Інститут Трансформації Суспільства

Проект Інституту Трансформації Суспільства     анонси поштою   Головна

  Про проект

  Правила участі
      у конференції


  Про нас  Архів конференцій

2009
2007 2006
2005 2004Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика

Про "Всеукраїнське політичне об'єднання «Єдина Родина»

1 січня 1999 року в Київському пологовому будинку № 2 відбулася прес-конференція, на якій було повідомлено про те, що ініціативні групи прихильників створення партії з умовною назвою "Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина" дійшли згоди таку партію створити.

В Автономній Республіці Крим, 14-ти областях та місті Києві було обрано делегатів на Установчий з'їзд, який відбувся 20 лютого того ж року в м. Києві в Будинку Кіно. З'їзд підтримав пропозицію ініціативних груп створити партію "Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина", затвердив її Статут і Політичну програму.

Головою партії обрано народного депутата України Ржавського Олександра Миколайовича.

Обрано Центральний Комітет в складі одинадцяти чоловік та Політичну раду в складі семи чоловік, контрольно-ревізійну комісію. "Єдину Родину" зареєстровано Міністерством юстиції України ЗО квітня 1999 року /свідоцтво №1169/.

Конкретні дії "Єдиної Родини" на найближчу перспективу були обговорені на її першому робочому з'їзді 14 травня 1999 року. З'їзд констатував, що розбудова партії розпочалася активно. Про це доповідали делегати від утворених Вінницької, Донецької, Київської, Сумської, Львівської, Чернігівської обласних, Київської міської організацій. Зазначалося також, що економічні, політичні, соціальні, правові, морально-етичні засади Політичної програми партії привертають до себе увагу всезростаючої кількості громадян незалежно від місця та характеру їх роботи чи діяльності. Закономірно, що і в порядок денний з'їзду були внесені питання:

про участь в політичному житті України;

про участь в кампанії по виборах Президента України;

про завдання Центрального Комітету, регіональних та місцевих організацій партії по зростанню її чисельності, удосконаленню організаційної структури.

Зокрема, в рішенні з'їзду підкреслювалося, що для досягнення програмних завдань партії вважати головним здійснення свого політичного курсу "шляхом участі членів Об'єднання та його прихильників в діяльності всіх гілок влади, безумовної їх відповідальності перед Об'єднанням".

Цілеспрямованим кроком в цьому напрямку стало рішення з'їзду висунути Голову партії Ржавського О.М. кандидатом в Президенти України в ході президентської виборчої кампанії 2000 року.

Довірені особи кандидата в Президенти України О.М. Ржавського працювали на виборчих дільницях в усіх виборчих округах. Це дало змогу активно провести інформаційно-пропагандистську роботу на користь "Єдиної Родини", її програмних завдань, розширити мережу первинних, місцевих організацій, привернути до своєї політичної діяльності багаточисельний загін прихильників розбудови української держави на принципах та цінностях світової соціал-демократії - житті людини, її родини, свободи, добробуту, громадських, політичних та соціальних прав.

Активну участь "Єдина Родина" взяла у виборах народних депутатів України 11 і 25 червня 2000 року в округах, де з різних причин раніше обрані депутати вибули, а також у виборах до місцевих рад.

Хід та підсумки цієї роботи були розглянуті на виїзному розширеному пленумі партії, який відбувся 14-15 липня 2000року в місті Вінниця. Головне, підкреслювалося, набуто важливий досвід практичних дій, визначилися шляхи досягнення вагомого успіху, можливі партнери та опоненти в найближчих виборчих кампаніях. Підтвердилася необхідність здійснювати постійну роботу по підбору можливих кандидатів у народні депутати України, у депутати місцевих рад, на посади голів обласних, міських, районних рад, шукати та поглиблювати шляхи співпраці з гілками влади на місцях. Основою цієї роботи має стати розширення мережі партійних осередків в усіх регіонах України, навчання партійного активу участі у виборчих кампаніях, формування у виборців високого авторитету "Єдиної Родини", щоб цей авторитет сприяв тим, кого партія підтримує.

Пленуми ЦК Всеукраїнського політичного об'єднання "Єдина Родина", що відбулися відповідно до Статуту партії, розглянули низку злободенних питань і проблем, вирішення яких значно покращили б економічну ситуацію в Україні, рівень соціального захисту населення. Серед них є і проект Закону України "Про механізм відновлення знецінених заощаджень громадян України", розроблений О.М.Ржавським й прийнятий до розгляду Верховною Радою України.

З початком 2001 року Всеукраїнське політичне об'єднання "Єдина Родина" поповнилося Кіровоградською, Тернопільською, Херсонською обласними організаціями і тепер має свої структури майже в усіх регіонах України.

Зміцнившись організаційно і набувши певний досвід участі у виборах, партія розгортає роботу по підготовці та участі у виборах до Верховної Ради України та місцевій рад, що відбудуться в 2002 році. В її осередках йде обговорення та затвердження кандидатів до виборів у представницькі органи усіх рівнів, Верховну Раду України

В результаті проведеної роботи 46 членів ВПО "Єдина Родина" було обрано депутатами різних рівнів. Партія зміцніла організаційно. В кожній області і в більшості районних центрів України створено партійні осередки, суттєво збільшилась чисельність Об'єднання.

Наступною віхою в історії Об'єднання став ІІІ з'їзд ВПО "Єдина Родина", який відбувся 28 березня 2003 року, в місті Києві. На з'їзді були прийняті зміни і доповнення до Програми і Статуту партії, Збільшено чисельний склад ЦК та політради. До Програми внесені положення про "Україну без армії" та про відношення Об'єднання до гендерної політики.


  © Інститут Трансформації Суспільства 2004-2021. При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на сайт
"Інтернет-конференція" є обов'язковим. Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
TyTa