Стенограма конференції

Як заробити на фондовому ринку України? Інститути спільного інвестування та недержавні пенсійні фонди


відбулась 08-12-2005 з 14.00 до 16.00.
Учасник(и) конференції: Оксанич Сергій Михайлович,
президент компанії "КІНТО"


Запитання 1. Автор Денис Мусійчук / denm79@mail.ru
Доброго дня, пане Сергію!
Будь ласка, роскажіть про інвестиційних менеджерів, що працюють у Кінто, а саме: про їхню освіту, досвід, поточне навчання. А також, чи суміщають вони функції аналітиків, і взагалі, як і ким проводиться аналіз - фундаментальний, технічний, - на основі якого менеджери приймають свої рішення.

З повагою,
Денис


06.12.2005 12:13
Управління активами в Компанії здійснюється інвестиційним комітетом, до складу якого, крім вищого керівництва, входять інвестиційні менеджери, фінансові аналітики та фондові брокери, – всього близько 10 осіб.

Усі інвестиційні менеджери Компанії мають вищу освіту (два з них – кандидати наук) та відповідні кваліфікаційні сертифікати, а також дипломи Європейської федерації товариств фінансових аналітиків (EFFAS).

На сьогодні функції управління та аналізу відокремлені. При прийнятті інвестиційних рішень Компанія користується послугами групи власних фінансових аналітиків та продуктами сторонніх фахівців.
08.12.2005 13:54
Запитання 2. Автор Дмитрий / badmf@yandex.ru
Как Вы считаете, с чем связано столь медленное развитие негосударственных пенсионных фондов? Ведь на сегодняшний день система в целом получила вкладов на порядки меньше, чем планировалось. Какой выход Вы видите из данной ситуации?


06.12.2005 12:28
Дійсно, очікування щодо темпів розвитку і масштабів недержавної пенсійної системи (НПС) в Україні були більш оптимістичними. Причин її гальмування багато. Ось декілька, на мій погляд, головних:

1) затримка на один рік терміну запуску системи – Закон набув чинності 1 січня 2004 року, система запрацювала з 1 січня 2005 року. Причина – запровадження податкових пільг у повному обсязі лише з 2005 року та розробка протягом 2004 року нормативно-правової бази, без якої реєстрація НПФ неможлива.

2) недостатня практична увага з боку органів державної влади до створення передумов запровадження та розвитку НПС;

3) низький рівень усвідомлення переваг НПС як в соціальному аспекті, так і в економічному сенсі з боку роботодавців і переважної більшості населення.

Який вихід із ситуації? Наполегливо домагатися поставленої мети, поєднати на цьому напрямку зусилля і можливості держави, корпоративного сектору економіки (роботодавців) та професійних учасників фінансового ринку. І ще. Прискорити запровадження загальнообов’язкової накопичувальної пенсійної системи: вона дасть імпульс розвитку добровільної системи.
08.12.2005 13:54
Запитання 3. Автор Александр / sfort@ic.km.ua
Уважаемый Сергей Оксаныч.
Я инвестирую в фондовый рынок самостоятельно. Сформировал свой инвестиционный портфель таким образом: Укртелеком – 30%, Мотор Сич – 30%, депозит – 40%.
Как Вы считаете, насколько правильно сформирован мой инвестиционный портфель и насколько надежна такая диверсификация рисков?
Извините за вопрос частного характера.
За ранние спасибо.
С уважением, Александр!


06.12.2005 12:34
Взагалі-то ми через Інтернет не консультуємо.
Що ж стосується конкретного випадку, це запитання з „Пікової дами” - некоректно робити висновки на підставі трьох цифр. Але можна сказати одне – портфель не відповідає жодним канонам диверсифікації.

З повагою,
Оксанич
08.12.2005 13:56
Запитання 4. Автор Владимир Шульга
Уважаемый Сергей

Как я, как владелец акций фондов Кинто застрахован от рисков
фондового рынка, кроме проффесионализма управляющего активами?

И еще один вопрос если позволите. Как Вы страхуете свою компанию от увольнения ключевых управляющих активами (например если уволится Ботте Виктор, у меня есть основания считать что мои инвестиции будут под угрозой)?


Чем Вы объясните текущую ситуацию на фондовом рынке?
Каковы перспективы развития фондового рынка на Украине всвязи с планируемым вступлением Украины в ВТО?

Надеюсь не перегнул с вопросами.

с уваженеим
Владимир Шульга


06.12.2005 14:07
Відомий у минулому економіст Маркс писав, що капітал є „об’єктивованим капіталістом”, тоді як капіталіст є „персоніфікованим капіталом”. Дійсно, інвестиційний менеджер (керуючий) є своєрідною персоніфікацією фонду, його уособленням. Хоча, я б уточнив, не лише особистим, але й колективним, оскільки за ним стоїть команда фахівців. Однак саме керуючий генерує інвестиційні рішення, і втрата менеджера високого класу звичайно збільшує власні ризики подальшого успішного розвитку Фонду. Активи ж фонду у будь-якому разі залишаться у портфелі фонду. Але навіщо недоречними передбаченнями накликати біду?

Поточна ситуація на ринку (певна стагнація) перебуває під впливом тих обставин, які мають місце в країні: політичних - очікування чергових виборів і вичікування позитивних змін; економічних – значна невизначеність у сфері приватизації/реприватизації; регуляторних - проблем з репатріацією фінансових інвестицій за кордон у зв’язку зі зміною нормативної бази НБУ щодо цих операцій. А оскільки понад 2/3 організованого фондового ринку України формує іноземний капітал, зрозуміло, проблеми з виводом інвестицій мають своєю зворотною стороною проблему їх входження.

Не дивлячись на зазначене, і навіть в супереч йому, перспективи ринку у кінцевому підсумку розцінюю оптимістично – він ще далекий від вичерпання значного потенціалу свого зростання і розширення.
08.12.2005 14:00
Запитання 5. Автор Татьяна / grinuova@e-finance.com.ua
Добрый день, Сергей!

Расскажите, пожалуйста, о Ваших прогнозах развития Украинского фондового рынка в 2006 году.

Спасибо.


06.12.2005 15:34
Прогнози, як відомо, справа невдячна. Тому лише скажу в загальних рисах. Тенденції ринку будуть мати позитивні тренди: зростатимуть капіталізація і індекс ПФТС, розшириться присутність акцій приватизованих підприємств (можливо, незначно), зростуть випуски корпоративних цінних паперів. У разі стабілізації політичної ситуації в країні за наслідками парламентських виборів та очікуваної лібералізації експортно-імпортних операцій з боку НБУ вкотре можна буде очікувати на розширення притоку іноземного портфельного капіталу. Хоча значною мірою – це питання часу. То ж сподіватимемось на краще.
08.12.2005 14:03
Запитання 6. Автор Владимир / vladimir.shklyar@parex.com.ua
Какие Ваши прогнозы, касательно развития рынка инвестиционных фондов и конкуренции на нем? Кого Вы считаете основными конкурентами на сегодняшний день?


06.12.2005 15:45
Інвестиційні фонди займають на фінансовому ринку відповідну нішу і їх присутність буде зростати. Це стосується як венчурних фондів, так і публічних, орієнтованих, в основному, на населення.

Що стосується конкуренції в цьому сегменті професійної діяльності, то вона спрямована на боротьбу перш за все за клієнта–громадянина і підпорядкована диверсифікації його заощаджень між банківським сектором (депозитами), нерухомістю та інвестиціями в реальну економіку через ІФ.

Основними конкурентами на цьому ринку є такі компанії, як „Автоальянс”, „Амадеус”, „Парекс”, „Сократ” та ін.
08.12.2005 14:07
Запитання 7. Автор evgeniy / evgeniye@ukr.net
1.доходность 560% за неполных 2 года привлекла бы неограниченные
ресурсы. (взяв кредиты под 18%).
2.я переписывался с вашими сотрудниками . По случаю в Киев ехал руководитель 000 777 (г Николаев).Я попросил его зайти к вам поговорить.Так ему отказали во встрече.
3.Такая доходность ИФ Синергия возможна в рекламных целях.Для своих деньги обменяли на ваучерные акции. поднялись раза в четыре а потом обычный рост 40% за 2 года.


07.12.2005 03:49
1. Дуже добре бути розумним „вчорашнім рахунком” („знав би прикуп – жив би в Сочі”). Тому „підказка” з кредитами не проходить – тут ризики несе позичальник, а у фонді - інвестор.

2. Випадок вашим колегою з ООО ”777” ідентифікувати не вдалося. Треба уточнити, з ким у нього відбулася розмова, з якого приводу, і з якої причини йому відмовили в зустрічі. Працівники компанії такого випадку пригадати не змогли. Вибачте.

3. Образити можна кожного. Переконатися в тому, що ваша гіпотеза не відповідає дійсності, легко на підставі: а) динаміки індексу Фонду (прибутковості) – вона спочатку була „40%” , а вже потім „у чотири рази” вище, а не навпаки, як це випливає з Вашої версії; б) портфелю фонду, який сформований виключно з ринкових активів, що мають офіційні котирування.
08.12.2005 14:12
Запитання 8. Автор evgeniy / evgeniye@ukr.net
обращался в Кинто о заключении договора комиссии на продажу голубых фишек (MMKI) .На полученные деньги хотел бы купить другие акции. Кроме того . в середине февраля заканчивается депозит и я бы переслал
эти деньги для покупки голубых фишек.Число акций не малое (16750)Денег во много раз больше. Мне отказали. Почему ?


07.12.2005 04:03
Кінто не надає індивідуальних брокерських послуг фізичним особам – резидентам.
08.12.2005 14:15
Запитання 9. Автор evgeniy / evgeniye@ukr.net
Росийский рынок акций больше развит.Сайтов оченьмного.Но доходность
Инвест фондов и паев смешная .Чаще в минусах.И это на протяжении многих лет.У нас депозит дает больше.Например .когда все забирали деньги из банков я перезаключил под 20% с ежемесячной выплатой.Сложный процент дает 21.5%. Но депозит не дает адреналина.Тот кто хоть раз заработал на фондовом рынке все равно вернется.Конечно самому инвестировать очень трудно.Но иочень интересно.Согласны ли вы с оченкой российского инвестиционного рынка?


07.12.2005 04:27
На російського ринку, як і на будь-якому іншому, існують більш успішні й менш успішні компанії та фонди. А в цілому правильні спостереження та висновки.
08.12.2005 14:35
Запитання 10. Автор evgeniy / evgeniye@ukr.net
Ваша оценка финансовой ситуации перед выборами( конец февраля):
1.курс доллара
2.цены голубых фишек
3.% депозитов в гривне
4.паники на рынке


07.12.2005 04:33
1.5,0 – 5,2.

2.Деякі зростуть, ті , що вичерпали потенціал (перегріті), – можуть знизитись.

3.Найкращі пропозиції – у межах 16 – 20% у залежності від строку вкладу.

4.Не сподівайтесь.
08.12.2005 14:36
Запитання 11. Автор Виктор / victor@partservice.com.ua
Уважаемый господин Сергей!
Что необходимо сделать на законодательном уровне для повышения защиты игроков на вторичном рынке ЦБ?

Какие перспективы Вы ведете для мелких торговцев ЦБ в ближайшем году?

Как на Ваш взгляд повлияют парламентские выборы на активность на рынке ЦБ Украины.

Спасибо.


07.12.2005 14:27
1. Прийняти закон про цінні папери і фондовий ринок (нову редакцію), де встановити відповідальність учасників - за маніпулювання ринком, емітентів – за порушення прав акціонерів, контрагентів – за виконання угод тощо; реформувати систему депозитарного обліку цінних паперів в Законі про НДС, яка б унеможливлювала використання реєстраторів як адмінресурсу в корпоративних війнах; прийняти Закон про акціонерні товариства, що гарантував би міноритарному акціонеру „вихід із позиції” у разі порушення його прав, і ще багато чого іншого.

2. „У кожного своя доля і свій шлях широкий”. У торговців своя ніша. Дрібні будуть обслуговувати „крупних”: консолідувати пакети акцій, надавати дрібні брокерські послуги...

3. Сподіваюсь, що позитивно, хоча б тим, що на найближчі чотири роки буде більша визначеність на політичному Олімпі в країні. Хоча, у разі „тріумвірату” сил, які не зможуть сформувати Уряд „парламентської більшості” або хоча б „національної згоди” ситуація політичної нестабільності може негативно вплинути на розвиток подій і на фондовому ринку.
08.12.2005 14:37
Запитання 12. Автор Леонид
Уважаемый Сергей !!!
Прошу прокомментировать ситуацию с письмом налоговой по налогообложению ИСИ -толкование его в разных фондах совершено различное, от 0% до 13%. ("Инвест газета" 25 - 31 октября 2005 г. и личные контакты). И как можно вообще верить этой казуистике со стороны налоговой – я читал это письмо раз десять и толком ничего не понял. В моем понимании, это решение цепляется за запятые и недомолвки в законе и пытается просто скачать лишние “бабки” для выполнения своего годового плана. Может просто собраться народом и подать в суд – закон есть закон и он должен быть выше писем и всякого рода толкования


07.12.2005 14:38
Питання риторичне. Ви самі все добре розумієте. В податковому законодавстві є положення, яке визначає, що у разі коли норма закону припускає неоднозначне трактування обов’язків платників податків (а це, мабуть, той самий випадок), рішення має прийматися на користь такого платника. Зважаючи на нечіткість формулювання відповідного пункту Закону та листа, що його роз’яснює, з приводу якого Ви обурюєтесь, Кабміну як суб’єкту законодавчої ініціативи давно вже слід було б внести законопроект обсягом у один рядок, що чітко визначає об’єкт оподаткування виплат доходу компанією з управління активами ІСІ, і зняти це питання з порядку денного.
08.12.2005 14:41
Запитання 13. Автор Ігор / rd27@fromru.com
Шановний пане Сергію!
На Вашу думку, починаючи з якої мінімальной суми є сенс фізичній особі вкладати кошти в ІСІ? Чи визначена така сума для Вашої компанії?
Чи є представництва Вашої компанії по Україні? А саме, в Дніпропетровську?


07.12.2005 14:45
Я думаю, що це може бути сума „відносно вільних коштів”, яка перевищує 20 тис. грн.

Що стосується наших фондів, то „вхідний поріг” у них різний – в „Синергії”, наприклад, він становив 10 тис. грн., в „Класичному” – 1 тис. грн.

Акції сімейства фондів „Синергія” в Дніпропетровську можна придбати через місцевого брокера – ТОВ „БРУКС”: (8-0562) 34-12-71.
08.12.2005 14:44
Запитання 14. Автор Валентина Пустовіт
Шановний Сергій Михайлович, поясніть, будь ласка, що означає управляти інвестиційними фондами? Ваша компанія - їх власник чи просто найнятий менеджер, який працює на відсоток? Чому ці фонди, які представлені на цьому сайті, самі не здійснюють управління своїми структурами? Вибачте, що я, можливо, ставлю непрофесійне питання. Хоч за освітою я економіст, але вчилася 30 років тому і в курсі політекономії про таке не згадувалося.


07.12.2005 16:35
Компанія не є власником коштів (активів), накопичених фондом: ні формальним, ні реальним.
Вони відокремлені від майна Компанії, обліковуються на окремих або власних рахунках фонду
і лише перебувають під її управлінням.

Фонд не може самостійно управляти своїми активами, оскільки за українським законодавством
він не має таких повноважень, позбавлений органів управління (крім наглядової ради) та
виконавчого персоналу. (Хоча в деяких країнах є випадки поєднання окремих функцій з
управління в самому фонді).
08.12.2005 14:45
Запитання 15. Автор Андрей / a.chiburovskiy@at2000.kiev.ua
Уважаемый г-н Оксанич!
Вопросы:
1. Какие инструменты фондового рынка защищены от инфляции и на сколько (из инструментов которые используются в ИФ)?
2. Как отреагирует стоимость активов например фонда "Классический" на обесценивание гривны и почему?
3. Может ли управляющий фондом открывать депозиты в ин. валюте?

Спасибо.


07.12.2005 17:13
1. Зустрічну динаміку (гривна падає – актив зростає в ціні), як правило, мають банківські метали (реагують на інфляцію дуже швидко), потім нерухомість (ціна активу зростає, але знижується ліквідність), ще далі – акції (можуть відреагувати на інфляцію з більшим чи меншим запізненням, але свою „справедливу вартість”, як правило, повертають).

2. Вартість портфелю є сумою ринкових оцінок його складових. Тому в умовах „падіння”
гривні оцінка усіх активів (зокрема, валютна), що приносять фіксований доход у гривні погіршиться (депозити, усі боргові цінні папери (крім ЦП з плаваючим купоном). Вартість портфелю акцій „прохилиться” донизу з подальшим відновленням у майбутньому. В цілому портфель знеціниться, хоча не пропорційно знеціненню депозитів, а з поправкою на коефіцієнт.

3. Так, відповідно до законодавства така можливість передбачена.
08.12.2005 14:48
Запитання 16. Автор Влад
собираетесь ли вы баллотироваться в депутаты парламента? Или горсовета? Если да, то с какой партией?


07.12.2005 17:47
Ні, не збираюся.
08.12.2005 14:52
Запитання 17. Автор Andriy
Доброго дня, пане Сергію!

Розумію, що справа невдячна, але Ваші прогнози:
щодо курсів: долара, євро, гривні

в періоди
- до нового року
- після нового року
- до виборів
- після виборів

а також стану фондового ринку (зростання/спад) у аналогічні періоди. Які Ви прогнозуєте дії влади, щодо ф.ринку і щодо вітчизняних гравців ринку (підвищення вартості ліцензій і т.п.).

В аспекті різних популістичних соціальних гасел ("бюджет треба наповнювати"), чого можна чекати від податкової щодо власників ІС і інших цінних паперів у вищезазначені періоди.

З повагою, Андрій


07.12.2005 18:17
Взагалі, це питання скоріш до Глоби.

1. Але якщо говорити обґрунтовано, то багато що залежатиме в цьому сенсі від зваженості дій Уряду в ці періоди, узгодженості бюджетної та монетарної політики в країні, власних внутрішніх чинників поведінки валютного та фондового ринків, а також, геополітичних процесів, що визначають відносні курси долара та євро...

2. Сподіваюся, що Новий рік ми зустрінемо у відносно стабільній ситуації, на яку вплинуть лише два природні чинники: 1) високі грошові витрати домогосподарств, спрямовані на зустріч різдвяних та новорічних свят, і 2) високі фінансові виплати з бюджетів на соціальні програми (закриття бюджетних зобов’язань поточного фінансового року).

Отож, відносні курси долара, євро та гривні на мою думку збережуться.

3. Якою буде поведінка ринків у передвиборчий період? Якоюсь буде, адже, як сказав один із
політиків, „ніколи не буває так, щоб не було ніяк”. Думаю, що значних сплесків також відбуватися не буде.

4. Бюджет поточного року збалансовано, тому „вибивання” податків „за всяку ціну” з фінансового ринку, а там більш у передвиборчий період, сподіваюсь, не буде. Фінансування потреб першого кварталу 2006 року також не затьмарено надзвичайними подіями, окрім хіба що загрози зростання цін на газ у три з лишком раза...
08.12.2005 14:54
Запитання 18. Автор Инна
Уважаемый Сергей Михайлович!
Подскажите пожайлуста, возможна ли в Украине производить куплю-продажу ЦБ в режиме онлайн?
И каковы дальнейшие перспективы, если такового нет в Украине?
Когда планируется усовершенствовать этот вид работ через интернет?
С уважением , Инна.


08.12.2005 03:38
Відповідні спроби налагодити електронну торгівлю цінними паперами через Інтернет в Україні
були, однак вони не мали успіху, в тому числі і з технічних причин. На сьогодні існує більше
передумов для розвитку цього сегменту ринку. Думаю, що в наступному році ця ідея буде реалізована в Україні.
08.12.2005 14:55
Запитання 19. Автор Елена / elena.patlatyuk@mail.ru
Уважаемый Сергей Михайлович.

Позвольте задать несколько вопросов по НПФ:

Можно ли снять накопленные деньги до выхода на пенсию?
Куда попадают денежные вклады в случае смерти?
Какая минимальная сумма необходима для того, чтобы стать участником НПФ?

Спасибо за ответ.


08.12.2005 10:47
1. Так, в деяких випадках можна: при достроковому виході на пенсію, при переїзді на постійне проживання в іншу країну.
2. У разі смерті вкладника, всі гроші успадковуються відповідно до чинного законодавства.
3. Законодавством така сума не визначається.
08.12.2005 15:02
Запитання 20. Автор Николай, г. Киев / nikolas101@email.ua
Здравствуте, Сергей Михайлович.

Скажите пожалуйста, каким образом защищены денежные вклады в случае инфляции, гиперинфляции?


08.12.2005 10:53
Якщо Ви маєте на увазі депозитні вклади банку, то, як правило, завдання депозитного вкладу – збереження грошей від інфляції. Але жоден депозитний вклад не захистить від гіперінфляції.
08.12.2005 15:05
Запитання 21. Автор Сергей
КИНТО является открытым акционерным обществом. Насколько реально приобрести акции ОАО "КИНТО"?


08.12.2005 11:04
На даний час акції ВАТ „КІНТО” не обертаються на жодній фондовій біржі України. Якщо у Вас є така зацікавленість купити акції „КІНТО”, то ми можемо цю інформацію передати акціонерам „КІНТО”, можливо хтось з них забажає продати свої акції.
08.12.2005 15:09
Запитання 22. Автор Ганна
Шановний Сергію Михайловичу!

Які, на вашу думку, основні причини того, щр ринок акцій в УкраЇні розвинений порівняно гірше, ніж ринок облигацій, і які найголовниші перепони розвитку фондового ринку в Україні? Які перспективи його розвитку, від кого це залежить?
Дякую


08.12.2005 12:30
Я не зовсім згоден з Вами у тому, що ринок облігацій в Україні більш розвинутий, ніж ринок акцій. І той і інший знаходяться у незадовільному стані. Для покращення ситуації на фондовому ринку України потрібні координовані дії Парламенту, Уряду та Фонду державного майна України. Терміново необхідно прийняти Закон про акціонерні товариства, більш активно розвивати накопичувальну пенсійну систему, проводити приватизацію державних підприємств переважно через фондову біржу. Все це дозволить достатньо швидко зробити український фондовий ринок прозорим, ліквідним та ефективним.
08.12.2005 15:13
Запитання 23. Автор Вадим
Добрый день, Сергей Михайлович.
1. Какие ваши прогнозы развития фондового рынка Украины?
2. Как вы оцениваете своих конкурентов ("Сократ", Parex..)
3. Этимология слова "КИНТО"? это случайно не однокоренное слово с (рус. "кинуть"). :))


08.12.2005 13:24
Відносно прогнозів, я не хочу повторювати відповіді на попередні питання.
Про конкурентів можна говорити тільки добре, я з цим згоден.
„КІНТО” – це абревіатура словосполучення Київське інвестиційне товариство.
08.12.2005 15:18
Запитання 24. Автор Сергій Портько
Доброго дня! Ви піднімаєте справді актуальну для розбудови ринкової України тему. Мої питання: 1.Чи передбачено можливість інвестування коштів Інвестиційних пенсійних фондіф у іноземні проекти?
2. Чи проводилися незаангажовані дослідження громадської думки щодо рівня довіри діяльності інвестиційних фірм і фондів?
Дякую!


08.12.2005 13:40
1. Відповідно до законодавства, до 20% активів державних пенсійних фондів може бути направлено на інвестування в іноземні цінні папери. Але на сьогодні існуюче валютне регулювання цю норму робить практично неможливою для реалізації.
2. Про такі дослідження громадської думки мені невідомо.
08.12.2005 15:20
Запитання 25. Автор Наталья Филипенко
Здравствуйте!
Скажите, пожалуйста, каково Ваше отношение к возможности доступа к электронным фондовым торгам (через Интернет)? Возможно ли с правовой точки зрения это в Украине?
Также хотелось бы спросить, что Вы думаете на счет прибыльности Форекса в Украине и России? Не являются ли эти системы махинациооными?
Спасибо! И - Желаю деловых успехов!


08.12.2005 13:44
Відносно доступу до електронних торгів, як вже згадувалося раніше, це питання технологічне. І я думаю, що наступного року воно буде вирішено.
Проблемою „Форекса” я не займаюся, тому мало що можу сказати щодо цього питання.
08.12.2005 15:22
Запитання 26. Автор Иван Белобородько / serbel@mail.ru
Добрій день!
Интересно біло бы услішать о схемах перераспределения финансовых ресурсов посредством использования инвест. и фондовых компаний (примеры из отечественной или мировой практики).

А также есть ли принципиальное отличие в доходности программ пенсионного страхования и доходов, получаемых через пенсион. инвест. фонды? Что надежнее в украинских условиях?

Каков годовой оборот фондового рынка в Украине (А в России?)


08.12.2005 13:55
1. Дати опис схем перерозподілу фінансових ресурсів з використанням інвестиційних та фондових компаній в процесі Інтернет-конференції справа малоперспективна. Тому перейду до наступних питань.

2. Відносно принципових відмінностей в доходності програм пенсійного страхування і доходів недержавних пенсійних фондів, то, як Вам повинно бути зрозуміло, такої порівняльної статистики ще не існує. Але існує серйозна проблема актуарних розрахунків для програм пенсійного страхування. Жоден серйозний актуарій не візьметься за такі розрахунки для програм пенсійного страхування в Україні. Відсутність реальної актуарної бази призводить до серйозного збільшення ризиків такого виду страхування. Пенсійні фонди, навпаки, відповідно до чинного законодавства не мають визначених сум пенсійних виплат, тобто виплачують пенсійні платежі у межах накопичених сум. І відповідно вони не мають ризиків невиплати пенсій.

3. Річний обіг фондового ринку в Україні у 2004 р. склав понад 300 млрд. грн.
08.12.2005 15:27
Запитання 27. Автор Добровольська / glnv@list.ru
Шановний пане Оксанич! Як відомо, в Україні прийнято Закон «Про недержавне пенсійне забезпечення», який чітко декларує наявність трьох рівноправних учасників пенсійної реформи – страхові компанії, банки і пенсійні фонди. Оскільки банки, на жаль, поки безпосередньо не можуть взяти участь у процесі пенсійного накопичення, сьогодні можна говорити лише про НПФ та лайфові компанії. Як вибрати між ними підприємству та громадянину? За якими параметрами? Які переваги мають недержавні пенсійні фонди?


08.12.2005 14:11
Відповідно до Закону України „Про державне пенсійне забезпечення” чітко розподілені функції між комерційними банками, недержавними пенсійними фондами та страховими компаніями. Недержавні пенсійні фонди накопичують пенсійні внески. Комерційні банки виконують роль зберігачів активів недержавних пенсійних фондів. А страхові компанії пропонують пенсіонерам поліси довічного пенсійного страхування. Тому не може йти мова про вибір, мова йде про компліментарні відносини між банками, недержавними пенсійними фондами та страховими компаніями. Скоріше за все вибір стоїть для пенсіонера: чи заключати договір на визначений термін виплат пенсій з недержавного пенсійного фонду чи передати кошти з недержавного пенсійного фонду до страхової компанії і скласти договір довічного пенсійного страхування.
08.12.2005 15:33
Запитання 28. Автор Сазонов Н.І. / rektor@univer.kharkov.ua
Сергій Михайлович! Чому НПФ накопичують пенсійні активи лише в національній грошовій одиниці? Наші люди звикли відкладати гроші у вільноконвертованій валюті. Тому це обмеження, на мій погляд, робить процес забезпечення старості досить вразливим. Тож, можливо, не варто бути легковажним, а краще тримати свої накопичені долари у „банках”?


08.12.2005 14:38
В останні роки, а особливо цього року, „не легковажні” громадяни відчули небезпеку від зберігання своїх заощаджень виключно в дол. США. Теорія портфельного управління свідчить про необхідність диверсифікації заощаджень, тобто, заощадження повинні розміщуватися в різних активах: грошових коштах, боргових цінних паперах, акціях, нерухомості, дорогоцінних металах тощо. Саме такий підхід визначений законодавством для недержавних пенсійних фондів. Що нам дає підстави говорити про перевагу накопичувальної пенсійної системи перед альтернативою накопичення в „банках”.
08.12.2005 15:35
Запитання 29. Автор Мария
Как Вы оцениваете деятельность паевых фондов России, когда в Украине поймут преимущества фондов и активно начнут инвестировать? Нужна ли дополнительная поддержка государства или КУА сами могут справиться с необходимой разъяснительной работой с населением. Что, на Ваш взгляд, необходимо предусматривать в рекламных акциях, учитывая украинский менталитет.


08.12.2005 14:59
Індустрія колективного інвестування в Росії набула досить широкого розповсюдження серед населення. В Україні інвестиційні фонди з’явилися на 5 років пізніше. Компанії з управління активами роблять лише перші кроки в управлінні публічними інвестиційними фондами, тому переважна більшість населення чи зовсім не знає про можливості колективного інвестування, чи відноситься до них небезпідставно з величезною пересторогою. Лише час та успішні дії управляючих компаній дозволять розширити коло бажаючих інвестувати у фондовий ринок через інвестиційні фонди. На жаль, відсутність активної державної політики у сфері розвитку фондового ринку стримує процеси інвестування заощаджень населення у фондовий ринок. Особливо пасивність держави болісно відчувається в розвитку накопичувальної пенсійної системи, яка могла би стати основним ресурсом динамічного розвитку економіки країни та реальним фактором матеріального забезпечення людей похилого віку.
08.12.2005 15:38
Запитання 30. Автор Роман
Шановний пане Сергію!

Чи планує компанія Кінто створити інвестиційний фонд для спекуляцій на ринку Форекс?

Чи перспективна (ефективна) така діяльність на ринку Форекс самостійно чи через посередників-консультантів?


08.12.2005 15:03
Компанія „КІНТО” на ринку „Форекс” не працює та не має планів створювати інвестиційний фонд для спекуляцій на цьому ринку.
08.12.2005 15:42
Запитання 31. Автор Павло Царук
Шановний пане Оксанич! Тут вже було питання про страховиків. Але хотів би додати таке. До переваг страховиків життя порівняно з НПФ варто віднести відсутність твердої прив’язки до пенсійного віку, більш широку гаму продуктів, наявність страхового захисту, що також має значення як для роботодавця, так і для працівника. НПФ можуть використовувати лише однотипні продукти, жорстко визначені законом. Для забезпечення соціальних гарантій недержавні пенсійні фонди змушені закуповувати їх у страхових компаній. На відміну від НПФ, страховики за більшістю своїх програм надають клієнтам можливість вирішити на момент укладання договору або на час отримання коштів таке питання: одразу забрати накопичені кошти чи перетворити їх у пенсію – строкову або довічну. Які Ви можете назвати контраргументи на мої тези?


08.12.2005 15:12
Більшість з названих Вами страхових продуктів має відношення переважно до страхування життя і часто законодавчо безпідставно відноситься до пенсійного страхування. Саме підміна понять призводить до широких безпредметних дискусій в ЗМІ між представниками недержавних пенсійних фондів та лайфових страхових компаній.
08.12.2005 15:46
Запитання 32. Автор Олег / o.grogul@ukr.net
Добрый день, Сергей.
Существуют ли предпосылки для организации венчурного фонда по внедрению научных разработок в Украине. Если да, то можно ли при компании КИНТО организовать такой фонд. Подскажите, с кем следует связаться. Спасибо.


08.12.2005 15:13
На сьогодні більше 100 компаній з управління активами створено для організації та управління венчурними інвестиційними фондами. Перелік цих компаній Ви можете отримати в Українській асоціації інвестиційного бізнесу. На жаль, компанія „КІНТО” не спеціалізується на створенні венчурних інвестиційних фондів. Ми віддаємо перевагу публічним інвестиційним фондам, які працюють переважно з коштами населення.
08.12.2005 15:51
Запитання 33. Автор Наталья Николаевна / administrator@perspectiva-corp.com
Насколько эффективным активом в управлении (по сравнению с другими видами ценных бумаг) для закрытого недиверсифицированного КИФ являются целевые облигации, эмитированных застройщиком под строящиемся объекты?


08.12.2005 15:42
Для публічних інвестиційних фондів цільові облігації є, як правило, не найкращим фінансовим інструментом. Наприклад, в жодному з наших фондів таких облігацій немає. Як Ви правильно зазначили, в такі облігації інвестують інвестиційні фонди, які пов’язані з будівельними компаніями.
08.12.2005 15:58
Запитання 34. Автор Ольга / SheOl@ukr.net
Г-н Оксанич, сразу видно, что вы отвечаете как настоящий профессионал!
Скажите пожалуйста, по каким принципам Вы формируете свои личные активы?
Не считаете ли Вы что отечественные предприниматели недостаточно на сегодняшний день ориентируются в вопросах возможностей фондового рынка? Может быть, основным игрокам отрасли стоит провести совместную Пи-ар кампанию для деловой общественности?
Спасибо, с ув. Ольга


08.12.2005 15:45
Мої особисті активи формуються за принципами диверсифікації.
Я з Вами абсолютно згоден, що вітчизняні підприємці недостатньо ознайомлені з основними засадами діяльності фондового ринку та з якого боку до нього можна підійти, щоб не було боляче та залишились приємні спогади. Тому я розділяю Вашу думку відносно необхідності постійних PR-акцій за участю провідних управляючих компаній Української асоціації інвестиційного бізнесу. Що без сумніву дозволить значно ширшому колу наших співгромадян долучитися до можливості інвестування у фондовий ринок.
Я сподіваюся, що сьогоднішня Інтернет-конференція стане прикладом для моїх колег по індустрії колективного інвестування для проведення подібних публічних акцій.
08.12.2005 16:00
Запитання 35. Автор Деніс Сиворакша / bormbat@ukr.net
Пане Оксанич, з якими саме іноземними інституційними інвесторами працює КІНТО? І які саме послуги ви їм надаєте?


08.12.2005 15:47
Нашим клієнтами є інституційні інвестори з Європи, Азії та Америки. Ми їм пропонуємо акції та сертифікати фондів, які знаходяться під нашим управлінням.
08.12.2005 16:04
Запитання 36. Автор Troyanetz
Шановний Сергій Михайлович. Хотілося б дізнатися вашу думку стосовно акцій українських металургійних підприємств, а саме про перспективи їх зростання зважаючи на те, що вже зараз вони є більш дорогими в порівнянні з російськими.


08.12.2005 15:54
Досить складно говорити взагалі про акції підприємств провідної галузі України, тобто металургійної. Я згоден з Вами, що деякі „металургійні” акції є більш дорогими у порівнянні з російськими. Але не треба забувати, що для Росії ця галузь є далеко не провідною, це потрібно враховувати при порівняльних аналізах. В той же час ще є багато недооцінених „металургійних” акцій, навіть, у порівнянні з російськими.
08.12.2005 16:08
Запитання 37. Автор Олег / o.grogul@ukr.net
Каковы перспективы работы инвестиционных фондов с кредитными союзами как аккумулятора денежных средств?


08.12.2005 16:01
Якщо кредитним союзам буде дозволено інвестувати накопичені кошти в акції та сертифікати інвестиційних фондів, то перспективи значні.
08.12.2005 16:10
Запитання 38. Автор Микола
Шановний Сергію Мих!
Які сподівання та плани на наступний рік?
Де Ви плануєте зустрічати новий рік? Адже "як зустрінеш, так і проведеш".
Вибачте за відверте запитання, наскільки Ви компанійська людина.
Дякую та з наступаючим Новим Роком.


08.12.2005 16:09
Наступний рік в Україні очікується надзвичайно важким в політичному плані, що без сумніву буде впливати на український фондовий ринок. Тобто знову буде цікаво працювати, знаходити правильні рішення, використовуючи професійні знання, передчуття та інтуїцію. Фондовий ринок це завжди певний мікс науки та мистецтва, — науки сприйняття інформації та мистецтва прийняття рішень. Компанії „КІНТО” вдається поєднувати і перше, і друге, тому наші плани на наступний рік, як завжди, оптимістичні за будь-якої погоди.
Традиційно я буду зустрічати Новий рік у Києві, вдома.
Про те, наскільки я компанійська людина, краще судити моїм друзям. Дякую за поздоровлення, вітаю і Вас з наступаючим Новим роком. Доброго Вам настрою, хороших очікувань та віри у майбутнє нашої країни. Вона того варта. Дякую.
08.12.2005 16:22

http://automaslo.com/ моторное масло elf evolution 900 5w40. . Бесплатное приложение maximarkets, которое научит зарабатывать