а заможний та сталий розвиток суспільства. Людям потрібні робочі місця, гідна зарплата, захист інвалідам і пенсіонерам, теплі квартиири, затишні дитячі садочки і школи, наповнені духовністю палаци культури і театри. Це є в унітарній Франції, але цього немає у Федеративній Росії. Нас порятує не федералізм, а гідний розвиток місцевої демократії і місцевого самоврядування.
У місті Калуші виробляється у 5 разів більше продукції на душу населення, аніж у Києві, але бюджет, який затверджує нам Верховна Рада не забезпечує навіть виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, не качужи про інші важливі для міста проплати. Я догаджуюся, що така сама ситуація і в Нікополі. Нав’язана нашими сусідами-політехнологами ідея федералізації не замінить відсутніх медикаментів та медичного обладнання у наших лікарнях.

Згадайте принцип “віника”. “Разом нас багато і нас не подолати”.
Щороку з великим задоволенням калушани приймають дітей з Півдня та Херсона. А наші дітки влітку їдуть до Очакова на відпочинок. І все це без лозунгів!
Як тільки ми відчуємо зміни у нашому житті на краще, забудуться і двомовність, і подвійне громадянство, і федералізм.
Нехай Вам щастить у Новому 2005 році!


04.01.2005 12:05
Запитання 3. Автор ДУДНИК ВЛАДИМИР  
Роману Сушко.
ВЫБОРЫ ЗАКОНЧИЛИСЬ. ВЛАСТЬ ПОМЕНЯЛАСЬ. НО ЛИЗОБЛЮДЫ ОСТАЛИСЬ. ЕСТЬ ТРАДИЦИЯ - НОВОГОДНЕЕ ОБРАЩЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА К НАРОДУ. И КАКОЙ БЫ НИ БЫЛ ПРЕЗИДЕНТ, ЕГО НАДО УВАЖАТЬ, ХОТЯ БЫ КАК СИМВОЛ ГОСУДАРСТВА. ПО НОВОМУ КАНАЛУ ВЫСТУПАЕТ В НОВОГОДНЮЮ НОЧЬ ЮЩЕНКО И СААКАШВИЛИ И ПОЗДРАВЛЯЮТ НАРОД УКРАИНЫ В ОДНО ВРЕМЯ С ПОЗДРАВЛЕНИЕМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ. В ПРИНЦИПЕ, Я НЕ ПРОТИВ, НО НАДО УВАЖАТЬ СЕБЯ И НАРОД. А ЮЩЕНКО ДОЛЖЕН ЗНАТЬ, ЧТО ТАК ЖЕ БЫСТРО КИНУТ И ЕГО.ВЕДЬ КАК БУДЕТ ОТНОСИТЬСЯ ОН К СИМВОЛАМ ГОСУДАРСТВА, ТАК БУДУТ ОТНОСИТЬСЯ И К НЕМУ.
ВОПРОС: ДОЛЖНО ЛИ В СТРАНЕ БЫТЬ УВАЖЕНИЕ К СИМВОЛАМ ГОСУДАРСТВА? СПАСИБО.
03.01.2005 05:57

Так, народ повинен поважати державні символи. І свого Президента. І тому, в Новорічну ніч кожен слухав вітання того Президента, якого він поважає.


04.01.2005 12:06
Запитання 4. Автор Liliya  
Starun.
Zomu vi na Ukraini dozvolili prezidentu rozprodati zementni zavodi franzusam i nimzyam za kopiiki? Zi dumaete vi zo prezident Kuzma povinnen vidpovidati za svoi kriminalni postupki?
03.01.2005 07:07

Прежде всего, хочется отметить, что органы местного самоуправления никакого отношения к распродаже заводов не имеют.
Более того, я согласен, что если факт продажи каких-то крупных объектов за копейки существует, то к данным фактам следует относиться отрицательно, но нужно понимать, что мы живем в правовом государстве, поэтому поступки каждого должностного лица, включая президента должны оценивать не мы по обрывочным данным, а соответствующие органы по конкретным фактам.
И только суд может вынести в этом вопросе вердикт.
Я считаю, что перед Законом должны быть равны все, в том числе и Президент.


04.01.2005 12:07
Запитання 5. Автор Гулин Владимир Николаевич  
Запитання до Сергія Старуна.
Я росіянин за національністю. Я вважаю, що кожна людина, яка мешкає в тій чи іншій державі, хоча б на знак поваги до народу, де вона мешкає, повинна вміти спілкуватись мовою корінної нації. Чи не вважаєте Ви, що питання про статус російської мови штучно роздмухується?
03.01.2005 08:01

Языковой вопрос действительно болезненный для Украины, но я считаю что он создан искусственно.
Я думаю, что государственный язык и язык общения это несколько разные вещи. Если мы принудительно переводим на общение людей на какой то язык, то это, на мой взгляд, не правильно, т.к. это идет без учета исторических корней.
Если мы говорим о том, что должны быть созданы условия, и люди из поколения в поколение постепенно сами перейдут на общение на этом языке, то это будет наверное правильно.
А во-вторых нужно понимать, что языковая проблема сама по себе сложная, потому что на западе и на востоке эту проблему воспринимают по разному – у нас достаточно разный украинский язык и спор идет по этому вопросу и между специалистами филологами. И поэтому пока в профессиональном отношении этот вопрос не будет решен однозначно и не будет выведен на законодательном уровне то наверное сложности будут.
Поэтому я думаю сегодня нужно дать возможность людям самостоятельно общаться на том или ином языке.


04.01.2005 12:15
Запитання 6. Автор Владимир  
Сергею Старуну.
Выборы прошли. Нужно жить дальше. Как говорил кандидат в президенты Виктор Янукович - "меньшинство должно подчиниться большинству". Прошли ли они, на Ваш взгляд, честно? За кого голосовали Вы? Были ли ущемлены права инвалидов, и что сделали Вы лично чтобы помочь этой категории людей попасть на избирательные участки? Было ли на Вас оказано давление со стороны действующего правительства и в чем оно выражалось? Ваше мнение о послевыборной программе развития экономики Виктора Ющенко, в частности налогообложения. Янукович после нового года ввел еще несколоко налогов, их тоже надо "переваривать".
03.01.2005 08:35

Безусловно меньшинство должно подчиниться большинству, и об этом мы говорили неоднократно. Даже после переголосования второго тура, когда звучали резкие заявления, что в любом случае новый президент будет президентом только части Украины, я категорически не соглашался с данным утверждением, и перед давая интервью я заявил, выбранный президент будет президентом всей Украины, и меньшинство, если они настоящие граждане этой станы, должно воспринимать эту фигуру точно также как и большинство – своим лидером, своим президентом.

Можно утверждать, что из всех выборов которые мы проводили за последние годы самым честным было переголование второго тура и является как бы классическим примером.

Во всех турах выборов я голосовал за демократию и свободное развитие нашего общества.

Что качается программы развития экономики Виктора Ющенко – то конретные положения этой программы мне неизвестны. Поэтому нужно дождаться инаугурации Президента и услышать более четкие его программные цели и механизмы их реализации… Тогда можно говорить об этом… Пока – рано.


04.01.2005 13:11
Запитання 7. Автор Шаров, Київ  
Пану Роману Сушку.
Скажіть, будь ласка, яких змін Ви очікуєте на Франківщині, і зокрема у Калуші, після приходу нового Президента? Чи не залишиться, не дай Боже, все як було при Кучмі? Щоб Ви особисто порадили новій владі змінити на місцях?
03.01.2005 09:14

Шановний пане Шаров, дякую Вам за цікаве змістовне запитання.

Якщо через рік залишиться все як при Кучмі, я разом з калушанами поїду до Києва, знайду пана Шарова і ми разом будемо пікетувати Адміністрацію Президента, Кабінет Міністрів, Верховну Раду.

Але я твердо впевнений, що Віктор Ющенко прийшов зі щирими намірами зробити наше життя кращим !

Щодо Калуша, то я сподіваюся на позитивні зміни: припливу нових інвестицій, створення нових робочих місць, передачу з державної у комунальну власність життєво важливих для міста об’єктів, завершення будівництва школи в житловому масиві “Підгірки”. А новій владі я побажав би більше довіри до місцевого самоврядування. Змінити виконавчу вертикаль, відмовитись від призначених з Києва посадовців на користь обраних населенням лідерів.


04.01.2005 12:22
Запитання 8. Автор Lena
Pane Romane , zapytannia s FRN, jak pojasnyty ci dwi cytaty "Kaluskyj budshet najhirschyj w oblasti", ta "pidpryemstwa mista aktywno sdijsnjujut sownischnio- torhiwelni operaciji s 79 krajinamy switu".
Ta sche sapytannia, jaka sytuazija s ekolohijeju u waschomu rehioni? Ta scho wy robyte dla joho pokraschennia ? Chy stojat pytannia rosdilennia smittia?(plastyk, papir, sklo, harchwi produkty). Diakuju.
03.01.2005 10:04

Шановна пані Lena !
Місто Калуш є одним з потужних промислових центрів Західної України. Сьогодні в Калуші працює російський, німецький, югославський, польський, угорський капітали. У 2004 році випущено промислової продукції на 1846,8 млн.грн., що на 13,7 відсотка більше у порівнянні з 2003 роком. Однак, недосконала бюджетна система робить бюджет міста злиденним. Найсуттєвішого удару по бюджету міста наніс Закон “Про державний бюджет України на 2004 рік”, в якому передбачено оподаткування доходів фізичних осіб у розмірі 13%. У 2003 році завдяки високій заробітній платі на ЗАТ “Лукор” та інших підприємствах міста середній відсоток від оподаткування доходів фізичних осіб становив більше 18%, в зв’зку з чим зміна оподаткування до 13% зменшила дохідну частину бюджету міста майже на 8 млн.грн.
При цій бюджетній системі економічно самодостатні міста опинились в гіршій ситуації, аніж повністю дотаційні райони в Україні.
Обсяги експорту товарів м.Калуша за січень-жовтень 2004 року склали 299859,17 тис. доларів США, імпорту – 23951,10 тис. доларів США. Сьогодні продукція калуських підприємств експортується в:
Угорщину – 25,8 %,
Польщу – 22,5 %,
Румунію – 10,2 %.
На Ваше друге запитання щодо екологічної ситуації в регіоні, то порівнючи з 1990 роком екологічна ситуація в місті та районі значно покращилась. Викиди зменшилися в багато разів.
Однак, як і в кожному насиченому промисловістю місті, зокрема там де переважає хімічна індустрія, є свої екологічні проблеми. Будемо щиро вдячні за сприяння у їх вирішенні.
Починаючи з 2003 року в місті розпочато роздільне сортування сміття. Зокрема, пластикова упаковка та папір.
Пані Олено, запрошую всіх, хто має добрі ідеї та інвестиції.


04.01.2005 12:23
Запитання 9. Автор Василь Фляк  
Запитання до Нікопольського міського голови:
1) Що означає назва міста Нікополь?
2) Чи вірите, що президент Ющенко - це кращий вибір для
місцевого самоврядування?
03.01.2005 10:47

1. В основе названия Никополя лежит греческое название богини победы – Ника. Поэтому мы и говорим, что Никополь – город побед!

2. Если брать из двух предложенных вариантов, то я считаю, что для местного самоуправления сегодня – это лучше.


04.01.2005 12:28
Запитання 10. Автор otar  
панові Р.Сушкові
Залізничний шлях зі Сходу на Франківщину лежить через Львів, тому туристам зі Сходу доводиться витрачати на дорогу дуже багато часу. Наприклад, щоб доїхати з Дніпропетровська до Калуша, потрібні півтори доби, хоча, якби існувала пряма дорога через Буковину, можна було б скоротити шлях на третину. Чи не здається Вам, що нераціональне залізничне сполучення гальмує розвиток туристичної галузі Прикарпаття? Чи не ставите Ви питання щодо прокладення нових, коротших шляхів сполучення Сходу і Заходу?
03.01.2005 11:07

Дуже цікаве запитання. Дякую.
Повністю погоджуюся з Вами. До другої світової війни існувала залізниця з Івано-Франківська до Тернополя, а звідти через Вінницю на схід і південь, минаючи Львів та Київ. Про відновлення цієї залізниці Народні депутати Прикарпаття неодноразово ставили питання перед урядом України. Маю велику надію, що новий уряд прийме відповідні позитивні рішення з цього приводу. Також сподіваюся, що проектована автомагістраль Лісабон-Кавказ стане добрим чинником для комунікації Східних і Західних регіонів України.


04.01.2005 12:30
1/ 2345/   Далі »»  (Всього: 64)
  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa
x