Стенограма конференції

Що чекає Київ, киян та область напередодні виборів 2006 року?


відбулась 13-04-2005 з 14.00 до 16.00.
Учасник(и) конференції: Салій Іван Миколайович, кандидат економічних наук, голова громадського об’єднання «Вибір», відомий політик та економіст, фахівець з муніципального управління.


Запитання 1. Автор Коткова / kvm@media-link.info
Будут ли пересмотрены тарифы оплаты за телефонную связь? У нас в Запорожье абонент платит и абонентскую плату и поминутную (3 коп. минута). Это неправильно. В месяц приходится платить за обычный телефон столько, сколько за квартиру.


08.04.2005 23:55
Тут щось не те з арифметикою: або за квартиру недоплачуєте, або з вашого телефону, крім Вас вся вулиця розмовляє, або секс-програму якусь слухають, або інтернет, або переговорний пункт у Вас бо телефонні розмови так дорого не коштують.

В києві 340 тис абонентів сплачують лише абонентську плату 7,50 грн та ПДВ, тому що „не виговорюють” 175 хвилин на місяць, які надаються безкоштовно. А хто говорить більше, той сплачує по секундно по 3 коп. за хвилину. Приватні оператори мають збільшені тарифи та розширені послуги.
13.04.2005 13:30
Запитання 2. Автор Ольга Гринь / olgagryn@lge.com
Як планується вирішити транспортну проблему лівого берега? Чи Ви колись намагалися ввійти в метро на станції Дарниця вранці або вийти з неї ввечері? I друге запитання: щільність побудови церков на Подолі за кошти бюджету найбільша, а на лівому березі немає жодної великої церкви. Що це - політика чи звичайне недбальство влади?


09.04.2005 19:08
2.1.
Транспортна проблематика лівого берега – рукотворна дія Київської влади за довгий період.
Вирішити її одним об’єктом, або одним революційним кроком вже не можливо. Потрібен комплекс заходів, час, кошти та політична воля. В розробленій Київпроектом „Комплексній схемі транспорту 2020” запропоновані вичерпні заходи, але це лише наміри, а потрібна цілеспрямована робота:
1. Міст метро суміщений з автотранспортним з Подолу, а фактично, від Центрального залізничного вокзалу на Троєщину – це епохальна споруда, на яку із запізненням на 7 років відважився таки О.Омельченко, а з ним В.Борисов, В. Жуков. Це чудова перспектива.
2. Залізничний вокзал в Дарниці з усім комплексом транспортних послуг, з метро включно, теж важливий проект Мінтрансу, Уряду та Києва.
3. Міст залізничний суміщений знову ж таки з автотранспортним зі з’їздами автотранспорту теж масштабний проект. Окрім іншого, з’явиться можливість включити залізницю в міські пасажирські перевезення.
4. На сьогодні, і станція метро „Дарниця” і ще десятки станцій метро в години пік надто перевантажені, і потрібно надати пасажирам альтернативи, в тому числі і продовжити довго омріяне будівництво швидкісного трамваю або легкого метро лівим берегом Дніпра від Троєщини до Осокорків.
5. На лівому березі застаріла проблема – обмаль робочих місць та заходів культури.
6. Потрібно обережно підходити до будівництва житла в межах програми „ущільнення”, бо використовуються, як здається, ефективно земельні ділянки, а питання розвитку інфраструктури, транспорту виключно не враховуються. І створюються проблеми мешканцям, які тут проживають десятки років і новоселам.
Тема занадто довга, додам лише, що Київ буде відроджувати трамвай, як сьогодні відроджує церкви.
Тролейбусизація Києва – це стратегічна помилка О.Омельченка. Трамвай не винен, що дорожчий, але сучасні трамваї – то супер, а по провізній здатності його перевищує лише метрополітен.

2.2.
Церкви в Києві ініціативно відбудовували атеїсти, як моральний обов’язок за жахливі втрати наших попередників.
Місто сьогодні має 2,6 млн населення, а коли будувались церкви на Подолі та на Київських горах, на лівому березі були луги та заплави. Тому тут політика полягала у відродженні втраченого, в т. ч. Церкви на Поштовій площі, в якій перебував прах Т.Г.Шевченка при перевезенні на поховання на Чернечу гору в Каневі. І так кожна церква має унікальну історію, будь то Іллінська, Воздвиженська, Миколи Набережного, Покровська, Притиська, Пирогоща, Михайлівський Золотоверхий і т.д.
Зрозуміло, церкви будуються за сприянням влади, наприклад, на Троєщині, але по Лівому березі найчастіше встановлюють часовеньки і проголошують, що буде збудовано великий Храм. Але потрібен час, кошти, воля прихожан та сприяння влади. Як відомо, наші пращури будували церкви на пожертви, тому будівництво велось роками і навіть не одне десятиліття. Сьогодні пожертви недостатні, бо будувати масово культові споруди є запит суспільства та недостатньо ресурсів.
13.04.2005 13:31
Запитання 3. Автор Віталій / ingoo@ukr.net
З’явилося декілька громадянських ініціатив, як от Форум Спасіння Києва, які намагаються "озвучити" голос громадян щодо проблем Києва (екологія, забудова міста) на добре організаційному рівні.

Чи можете назвати інші (подібні) відомі Вам ініціативи? Чи це, на вашу думку, ініціативи саме людей, а не політиків? Як їм краще діяти, аби вони були почуті?


11.04.2005 15:59
Політики теж люди, вірніше, виростають серед людей.
В Києві, як і в Україні, почалось зростання економіки, йде процес посилення держави і її політики, суттєво зросли зарплати, пенсії, скоротилось безробіття. Час розгубленості та зневіри пройшов.
На порядок денний постали питання вищого рівня: європейських стандартів якості життя. В Києві загострились питання архітектурного образу столиці, прозорості та відкритості влади, ефективного використання міських земель, рекреаційних зон, екології, нерідко безглуздого „ущільнення” забудови та висотного будівництва.
Тобто киян зомбували, що в інших життя ще гірше: в Харкові відключали цілі масиви від електроенергії, в Донецьку є терикони і на пальма Мерцалова, але немає метрополітену, у Львові питна вода за графіком, а в Одесі перебій з гарячою водою і каналізацією.
Насправді стало очевидним, особливо при Президентові України Вікторові Ющенко, що якість життя киян потрібно порівнювати з Будапештом (теж на двох берегах річки), Варшавою, Ригою, Талліном.
І виявляється, що ні О.О. Омельченко, ні Київрада не є і не були Чудотворцями. Ми тут відстаємо чи не назавжди, але і не ставимо перед собою масштабних завдань наздогнати, бо в Києві краще, а ніж в Чернігівській області.
Тому кияни розпочинають критичніше оцінювати власні успіхи і формують вимоги до влади.
Словом, визріває помаранчова революція і в Києві. Чим раніше це відбудеться, тим краще.
Так, є Форум спасіння Києва, є сотні партій та громадських організацій, потрібно „вписуватись” в їхні ряди і активно діяти.
Енергія і ці зміні ініціативи – від людей, очолити та розвинути їх повинні політики. Бо столичний локомотив перетворень в Києві і в Україні спочатку стишив ходу, а тепер став в тупику і пускає багато пари та диму, на кшалт того, що тільки О.Омельченко знає, що робити з „хрущовками”. Він це знає 30 років щонайменше, чого до сьогодні не зробив, а Лужков, Берлін та інші – давно зробили.
13.04.2005 13:32
Запитання 4. Автор НАДІЯ / nadyam@ukr.net
Доброго дня!
Хотілося б поставити Вам декілька запитань.
1. КОЛИ ВІДБУДУЮТЬ ДУХОВНИЙ СТРИЖЕНЬ КИЄВА - СТОЛЬНОГО МІСТА МОГУТНЬОЇ ДЕРЖАВИ - ДЕСЯТИННУ ЦЕРКВУ?
2. ЧОМУ МІСЬКРАДА ТА О. ОМЕЛЬЧЕНКО БЕЗ ДОЗВОЛУ КИЯН РАЗ У РАЗ РОЗМІЩАЮТЬ МІСЬКІ ОЗДП ПІД СТРАШНІ ВІДСОТКИ? ЧОМУ ВОНИ РОБЛЯТЬ ЦЕ ЗА РАХУНОК КИЯН, НА ТЯГАРІ ЯКИХ ЛЯЖЕ РОЗПЛАТА?!
3. ЧОМУ МІСЬКА ВЛАДА НЕ ВИРІШУЄ ПРОБЛЕМУ ЗДИЧАВІЛИХ БЕЗДОМНИХ ТВАРИН, ОСОБЛИВО СОБАК? ЧОМУ ЛЮДИ ПОВИННІ ПЛАТИТИ ЗА ЇХ ВІДСТРІЛ ЗІ СВОЄЇ КИШЕНІ, АДЖЕ ЦЕ ОБОВ’ЯЗОК МУНІЦИПАЛІТЕТУ? А 63 ГРН. ЗА 1 ОСОБИНУ - ЦЕ ТАКИ ЧИМАЛО!


11.04.2005 19:01
4.1
Відродження Десятинної церкви є спірним і я б не переймався цим. Не збереглись свідчення про її архітектуру. А ось, як на мене, поглиблені археологічні дослідження, їх наукове опрацювання дійсно можуть дати Україні ще один духовний стрижень. Я б запропонував над фундаментами церкви побудувати стилізований під церкву павільйон для огляду археологічних знахідок, як філіал музею історії, який знаходиться поруч. Його монументальна споруда тут недоречна, але вона є.
Тут же витончена Андріївська церква. А ми збираємось поруч поставити щось на зразок недолуго „відроджених” Золотих воріт, які сьогодні розсипаються і потребують реставрації.

4.2
Як на мене висотне житлове будівництво в Києві та і в Україні – недоречні і технічно незабезпечені. А потім, експлуатаційні витрати мешканців, квартплата буде вищою.
Чому роблять? Бо бізнесу це вигідно: площадка мала, дешевше, а квартир побільше. Для мешканців переваг тут немає.

4.3
Відносно бездомних тварин місто довго обговорювало цю нову для себе тематику, прийняло регламентуючі документи, потрібно звернутись до органів влади, які до Вас ближчі.
13.04.2005 13:32
Запитання 5. Автор Ирина Костишина / kost7219@ukr.net
Добрый день, уважаемый гость конференции, читатели.
Каждый день, когда я еду на свою работу, у меня перед глазами мелькают сине-белые полотнища АЗС... Начинает казаться, что ты не в Киеве, а где-то в Ханты-Мансийске или еще где подальше... Хотела бы спросить у Вас, Иван Николаевич, кто в горадминистрации отвечал за политику предоставления (читайте-продажи) стратегических мест под такой доходный бизнес, как продажа топлива в столице гос-ва? Почему исчезают украинские трейдеры, а на их место приходит иностранный? Разве украинское правительство не собирается поднимать с колен национальную нефтеперерабатывающую отрасль?
Заранее спасибо за откровенный ответ.


12.04.2005 13:29
Українська держава продала нафтопереробні заводи Росії з тим, щоб у нас була нафта на переробку. Рішення на той час були вимушені, а тепер для нас не є оптимальними.
Власники нафти є власниками заводів, а також, бензину, дизельного палива, моторних масел. Їм вигідніше мати свою мережу бензозаправок. І тому наша держава втратила контроль над стратегічно важливою галуззю і так чи інакше, його доведеться відновлювати.
Щодо розміщення заправок, то Рішенням Київради земельні ділянки під АЗС лише продаються і кошти йдуть в бюджет. Розміщення йде стихійно і за ініціативою бізнесу, а не по розробленій оптимальній схемі. Тут діє інтерес, йде боротьба за споживача, тому в одних місцях є поруч по кілька заправок, а в інших порожньо. Спроба взяти під контроль розміщення АЗС завжди зустрічали супротив тих, хто мав можливість домогтися виділення земельної ділянки під продаж і вони до сьогодні перемагали, здоровий глузд включно.
13.04.2005 14:07
Запитання 6. Автор В. Онопрієнко
Шановний Іване Миколайовичу,
Кияни стали заручниками зрощеного ними бонапартизму у владі міста.
Повсюди прикриті подачками марнотратство, безгосподарність, самовихваляння та інші совкові недуги, які Ви знаєте ізсередини.
Як вимести цей бруд з міста, не чекаючи майбутніх виборів мера?


12.04.2005 13:46
Дійсно, самовихваляння Київської влади та показушні і амбітні проекти (наприклад, футбольний клуб „Арсенал”, Партія „Єдність”) уже викликають відразу, супротив.
Чим вихвалятись, якщо видатки бюджету м. Харкова за 2003 рік в розрахунку на душу населення складали 657 грн., Одеси – 782,4; Донецька – 752,9; Чернігова – 550,1, а в Києві в 2,5–3,0 рази більші.
Пріоритети витрат виправдані: обмаль коштів не утримання житла, міського пасажирського транспорту, доріг, мостів, на харчування в міських лікарнях 2,5–3,0 грн на добу вдосталь. А благодійність від О.Омельченка в 20–30 гривень? Якийсь скверик, 5–10 км тролейбусної лінії відкривають з помпою, начебто космонавта зустрічають.
Правильно було б, щоби О.О. Омельченко не збирався і не готувався балотуватись на третій термін, а зумів відійти, як Б. Єльцин, а кияни йому в цьому допомогли. Бо боротьба проти О. Омельченка обмаже, виваляє і його, і місто в такій багнюці, що і помаранчова революція не відмиє. А багнюки накопичилось вдосталь.
13.04.2005 14:18
Запитання 7. Автор Глеб / cruc@mail.ru
Здравствуйте!
Вы не могли б подсказать, где можна узнать точный график сноса старых домов в городе Киеве. У нас молодая семья, с родителями жить тесно, тем более, что скоро у нас будет ребёнок, а переехать на квартиру не можем, потому что не известно, когда будут сносить дом, а если перезжать сейчас, то надо делать ремонт, менять окна, утеплять стены чтобы ребёнок зимой не мёрз. Смысл это всё делать, если, скажем, через полгода дом пойдёт на снос, кто тогда компенсирует все эти затраты в полном обьёме?
Заранее благодарен.


12.04.2005 14:08
Точного план-графіка знесення або реконструкції старих будинків не існує, є лише пропозиції архітекторів та будівельників та чергові популістські і безвідповідальні заяви про наміри. Про „Хрущовки” – це останні й „перл”, уже вкотре повторений О. Омельченком, бо цю роботу можна виконати лише за 10–20 років, але ж тільки приміряються до неї уже років сім. Коли розпочнуть?
Тому по конкретній ділянці чи будинку інформацію надасть кожна районна держадміністрація, а в місті – Головне управління житлового забезпечення по вул. Володимирській, 42, яке очолює Голиця М.М.
Вони в принципі знають замовника, чи підрядну організацію і нехай письмово дадуть Вам відповідь.
Моя порада – не чекати, але розібратись потрібно.
13.04.2005 14:18
Запитання 8. Автор Дмитрий Денисенко, город Воронеж (Россия), журналист.
Шановний Iване Миколайовичу!

В последнее время довольно часто приходится слышать от политиков с Украины об инициативах по формированию Общественных советов. Вот и вы предлагаете такой совет по защите прав жителей Киевщины.

Полагаю, что подобные надстройки дискредитируют институт народных депутатов, которые ведь тоже должны защищать интересы избирателей? Может, следует бороться за унификацию статуса депутата, упрощение процедуры их отзыва? И ещё. В Воронеже имеем опыт создания Общественной палаты - промежуточного звена между властью и общественностью в виде совета лидеров общественных организаций. Когда в администрации региона почувствовали, что Палата в состоянии оказывать влияние на политическую жизнь области, власть через экономические рычаги поставила общественников, по сути, под свой контроль. В итоге, сегодня реальные общественные лидеры оттуда ушли, а Палата стала ещё одной надстройкой на шее налогоплательщика, наряду с администрацией и советом депутатов. Как Вы планируете обезопасить будущий совет от искушений финансовой "иглы"?


12.04.2005 15:13
Благодарю. Очень содержательные рассуждения и предостережения. Идеи развитие демократии и становление гражданского общества. Депутатам тоже нужен контроль, и помощь. Отзыв депутатов сами депутаты должны узаконить. Но такой реальной процедуры и закона они принять не могут с 1917 года. Общественность должна делать ту работу, которую не выполняет власть, в том числе и депутаты всех уровней.
Наша цель – начать, а продолжить и завершить работу конечно должна власть и депутаты, но им покуда не до этих вопросов.
13.04.2005 14:26
Запитання 9. Автор Микола Борщ / bni2001@ukr.net
Хто несе відповідальність і чи відповість за жахливу забудову в центрі міста, в зеленій зоні, історичних місцях. Відбувається знищення не тільки дерев, а травяного покрову, кущів, спотворення архітектурного вигляду міста:
1. На вул. Червоноармійській поряд з костелом. 2. Верхнє поле стадіону, за Голосієвською райадміністрацією. 3. Біля Палацу спорту і перед стадіоном, по вул. Щорса і Предславинській, Жовтнева лікарня і т.д.
Коли звільнять від торгівлі підземні переходи і входи в метро?


12.04.2005 16:46
Як відомо у Києві, влада монопольна тому і відповідальність монопольна. Тобто, за Законом України „Про столицю”, одноосібну відповідальність за поставлені питання несе О.О.Омельченко. Якщо говорити про конкретні об’єкти, то поряд з костьолом побудований монстр як звинувачення діючій владі і нашому часу. А сам костьол постійно реставрується і постійно „падає”.
Стосовно стадіону та лікарні, це ще одна велика містобудівна помилка. Коли закінчиться забудова об’єктів навколо Бессарабської площі, то там буде таке скупчення транспорту та людей, яке, нажаль, ніхто сьогодні не уявляє. Замість того, щоб від Бессарабського ринку, від бул. Т.Шевченка до бул. Л.Українки провести тунель чи естакаду для автотранспорту, тут будуть вічні затори, „пробки” і чи не найгірша екологія.
Щодо торгівлі в підземних переходах та входах в метро, то я зі співчуттям відношусь до тих людей, які змушені в таких непривабливих умовах заробляти кошти на проживання. Потрібно створити умови для їхньої праці, в тому числі на поверхні біля цих переходів та станцій метро. Я проти грубого адміністративного тиску на людей, які нічим перед владою не завинили.
13.04.2005 14:29
Запитання 10. Автор Небайдужа
Якими Ви бачите результати впровадження адміністративно-територіальної реформи?

Яким, на Вашу думку, має бути мер Киева?

Чи будете Ви виставляти свою кандидатуру у 2006 році на пост міського голови?

Якими були б Ваші перші кроки у поліпшенні економічного та фінансового стану міста?

Чи буде розвиватися "українське село" і що треба для його розвитку?


12.04.2005 17:36
1. Сама ідея адміністративно-територіальної реформи в Україні – правильна. Багато держав її вже провели. Лише ми одні хочемо здійснити її протягом року. А, наприклад, Франція та Польща присвятили цій роботі як мінімум 10 років. Я „за” „помаранчеву революцію”, але не схвалюю адміністративно-територіальну революцію, бо в нас інші умови:
- щільність населення;
- розвиток доріг, зв’язку, Інтернету тощо.
Відносно ж Києва, то я благаю, не робити безглуздя - перетворивши 10 районів на 7. Адже зовсім недавно 14 вже перетворили в 10. Всі ці перетворення носять примітивний характер і завдають шкоди киянам. Тому що кожен район десятиріччями формувався як певна замкнута соціальна структура: районна поліклініка, районна лікарня, районний собез і т.д. А після таких „арифметичних дій для першого класу” до всіх цих об’єктів ускладнюється доступ, та й влада віддаляється.
Сьогодні набуває звучання думка щодо анулювання районних рад в місті. На мою думку, цього робити не слід. Навпаки, районні ради повинні представляти інтереси внутрішніх територіальних громад Києва. У Києві повинно відбутися розмежування ресурсної основи самоврядування: бюджетних коштів, рухомого та нерухомого майна, земельних ділянок тощо.

2. Міський голова столиці повинен бути особистістю загальнонаціонального масштабу. Він повинен бачити стратегію міста на 20 і 50 років, повинен активно брати участь в розбудові держави. Міському голові потрібен досвід, знання, енергія дій, високий патріотизм. А головне – щирість та відкритість, любов до киян і нашого прекрасного міста.

3. Не виключено, але на сьогодні головне – переконати Олександра Олександровича в необхідності змін, і змін на краще. Місто при Омельченку не занепадало, лише в останні рік-два зупинилось, воно не продукує нових стратегій і високих ідей як для розвитку столиці, так і України. Навпаки, все робиться в ім’я самоствердження однієї особи, що не може не мати згубних наслідків. Я пропоную киянам разом пошукати кандидатуру як на посаду міського голови, так і кандидатів в депутати Київради. Тим більше, що 12.04.2005 на засіданні Українського клубу прозвучала ідея, яку я ще цілком не сприйняв, звернутись до всіх політичних сил України не включати діючих депутатів Київради, які причетні до дерибану землі в Пущі-Водиці до виборчих списків. Тому я хочу разом з киянами знайти кандидатуру, яку б ми з легким серцем підтримали, і якій би вірили. В Києві претендувати на посаду „на виріст” все ж таки ризиковано і для киян, для кандидата.

4. Відповідно до моїх поглядів, рушійною силою розвитку держави є урбанізація, досягнення європейських стандартів життя. Міста повинні допомогти зробити євроремонт в кожній селянській оселі.
13.04.2005 14:37
Запитання 11. Автор Киянин
Єдине побажання - очолити рух за відродження столиці України.


13.04.2005 09:31
Побажання серйозне, дякую Вам. Я його відповідально обдумаю. Працюю поки що в індивідуальному режимі, і якщо не очолю цей рух, то всіляко йому сприятиму.
13.04.2005 14:39
Запитання 12. Автор Ященко Олександр, Вишгород / vmtz@ch-service.ic-chernobyl.kiev.ua
Питання про приєднання до Києва навколишніх районів виникає кожного разу перед виборами до місцевих та Верховної рад. Ті, хто на обіцянках проривався до влади, після виборів про приєднання забував. Чи не хочете Ви також зіграти на настроях населення навколишніх міст для повернення до влади?


13.04.2005 09:55
Питання складне, але його доведеться вирішувати невідворотно. Головне - мати стратегію розвитку міста, його конкурентоспроможності на 15-20 років, а для великих міст на 50 років. Приміром, столиця має кардинально вирішити питання щодо визначення межі міста. Проте жодного разу за роки незалежності, навіть після широко розрекламованого затвердження Київрадою нового Генерального плану до 2020 року, це питання не було поставлене перед парламентом та урядом України. А між тим, ця проблема нависає над Києвом, особливо з огляду на те, що в межах Київської області Генеральним планом намічене масштабне будівництво житлових масивів: Осокорки-південні, Ходосівка, Гатне, аеродром „Чайка”, Вишгород, Бровари, Білгорода, Крюківщина та ін., що взагалі неможливо без узгодження з радами всіх рівнів (сільрадою, міськрадою, облрадою) та затвердження Верховною Радою України. Однак від реального вирішення такого найважливішого питання в стратегії розвитку Києва, як визначення перспективної межі міста, нинішня міська влада фактично ухиляється. Вона пішла шляхом ініціювання місцевих референдумів за приєднання до Києва. Впливу на вибори мерів приміських міст та активного ущільнення центральних районів столиці, будування хмарочосів (що, на мій погляд, є недоцільним в умовах надлишку землі в Україні, невирішеності цілої низки складних питань надвисотного будівництва та затратами при експлуатації). Подібна ситуація має здебільшого суб’єктивне підґрунтя – особисті стосунки та амбіції керівників міста та області, які не могли порозумітися.
Як на мене, недостатньо обґрунтованою уявляється концепція про столичний регіон, що розроблялася київською владою. Суть цієї концепції полягає в тім, щоб міста Київської області Бровари, Бориспіль, Васильків, Ірпінь, Вишгород, аж до Іванкова включно, увійшли в межі Києва і відтак був утворений Київський столичний регіон. Щоб довести доцільність цієї концепції були підняті сили ідеологічного впливу, особливо під час виборчої кампанії. Кандидати в мери, обласну та Верховну Раду від київської області виступали з підтримкою ідеї входження у єдиний Київський столичний регіон. Однак, це питання вирішується не стільки референдумом, скажімо територіальної громади Вишгорода чи Василькова, а обласною радою та парламентом. Воно до того ж повинно бути обраховано Кабінетом Міністрів України і погоджено з Президентом України. А цього зроблено не було.
На мою думку, Україна і Київ в першу чергу повинні перейти до усвідомленого системного регулювання розвитку не лише окремих міст, як самоврядних одиниць, а таких складних територіальних розселень як агломерацій, тобто урбанізованих районів з центральним ядром. Очевидною є необхідність розроблення та реалізації єдиного генерального плану розвитку всієї агломерації. І це більш актуально, а ніж затвердження розширення міських меж та узгодження забудови кожного окремого міста.
Сьогодні є шанс, і я звертався як до О.О.Омельченка, так і до Є.Д. Жовтяка з пропозицією внести Р.М.Безсмертному, в уряд та президенту України В.А.Ющенку проект утворення уряду Київської агломерації для впровадження спільних проектів землекористування, підтримки екологічного балансу, єдиної стратегії розвитку промисловості та житлової забудови, мостів, доріг (в тому числі Великої окружної дороги, якої Київ немає). Розуміння є, бажання взятись за таке стратегічне питання відсутнє. Особливо мене здивувала індиферентність до цього питання О.Омельченка. Він мені відповів „захищай докторську дисертацію”.
13.04.2005 15:07
Запитання 13. Автор мешканці Броварів
Шановний пане Салій,

Чи приєднання Броварів до Києва врегулює фінансування Броварів та рівень оплати за комунальні послуги в місті (в Броварах 1 куб.м горячої води коштує 5,16 грн., а в Києві - 3,72 грн.)?


13.04.2005 10:54
Приєднання, як на мене, є недоречним, бо територіальна громада Броварів втратить свій статус. Вишгородці провели свій референдум за приєднання до Києва, а потім зрозуміли, що їх максимальне представництво у Києві – 2 депутати Оболонської райради. А ось угоду на рівних між обома містами потрібно мати з тим, щоби сприяти агломераційним зв’язкам та синергічному ефекту: взаємодії та взаємодоповнення. Тролейбус, а краще метро до Броварів, швидше зроблять броварчан киянами, аніж адміністративні межі. До того ж бізнесмени та підприємці Києва користуючись професіоналізмом та сприянням міської влади Броварів йдуть на інвестування тут ефективних проектів, бо відчувають переваги саме Броварів.
13.04.2005 15:12
Запитання 14. Автор Максим А., м. Київ / man-4@ukr.net
Шановний пане Салій! Звичайно, нам цікава Ваша думка щодо вирішення проблем Києва та Київщини. Але як цю думку втілити в життя? Чи є у Вас для цього необхідні важелі? На кого Ви спираєтесь? Чи маєте власну команду? Які кроки Ви плануєте зробити найближчим часом?


13.04.2005 12:39
Максиме, простіші запитання можна задати? Головне, що я опановую в деталях стратегічну ідею для Києва, Київської області та України, пропагую її, маю намір особисто звернутись відкритим листом до Президента України Віктора Ющенка. Чому відкритим? Тому що, як довірена особа Віктора Андрійовича в Севастополі, я звернувся до нього з двома листами – пропозиціями щодо ситуації у місті Севастополі та з Чорноморським флотом Російської Федерації. Але доля листів мені невідома. Чому до Президента? Тому що ні Р.П. Безсмертний, ні О.О. Омельченко, ані Є.Д. Жовтяк в цьому питанні не виявляють активності.
13.04.2005 15:22
Запитання 15. Автор Віталій / bavit@ua.fm
Шановний Iване Миколайовичу!
1. Чи вважаєте Ви правильною цінову політику нинішньої київської влади у квартирному питанні - муніципального житла практично вже немає, черги - фікція, а ціни на житло в столиці, що диктують монополісти "Київміськбуду", виросли до світового рівня. Мотивація подорожчанням матеріалів не витримує критики - у провінції використовують майже усе те саме, а ціни часто на порядок нижчі? Чи змогли б Ви вирішити це питання, якби стали мером Києва?
2. Чи вважаєте Ви правильним намір влади надавати мешканцям хрущовок після знесення їхнього житла квартири із такою ж кількістю кімнат, тільки дещо більшої площі? Чи не можна при цьому акті враховувати кількість десятиліть сумлінної квартирної плати, а також "постійну прописку" у квартирній черзі для того, щоб отримати прристойне житло усім реально проживаючим у будівлях, що мають бути знесені? Нехай навіть буде передбачена доплата, але реальна, а не спекулятивна.
Кияни проголосують за того, хто може, нарешті, вирішити житлове питання реальними діями!


13.04.2005 13:11
1. Київська влада не має цінової політики у квартирному питанні. Комунальне підприємство „Житло-інвест” також будує комерційне житло за максимально неприпустимими цінами.
„Київміськбуд” не є монополістом. В місті вже кілька десятків замовників і генпідрядних організацій. Проблема в тому, що київська влада широко рекламує як успіх – будівництво 1 млн. кв. м житла на рік, а потрібно 2,5-3 млн., та й генеральний план передбачає збільшення вдвічі з 18 кв. м до 36 кв. м житла на одну особу. На сьогодні ж люди стоять на отримання житла по черзі, коли в них було ще 5 кв. м на одну особу, а тепер 7,5 кв. м на особу, але шансів на отримання житла по черзі практично немає. Більше 90% житла будується за кошти майбутнього мешканця. Я вважаю це головним питанням для керівництва міста: будувати в рік по 1 кв. м житла на мешканця, а не 0,3-0,4 кв. м і волати на всю країну про успіхи.

2. Я скептично відношусь до чергового шапкозакидальства і „ощасливлення” владою і московськими бізнесменами мешканців „хрущовок” на Вітряних горах, Нивках, і по всьому місту. Бізнесмен, хоч київський, хоч московський, у збиток собі працювати не буде. Тому не потрібно дурити людей безкоштовними метрами за принципом „бери – не хочу”. Тут повинен бути задіяний бюджет міста, кошти мешканців, пільгові кредити і ніякого авралу, бо то долі людей. Та й держава ж правова. Люди уже здатні сформулювати свої вимоги та відстояти права, а не переселятись у тимчасові житла та піддаватись на оборудки бізнесу і влади.
13.04.2005 15:45
Запитання 16. Автор Анріїв О.О. м.Київ
Шановний Іване Миколайовичу! Яке Ваше ставлення до будівництва житла для малозабезпеченних громадян у м.Києві?


13.04.2005 14:15
Це проблема центральної влади і органів самоврядування. За $500, за $1000 і більше дол. за кв. м будувати квартири мало хто спроможний. І тому повинно бути житло соціальне. Воно передбачене у новому житловому кодексі. Не передбачені лише кошти, як в київському бюджеті, так і в загальнодержавному. Ухилятися від розв’язання цієї проблеми я вважаю для влади аморальним. Але проблема в тому, що ті, від кого залежить розв’язання цього питання, собі квартири вже побудували.
13.04.2005 15:54
Запитання 17. Автор Надя Амон / nadyam@ua.fm
Іван Миколайович, всім відомо, що Ви працювали в Криму довіреною особою Ющенка під час президентських виборів. Чи Ви залишаєтеся сьогодні в його команді? І як взагалі оцінюєте нинішню діяльність Ющенка, зокрема щодо столиці та особисто Омельченка? На банері написано начебто про відставку Сан Санича. Ви вважаєте, що це сьогодні потрібно для киян?


13.04.2005 14:22
Я виконав громадянський обов’язок і в найскладніший період виборчої кампанії дійсно, з ідейних міркувань, працював із командою у Севастополі довіреною особою Віктора Ющенка. Можу наголосити, що за всі три тури голосування севастопольців так і не переконали підтримати новий вибір України. Статус міста Севастополя до сьогодні законодавчо не визначено. І таке враження, що і тоді і тепер, центральна влада ухиляється від розв’язання проблеми прекрасного міста. А щодо команди, то я в команді Віктора Андрійовича разом із Юлією Володимирівною та Петром Порошенком. Інша справа, що їм не до мене і до багатьох таких як я. Кадрове цунамі, гарвардські хлопчики, люстрація за досвідом, масштаб проголошених реформ сумарно дорівнює реформам Хрущова, Горбачова та Кучми зобов’язує мене, як і всіх патріотів, всеодно допомагати помаранчевій команді домогтися успіху, бо успіхів від них чекає Україна і весь світ.

Щодо Омельченка, то тут Віктор Андрійович помиляється, але він Президент і на помилки має президентське право. Головне, щоб Омельченко не повторив варіант „Кучма-3”.
13.04.2005 16:11
Запитання 18. Автор Валерий / ata_val22@gala.net
Добрый день, уважаемый господин Салий!
На Вашем сайте в фотогалерее я увидел несколько фотографий пикетирования горадминистрации Севастополя. Какие были его цели и какие получены результаты?

Какова Ваша позиция по отношению к этническим конфликтам, в АР Крым?

Какое Вы видите решение этой проблемы?

Какие политические силы пытаются разжечь пожар в Крыму на национальной почве?


13.04.2005 14:37
Третий тур голосования в Севастополе, региональные организации Партии регионов, СДПУ(о) объявили третьей обороной Севастополя, и идеологическое противостояние достигло взрывоопасного накала. Предложение моё и штаба в поддержку В.А. Ющенко совместно провести митинг единения на площади Нахимова, был отвергнут местной властью, которая дала понять, что защитить нас от физического воздействия активистов В. Януковича не смогут. Тогда мы и провели пикетирование Городской государственной администрации, чтобы заявить о себе, о своём кандидате и о том, что мы победим.

Этнических конфликтов в Крыму не должно быть. Самые бесправные там и малочисленные есть украинцы. Татарское население политически и организационно объединено и его права нужно вернуть, в т.ч. на пребывание у власти, на земельные участки. А русские всё больше должны ощущать себя гражданами Украины и активно бороться за укрепление силы и мощи Украинского государства.

Крымчам нельзя обижать и наказывать бюджетом, но нужно прекратить и разворовывание главного ресурса Автономии – земли.
15.04.2005 18:24
Запитання 19. Автор Начальник управління з питань внутрішньої політики Прилуцької міської ради Ігор ПАВЛЮЧЕНКО / region3000@mail.ru
Шановний Іване Миколайовичу ! Яким є Ваше бачення перспектив розвитку місцевого самоврядування після виборів 2006 року? На Вашу думку, чи будуть здатні місцеві ради, сформовані за партійними списками, ефективно вирішувати проблеми територіальних громад?


13.04.2005 14:37
Потрібні списки – це стратегічне і правильне рішення. Кожен виборець повинен стати громадянином. Мати та оприлюднити свою політичну позицію.

Це велетенський внутрішній резерв саморозвитку держави і громадянського суспільства.
Дійсно, ми дещо недоросли, а вірніше, діюча влада, депутати місцевих рад не знають як і мери, з якою партією вони, або яка партія їх запросить до списку.

Буде складно і потрібен на один рік для опанування колективної роботи при поляризованих політичних підходах.

Зростає незрівняно роль партійних вождів та партійних чиновників. Але буде уже не одна партія, буде опозиція, буде дискусія і рішення хоча й довше будуть прийматись, але обгрунтованішими та під партійну відповідальність. Потрібно не протистояти, а опановувати нові виклики та реалії.
15.04.2005 18:24
Запитання 20. Автор Антон Бут / anton71960@km.ru
Уважаемый Иван Николаевич! Как Вы оцениваете деятельность нынешнего главы Киевской обласной государственной
администрации Жовтяка? Нам пока не понятна его позиция. Озвучивал ли он ее где-либо? Знаете ли Вы людей, которые нынче
ставятся на голов райадминистраций в Киевской области, смогут ли они работать по-новому? Что бы Вы посоветовали
Жовтяку в стратегическом и тактическом плане как человек с большим опытом в сфере государственного и местного
управления?
С уважением Антон Бут


13.04.2005 14:40
Ми зацікавлені в успіхах нового керівництва Київської області. Підстав для ентузіазму поки що немає. Я пропонував Є.Д. Жовтяку свою участь у визначенні стратегії розвитку області та Києва, але ейфорія від наданої влади не дозволяє поки що новій команді області бачити проблематику і можливі провали.

Команда молода і вона не бачить складнощів. Важливо, щоб не розгубилась перед випробуваннями, а швидко навчалась.

Важливо, щоб політичну боротьбу не сприймали за роботу по управлінню народногосподарським комплексом.

Мої підходи такі: через три місяці зрозуміло чи буде з керівника толк, до року ще можна пробувати виховувати, навчати та працювати замість нього, а далі – усувати з посади, не мучити людей та справу.

Побажаємо успіхів та підставимо плече.
15.04.2005 18:25
Запитання 21. Автор Бакорев Игорь, Киев
Добрый день, Иван Николаевич!
Какова, на Ваш взгляд, участь аэропорта Жуляны?
Что нужно сделать для его возрождения?
Когда достроят новый терминал?


13.04.2005 15:53
На позор Києва і О.О. Омельченка, маючи бюджет міста більше 4,0 млрд грн, він уже років з десять не шкодує виділяти 20-40,0 млн грн, щоб не позорити місто.

Шукають міфічного інвестора. Срамота. Далекоглядні плани найближчого Київрадівського бізнесового оточення міського голови не закрити аеропорт і побудувати житловий комплекс.
Але це суперечить інтересам Держави та міста. Нове керівництво міста швидко змінить ситуацію, бо О.О. Омельченко тут зациклився на мені та Косаківському, який, як відомо, не встиг добудувати термінал, як і без консервації він годиться хіба що під знесення.
15.04.2005 18:25
Запитання 22. Автор Наталья
Добрый день!
Очень жалею, что поздно у знала о Вашей интернет-конференции. Вопросов бы больше задала, да и наверное, более точно сформулировала.
Меня интересует: до каких пор вы будете унижать людей (водителей,кондукторов и пассажиров), поднимая цены за проезд??? Ведь всем и каждому понятно, что этим вы ничего не добьететсь! Не будет ни обещаных зарплат, ни обновления подвижного состава, ни запчастей на ремонт и т.д.
Почему бы просто не отменить льготы на проезд, а цену оставить прежней? Ведь так называемые вами не защищенные слои населения (пенсионеры и ветераны труда) получают пенсию не больше, чем другие зарплату, многие еще и работают.
Несправедливо вы относитесь к народу!


13.04.2005 15:59
Це морально-політична і економічна проблема. В усьому світі, як кажуть, міський пасажирський транспорт дотується державою та містом десь на 30-60 відсотків.

Бездотаційного транспорту немає ніде. Не буде його і в Києві. До речі – маршруточникам теж потрібно доплачувати з буджету і це роблять всі обласні адміністрації, окрім Київської.
А в Росії пільги не відмінили, а обрахували і зробили грошові виплати і скільки незадоволених. Тут потрібна увага до людей і обережність.
15.04.2005 18:25
Запитання 23. Автор Надежда / Nadinh@fm.com.ua
Добрый день!
Как Вы относитесь к проблемам, возникшим на Русановке (дерибан земли под застройку во внутренних дворах, отсутствие современной АТС, которую несколько лет собираются вот-вот построить, отсутствие культурных учреждений, кинотеатров, полное игнорирование мнения жителей громады, грязь, разбитые дороги, отсутствие автостоянок). Я живу на Русановке более 30 лет и такое запустение, как в последние годы, можно увидеть лишь в глухом селе.


13.04.2005 17:02
Про Русанівку забули, хоча то був один з найкращих масивів Києва. Тепер згадали. І добре. Домогтись потрібно не дерибану, а комплексної забудови з об’єктами соцкульту. Зупинити дерибан на публічних слуханнях, потрібно визначити доцільність і ефективність використання земельних ділянок.

Сучасні АТС в Києві з’являються чи не кожен квартал. Чому до Вас черга не дійшла?
15.04.2005 18:26
Запитання 24. Автор Михаил
Скажите, плз.....
А как Вы относитесь к взяточнитству во властных кругах....
К тому, что взятки нужно давать ВЕЗДЕ, начиная с ЖЕКа, заканчивая судами...
Что лично Вы сделали для уничтожения этого явления?
И делаете ли что-нибудь вообще?


13.04.2005 17:49
Перше – не давайте хабарі. Це явище знищити намагається все людство всю свою історію.
Сьогодні в Києві і в Україні повний етап боротьби і, сподіваюсь, він буде набагато успішним, а ніж відоме введення в свій час „сухого закону”.

Як на мене, це більш моральна, а ніж економічна проблема, але останні 10 років керівництво України про мораль взагалі не згадувало, бо діяло за принципом „своїм – усе, народу і опозиції – закон та переслідування”.
15.04.2005 18:26

www.abhatoo.net.ma . Artikle and news