Стенограма конференції

Київська влада занапастила столицю. Як вийти з глухого кута?


відбулась 03-11-2005 з 14.00 до 16.00.
Учасник(и) конференції: Володимир Дмитрович Бондаренко


Запитання 1. Автор Леонид Бирюков / lbiryukov@ubica-ict.kiev.ua
Скажите, пожалуйста, у Вас есть факты о мздоимстве каждого работника "влады" ?- тогда идите в суд.
А рассуждать "о коррупции" вообще, но без фактов - это "чисто" политика - полуправда!
То, что строят в Киеве, то в большинстве случаев - все процедуры, предуссмотренные Законом, пройдены! Просто у чиновников много лазеек, которые Законом не закроешь.
ВОПРОСЫ
Где "Перечень площадок под строительство в г.Киеве"?
Где "Конкурсы по застройке площадок в г.Киеве"?
Как жителю г.Киева попасть на заседание Киеврады (без приглашения)?


01.11.2005 16:19
Хабарництво надзвичайно живуче явище, таке ж древнє як проституція. В хабарництві є 2 сторони – той, хто дає, і той, хто бере. А тому майже ніхто про це не хоче говорити, бо відповідати доведеться обом. Але запитайте будь-кого з бізнесменів, хто пробував відвести земельну ділянку, отримати в оренду майно чи вирішити будь-яке інше питання, і вам скажуть, є хабарництво в Києві, чи ні. Свого часу я офіційно повідомив на нараді в Київраді про масові скарги бізнесменів на головного художника Києва, а також на хабарництво в структурах житлово-комунального управління, яке опікується вивезенням сміття. Там навіть заарештували пані Тарасову на гарячому, а справа розслідувалася прокуратурою, а нині передана до суду. Наводив приклади хабарництва у Шевченківській районній держадміністрації і мій колега В.Яворівський. Я впевнений, що таких випадків, на жаль, набагато більше ніж ті, про які ми знаємо.

Ви запитуєте про порядок забудови в Києві. Скажу, яким він має бути. В місті має бути один, а не декілька генеральних планів. Кожен район повинен мати проект детального планування власної території, де б згідно з нормативами було б передбачене цільове використання кожного шматочка вільної землі. Третє, що необхідно зробити, це надати грошову оцінку кожній такій ділянці виходячи з перспективи її цільового використання. Тоді б не виникало б гри – „хочу бензозаправку там, де має бути школа, або хочу магазин там, де заплановано будівництво аптеки”. А сьогодні чиновник вирішує де, що, коли і кому будувати. А це найкращий грунт для хабарництва.

На засідання Київради Вам потрапити не вдасться. За останні роки охорона цього представницького органу киян підсилена і потрапити в Київраду без спеціального дозволу не можуть навіть помічники народних депутатів, а не тільки звичайні виборці. Та й „найцікавіші” рішення Київради нею ж засекречені, зокрема, все, що стосується отримання земельних ділянок або майнових комплексів приватними особами, не публікується і не розголошується згідно з рішенням Київради. Таким чином, наше з Вами добро і майно, що належить всій громаді, група депутатів розподіляє як захоче і не підлягає ніякому контролю.
03.11.2005 14:25
Запитання 2. Автор Серебров Валерий / lerka_s@bigmir.net
Уважаемый Владимир Дмитриевич. Вам надо отдать должное в организации вертикального управления от Верховной Рады до дворника жилого дома в Святошинском районе города Киева.
Как известно ,вы человек не бедный. Наверняка у вас есть и участок земли и дача. Расскажите пожалуйста где находятся ваши участки и за какую стоимость вы их приобрели?

С уважением Валерий Серебров


02.11.2005 11:13
Дякую за високу оцінку моїх організаційних здібностей. За багато років навколо мене згуртувалося достатньо фахівців з різних галузей міського господарства, з якими я тричі перемагав на виборах в одному й тому ж окрузі на Борщагівці і Святошині, з якими ми перемогли на парламентських виборах 2002 року, завоювавши в м. Києві 8 округів з 12. Маю на увазі перемогу прибічників В.Ющенка над тими, кого виставив О.Омельченко. Я тоді очолював Київський міський штаб блоку В.Ющенка. Пізніше, в 2004 році, очолюючи штаб кандидата Ющенка, я переконався, що наша команда навіть в умовах жорсткого кучмівсько-омельченківського пресингу може перемагати, і ми перемогли.

Стосовно місця відпочинку моєї сім’ї, то я отримав цю ділянку ще до Чорнобильської аварії в селі Бузова Київо-Святошинського району. Пізніше поряд поселились мої діти та діти мого покійного брата. Якраз їдучи до цього сімейного гнізда 25 жовтня 2004 року я зазнав нападу. Згорів автомобіль, отримав опіки водій. А справа 3 місяці зовсім не розслідувалась старою владою. Пізніше деякі офіцери та великі чиновники в міліцейських погонах почали зізнаватися, як за мною слідкували і куди передавали цю інформацію. На жаль, через часті кадрові зміни в прокураторі справу так і не завершили. Але та подія була жахливою перш за все для моїх рідних.
03.11.2005 14:33
Запитання 3. Автор Александр
Все вокруг только о том и толкуют, что Киевские городские власти разворовывают Киев и жителей города. Давайте будем более честными. Что сделали более высокопоставленные органы для выхода из ситуации? Что сделала ген. прокуратура, МВД, ВР, Президент???
Ни кто и ни чего!!! Если все кто имеет власть над городским советом ни чего не делают для изменения ситуации? в этом случае сам по себе возникает вопрос:"А может с ними делятся?" Почему неоправданно быстро растут цены на жилье? Кем скупается вся жилплощадь новостроек, а потом перепродается или простаивает? Кто контролирует процессы ценообразования на жилье? Правильно. Все связаны одной цепью и зависят друг от друга. Чем ТАКАЯ ВЛАСТЬ, так лучше уж БЕЗВЛАСТИЕ. А как все красиво пишут в предвыборных программах, просто хочется обнять и заплакать. Какие все святые. Вот только при "Посадке" на кресло крылья сами по себе отваливаются!!!


02.11.2005 11:31
Я згоден з Вами. Будь-яка влада буде ефективною тільки тоді, коли позбавиться від корупції. А хіба могли зупинити розкрадання Києва ті, хто самі задіяні у подібних схемах. Київрада роздавала і роздає тисячі гектарів дорогої київської землі, сформувався велетенський вторинний ринок. І про це добре знають як в Генеральній прокуратурі, так і в МВС України. Знають, але не реагують.

На засіданні Київради влітку минулого року у своєму виступі я звинуватив Генпрокуратуру в тому, що фірми-супутники та й сама Генеральна прокуратура тільки за останній рік відвела в Києві понад 140 земельних ділянок. Хіба це профільна діяльність для прокуратури чи МВС? Хіба не знають у Міністерстві, що міліціонери-офіцери, які мали б нести службу дільничними, співробітниками дозвільної системи чи паспортних столів, насправді охороняють тіла київських чиновників. Хоча це законодавством не передбачено. Або з яких причин міська влада передає житлову площу Міністерству без відповідної оплати? Тому поки буде існувати такий бартер, влада довірою у людей користуватись не буде.
03.11.2005 14:39
Запитання 4. Автор бредущий
Уважаемый Владимир Дмитриевич объясните, пожалуйста, как Вы совмещаете понятия "Христианин" и "по гороскопу Стрелец"?


02.11.2005 11:36
Звертаюся до шановного Бредящего чи Бредущего. Я християнин, але визнаю існування календаря, місяців та днів тижня. У різних народів вони різні, але вони є. Нічого не бачу поганого в назвах планет, сузірь та інших символах. Але я християнин.
03.11.2005 14:42
Запитання 5. Автор Виктор Литвин
Добрый день!
У меня несколько вопросов к Владимиру Бондаренко.
1. Что есть для Вас город Киев? Что Вы можете реально предпринять для решения проблем киевлян.
2. Каким Вы видите Киев и киевлян через 4-5 лет? (перед следующими выборами).


02.11.2005 11:40
1. Для мене Київ – це місто, де я провів практично все своє свідоме життя. Де навчався і працюю, де покохав, одружився, виховую дітей та онуків. І для мене важливо, щоб місто ставало мудрішим і красивішим, молодим і древнім. Таким же зеленим і таким затишним, яким його пам’ятають не тільки кияни. На жаль, динаміка тут невтішна. Надзвичайно високий рівень житлового будівництва та притоку населення з регіонів знищують деякі київські традиції та й сам облік міста. В Києві ніколи не було повальних алкогольно-тютюнових свят на Хрещатику, а були прекрасні концерти на дніпрових схилах. Наші предки ніколи б не познущалися так над зеленою хвилею дніпрових круч як це зробили новітні „будівничі”, поставивши пам’ятники невігластва та невихованості на Парковій алеї, в провулку Рильського, біля Фунікулеру ... А колись прекрасна площа з фонтаном перетворена на філіал радгоспу „Совки” з різновеликими безглуздими тепличками та повернутими ні сюди ні туди Лядськими воротами.

2. Київ залишиться Києвом не тільки через 4-5 років, а й через століття. У киян вистачить мудрості змінити будівельників-поводирів на тих, хто любить своє місто і думає не лише про те, як набити кишені грошима.
03.11.2005 14:55
Запитання 6. Автор Олена
Яким є ваше ставлення до нових громадських організацій, на зразок Форуму, Голосу громади Киеєва, ГАК?
Чи погоджуєтеся Ви з тим, що, заробляючи політичні дивіденди - вони все одно роблять корисну справу?


02.11.2005 11:41
Шановна пані Олено, свого часу я створив Клуб неурядових громадських організацій у Верховній Раді, бо вважаю, що якраз громадські організації найбільш повно відображають все розмаїття нашого життя. А ті, про які Ви згадуєте, вже давно потрібні Києву, бо навчають молодь думати не тільки про те, як провести сьогоднішній вечір, а й про те, як ми живемо сьогодні та будемо жити завтра. Ці організації також вчать згуртованим діям у відстоюванні інтересів громади. Їх якраз і боїться авторитарна влада та намагається всіляко дискредитувати.
03.11.2005 14:58
Запитання 7. Автор Владимир
Уважаемый Владимир Дмитриевич, учитывая Ваш громадный опыт борьбы за права киевлян с бандой СС, подскажите через какие судебные процедуры можно остановить пока не поздно начало строительства очередной высотки - 10-ти этажного дома впритык к 2-х и 3-х этажным памятникам архитектуры по ул.Лютеранской,14а на площадке 20Х20метров и в 10-ти метрах от входа Гимназии №117, которую скоро вытолкнут в воздух.


02.11.2005 11:50
Шановний пане Володимире, сьогодні, окрім вашої, можна назвати ще близько 400 адрес, де „горять” бурхливі пристрасті, пов’язані із забудовами. Причина одна – надзвичайна корупція в сфері відведення земельних ділянок, відсутність прозорості та надприбутки, які отримуються при цьому. Інформую Вас про те, що собівартість одного квадратного метра житлової площі що в Бортничах чи Троєщинні, що на Печерську чи Хрещатику однакова, вона складає приблизно 2000 грн. (400$). Але продажна ціна такого метра різна. На Бортничах і Троєщинні це 600-800 дол., а в центрі – від 2000 до 3000 дол. Уявіть собі ту різницю, яка виникає в залежності від місця розташування ділянки. Побудувавши звичайний житловий будинок на 10 тис. квадратних метрів на околиці, інвестор отримає 2-4 млн. дол. чистого прибутку, а в центрі – від 16 до 26 млн. дол. Як Ви думаєте, чи не є це піддгрунттям для хабарництва в особливо крупних розмірах? За ділянку в центрі можна дати і 10 млн. дол. хабара, і при цьому ще й собі залишиться 16. Отут і „зарита собака”. Оце і є причиною того, що земельні ділянки в Києві не продаються так, як, наприклад, „Криворіжсталь”, а розподіляються з-під поли за непрозорими схемами. Тому і нависла загроза над Вашим двором. Для тих, хто заробить там 10-20 млн. доларів, ваші проблеми є дрібними. А влада дослухається перш за все до „аргументів” тих, хто будує, а не тих, хто там вже живе.
Впевнений, що опускати руки не треба, і готовий підтримати Вас у Вашій боротьбі.
03.11.2005 15:08
Запитання 8. Автор Наталья / zdioruk@niss.gov.ua
как вы оцениваете шансы Черновецкого, и что Вы знаете о готовящейся мэрской компании лидера Едыной Родыны Ржавского-


02.11.2005 12:07
Шановна пані Наталя, чим більше буде кандидатів на посаду мера Києва, тим більший шанс отримати третій термін Кучми в Києві в особі діючого мера. Думаю, що київські „гетьмани” повинні знайти порозуміння в одному питанні – нинішня київська влада себе дискредитувала і просто доїдає місто. Цю корупційну „трапезу” потрібно перервати. Тому і Черновецький, і Салій, і Бондаренко та інші мають один шанс – об’єднатись заради Києва. Стосовно можливої ролі Коваленка, Ржавського, Корчинського - вони також, як завжди, можуть взяти участь у виборах.
03.11.2005 15:13
Запитання 9. Автор Володимир
Володимир Дмитрович, як би Ви не старались, що б не робили, але рейтинг Омельченка все одно набагато більший за всіх інших разом взятих і якщо він вирішить іти на вибори то хочете ви цього чи не хочете, він стовідсотково переможе.


02.11.2005 13:02
Пане Володимире, Ви пам’ятаєте як минулого року нам нав’язували думку про „непереможність” Януковича? Ну і де він той Янукович? Сьогодні дехто з оточення Омельченка, що звик годуватися з міського бюджету, настирливо нав’язує таку ж думку відносно О.О.О. Я впевнений, наслідки будуть такі ж. Та й самому Олександру Олександровичу пора б подумати про відпочинок. Для ефективного керівництва велетенським мегаполісом треба мати залізне здоров’я. А людина, яка прожила бурхливе життя, має право на пенсію. Не дарма законом встановлено пенсійний вік для чоловіків 65 років.
03.11.2005 15:23
Запитання 10. Автор Киянин
Шановний Володимире Дмитровичу! Що, на Ваш погляд, має статися, щоб дійсно відбувся крах Олександра Омельченка? Можливо, це оприлюднення його рахунків у банках, пакетів акцій, обсягів нерухомості в Україні та за кордоном? Чи володієте Ви подібною інформацією і чи готові її надати громадськості? І чи впевнені Ви, що навіть після цього кияни не голосуватимуть за Сан Санича на виборах міського голови?
Дякую за відповідь.


02.11.2005 13:06
Шановний земляче, я не хочу торкатись проблеми хто де що вкрав і куди заховав. Я задаю питання 130 тис. киян, які перебувають на житловій черзі: у вас вистачить терпіння чекати ще 31 рік, адже до цього часу житло не отримали ті, хто став на чергу у 1974 році. Сьогодні житло будують не для вас, а для тих, хто прибув з регіонів. А ваша черга надійде тоді, коли земельні ділянки під забудову будуть ближче до Чернігова чи Житомира ніж до Києва. Ви згодні, щоб так було? Вам подобаються ваші під’їзди, розриті двори та непрацюючі ліфти? А платите ви щороку більше й більше. То куди ж діваються ці гроші? Хіба не було часу запровадити реформу житлової сфери, де б кожен громадянин знав, що від сплаченої ним гривні 10 коп. йде на спеціальний рахунок для капітального ремонту його будинку. 5 коп. – на поточний та 2 коп. – на підтримуючий ремонт. Тоді б ці накопичення прямо залежали б від розміру квартплати. А сьогодні в Києві діє якась незрозуміла система розподілу десятків мільйонів гривень за програмою „Мій дім, моє подвір’я”, але чомусь завжди ремонтується сусідній двір та сусіднє подвір’я. Чи Вам подобається стан київських доріг особливо на околицях, на ямковий ремонт яких виділяються мізерні кошти? А от понад 40 млн. грн. для ремонту шматка Столичного шосе знайшлися. А знаєте Ви, що в тариф на гарячу воду та опалення в Києві включаються витрати на фуршети та презентації в „Київенерго”, гроші на дотацію їдалень цього відомства, утримання бази відпочинку, доплата відомчим пенсіонерам і багато чого іншого, зокрема всі втрати від безгосподарності та неоперативності ремонтів. Ми сплачуємо зі своїх кишень все це. І таких проблем в місті сотні. Тому кожен повинен вирішувати, подобається йому ця влада чи ні.
03.11.2005 15:34
Запитання 11. Автор Валерій / zelena_stolycya@ukr.net
Подейкують, що від БЮТ кандидатом у мери буде Томенко. Я переконаний, що і ви будете балотуватися. Від якої партії ПРП? Чи буде Томенко Вашим опонентом? Як ви ставитеся до того, що члени ПРП висувають на вибори ще і Кличка? Як Ви розцінюєте його шанси? І головне питання - чи може бути єдиний кандидат - "Антиомельченко", і хто ним буде (ьільки не кажіть, що це справа тривалих переговорів)... :(


02.11.2005 14:10
Шановний пане Валерію, я ще раз підкреслюю, кандидатів може бути багато. А відповідь по суті я дав пані Наталі у відповіді на 8 запитання.
03.11.2005 15:35
Запитання 12. Автор Ганна / anneta@i.kiev.ua
Голосування за мера Києва проходить в один тур - за наявності технічних кандидатів перемогти дуже важко! Треба обов’язково змінювати закон про місцеві вибори! Чи є ще можливість це зробити і рознести місцеві та парламентські вибори ?


02.11.2005 14:26
Панні Ганно, Ви торкнулись дуже тонкої проблеми нескоординованості виборчих систем. Дійсно, Президент України обирається за мажоритарною системою як і мери міст, але в першому випадку голосування двотурове, а у другому – однотурове. Безумовно, рівень легітимності при обранні Президента значно вищий. Теоретично може статись так, що мер міста буде обраний дуже невеликою кількістю виборців, якщо кандидатів буде дуже багато, а їхні рейтинги приблизно однакові. Але такий сьогодні діє закон. Змінити його можна та вже, мабуть, не до цих виборів.
03.11.2005 15:39
Запитання 13. Автор mis
Пане Влоимире, де зараз знаходиться Київське машинобудівнцтво і
коли та хто за це відповість?


02.11.2005 14:31
Згоден з Вами в оцінці стану київського машинобудування. Київ був одним з найпотужніших індустріальних центрів, де розвиток приладобудування, машинобудування, легкої промисловості, харчового сектора вважався взірцем для України. Сьогодні території колишніх могутніх заводів або ж використовуються для торгівлі чи складування чужих товарів, а останнім часом активно забудовуються житлом. Всі пам’ятають газові атаки на взуттєву фабрику „Київ”, винесення швейного об’єднання „Україна” в одну кімнату офісу в Прилуках, перетворення об’єднання „Електронмаш” на торговельні комплекси, а Заводу верстатів, автоматів в автоцентри. До речі, керівники багатьох з цих підприємств продовжують свою діяльність перетворившись в голів різноманітних акціонерних товариств, діяльність яких нагадує функції латиноамериканських рантьє-лантифундистів. Сучасні бізнесмени називають їх „збитими пілотами”, з якими легко сторгуватись на цех чи десяток гектарів землі. До речі, і київські трамвайні депо зникли не тому що цей транспорт нікому не потрібен, а через величезні території, які вони займали на вул. Горького, вул. Красіна, Лук’янівці та інших місцях. Там тепер як гриби ростуть будинки, а причину такого розквіту житлового будівництва я вже пояснював трошки раніше.
03.11.2005 15:48
Запитання 14. Автор Ігорь
Шановний Володимир Дмитрович!
До яких пір в м.Києві керувати медичною галузю буде людина на яку заведена не одна кримінальна справа Макомела Роман Миколайович та його кришуючий керівник Валерій Бідний - заступник Олександра Омельченка від медицини, якої немає. Завтра буде бунт медиків, як у Львові - на батьківщині корупціонера Макомели.


02.11.2005 14:43
Пане Ігор, я не берусь оцінювати ділові якості керівників київської медицини. Впевнений, що там майже нічого не залежить від того ж Макомели. Адже в Києві цією сферою керує заступник Омельченка пан Бідний. Мені дуже не подобається те, що останнім часом клініки витісняються з центральної частини міста, перетворюючись на житлові будмайданчики. Про причини цього явища, я також говорив раніше. Тому київські транспортники, медики, керівники підприємств поступово перетворюються на будівельників-любителів. Велика справа професійний вплив міського керівництва.
03.11.2005 15:51
Запитання 15. Автор Натали / garlic@ukr.net
Шановний Володимире Дмитровичу!
Коли буде вирішено транспортне питання між Лівим та Правим берегом Дніпра?.Хто їде наземним транспортом, втрачають 1,5-2 години на роботу та з роботи. Гроші на пам`ятники-витребеньки знаходяться , а на мости та організацію руху немає. Хоча б вантажному транспорту закрили рух з 8 до 10 ранку.
А може мера поселити на Лівому березі?


02.11.2005 15:32
Пані Наталя, Київ дійсно розділений навпіл і пощастило тим, хто і житло, і роботу має в одній половинці. Вам, мабуть, ні. Та й мені неодноразово доводилось долати в години „пік” не таку вже й велику відстань між берегами. Кожного разу це подолання нагадує форсування Дніпра. Причина у відсутності нових підходів до розв’язання транспортних проблем міста. Комплекс повинен включити в себе створення повноцінної Кільцевої дороги, винесення митних та інших вантажних терміналів за межі міста, будівництво тунелів та розв’язок, чітке регулювання руху, певні часові обмеження для великогабаритних транспортних одиниць, створення системи паркування (яка б не тромбувала вузькі вулиці центральної частини) та багато чого іншого. Безумовно потрібні й нові мости через Дніпро. Але перш за все потрібно, щоб транспортний комплекс міста зазнав реального реформування. Нині ж робота зводиться до розподілу комерційних маршрутів для тисяч мікроавтобусів та знищення системи трамвайного руху. Поновлення рухомого складу відстає від потреб мегаполісу, а якість доріг та мостів щорічно погіршується. В цих умовах чекати якихось покращень нереально. Свого часу І.Салій запропонував такі реформи, але його запідозрили в посяганні на крісло мера і відправили у відставку другого дня після 60-річного ювілею. При цьому аргументи про те, що окремими напрямками міського господарства не повинні керувати пенсіонери, звучали з вуст тих, хто вже давно переступив цей віковий рубіж. Але Салій, на відміну від них, в своїх діях завжди був динамічним і не нагадував, як його критики, воскових фігур.
03.11.2005 16:02
Запитання 16. Автор Олексій Вікторович
Шановний Володимир Дмитрович!
Із Ваших виступів стає видно, що Ви є претендентом на посаду Київського міського голови.
Запитання: Чи вважаєти Ви це доцільним, якщо Ви не маєте сили волі попрацювати над собою, своєю зовнішністю, скинути хоча б кілька десятків дуже зайвих кілограмів?


02.11.2005 15:46
Пане Олексію, я можу більше, ніж Вам здається. Мій життєвий принцип: gutta cavat lapidem non vi san sape kadente, що приблизно означає – капля точить камінь не силою, а частотою падіння. Для мене ідеалом управлінця є як худорлява М.Течер, так і не досить худий У.Черчіль, який у здоровому розумі прожив майже 100 років. Свого часу О.Омельченко ставав „на вуха” перед публікою, тепер „на вуха” поставлене все місто. Хто виграє?
03.11.2005 16:05
Запитання 17. Автор Надія / sagee@km.ru
Добридень!
1. Мене як православну віруючу надзвичайно турбує питання відновлення Десятинної церкви. Коли вже відновлять духовну твердиню нашого народу??
2. як реально заборонити забудову сучасними страхітливими будинками історичного центру Києва?
3. То з ким же, кінець кінцем, рушатиме на парламентські вибори ПРП - з БЮТ чи НС НУ? Яка Ваша особиста позиція з цього приводу?

сподіваюся на щирі відповіді!
дякую!


02.11.2005 16:34
Пані Надіє, вибачте мене за незгоду з швидкою відбудовою, як Ви кажете, Десятинної церкви. Я не маю переконливих доказів про її зовнішній облік, точне місцезнаходження та багато інших важливих деталей. Поспішність тут не потрібна. Я знаю, що ініціатори цієї „відбудови” перш за все думають про власні кишені, а не відродження духовності. В противному разі вони б не споювали молодь на Хрещатику та знищували пам’ятники матеріально культури киян, які випадково були розкопані на Подолі, Андріївському узвозі та в інших місцях. Нині там бетонне громаддя, а тут така показна турбота про духовність.

Друге Ваше питання декілька разів звучало з вуст моїх співбесідників. Припинити варварське знищення історичного середовища центру Києва може тільки влада, яка поважає це місто і киян. Можливо таку влади ми оберемо у березні наступного року.

З ким я піду на вибори? Я піду з тими, хто пам’ятає Майдан не з телевізору, а з тих безсонних ночей, які ми провели в Донецьку і Мукачеві, на фабриці „Новий друк” та Експоцентрі. А також з тими, хто боровся разом зі мною за нову владу не тільки на мітингах, а й в кожній виборчій комісії, в кожній київській сім’ї. Мені гірко усвідомлювати жорстоку правду, яка свідчить про те, що Майдан нічому не навчив й частину нової влади. Але навчив перефарбовуватися тих, хто як колобок котиться вже майже 10 років і його навіть рижий лис не з’їв. Буду робити все, щоб зміни в суспільстві не зупинились, а віра людей не пішла як вода в пісок. Впевнений, що очищення відбудеться.
03.11.2005 16:16
Запитання 18. Автор Петро Мавко, Львів / petro_02@bigmir.net
1. Ви будете балотуватися на посаду міського голови Києва? Якщо так, то назвіть членів вашої команди, майбутніх чільних міських урядовців...
2. Які повинні бути адміністративні і бюджетні відносини міста Києва, області, держави?
3. Які три основні проблеми міста необхідно вирішувати негайно?


02.11.2005 16:41
Пане Петре,

1. Можливо наш досвід знадобиться і вам у Львові. Київська команда формується таким чином, щоб на вибори йшла не тільки депутатська когорта, а й майбутні керівники виконавчих структур, які після перемоги очолять функціональні та регіональні департаменти міської влади. Це будуть люди, які мають не тільки досвід, а й реальні результати роботи на відповідних напрямках.

2. Київ і область ближчим часом ніколи не стануть однією адміністративно-територіальною одиницею. Так записано в Конституції України. Мені смішно слухати аргументи київських міських керівників, які запевняють нас в необхідності такого об’єднання. Всі розуміють, що воно потрібне для масованої забудови нових земель тим же житлом. Я бачу інший вихід, Київ і область повинні здійснювати близько 10 спільних регіональних програм розвитку, і зокрема: „Дороги Київщини”, „Екологія Київщини”, „Трудові ресурси Київщини”, „Продовольчі ресурси Київщини” тощо. Хіба не анекдотично виглядає ситуація, коли м. Київ купує в Білорусії та Канаді 60 тис. тонн жита, а область продає приблизно стільки ж закордон. А в цей час Омельченко і Засуха воюють, правда війна не заважає і одному, і другому бачити сенс у такій торгівлі.

3. Проблем у Києва дуже багато і важко сказати, які з них головніші, але 3 виділю.
А) Плановий збалансований розвиток міста, який би забезпечив приблизно рівні умови життя центру і околиць, наявність робочих місць, зон відпочинку, соціально-культурних та торгових центрів в усіх мікрорайонах міста, прозорі схеми забудови вільних земельних ділянок та нових мікрорайонів.
Б) Відтворення та розвиток історичних традицій міста, перетворення його в європейський центр науки. освіти, культури та спорту.
В) Забезпечення сучасного рівня утримання та експлуатації житла, доріг та енергетичних і транспортних комунікацій.
03.11.2005 16:28
Запитання 19. Автор Владимир Павлович / szv-7@yandex.ru
Володимир Дмитрович хочу почути Вашу думку з приводу заводу авіанта і його директора Шевченка......Як Ви памятаєте ваші бурні вислови !до виборів президента на радіо-ера.


02.11.2005 16:50
Шановний Володимире Павловичу, ще до Помаранчевої революції я неодноразово критикував діяльність керівництва київського авіазаводу та його директора Шевченка О.С. Вже після революції я особисто звертався до Міністра промислової політики пана Шандри В.М., до тодішнього Першого віце-прем’єр-міністра України пана Кінаха А.К. та листом до Прем’єр-міністра України Тимошенко Ю.В., а також декілька разів до прокуратури. На жаль, мої можливості не дають мені права вживати якихось інших дій.
03.11.2005 16:32
Запитання 20. Автор Хтось
Володимире Дмитровичу, чому коли ви кажете "влада корумпована" ви не подаєте позови до суду? Чому ви очолюючи "виборчий процес" на президенських виборах по м. Києву від Ющенка зараз поза його партією та командою? "Корумпований" Омельченко з Ющенко а ви з ким?
P.S. Тільки не кажіть що ви з киянами :-))


02.11.2005 16:55
Важко спілкуватися з Хтосями, які не наважуються навіть назвати себе. Але зроблю коротеньке зауваження. Не я після революції почав „обніматись„ з Януковичем, не я називав Ющенка „не мужиком” і не я закликав Кучму „взяти все в свої руки”, тобто ввести надзвичайний стан. І не я винен в тому, що ті, хто це робили, отримали весь комплект нагород як від Кучми, так і від нової влади. „Герої” залишаються героями, тільки тепер запамаранчевілими. А я залишаюсь таким як був.
03.11.2005 16:37
Запитання 21. Автор Киевлянин
Какова ситуация в Киевводоканале после избрания председателем Правления представителя Киевэнерго?
Сколько киевских чиновников в настоящее время входят в состав органой управления ОАО Киевводоканал и насколько это соответствует требованиям законодательства? Кто и когда ответит за это?


02.11.2005 18:30
Нещодавно я звернувся із запитом до Генеральної прокуратури України та попросив відповісти чи є законні підстави для того, щоб заступники голови міської адміністрації очолювали наглядові ради в таких структурах як Київводоканал, Київенрего та інших. На мій погляд, це не відповідає вимогам Закону України „Про державну службу”. Я переконаний, що ВАТ „Київводоканал” свідомо доводять до банкрутства з метою наступного викупу, адже борги цієї структури (які перевищили 200 млн. грн.) створені штучно. Після викупу з цими боргами вже нові господарі відсудять своє у Київенерго, але заберуть відсуджене не грошима, а майном. Таким чином двоходівкою виграється одразу не тільки водоканал, а й величезне енергетичне господарство міста. Таку гру можна грати тільки на одну руку з владою.
03.11.2005 16:43
Запитання 22. Автор Бусин / vab@berdyansk.info
Неужели вы верите в то, что киевляне не распознают в вас болтуна и демагога из кагорты развалившей страну команды Ющенко и Пинзеника?
Омельченко профессионал и результаты его работы на лицо! Ваше же лицо - митинговый демагог!


02.11.2005 23:53
Кияни мудріші, ніж Ви про них думаєте.
03.11.2005 16:44
Запитання 23. Автор Бровкин Алексей (Киев) / lsr_defer@org.net
Уважаемый Владимир Дмитриевич. А правда, что вы были членом КПСС и возглавляли исполком Ленинградского района?


03.11.2005 08:46
Пане Бровкін, пояснюю Вам, що структури КПРС і виконавчі структури місцевої влади – не одне й те ж. Я дійсно очолював найкрупніший район м. Києва, де тоді успішно працював авіаційний комплекс Антонова, НВО „Електронмаш”, завод „Червоний екскаватор”, ВО „Смарагд”, швейне об’єднання „Каштан” та 8 інститутів НАН України. Я пишаюсь цим періодом своєї життєвої дороги.
03.11.2005 16:47
Запитання 24. Автор Александр
Уважаемый господин Бондаренко,
Большинство вопросов Конференции так или иначе сводятся к теме Дележа.
Беспорядочное строительство в Киеве - не что иное, как закапывание украденной собственности бывшего Союза.
Для политика новой генерации любые предложения по Упорядочению Дележа совершенно бесперспективны, не воспринимаются обществом.
Нет ли у ВАс предложений - Как Создать?
Как создать Добавленную Стоимость?
Например, в дореформеные времена один только Электронмаш выпускал продукции на 750 млн.рублей, примерно на 1 млрд.дол.США.
А сегодня вся промышленость Киева прозводит на 2,5 млрд.дол.США, включая городские монопольные образования.
Как же восстановить объемы производства Добавленной Стоимости промышленными предприятиями Киева?
Что Вы можете реально предложить?


03.11.2005 10:50
Шановний пане Олександре! Як і Ви я боляче переживаю період занепаду промисловості Києва і радію кожному її успіху. І такі успіхи вже є, хоча більшість з них побудовані на іноземних технологіях та інвестиціях. Тому, на мій погляд, абсолютно необхідно направляти інвестиційні та запозичені кошти перш за все на відтворення виробництва та створення нових робочих місць, а не тільки на торгівельні центри, де реалізується на 90% імпортна продукція. Звичайно це не тільки міська проблема, але і місто може багато зробити. Надаючи земельні ділянки на пільгових умовах, передаючи в довготривалу оренду непрацюючі цехи, створюючи податкові переваги тим, хто відроджує виробництво можна стати на ноги.
03.11.2005 17:01
Запитання 25. Автор Владимир Дмитриевич Добрынин / dobrynin@isnet.ru
Что для Вас приятнее и ближе: "Всадить уколы Александру Александровичу и Роману Петровичу" или "Жила бы страна родная"?
С благодарностью за искренность


03.11.2005 10:57
Є люди, які самі собі „всджують уколи”, я їх лише помічаю.
03.11.2005 17:02
Запитання 26. Автор Елена
Уважаемый Владимир Дмитриевич!
Скажите пожалуйста, что Вы планируете сделать для того чтоб медицина стала на соответствующий уровень? Чтоб каждый гражданин Украины имел право получить достойное лечение за доступные средства.


03.11.2005 11:13
Відповідаючи пані Олені, зверну увагу, що вже торкався проблем медицини, в тому числі й характеристики кадрів. Тим самим хочу зняти питання №30, з яким звернулась С.П.Крижанівська. Але дещо висловлю нового. На мій погляд, не раціонально „палити” великі гроші на медичні новобудови, у нас і так багато набудовано, а оснащення немає. Передові клініки Європи не мають харчоблоків та ліжкового фонду, але мають найсучаснішу діагностичну апаратуру, тому і їдуть найбільші державні керівники у Баден-Баден та Відень, а не лікуються дома. Але це лише частина проблеми.
03.11.2005 17:06
Запитання 27. Автор NN
Вы (ещё?) не мэр, но уже достаточно влиятельный политик для того, чтобы не просто выступать с критикой, а и предпринимать конкретные шаги. 1) Что Вы можете сделать на сегодняшний день, чтобы спасти от вырубки (естественно под строительство "элитного" жилья) ландшафтный парк в Соломенском р-не?


03.11.2005 11:16
Глуха до народу влада не помітила проблеми, про яку Ви говорите. А знищується хіба тільки один ландшафтний парк? Пристрасті накалились, пару випустили на громадських слуханнях і продовжують як кіт на кухні – слухати і їсти. То може кота викинемо з кухні?
03.11.2005 17:08
Запитання 28. Автор Еремина Елена Александровна / amo@voliacable.com
Я живу по адресу-Киев,Ковальский пер.№20. С весны этого года в доме постоянно ходят слухи о его сносе. Дом-"сталинка",крепкий,надежный,ремонты делаются жильцами.Мы забеспокоились,тем более,что напротив компания "Столица" начала строительство очередной 25-этажки. Жильцы из окружающих домов писали во все инстанции,нас снимали разные ТВ-все бесполезно.Район густозаселен.Там общежития студентов КПИ,детям негде гулять,уничтожаются последние зеленые насаждения и т.д.
Неожиданно,после похода в "Киевзем",мы узнали,что територия нашего и соседнего дома по Ковальскому переулку №22 отдана решением Киеврады Политехническому институту! На каком основании? Просто кому-то захотелось эту землю? Не сообщив никому из жильцов,не поставив никого в известность,наши дома,квартиры,дворы отдали КПИ!!! А институт распорядится ими как хочет! Мы что,живем в крепостном обществе? В каждом доме приватизированы квартиры,живут нормальные люди,в основном,коренные киевляне! Мы не можем даже делать ремонты у себя, так как не знаем что ждет нас в будущем. И все молчат! Тот же "Киевзем" дал только посмотреть это решение, но не дал копию! Мы нигде не можем добраться до истины. У нас не просто коррумпированная власть в городе. Такого нет,наверное, и в африканских странах. В этом городе мы не люди, а та "биомасса", о которой так любят иногда вслух поговорить наши политики. Хочется верить,что ответ на мой запрос все-таки будкт от Вас получен.


03.11.2005 11:27
Порадив би Вам, пані Олено, детально описати всі проблеми в листі до керівника районної ради та державної адміністрації, а також до керівництва міста. Згідно з Законом „Про звернення громадян” Ви повинні отримати вичерпну відповідь. А в разі, якщо вона Вас не влаштує, звертатись до прокуратури та депутатів, втому числі й до мене.
03.11.2005 17:10
Запитання 29. Автор Андрій К. / andriy@ukr.net
Невже в столиці не знайдеться гідної людини, щоб замінити Омельченка? Мені здається, що він вже зробив усе, що міг. Нехай мером буде молодий, енергійний чоловік, який має нові ідеї, сучасні підходи до розвитку міста. Хто, на Ваш погляд, міг би претендувати на цю посаду, аби максимально принести користі Києву, а не лише набивати кишені?


03.11.2005 11:29
Повністю згоден з Вами, пане Андрію. Згадується притча коли султану запропонували 60-річну дружину, а він попросив трьох 20-річних на заміну. Я думаю, кияни підтримають Вашу пропозицію.
03.11.2005 17:12
Запитання 30. Автор Світлана Петрівна Крижанівська
Шановний Володимире!
До яких пір медициною в столиці буде правити банда біднюків (В.Бідний- зам. Омельченка по розвалу медицини), його підлеглі корупціонери, з завединими кремінальними справами Р.Макомела та спеціаліст по тендерам В.Загородній. Файно дякую!


03.11.2005 11:33
Відповідь на Ваше питання, пані Світлано, дивіться вище.
03.11.2005 17:13
Запитання 31. Автор Владимир
Можете ли Вы поклястся своим здоровьем, что Вы работаете на благо Киян, а не на свои интересы? Учитывая Ваши демагогоческие способности, отвечайте кратко "Да" или "Нет". Любые другие ответы расцениваются как "Нет".


03.11.2005 12:54
Пане Володимире! Якби Ви запитали мене чи згоден я спілкуватися з Вами у Вашій манері, я відповім „НЕТ”. Що і роблю.
03.11.2005 17:14
Запитання 32. Автор Вася
Скажите пожалуйста, а что за цирк с сожжением Вашей машины на територии дачного кооператива "Сирень", откуда сразу приехали корреспонденты чтобы заснять это? ведь от киева километров 30 минимум?


03.11.2005 13:52
Запитання 32, 35 та 36 хочу об’єднати і одразу дати відповідь усім Васям. Вам би та на Скотленд Ярд. В Київській міській адміністрації вже були слідчі-самоучки, які про все здогадались заздалегідь. Нині вони дають пояснення в прокуратурі.
03.11.2005 17:20
Запитання 33. Автор жанна / 7gays_zhanna@mail.ru
В чем ваше отличие от всех остальных чиновников? Вы брали когда-нибудь взятки? А сами давали?


03.11.2005 14:41
Я відрізняюсь від Вас тим, що ім’я Жанна пишу з великої літери. А по суті я не належу до чиновників, я до них лише звертаюся з проблемами моїх виборців і часто чую від них відмову, а потім дізнаюсь, що питання вирішилось звичайним банальним методом. Іноді цей метод швидший і ефективніший, а тому хабар продовжує жити. А Ви брали чи давали хабара?
03.11.2005 17:23
Запитання 34. Автор Небайдужа Киянка
Шановний Володимире Дмитровичу !
Я Вас дуже поважаю... Скажіть будь-ласка, що можна зробити, щоб закінчився "беспредел" з забудовою центру міста багатоповерхівками.
Коли влада буде зважати на побажання громадян міста ? Мабуть вже давно пора змінити нашу столичну владу !
Я зовсім не згодна з попередніми, що у Омельченка рейтинг високий, спілкуючись з людьми в мене склалось зовсім інше враження !


03.11.2005 15:13
Київ ще не знав реальних виборів. Рівень адміністративного ресурсу ми розуміємо тільки тепер, а тому реального рейтингу міських керівників не знає ніхто. Можна тільки здогадуватися. Зі слів багатьох людей зрозуміло, що їхній настрій і оцінка влади не такі оптимістичні як висновки придворних соціологів.
03.11.2005 17:26
Запитання 35. Автор громадянин / prolisky@ukrpost.net
Це дуже добре, що ви згадали "напад на вас 25 жовтня 2004 року"
Я не вірь в справжність того нападу. І ось чому:
1) ні тоді, ні зараз (тим більше) не розслідується ця справа; Причина - нема чого розслідувати - вашим свідченням не можуть знайти підтвердження.
2) ні тоді, ні зараз навіть ваші соратники по революції не піднімали цієї теми (хоча який міг буди скандал - напад на депутата-революціонера!!!, але навіть рупор революції, 5-й канал, лише, як кажуть, "вскользь" торкався цієї теми); Причина - навіть вони розуміли, що це ваш "креатив".
3) ви зі своїм водієм в інтерв’ю описували події з розбіжностями;
Висновки що до справжності того "замаху" я для себе зробив у перші ж дні після нього (пункти 2 та 3), хоча мені все було зрозуміло вже після п.3, а інші пункти лише підтвердили цю думку.
Тою подією ви схожі на пана Лазаренка, на якого теж було "счинено замах" ;-)

Людина, що здатна на такі провокації не звільнить Київ від корупції.


03.11.2005 15:18
Відповідь Васі отримали.
03.11.2005 17:26
Запитання 36. Автор Вася
Полностью поддерживаю "громадянина" вопрос №35


03.11.2005 15:21
Вася, ну я ж вже відповів!
03.11.2005 17:27
Запитання 37. Автор Любов
Володимире Дмитровичу! Декілька років тому Ви мені дуже допогли в житті. Ніколи цього не забуду і все життя буду молитись за Вас.
Дай Вам Боже здоров`я, витримки та успіхів в нелегкій роботі.


03.11.2005 15:29
Пані Любов, за багато років депутатської роботи не було жодної зустрічі з людьми, де б я не чув таких добрих слів, як від Вас. Щасливий тим, що допоміг Вам подолати великі чи малі труднощі. Бажаю щастя.
03.11.2005 17:29
Запитання 38. Автор Григорій Лебеденко
Шановний Володимир Дмитрович! Чи використовуєте Ви в своій програмі досвід управління великими містами Заходу(наприклад міста-побратима Мюнхена)? якщо так, то який?


03.11.2005 15:40
Досвід будь-якого міста завжди є корисним. Я входжу до однієї зі структур ООН (INTA), яка займається проблемою розвитку міст. В Європі є прекрасний досвід санітарної очистки територій. У Відні, наприклад, до міського водопроводу вода надходить з водозабору, розташованого нижче по руслу від виході віденської каналізації, тому місто завжди слідкує за очисткою стічних вод, бо доведеться пити те, що виливаєш. А у нас навпаки, Чернігів виливає Києву, Київ - Черкасам і т.д. Мене вражають результати збереження історичного середовища в Парижі, Лондоні, Мадриді, де не допускається така забудовча вакханалія як у Києві. А в Барселону треба було б возити на практику всіх архітекторів світу, дивлячись на творіння Гауді можна зрозуміти, що таке архітектура.
03.11.2005 17:35
Запитання 39. Автор Александр Чернышев
Уважаемый Владимир Дмитриевич хочу задать Вам вопрос,может быть не в тему, как житель Святошинского района. Массив Беличи существует уже 30 лет и постоянно достраивается. На массиве нет ни одного супермаркета, имеется один убогий базар. За покупками приходится выбираться за пределы микрорайона. Прошу Вас объяснить ситуацию и рассказать о перспективах микрорайона, ведь Святошинский район это Ваш район.


03.11.2005 15:49
Пане Олександре, я не відрікаюсь від тієї частини району, про яку йде мова, але це депутатський округ мого колеги В.Асадчева. Згоден з Вами, що масив Біличі залишився відірваним від міста. На жаль, не сприяє цьому і зміна траси метрополітену, яку планувалось довести до мікрорайону № 19, але в останній момент її звернули до залізничної станції біля Академмістечка. Це не правильно. І я вже вніс офіційні пропозиції про відмову від надуманої схеми так званих вузлів пересадки з метро на залізницю. В житті все йде по іншому і тому будь-яка пересадка це додаткові труднощі. Згоден з тим, що і соціальна інфраструктура цього мікрорайону потребує вирівнювання.
03.11.2005 17:39
Запитання 40. Автор Вадим Гутнік
Шановний Володимире Дмитровичу!
На мій погляд в Україні продовжуються незворотні процеси посилення корумпованості влади на всіх рівнях. По суті, надії людей, що стояли на Майдані у дні помаранчевої революції, не виправдалися і ми всі спостерігаємо подальший розрив між багатими та бідними.
Чи можливо на законодавчому рівні поставити питання про категоричну заборону обіймання посад особами у державних установах більше якогось визначеного строку - 3-5 років?


03.11.2005 15:57
Пане Вадим, цілком з Вами згоден. Влада в Україні не помінялась, змінився лише президент та трішечки – виконавча влада. А такі гілки як законодавча та судова залишились старими, незмінним є і система самоврядування. Надії з’являться лише після виборів 2006 року. На жаль, не міняються і принципи роботи влади. Тимчасовий переляк хабарників і казнокрадів пройшов, почалися процеси більш згубні ніж ті, що були. Адже тоді була надія на зміни, а тепер ми її можемо втратити. Ротація влади потрібна. Старі пеньки обростають мохом, а хворі дерева омелою, все це потрібно зрізати і викидати на смітник. Нові пагони принесуть нові плоди.
03.11.2005 17:44
Запитання 41. Автор Володимир
Шановний Володимир Дмитрович!
Як Ви гадаєте чому в столиці сьогодні приоритетно розвивається автобусний громадський транспорт.а не трамвай чи тролейбус,?Чи не тому що більшисть заправок належить знову ж київским можновладцям? Чому екологія міста поставлена на межу допустимого існування жителів Києва?


03.11.2005 16:21
Ми вже говорили про київський транспорт та мотиви дій влади. Баланс між різними підгалузями транспортного комплексу втрачено. Метро, трамвай, тролейбус, таксі, фунікулери, підвісні канатні дороги, ескалаторні переїзди, водний транспорт, легка міська авіація, мережі залізниць повинні працювати в одному комплексі. І не може бути невиправданих переваг одного виду транспорту над іншим. Кожен з них виконує різну за оперативністю, комфортністю та швидкістю доставки функцію. В Києві ж чомусь перевагу віддають тисячам мікроавтобусів, які отруюють атмосферу міста та воюють за „вигідні„ маршрути. Це одна з причин „пробок”, що тероризують місто, та аварійності на міських дорогах. Але вони очевидно вигідні владі. Не треба утримувати автопарки, забезпечувати оновлення рухомого складу, а лише розподіляти маршрути. Це легше та прибутковіше. Цю політику змінить нова влада.

Дякую всіх мох співбесідників, які щиро вболівають за долю столиці та нашої України. Вибачаю всіх, хто скористався спілкуванням для дошкульних уколів, я до них звик. І як християнин ще раз вибачаю.
03.11.2005 17:52

rptheatre.ru Попробуйте игровые автоматы гаминаторы и вы откроете для себя настоящий азарт