Стенограма конференції

«Українська Національна Рада» – єдиний шлях утвердження Української держави


відбулась 17-12-2009 з 11.00 до 13.00.
Учасник(и) конференції: Юрій Іванович ПАЛЬЧУКОВСЬКИЙ,
Олег Ігорович СОСКІН,
Володимир Мефодійович ПИЛИПЧУК,
Михайло Михайлович РОЛЬ


Запитання 1. Автор В.Ф.Панібудьласка, історик
Доброго дня, панове, щось сім років не було чутно про Раду, і от перед президентськими виборами хтось хоче реанімувати цей проект? Під кого з кандидатів у Президенти це робиться? Невже замовлення пана Ющенка? Сподіваюся на відверту відповідь.


14.12.2009 14:32
Хочемо відразу наголосити, що всі наші відповіді будуть щирими й відвертими. Це один із ключових принципів діяльності Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» (До «УНР»).

Ідея створення ДО «УНР» виникла задовго до появи на політичній арені абсолютно всіх нинішніх кандидатів на посаду Президента України. Підкреслимо: ні один з чинних кандидатів не має жодного стосунку до ДО «УНР»!

Протягом 7-років ДО «УНР» оперативно і гостро реагує на дії всіх гілок влади і заявляє про це публічно (хоч це, з відомих причин, не завжди висвітлюється у ЗМІ), а також проводить велику організаційну та просвітницьку роботу (що буде доведено до суспільства найближчим часом). З другого боку, механізм реформування системи влади, запропонований ДО «УНР», довго не знаходив належного розуміння. А сьогодні ми відчуваємо, що народ не тільки сприймає, а й вимагає саме такий формат консолідації.
17.12.2009 11:10
Запитання 2. Автор викладач / sagee@km.ru
Таке враження, що після розколу РУХу і згасання КУНу та обману сподівань НУНСу українські націоналісти не вірять у свою політичну спроможність і працюють за гроші на добре відомих нам олігархів. Що має статися в суспільстві, щоб наші громадяни стали вступати до партій за ідейними переконаннями, а не зарплатами? Які інструменти реального контролю політичних, партійних лідерів? Чи можна відділити олігархів від політики? Як це роблять наші сусіди (якщо роблять)?
Дякую


14.12.2009 15:22
Розкол РУХу та інших національно-демократичних партій стався з вини їх керівних верхівок, які не змогли поділити владу в межах своїх політичних сил. Провина рядових членів партій, що вони не змогли вчасно поставити своїх лідерів на місце або відсторонити їх від керівництва. До вождизму призводить саме безконтрольність партійних верхівок і грубе порушення статуту. Справжні українські націоналісти ніколи не продаються! Вони повинні рішуче ставити ультимативні вимоги до своїх керманичів. Якщо це не спрацьовує, члени партій повинні вийти з цієї політичної сили і працювати в ім’я України в іншому форматі. За таких умов клановій олігархії місця в політиці не буде!

В.Пилипчук: Особисто я був проти дезінтеграції РУХу на політичні партії. Адже розумів, що це призведе до деструкції єдиного електорального поля України центриського та право-центриського спрямування. А новостворені партії будуть між собою конкурувати, конфліктувати на цьому полі. В знак протесту я ні в одну з нових партій – осколків РУХу не вступив. Але потреба в об’єднанні патріотичних сил існує. Аналізуючи невдачі спроб в цьому процесі, ми зараз розробляємо нову методологію співпраці (про неї далі), яка повинна призвести до позитивного результату.
17.12.2009 11:25
Запитання 3. Автор Дмитро Воловик, м. Суми
Якщо ДО "УНР" діє протягом 7-ми років, то чому ж, тоді (як відомо із ЗМІ) на 20 грудня запланований... Установчий з"їзд "Української Національної Ради"? Щось тут не в"яжеться.


15.12.2009 10:06
Ще раз нагадуємо: ДО «УНР» створене 30.11.2002 на виконання рішень форуму демократичних сил (який проходив 14-15 вересня того ж року в Будинку культури КПІ за участю понад 40 політичних партій та громадських організацій). Суб’єктами ДО „УНР” є і політичні партії, і громадські організації, і індивідуальні члени.

А те, що намагаються створити певні особи сьогодні: якщо воно створюється в ім’я України, то ми будемо вітати і співпрацювати з ними; а якщо створюється під конкретну особу, гроші або вибори, то воно відімре. Тобто, через квартал-півроку або буде плідна співпраця між нами, або…
17.12.2009 11:39
Запитання 4. Автор Ярослав Вовк
Шановні панове, яким чином Ви сподіваєтесь вплинути на той «гармидер», який зараз у владі та державі, адже, реально на найближчих виборах в Україні знов перемагатимуть гроші.
Поки український народ не «візьметься за вила», - нічого не буде.
А вони роблять так, щоб народ бідував та заробляв тільки на шматок хліба – щоб не здох, та зміг обслуговувати можновладців.
Більше чекати неможна.


15.12.2009 12:54
Сьогодні дедалі більше українців усвідомлюють, що, на жаль, шляхом виборів усунути від влади правлячу кланову олігархію не можливо. БУДЬ-ЯКА ВЛАДА (а особливо влада в недостатньо сформованій державі) ПОВИННА БУТИ ПІД ПОСТІЙНИМ КОНТРОЛЕМ З БОКУ НАРОДУ! Необхідно реалізувати конституційне право народу бути джерелом та носієм влади в державі. Це можна зробити через механізм реального народовладдя, запропонований ДО «УНР». Це, так би мовити, цивілізований формат, про які ви кажете.

В.Пилипчук: Хотів би уточнити, що нинішня діяльність всіх політичних партій характеризується дискретністю – „від виборів до виборів”. В період між виборами вони не виконують своїх партійних функцій. Завдання УНР – в період між виборами контролювати кожен крок влади, підтримувати владу в тому, що вона діє у відповідності з головною метою ДО „УНР”. Головна мета ДО „УНР” – вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності.

Але не підтримувати владу, якщо її діяльність буде заважає або суперечити досягненню мети. Якщо влада не буде діяти відповідно до цієї мети, ми повинні її критикувати, протестувати, організовувати спротив в тих видах діяльності, що йдуть проти інтересів народу і не відповідають згаданій меті. Ми не виключаємо активних форм боротьби, коли будемо звертатися до народу і мобілізовувати його на активні форми суспільного, громадського примусу влади для повернення її діяльності в русло інтересі народу України.

Це що стосується державного рівня. А на місцевому рівні ми повинні захищати інтереси конкретних громадян в конкретному випадку. Наша діяльність спрямована на становлення громадянського суспільства і передбачає забуття формули „моя хата – з краю” - не повинно бути байдужості до чужого горя або проблем.

Формат ДО „УНР” забезпечує захист громадян на всіх рівнях, і таким чином залучатиме нових прихильників та симпатиків.
17.12.2009 11:57
Запитання 5. Автор Олесь (Рівне)
Шановний Олеже Ігоровичу! Чому Ви опинилися в цій кагорті людей? Адже Ви знаний аналітик і розумієте, що Ющенка не можна більше допускати до влади, бо він - наша біда і наш сором. Ви самі неодноразово це говорили і ми вам вірили. А УНР, очевидно, саме під Ющенка і працюватиме.


15.12.2009 16:31
О. Соскін: Шановний, пане Олесь!

УНКП є одним із засновників Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада». Думаю, що з історії послідовної і наполегливої діяльності цієї організації (а також з наших попередніх відповідей) Ви зрозуміли, що ДО «УНР», на відміну від інших об’єднань, створене не «під лідера», не «під вибори», не «під чиїсь гроші». Воно створене як колективний виразник волі народу, захисник національних інтересів. Адже лідери приходять і відходять, а інтереси нації – вічні. Ми виступаємо за становлення Української Соборної, Самостійної, Національної Держави, яка живе за християнськими цінностями.
17.12.2009 11:57
Запитання 6. Автор Дзвінка Кучер
Чому Україна не може породити Українського Президента, який би дбав про свою українську націю і вивів її на європейський шлях розвитку? Зрозуміло, що ці вибори знову не дадуть нам такого Президента. Тож скільки чекати? Які мають для цього визріти умови? Невже ми навічно приречені бути такими, як писав Іван Франко: "Народе мій замучений, розбитий, мов паралітик той на роздорожжі..."


15.12.2009 16:46
Українська нація на сьогодні – не достатньо сформована, сконсолідована й монолітна. Тому вона поки що не в змозі обрати Українського Президента. Самих тільки закликів до єдності нації не достатньо. Повинні бути практичні дії. Український Президент як гарант Конституції повинен сприяти консолідації української нації (ст. 11 Основного Закону).

Умови для приходу свого Шарля де Голя чи Вашінгтона визріють швидше, якщо ми всі зрозуміємо роль кожного ііз нас і всі разом змінимо систему влади, усунувши плутократію (владу найбагатших представників панівного класу).

Влада повинна обслуговувати інтереси простих українських громадян, а не самозваних гетьманів. Необхідно, щоб систему влади визначав український народ. Формат «Української Національної Ради» забезпечує виконання вищезгаданих умов.В.Пилипчук: Коли у 90-х роках з трибуни Верховної Ради України я пропонував концепцію і програму економічної самостійності і переходу економіки України до ринкових відносин, із залу мені було задано запитання „А чому б нам не запровадити в Україні економічну модель Японії?”. Я тоді відповів: „ вона спрацює в Україні на 100% ефективності, якщо замість українців тут будуть проживати японці”. Менталітет колишніх громадян Радянського Союзу незалежно від місця проживання та національності радикально відрізнявся від менталітету японців, які в своїй системі живуть вже багато років.

Під час зустрічі з Канцлером ФРН Г.Коллем, він сказав наступне „коли валили Берлінську стіну, то західні й східні німці обнімалися, цілувалися і казали, нарешті ми є єдиною нацією. Але через 5 років після повалення берлінської стіни, західні німці почали казати, все-таки ми різні нації”. Лише 40 років перебування Східної Німеччини під комуністичним правлінням сформувало інший менталітет. Їх навчили „стукати” на свого сусіда, красти, погано працювати, заздрити, а також бажання отримувати „манну небесну” без важкої праці. Ось вам приклад, коли одна й та сама нація перебуваючи в різних соціально-економічних умовах суттєво відрізняється менталітетом.

Можемо казати, що поки що у нас менталітет не український, а радянський. Це стосується і мовного питання.
17.12.2009 12:08
Запитання 7. Автор Микола Сватко, ( м. Кривий Ріг)
А хто у вас головний ідеолог?


15.12.2009 21:55
Головна ідеологія для України була визначена ще Іваном Франком, Дмитром Донцовим, Михайлом Грушевським, В’ячеславом Липинським. Якби вона належним чином сповідувалась і втілювалась в життя, Україна давно була б процвітаючою державою. Закликаємо всіх, а особливо – чинних представників влади, звернутися до цього неоціненного ідеологічного спадку.

В.Пилипчук: Ідею вищезгаданих великих українців ми просто розвиваємо і пристосовуємо до потреб сьогодення. Як такого головного ідеолога у нас немає. У нас є головна мета - вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності. По кожній з цих складових у нас створені групи фахівців, які розробляють і ідеологію (методологію), і зміни до законодавства. А також сценарії розвитку подій в часі і просторі, необхідні кроки, їх взаємозв’язок та взаємообумовленість.
17.12.2009 12:13
Запитання 8. Автор Не байдужий
Владимир Путін полюбляє примушувати до миру... А ваша місія в тому, щоб примушувати ворогуючі клани до єдності?!


15.12.2009 22:12
В Україні у політичному сенсі немає ворогуючих кланів! Є різне розуміння шляхів розвитку держави. Національно-демократичні сили бачать Україну сильною, заможною, демократичною, правовою, соцільною, національною державою. Деякі ж – розглядають Україну як територію без змісту, без ідеології, територію для власного збагачення. Чим раніше ми усвідомимо себе монолітною нацією, тим скоріше реалізуємо національну ідею (стратегічну мету) – утвердження сильної процвітаючої України.

В.Пилипчук: Ми розробляємо шлях досягнення мети. Сподіваємося, що і метою і формами її досягнення перейметься український народ, і ми вже не будемо якоюсь окремою організацією. Успіх в досягненні головної мети ДО „УНР” буде тільки тоді, коли ми з вами будемо однодумцями. Але ми можемо й не досягнути успіху, якщо досягнення головно мети УНР не співпадає з вашими особистими інтересами.

М.Роль: Закордоном, зокрема в ООН, Україна представлена як самодостатня національна держава. А всередині, на жаль, певна частина людей не ідентифікують громадянами української держави. Складається враження, що деякі громадяни вважають себе представниками іноземних держав і захищають їх інтереси.
17.12.2009 12:23
Запитання 9. Автор Солодов, інженер
Вельмишановний Володимире Мефодійовичу!
Якщо ви разом з цими людьми, то я вірю у Вашу команду! Якби Вас обрали Прем"єр-міністром у 90-х, ми тепер жили б не гірше, ніж у Швеції! Адже Ви тоді попереджали, зокрема, що станеться, якщо державна власність до приватизації не буде інвентаризована. Як у воду дивились!
Але краще пізніше отримати гарне життя, ніж ніколи. Як тепер змінити економіку розкрадання на економіку стійкого цивілізованого розвитку?


15.12.2009 23:44
В. Пилипчук:
Немає пророків у рідній Батьківщині.

Я погоджуюся, що Україна є „клондайком” за рівнем багатства, але і за масштабами розкрадання вона також „клондайк”.

Метою створення і діяльності УНР ми визначили наступну мету – вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності. Під цю мету діяльності ми розробляємо пакет законів України, змін до існуючих законів щоб реалізувати головну мету. Ми думаємо, що політичні партії центриського та право-центриського спрямування підтримають наші наміри і включаться в спільну роботу. Тому що мета світла, добра, і має задовольнити всіх людей в Україні незалежно від національної приналежності, віросповідання, конфесії і політичної орієнтації. Звичайно окрім тих людей, які вважають, що чим гірше Україні тим для них краще. Ми надіємося на підтримку всього суспільства в наших намаганнях, в нашій творчій роботі, а на наступних парламентських виборах і на підтримку тих кандидатів, які є нашими однодумцями і будуть діяти з нами спільно.

Ми працюємо в цьому напрямку.
17.12.2009 12:26
Запитання 10. Автор Макс
Чому боїтеся вийти на люди і не проводите конференцію, скажімо, в УНІАН?


15.12.2009 23:48
О.Соскін: ДО „УНР” постійно висловлює свою позицію з усіх важливих питань життя українського суспільства. Однак, не секрет, що весь український інформаційний простір не є незалежним і значною мірою контролюється кланово-олігархічними угрупованнями. Особливо це стосується провідних телеканалів. Слава Богу, це поки що не стосується мережі Інтернет. Тому з нашою позицією завжди можна ознайомитися на наших Інтернет-ресурсах, зокрема на www.soskin.info або www.uncp.soskin.info

До речі, сьогоднішня наша Інтернет-конференція свідчить, що ми почали працювати активніше.
17.12.2009 12:30
Запитання 11. Автор Степан Мосенжник, (Львівщина)
Щось я зовсім заплутався! Хто головує в Українській Національній Раді: Павличко чи Пальчуковський?!


16.12.2009 01:02
Керівництво Української Національної Ради не змінювалося. Головою ДО „УНР” є Юрій Пальчуковський.

Відносно того, як буде називатися і хто буде очолювати форум, що створюється за ініціативою Павличка, ми поки що не знаємо. Але ми готові до співпраці з ними.
17.12.2009 12:33
Запитання 12. Автор С. Колінько, Крим
Вельми вдячний вам за відверту розмову. Дуже хочеться розібратися, якій Національній Раді вірити. Одна створена 7 років тому. Другу створила Кримська "Свобода" в 2007-му: http://www.krym.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/003061/
Третю пожежними темпами варганить павличко з усякими ратушними і поровськими. Хоч гвалт кричи!


16.12.2009 01:24
Ми готові і відкриті до співпраці з усіма політичними й громадськими організаціями, які поділяють мету ДО „УНР” - вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності.

Ми також готові і відкриті до співпраці і з тими організаціями, які будуть створюватися у майбутньому. Недопущення клонувань назви – це функція Міністерства юстиції України. Для нас головне – співпадання у меті.
17.12.2009 12:41
Запитання 13. Автор Поборник справедливости
Думаю, українців можна зробити заможними, передавши (через акції або іншим прозорим шляхом) землю та її надра народові - їх законному власникові. Яка ваша думака?


16.12.2009 09:08
В. Пилипчук: На сьогодні землі бувших колгоспів, тобто землі сільськогосподарського призначення, передані у власність колишніх колгоспників. Однак не всі оформили права власності на неї. Нині стоїть питання розробки оргструктур та механізмів для забезпечення крупнотоварного сільськогосподарського виробництва. І над цим питанням ми працюємо також, бо українська земля здатна „годувати” 350 млн. населення з розрахунку 150 дол. на особу в місяць. Нинішнє неефективне використання землі призвело до того, що 45 млн. українців потроху починають їсти сало й м'ясо, вироблене в інших державах.

Земля України при ефективному використанні здатна давати валовий продукт, що вдвічі перевищує нинішній валовий продукт України, який створюється всіма галузями економіки.

Над варіантами ефективного вирішення цієї проблеми ми працюємо.
17.12.2009 12:50
Запитання 14. Автор Укрінформ
Питання, мабуть, до п. Пальчуковського. Перспектива УНР, як мені думається, залежить від вирішення трьох ключових питань, а саме: яка ідеологія буде покладена в основу руху, на яких лідерів він орієнтуватиметься і нарешті - чи буде фінансуватися діяльність УНР в постійному режимі або ж тільки час від часу (наприклад під вибори). Чи має УНР відповіді на ці три питання?


16.12.2009 15:30
Ю. Пальчуковський: Хочу нагадати, що ідеологія ДО «УНР» визначена ще на стадії його створення. Це національно-демократична ідеологія, тому що лише на цій ідеології утверджується нація. Особливо актуальна вона в умовах недостатньо сформованої держави. Провідниками цієї ідеології були відомі мислителі, філософи, вчені, державні діячі (Іван Мазепа, Іван Франко, Дмитро Донцов, Михайло Грушевський, В’ячеслав Липинський, Степан Бандера та інші).

Так, Іван Франко у знаменитій статті “Поза межами можливого” застерігав від новомодних ілюзій: «Все, що йде поза рами нації, се або фарисейство людей, що інтернаціональними ідеалами раді би прикрити свої змагання до панування одної нації над другою, або хоробливий сентименталізм фантастів, що раді би широкими “вселюдськими” фразами покрити своє духове відчуження від рідної нації.» Українцями вважаємо будь-якого громадянина України незалежно від етнічного походження, який вважає Україну своєю Батьківщиною, рідною матір’ю, і робить все для її процвітання.

Щодо другого Вашого запитання: ДО «УНР» завжди буде орієнтуватися на патріотів України, які відстоюватимуть національні інтереси та демократичні цінності.

І третє: ДО «УНР» не фінансується під вибори.

В.Пилипчук: Ми орієнтуємося на співпрацю з патріотами України. Але досягнення поставленої нами Головної мети (вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності) розповсюджуватиметься на всіх громадян України. Незалежно від етнічної, релігійної, конфесійної, політичної належності і місця проживання в Україні. Плодами реалізації Головної мети будуть користуватися всі громадяни України, і навіть ті, хто сьогодні хоче її поділити, розірвати, віддати іншим державам.
17.12.2009 12:58
Запитання 15. Автор Артеменко Петро Ількович, Свобода
Шановні панове, у вас досить амбітна мета - утвердження Української держави. Але сьогодні зрозуміло, що це можна зробити тільки через руйнацію кланово-олігархічної системи, яка гальмує цивілізований розвиток нашої країни. Чи маєте ви план дій для усунення цього режиму в Україні?


17.12.2009 11:20
Застосування фізичної сили починається там, де кінчається сила розуму. Тому якщо ми скористаємося силою розуму, то ми повинні обрати у владу тих людей, які здатні слугувати поступу України. Тобто, мирний шлях – це шлях виборів органів влади та місцевого самоврядування. Бо народ заслуговує тієї влади, яку власними зусиллями обрав, або відмовився від свого права її обрати. Тобто, якщо 30% українців сьогодні відмовляються йти на вибори, голосуватимуть „проти всіх” або не голосуватимуть ні за кого, вони наперед дають згоду, аби майбутня влада творила з ними все, що їй заманеться.

Для забезпечення якіснішого відбору у владу потрібно відмінити закриті партійні списки, а запровадити відкриті списки або відновити мажоритарну систему. У випадку збереження партійної системи треба створити новий інститут формування списків – ПРАЙМЕРІ – коли право на попадання у список буде виборюватися демократичним способом.

Активізація роботи ДО „УНР” передбачає залучення людей до активної громадянської позиції в період між виборами. Якщо не вдасться реалізувати ні перше ні друге, тоді залишиться варіант усунення в результаті революції людей, що незадоволені діями влади. Але революції завжди роблять патріоти і романтики, а результатами користуються покидьки. Приклад Майдану.

Ми хочемо запровадити таку систему, що народ реалізував записану в Конституції функцію носія влади.
17.12.2009 13:12
Запитання 16. Автор ГО "демократична дія"
Доброго дня! Чи готові ви, окрім заяв, робити конкретні практичні дії, спрямовані на злам системи, наприклад, організовувати акції непокори, мітінги і, зрештою, революцію? Чи маєте ви для цього віддані кадри, належне фінансування або щось інше?


17.12.2009 11:25
Готові!
17.12.2009 13:12
Запитання 17. Автор зі Львова
То що, у правому політичному спектрі знову назріває черговий розкол? І хто його підбурює - знову Ющенко? Адже кажуть, що саме він дав гроші Драчу, щоб той створив цю нову УНР? Це так чи ні?


17.12.2009 11:54
До тієї пори, поки не буде координації дій всіма демократичними силами, до тієї пори будуть розколи. І ці розколи між демократичними силами не будуть носити ідеологічного характеру, хоча можливо ними будуть і прикриватися. Можемо однозначно сказати, що розкол в результаті дезінтеграції РУХу відбувся не за ідеологічним принципом, а в результаті того, що керівники партій-осколків РУХу не усвідомили того, що вони стали знаряддям виконання чужої для української держави політики „розділяй та владарюй”. Не усвідомлювали того, що потім будуть не лише конкурувати між собою, щоб потім потрапити до влади, але й конфліктувати і втягувати в цей конфлікт всіх тих людей,я кі були колись єдиним РУХом.

Вони не усвідомлювали того, що ті, хто насаджував ідею дезінтеграції РУХу, мали на меті забрати в майбутньому керівні пости в партіях від тих лідерів, які на момент дезінтеграції РУХу були знаменами тих партій. Вважаємо (в результаті розмови зі своїми побратимами по РУХу), небезпідставним, щоб всі зрозуміли, що це було помилкою, яку сьогодні слід виправити. Але чи перейдемо від усвідомлення помилки до реалізації спільних дій, а врешті і єдиних дій, покаже час. Але ми над цим працюємо. А ви маєте проводити ту ж саму політику. Потрібно створити в суспільстві нетерпимість до формули, яку нам приписують „два українці, три гетьмани”. А інтеграційні процеси мають іти і від нас, і від вас.

Якщо ваше ствердження є правдою, то це можна розцінювати як політичне заробітчанство, шулерство. Вважаємо, що це не так. Думаємо, що місця шулерству тут немає, але в цьому ви самі можете зробити висновок після виборів. Якщо створена організація буде існувати, буде активною і піде на співпрацю задля об’єднання, то висловлені вами підозри були хибними. Якщо нова організація після виборів перестане існувати, або формально існуючи буде бездіяльною, або не піде на співпрацю заради спільної мети (вивести Україну в першу десятку найрозвинутіших країн світу за якістю матеріального, правового забезпечення, соціального розвитку, охорони довкілля, духовного розвитку, обороноздатності та конкурентоспроможності), тоді можна зі 100% впевненістю сказати, що ви мали рацію.
17.12.2009 13:27
Запитання 18. Автор Киевлянка
А как же с Киевом, господа? Скажите о его руководстве хоть слово...


17.12.2009 12:53
Принцип той же - влада повинна реалізовувати Головну мету. Кожен має ту владу, на яку заслуговує. Сподіваємось, що на чергових виборах ми досягнемо координації дій, щоб змінити київську владу, аби вона відповідала інтересам киян. Те саме стосується всіх рівнів влади на території України. Від вас очікуємо співпраці, підтримки та активної позиції.
17.12.2009 13:32
Запитання 19. Автор Володимир Мартинюк / 1@1
Яка позиція організації на актуальних виборах?
Яке ставлення Вашої організації до кандидата у Президенти Віктора Ющенка?


17.12.2009 13:04
У початкових класах всі ми мали гарні оцінки з простої арифметики. До виборів залишився рівно місяць. І вибори президента будуть відбуватиметься не серед 18, а серед двох. Ми не будемо характеризувати їх якості. Ми беремо до уваги лише кількісні параметри підтримки населенням цих двох кандидатур. Ось між ними й потрібно обирати.

Якби ми керувалися емоціями, то до кожного із претендентів маємо цілий ряд претензій, і не проголосували б за них або відмовилися брати участь у виборах. У людини є два центри прийняття рішень – емоції та розум. І якщо керуватися розумом, то тоді ми повинні проголосувати за принципом меншого зла. Тому закликаємо вас обов’язково прийти на вибори і проголосувати так, як того вимагає поведінка „хомосапієнс”.

Ми сказали про два центри прийняття рішень у людини, а тепер скажемо про дві позиції, які мають формувати рішення. Перша – негативістська, яка звучить так, за кого б ви не проголосували, ви будете про це шкодувати. Друга – позитивістська, обрати того, хто здатний принести більше добра.

Віримо в те, що в майбутньому за умови плідної співпраці, ми будемо обирати за принципом „не меншого зла, а більшого добра”.
17.12.2009 13:46
Запитання 20. Автор адміністратор
Конференцію завершено. Яким буде ваше останнє слово сьогодні?


17.12.2009 13:07
Ми хотіли б ознайомити шановних співвітчизників зі своїм баченням шляхів вирішення актуальних проблем, які стоять перед українською нацією.

1. Яка «формула консолідації» української нації?
Ми запропонували «формулу консолідації», а саме: матрицю, яка дає можливість систематизувати громадсько-політичний процес в Україні, тому що в ній є місце для всіх його суб’єктів (політичних партій, громадських організацій, представників інтелігенції). Суть Демократичного об’єднання «Українська Національна Рада» (яке, юридично, є спілкою об’єднань громадян) полягає у їх постійній і системній скоординованій взаємодії.


2. Як примусити владу слугувати народові?
Влада буде слугувати народові лише тоді, коли народ матиме можливість постійного контролю за нею. «Кузнею» кадрів для влади є політичні партії - суб’єкти виборчого процесу. Проте жодна з них не може виступати від імені всього народу. Отже, повинен бути колективний громадсько-політичний суб’єкт, який виражав би волю українських громадян і впливав би на дії влади. Роль такого виразника волі народу намагається перебрати на себе Верховна Рада України і від імені народу творить беззаконня і не несе за це відповідальності перед народом. Вона, як одна з гілок влади, не може сама себе контролювати. Це стосується і парламентської опозиції: вона є тією ж владою. Механізм для громадсько-політичного контролю за владою закладений форматом ДО «УНР». Він забезпечує можливість зміни системи влади:

– системна публічна взаємодія суб’єктів громадсько-політичного і системний контроль за владою;
– системний підхід до висунення кадрів у владу: зміна закону про політичні партії та виборчого законодавства (із запровадженням системи «праймеріз»).
– деполітизація і декомерціалізація, і декриміналізація всіх гілок влади.
– запровадження заборони щодо призначення на посаду у всіх гілках і рівнях влади осіб, які мали визнаний конфлікт із законом.

Слід використати досвід європейських країн з питань люстрації.


3. Як примусити працювати політичні партії?
Через зміну закону про політичні партії і систему партійної відповідальності у форматі колективної взаємодії, який забезпечує ДО «УНР».

4. Як відділити владу від бізнесу?
– зняття недоторканності з усіх ешелонів влади;
– законодавче підвищення вимог до інститутів влади та посилення їхньої відповідальності;
– під час виборів не голосувати за тих кандидатів, які є олігархами.

5. Чи потрібно змінювати Конституцію?
– Необхідно відмінити так звану політичну реформу «Медведчука-Мороза», яка розбалансувала систему влади і ввела її колективну безвідповідальність.
– Ввести жорстку кримінальну відповідальність за будь-яке порушення або невиконання Конституції України.
17.12.2009 14:07