Стенограма конференції

Як досягти реального місцевого самоврядування в Україні?


відбулась 11-12-2009 з 10.00 до 12.00.
Учасник(и) конференції: Василь Богданович СИДОР, Славутський міський голова.


Запитання 1. Автор Журналіст, Укрінформ
Пане Сидор, чи підтримуєте Ви заяву Президента України про необхідність проведення виборів до місцевих рад 30 травня 2010 року за мажоритарним принципом? Якими можуть бути позитивні та негативні наслідки від прийняття відповідного закону?


06.12.2009 16:19
Доброго дня усім учасникам конференції! Буду радий поспілкуватися з вами та обговорити найбільш актуальні питання сьогодення.
Дане питання є дійсно актуальним на даний час, адже зміна виборчої системи, що передбачає вибори депутатів за партійними списками, була передчасним і помилковим кроком. Громадяни не мають своїх депутатів та не можуть до них донести свої проблеми. Люди повинні знати за кого голосують, а обрані депутати повинні бути підзвітними та підконтрольними тим громадянам, які їх обрали. Тому тут можна говорити лише про позитивні зміни прийняття відповідного закону. Ми усі повинні розуміти, що усі питання в державі, повинні вирішуватися лише за згоди людей та безпосередньої їх участі. Дотримання саме такої політики стане гарантом у формуванні демократичної держави.
11.12.2009 10:23
Запитання 2. Автор Петро Дворський (Вінниця)
Сьогодні, 7 грудня, у день місцевого самоврядування, хотілося б поставити Вам таке питання: чому в Україні свято місцевого самоврядування є, а ось реального місцевого самоврядування немає? Що треба зробити, щоб наша система місцевого самоврядування була схожа на європейську? І чи хтось докладає для цього зусиль в Україні?


07.12.2009 12:38
Без бюджетної, фіскальної реформи, здійснення політики фінансової децентралізації, вдосконалення міжбюджетних відносин щодо фінансового наповнення місцевих бюджетів для надання населенню якісних адміністративних і громадських послуг, встановлення законодавчого статусу права комунальної власності, чітких пріоритетів у здійсненні житлово-комунальної реформи неможливо забезпечувати якісне місцеве самоврядування в громадах будь-якого рівня. Ситуація, що склалася на даний час, позбавляє місцеві органи влади фінансової самостійності, на довгі роки закріплює залежність розвитку місцевої економіки і соціальної сфери від можливостей і бажання вищестоящих органів влади вирішувати проблеми, що виникли в межах певної адміністративно-територіальної одиниці. У свою чергу, органи місцевого самоврядування дозріли до того рівня, коли мають самостійно вирішувати напрямки свого розвитку, розвиваючи свої фінансові можливості. Важливим є розуміння того, що ніхто краще не може розпоряджатися майном і ресурсами, ніхто не знає краще проблем адміністративної одиниці, ніж її громада та безпосередній представник – орган місцевого самоврядування. Тому влада повинна розуміти, що чим більше вона передасть повноважень органам місцевого самоврядування, тим швидше розвиватиметься Україна. Таку ідею підтримують лідери місцевих громад, які є активними членами таких, на мою думку, важливих на сьогодні структур як Асоціація міст України та Інститут трансформації суспільства. Перше і основне завдання - це створення приватного власника, без чого не буде стабільності в державі.
11.12.2009 10:30
Запитання 3. Автор зі Славути
Василю Богдановичу,чи будете ви балотуватися знову на посаду нашого мера? Як ви відчуваєте самі, чи маєте ви для цього моральне право?


07.12.2009 18:49
- У нас демократична країна і кожний бажаючий громадянин може балатуватися на посаду міського голови. Для нас основне питання на сьогодні – це ефективна робота підприємств та організацій міста, освітніх закладів і т.п. Чи буду балатуватия? – Про це повідомлю на початку передвиборчої кампанії.
11.12.2009 10:36
Запитання 4. Автор Андрій
Як ви думаєте, чи добре в нашому місті розвинута інфраструктура розваг? Чи є молоді де час провести? Може, міська влада планує щось зрушити в цьому питанні? І в цьому звязку ще цікаво, чи відстежуєте ви динаміку міграції молоді ?


09.12.2009 14:22
В нашому місті широко розвинута позашкільних закладів, для прикладу – Будинок дитячої творчості, Дитяча юнацько-спортивна школа, Школа мистецтв, Екологічний та туристичний центри та ін., де задіяно близько 80% молоді. У свою чергу розумію, що потрібно підтримувати обдаровану молодь міста. Саме тому було здійснено реконструкцію Палацу культури та міського стадіону, які належать в першу чергу молоді. Відкриття розважальних закладів, які носять бізнесовий характер, має бути ініціативою приватних підприємців. Ми ж завжди підтримаємо ті ідеї, які будуть прийнятними для нашої молоді.
Думаю, що саме молодь здатна принести свіжі та перспективні ідеї для розвитку Славути. А свідченням тому є робота Молодіжну дорадчу раду при міському голові. Впевнений, що після здобуття вищої освіти, наша молодь повертатиметься до рідного міста і працюватиме задля його процвітання!
11.12.2009 10:39
Запитання 5. Автор Марічка / marichka_25@gmail.com
Доброго дня Василю Богдановичу,
знаємо, що у виконкомі міської ради впроваджується система управління якістю. Розкажіть про результати. Чи доцільно впроваджувати таку систему в інших виконкомах?

Дякую за відповідь.


10.12.2009 11:11
Безумовно потрібно, адже впровадження даної системи є вимогою сучасного світу. Її основним завданням є підвищення рівня надання послуг усім відвідувачам структурних підрозділів міськвиконкому. Так, для того, щоб кожний громадянин міг вирішити певну свою проблему в конкретному місці, а не через звернення до кількох інстанцій, у цій сфері в нас починає діяти Єдиний інформаційно-довідковий центр, де він зможе отримати компетентну інформацію з питання, яке його цікавить. В місті уже працюють дозвільна та система державного реєстру, розпочато роботу відділу із зверненнями громадян.
11.12.2009 10:41
Запитання 6. Автор Бай І,І,
Добрий день, пане Василю, Бачу з фото, що Ви козак і вмієте з конями поводитися. Я також дуже люблю коней і хочу запитати, чи є в Славуті кінний завод, іподром, клуб чи щось подібне? Ми зацікавлені у співпраці


10.12.2009 13:59
Як бачите на гербу міста зображений арабський кінь. Це символ кінного заводу, який був в Славуті ще за часів князів Сангушко. У місті діє кінна міліція, яка досить ефективно здійснює охорону громадського порядку. Якщо у вас є певні ідеї, то я буду радий співпрацювати з Вами. Мій робочий телефон 03842-7-11-66. Дякую за запитання.
11.12.2009 10:44
Запитання 7. Автор Петро Ковальчук / Petro_Koval@mail.ru
Цікаво дізнатися, що Ви робите для залучення інвестицій в місто. Дякую за відповідь.


10.12.2009 15:15
Спроможність будь-якого міста залучати зовнішні інвестиції визначається багатьма чинниками, серед яких: стан технічної інфраструктури, доступність будівель і добре підготовлених ділянок для нової забудови, наявність кваліфікованої робочої сили, бізнес-клімат у місті та його імідж, обсяг і якість послуг, що надаються містом, безпосередній вплив на здатність влити новий капітал у місцеву економіку має також успішність стратегії маркетингу та промоції, підтримка якій повинна надаватися на національному рівні. Однією з переваг у конкурентній боротьбі за інвестиції, завдяки яким створюються нові робочі місця, є існування переліку земельних ділянок - не надто дорогих та обладнаних інфраструктурою ( доступними тарифами на енергопостачання). Славута має значний потенціал для підготовки привабливих пропозицій промислових ділянок та/або будівель.
11.12.2009 10:46
Запитання 8. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог" та інтернет-порталу "Дискусійний клуб САМІТ" / vpkanash@ukr.net
Пане Сидор,

яким чином Ви реформували би систему місцевого самоврядування? Чи реально це зробити у найближчій перспективі?


10.12.2009 16:27
Кожна міська громада повинна стати не лише територіальною, а й господарською одиницею, тобто мати право здійснювати власну економічну діяльність – створювати підприємства, купувати й продавати землю та майно, інвестувати у привабливі комерційні проекти в державі та закордоном. Думаю, що це реально, адже розвиток місцевого самоврядування – це неодмінна умова розвитку всієї держави. Влада повинна бути в руках громади!
11.12.2009 10:50
Запитання 9. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог" / vpkanash@ukr.net
12 тисяч місцевих бюджетів - це передвиборчий піар чи фентезі на кшталт "Що робити?" М. Г. Чернишевського?


10.12.2009 16:27
Це закономірна реальність! Формування бюджетів в місцевих громадах - це є крок вперед. Ми повинні розвиватися, прагнучи досягти рівня розвинутих країн, де дана система має успіх.
11.12.2009 10:53
Запитання 10. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог" / vpkanash@ukr.net
Якими мають бути, на Вашу думку, вибори до органів місцевого самоврядування і чи варто зберігати призначення голів
адміністрацій Президентом України?


10.12.2009 16:28
Це вагоме питання, яке сьогодні піднімають лідери місцевих громад України. У 5-й статті Конституції України йдеться про те, що ніхто не має права узурпувати владу, єдиним джерелом влади є народ. І тому вибори повинні відбуватись на всіх рівнях за мажоритарною системою, щоб народ мав своїх представників в органах влади Але сьогодні ця конституційна стаття не виконується, оскільки громадяни не мають своїх депутатів та не можуть до них донести свої проблеми. Ми усі повинні розуміти, що усі питання сьогодення, повинні вирішуватися лише за згоди людей та безпосередньої їх участі. Дотримання саме такої політики стане гарантом у формуванні демократичної держави.
Щодо адміністрації, то на рівні районів їх не повинно бути.
11.12.2009 10:58
Запитання 11. Автор Володимир Канаш, відповідальний редактор журналу "Діалог" / vpkanash@ukr.net
Василю Богдановичу, місто Славута, окрім усього іншого, відоме як давній осередок єврейської традиції. Чи збереглось там щось від того? І чи має це пeрспективу, зважаючи на еміграцію євреїв?

Дякуємо.


10.12.2009 16:29
На території міста збереглася синагога, яка була побудована ще до революції. На даний час в ній зберігається сім тор. Це великий негатив, що ми втратили тих людей, які емігрували. Сьогодні у місті проживає 98 євреїв і ніяких заборон щодо підтримання ними їх традицій не існує. Плануємо у наступному році запросити до міста всіх євреїв, які емігрували в різні часи зі Славути.
11.12.2009 11:01
Запитання 12. Автор Ігор Миколайович
Шановний пане Голово, хотів би дізнатися,
яким чином Вам вдається встигати робити стільки справ у місті, та ще й Козацтво…
А як же сім’я?
Який у Вас розпорядок дня?
Де відпочиваєте?
З найкращими побажаннями.


10.12.2009 18:05
Звісно посада міського голови забирає дійсно багато часу, але це не означає, що я не приділяю уваги своїй сім’ї. Найкращий відпочинок у мене був під час першого козацького кінного походу, в якому приймав участь і мій 12-річний син Олександр. Уже наступного року плануємо продовжити цю гарну, на мою думку, традицію. Запрошую до участі усіх бажаючих!
11.12.2009 11:07
Запитання 13. Автор Ірина Гончарук / irka_75@bigmir.net
Шановний пане Василю,

а чи використовуєте Ви в практиці управління Славутою досвід місцевого самоврядування закордонних міст?


10.12.2009 18:24
Досвід будь-якої держави корисний і завжди можна знайти те, що варто було б перейняти для своєї громади. Це ми і робимо! Це стосується екологічних питань, впровадження системи управління якістю, єдиного інформаційно-довідкового центру, розвиток дозвільної системи, волонтерський рух і т.п.
11.12.2009 11:08
Запитання 14. Автор Янек / sss@mail.ru
Кого на выборах поддержишь?


10.12.2009 22:49
Я не маю права агітувати за когось. Я переконаний, що потрібно в першу чергу вірити в Бога і в себе. Якщо твої погляди співпадають із тією людиною, що балатується, тоді саме ту людину потрібно обирати. Жодний політик без підтримки громади нічого не зробить, тому потрібно зробити умови для розвитку кожного громадянина. Отже, реально потрібно обирати того, хто може виконати ці завдання.
11.12.2009 11:16
Запитання 15. Автор Валентина Іванівна
Що робить міська влада аби покращити роботу житлово-комунальних господарств міста?


11.12.2009 10:01
Сучасний світ вимагає впровадження енергозберігаючих та новітніх технологій, які дозволять зменшити витрати та втрати енергоносіїв. Сьогодні, ми об"єднали усі комунальні структури, що має свої позитивні результати. Основне завдання - створити реального власника на рівні житлових комплексів, в першу чергу, будинкові комітети та ОСББ. Нажаль, болючою проблемою сьогодення, як для населення, так і для комунальних підприємств, залишається формування тарифів на житлово-комунальні послуги. Заручниками даної ситуації стають, головним чином, і органи місцевого самоврядування, вплив яких у даному питанні залишається незначним. Основна складність в питаннях формування і утримання тарифів полягає в постійному зростанні цін на енергоносії, що нерозривно пов’язані з житлового-комунальним господарством.
11.12.2009 11:19
Запитання 16. Автор Микола
Шановний, Василь Богданович, чи iснують ще на данний момент, якiсь мiськi програми допомоги молодi ? Наприклад допомога у вирiшеннi житлового питання. Дякую.


11.12.2009 10:34
заяви на виділення земельних ділянок молодим спеціалістам задовільняються майже позитивно. міські можливості тут обмежені, а держава недопомагає у вирішенні цього питання. розглядається можливість реконструкції гуртожитка, яке призначене буде для працівників соціальної сфери - вчителів, лікарів і т.п. ми шукаємо можливості вирішення.
11.12.2009 11:22
Запитання 17. Автор Василенко Дмитро / VasylenkoDK@mail.ru
Василю Богдановичу,

цікаво дізнатися Вашу думку про нещодавній арешт міського голови Боярки. Чи був там насправді факт хабарництва, чи це „зачистка” напередодні виборів? Адже таких прикладів усунення неугодних мерів багато.

Дякую.


11.12.2009 10:52
на жаль, ми не маємо реальної інформації з цього приводу і це дуже прикро.сьогодні, ставимо питання, хто може реально захистити мера!
11.12.2009 11:25
Запитання 18. Автор Мешканець Славути
Василь Богданович, на мiсцевих сайтах я знайшов iнформацiю про формування «чорного списку» славутських чиновників, якi з тих чи інших причин не можуть перебувати при владі після місцевих виборів 30 травня 2010 року. Наскiльки це реально ? I чи готовi ви у разi потреби жорстко дiяти по цому списку ? Адже на жаль поки що волевиявлення народу не доходить до "верхiв" влади.


11.12.2009 11:06
На мою думку такі списки формуюються, які були стукачами або анонімщиками. Будь-які "чорні" списки ніхто не має права фрмувати, беручи на себе функції судді.тільки громада може дати оцінку будь-якій владній особі. ці списки - це повернення до режиму терору. Це шантаж людей! За це треба притягувати до відповідальності!
11.12.2009 11:37
Запитання 19. Автор Ірина
Славута – мальовничий куточок Подільської землі. Як розвиваєте туристичну сферу міста?

Дякую за відповідь і бажаю всього найкращого.


11.12.2009 11:06
Туризм є одним із перспективніших напрямків розвитку міста. Славута входить до ареалу міст, які мають визначну історичну спадщину. Ми маємо дуже багато мальовничих міст та історичних пам"яток. Багато красивих легенд існує щодо тих подій, які відбувалися на теренах Славути. Ми будемо підтримувати всіх громадн, хто буде надавати цікаву інформацію та розвивати "зелений" туризм у Славуті.
11.12.2009 11:41
Запитання 20. Автор Ярослав Вовк
Шановний Василь Богданович,
як змінилась ситуація у Славуті за час Вашого перебування Головою із безробіттям?
Скільки створено нових робочих місць, розумію, що криза, та все ж?
Адже, як на мене, - спокій та достаток у місті – це є основним показником роботи Голови.
З повагою


11.12.2009 11:06
було 6 тис. 115 працюючих, а зараз - 8678. Створено в цьому році 680 робочих місць. На сьогодні, на обліку в місті та району 800 безробітних осіб. Процент безробіття на 1 жовтня 2009 року - 4,5%.
11.12.2009 11:47
Запитання 21. Автор Мар'яна
Віктор Янукович зробив заяву, що міським радам буде надано більше прав та можливостей щодо їх діяльності, бюджету і т.д., але також на міські ради буде покладено більше відповідальності. Як Ви вважаєте чи, врешті, не перевищить ця відповідальність надані можливості?


11.12.2009 11:09
Незрозумілим є сам підхід "більше-менше". Це принцип тримати тебе "на гачку". Потрібно мати достатню відповідальність і достатні можливості, щоб цю відповідальність нести.
11.12.2009 11:49
Запитання 22. Автор Виконком Сарни
Шановний Василь Богданович,
Я так розумію, що Ви співпрацюєте із Соскіним О.І., чи погоджуєтесь з його моделлю адміністративно-територіальної реформи України.
Цікаво дізнатися Вашої думки.


11.12.2009 11:16
Працюємо вже багато років. Модель підтримую тому, що це не утопія, а реальна система і вона базується на досвіді ефективного самоврядування успішних країн. Цю модель потрібно реалізувати!
11.12.2009 11:51
Запитання 23. Автор Сергій Дружинович, Ковельська міська рада / gopak_sergiy@gala.net
Доброго дня, пане Сидор! Як відомо, на відміну від розвинутих країн вітчизняне місцеве самоврядування виникло не на суспільній ініціативі і засадах самоорганізації громадян, а було "вмонтоване" в політичну систему державою. Виникає питання: а чи територіальні громади в Україні мають об'єктивну потребу в самоврядуванні? Можливо, вони більшою мірою зацікавлені в жорсткій системі централізму, щоб був контроль, сильна рука і т.ін.?


11.12.2009 11:34
Добрий день, шановний колего! Я дуже радий, що саме Коваль достатньо прогресивно і послідовно розвивається в багатьох напрямках і бере участь в багатьох проектах. Для української нації завжди було характерним до самоврядування, згадаймо хоча б козацькі часи. На жаль період тоталітарного управління призвів до руйнування основ самоуправління і зараз нам потрібно відновити традиції наших пращурів. А сильна рука і жорсткий контроль повинен бути лише у в"язниці ,а не для громадян. Громада сама може проконтролювати дії влади, дати їм оцінку і визначити шляхи свого розвитку.
11.12.2009 11:55
Запитання 24. Автор Колеги
Розкажіть, будь ласка, чи Ви богата людина, які маєте додаткові доходи, крім зарплати, будинки, землю, автомобілі? Яким володієте бізнесом чи акціями? Чи є вам що приховувати? Сподіваємося, що ми працюємо з чесною людиною.


11.12.2009 11:54
У мене є четверо дітей і це моє основне багатство. Я намагаюсь працювати, щоб мені не було соромно за себе. Так склалося, що свій життжєвий шлях я присвятив роботі в органі місцевого самоврядування. Тому моя роботу пов"язна з цією діяльністю. Думаю, що сховати від 35,5 тисяч людей свої достатки і майно в Славуті нереально будь-кому і це якраз перевага громад невеликих міст. Тут життя будь-якого посадовця навиду.
11.12.2009 11:59
Запитання 25. Автор Олена
Успішний мер - це... Прошу продувжити думку


11.12.2009 11:57
Це має бути сучасна людина, яка постійно прагне до самовдосконалення та пошуку перспективних напрямків розвитку територіальної громади міста. Міський голова повинен водночас бути публічною людиною - уміло і вдало поєднувати кабінетний та публічний стиль. Робота влади – це не лише організація масових заходів і нарад, але й великий пласт бюрократичної роботи. Тому керівник міста повинен не лише організувати свій час, щоб встигнути працювати з документами, з підлеглими, депутатами міської та обласної рад і, водночас, а й бути на людях. Успішний мер - це людина, яку підтримує міська громада!
11.12.2009 12:01
Запитання 26. Автор Адміністратор
Конференцію завершено. Ваше останнє слово, пане голово


11.12.2009 12:01
Щиро вдячний усім за цікаві та актуальні питання! Думаю, що усі, що всі органи державного управління та місцевого самоврядування повинні не лише розуміти загальновідомий принцип демократії – влада належить народу, але й зробити його основним критерієм своєї роботи. Лише враховуючи думку кожної людини у вирішенні будь-яких питань як на державному, так і на місцевому рівнях, можна сформувати подальші перспективні напрямки, які слугуватимуть каталізатором у розвитку нашої держави.
Будуй радий продовжити наше спілкування на форумі офіційного сайту м. Славута - http://slavuta-mvk.gov.ua. Успіхів вам! Слава Україні ,Слава славутській громаді! Тільки спільно ми переможемо!
11.12.2009 12:03