Стенограма конференції

Влада і суспільство: від конфлікту до співпраці


відбулась 05-04-2005 з 14.00 до 16.00.
Учасник(и) конференції: Володимир Васильович Волков, генеральний директор ТОВ "Комплексне впровадження Векторних Технологій", відомий громадський і політичний діяч


Запитання 1. Автор NATALIA
Володимире звідки виникла ідея об’єднання Сил, настільки різних і протилежних?


27.03.2005 21:00
Наталочка в мене складається враження, що ви мене особисто знаєте. Тому вам достеменно відомо що в любому процесі намагаюсь досягти балансу сил. «Навіть настільки різні і протилежні» лиш на перший погляд, ці дві партії настільки однакові в своїх цілях, задачах і програмах що схожі на сіамських близнюків. Тільки три питання відрізняють їх програмні установлення:
1.Мова.
2.Відносини з Росією.
3.Відносини до НАТО.

(Зверніть увагу ,Наталочко, що це все стосується зовнішнього а не внутрішнього)
Тому їм вкрай потрібен стрижень в особі третьої політичної сили яка буде в центрі і буде опікуватись стосовно цих трьох питань Мова, Росія, НАТО. З моєї точки зору, цю роль ідеально б виконала партія «Батьківщина», чи партія «Промисловців і Підприємців».

Якщо політикам вдасться подолати свої амбіції то ми з вами отримаємо політично збалансоване суспільство. Пропоную назву такому блоку «Український народний блок промисловців і регіонів» чи «Український народний блок батьківщини і регіонів». Мріяти нікому не заборонено!

С повагою В.ВОЛКОВ
31.03.2005 13:43
Запитання 2. Автор Марина, Київ
Серед матеріалів на сайті є фотокартка, де Ви поруч з О.Омельченко. Чи не вважаєте Ви, що це фото Вас компрометує, оскільки сьогодні „стараниями” пана Омельченка Київ перетворився на місто хаосу і безладу. Чи не могли б Ви також дати політичну оцінку пану Омельченку та його діям?


30.03.2005 09:48
Шановна панні Марино!

Стосовно моєї фотокартки з паном Омельченко пропоную підійти до цього з почуттям гумору. Вважаю що пану Омельченко ще можна дати шанс. Піти на зустріч громадськості шляхом створення запропонованої ради. Протистояння з його боку и з боку громадськості ми спостерігаємо кожен день. Ця постійно триваюча війна загартувала пана Омельченка до того що він перетворився у людину дощу яка проходить між краплинами. Моя спроба полягає в тому що б подолати його и, його систему керування владою, добротою и відвертістю громадянського суспільства.

Стосовно хаосу и безладу який відбувається в місті Києві це наслідок політики «Догодити всім і про себе не забути», це відсутність участі громадян в розробці і контролю виконання концепцій розвитку міста.

Що до політичної оцінки пана Омельченка: в умовах повної відсутності контролю громадськості за діями мера, у пана Омельченка з’явилась можливість робити в місті все те, що він би зробив у себе на подвір’ї (хозяин-барин).Я думаю що він впевнений в тому що робить нам добре.

З повагою В.Волков
31.03.2005 13:45
Запитання 3. Автор Олена Тодійчук / olenka@ukr.net
Доброго дня!
Як Ви вважаєте, чи зможе В. Ющенко забезпечити державну підтримку процесові обєднання православних церков в Україні? Чи не здається Вам, що нового президента приймають так щиро і на найвищому світовому рівні ще й тому, що він або його дружина входить до одного з таємних орденів світової закуліси? Якщо це так, то які наслідки може мати для України? І чи потрібен нам такий керований лідер?


30.03.2005 15:48
Шановна Пані Олена!
Дякую за активну громадянську позицію і відклик на мої прагнення щодо обговорення питання об’єднання православних церков.

1.На цей час у мене особисто нема інформації відносно членства Ющенка чи його дружини в якомусь ордені. З тих висловлювань, і тих пропозицій які лунали від пана Ющенка, в мене складається враження що Ющенко православний християнин. На панахиді по його матері у Володимирському соборі, випадково я опинився поруч з його родиною. Стан в якому знаходився він його дружина і діти були відверто скорботними, що підвереджує особисто для мене відсутність лицемірства (тобто Єзуїтської натури по суті).

2.Стосовно державної підтримки об’єднання православних церков: дії держсекретаря Зінченка виглядають як підтримка.

3.Високий рівень прийому Ющенка закордоном, на мій погляд пояснюється цікавістю світових лідерів подіями які відбулись на Україні, і бажанням останніх здійснити вплив на звільнену від впливу Росії, країну.

4.За умов уникнення керування нашим лідером (таємним орденом світової за куліси) потрібно формувати громадські об’єднання які будуть корегувати його дії в напрямок добробуту Українського народу.

5.Такий лідер нам потрібен бо його поява це символ пробудженої громадянської свідомості.

З повагою В.Волков
31.03.2005 13:47
Запитання 4. Автор Максим / Max (Max c.o.)
Уважаемый господин Волков. Идея создания гражданского общества, партнерства власти и бизнеса, власти и громады не является новой. Существует много моделей, направленных на реализацию подобных идей. Почему Вы считаете, что то, что Вы предлагаете - это уникально и выполнимо? Откуда такая уверенность? И вообще, вы теоретик, просто выдвигаете идеи, или имеете какие-то возможности для воплощения своих инициатив в жизнь? Какие это возможности: связи с Ющенко, Кинахом, Омельченко и т.д., большие, где-то заработанные деньги, магические каналы? Можете ответить? С уважением к неординарному человеку Волкову - Максим


30.03.2005 18:51
Уважаемый господин Максим! Полностью согласен с вами, что идея создания гражданского общества не является новой. Я даже уверен в том, что эта идея появилась на второй день после появления власти, в виде государства. Верю, вам, что существует много моделей направленных на реализацию этой идеи. Но что я знаю наверняка, как теоретик и практик что у Украинского общества появилась уникальная возможность (ограниченная во времени 3-4 месяца) попытаться сделать первый шаг по пути формирования гражданского общества. Речь идет о создании микса между властью и общественностью в виде предлагаемых советов. Это поле для диалога власть-общественность, попытка создать правила взаимоотношений местного самоуправления.

Относительно возможностей: Начну с магических каналов, я предлагаю создать модель позволяющею общественности формировать действительность под себя если это называется магией пусть так и будет. В отношении связей - ни с Ющенко, ни с Кинахом, ни с Омельченко я пиво не пью. Но в состоянии всегда поставить перед ними интересующее меня, и того дела которое я делаю, вопросы.

Относительно денег: Всеукраинская программа развития гражданского общества разрабатывается и внедряется в жизнь Фондом"Українське Інформаційне Суспільство". Автором идеи является ваш покорный слуга, а вот деньги фонд получает у Европейских и Американских организаций которые последние пять лет декларировали, что готовы финансировать процесс демократии и децентрализации власти на Украине (поживем-увидим).

С уважением В.ВОЛКОВ
31.03.2005 13:51
Запитання 5. Автор Анатолій
Шановний пане Волков! Безперечно, що податкова система нашої держави потребує реформування. Яким чином, на Вашу думку, це реформування має бути здійснене?


31.03.2005 09:41
Шановній Анатолій на мою думку громадське обговорення цього питання дасть поштовх для фахівців розробити концепцію податкової системи сприятливу для теперішніх умов розвитку нашої країни.

З повагою В.ВОЛКОВ
01.04.2005 17:56
Запитання 6. Автор Громадянин
У мене прозаїчне запитання.Моя дитина навчається в гімназії №4 м.Чернівці( директор депутат міської ради Солтисік І.Б.).Я зрозумінням ставлюся до того що бюджет держави ще слабкий щоб забезпечити всі матеріальні потреби середньої школи.Але чому я законослухняний громадянин,який працює на підприємстві, з моєї зарплати утримують податки, я окрім щомісячної оплати за гімназію(21.50 грн.) ще добровільно-примусово щорічно як і інші батьки цієї школи маю здавати кошти на поточні ремонти: малярні роботи,заміна підлоги в класах,заміна вікон та багато іншого, подарунки вчителям.Щорічно суми що збираються наці потрби складають від 200 грн.з учня і більше.
Я впевнений що під ті ремонти, на які батьки здають кошти, заключаються повторно договори з підприємствами та складаються акти виконаних робіт і повторно проплочується вже безготівкою.


31.03.2005 13:18
Шановний Громадянин!

Мені соромно зізнатися, але я маю такі самі проблеми зі школою де навчаються мої діти. Ваше питання натхнуло мене з’ясувати це у фахівців міністерстві освіти. І запропонувати їм, відповісти вам, безпосередньо.

З повагою В.ВОЛКОВ
01.04.2005 17:57
Запитання 7. Автор Артем / Artiom Pulatov
Глубокоуважаемый Владимир Васильевич! Не рано ли говорить об информационном обществе в Украине? На Западе - да, для этого созрели необходимые предпосылки. Но в нашей стране они находятся настолько в зачаточном состоянии, что преждевременно, мне кажется, копировать опыт развитых государств и стремиться подстроиться под неприсущие нам тенденции. Так может, Владимир Васильевич, не стоит телегу ставить впереди лошади?


31.03.2005 17:41
Уважаемый Артём!

Может и не стоит ставить телегу впереди лошади, но, к сожалению, весь мир не буде ждать, когда у нас созреют предпосылки. Не в наших с вами силах остановить процесс глобализации. Нам не оставили своего третьего варианта. Мы либо сырьевой ресурс и дешёвая рабочая сила, либо технически развитая прогрессивная страна в двадцатке ведущих стран мирового сообщества. (Конечно, можно закрыть глаза и представить себе, что процесса глобализации можно избежать, но у меня так не получается)

С уважением В.ВОЛКОВ
01.04.2005 17:57
Запитання 8. Автор GLAVRED.info
Скажите, господин Волков, какие основания у Вас есть для того, чтобы идентифицировать себя как "известного общественного и политического деятеля" и давать подобные Интернет-конференции?


31.03.2005 17:43
Уважаемый GLAVRED.info, отвечу главному редактору как руководителю. Господин Виктор ШЛИНЧАК, я тоже не знаю от какого слова ваша фамилия, но я знаю от какого слова моя!

Относительно вашего вопроса: почему институт трансформации подаёт (идентифицирует) меня как сказано в вашем вопросе это к институту. Опять же почему институт «даёт» подобные Интернет конференции вопрос туда - же. А вот насчёт оснований высказать свою позицию у меня их три: 1)Моё мировоззрение. 2)Паспорт гражданина Украины. 3)Конституция Украины.

С уважением В.ВОЛКОВ
01.04.2005 17:59
Запитання 9. Автор Гольський Віталій Богданович / frgf@drohobych.net
Шановний Володимр Васильович!
Наведіть будь-ласка реалізовані Ваші ідеї чи проекти, якщо такі існують.
Краще з результатами та за чієї підтримки вони реалізовані.
А до матерілів по Вашій темі хочу сказати, що у них я не знайшов ніякої конкретики (ні по громадянському сульспільстві ні по об’єднанню православних церков). Для релаізації ідеї повинен завжди існувати план впровадження її в життя, який я (вибачте за некромність) міг би Вам запропонувати. (E-mail: frgf@drohobych.net)


01.04.2005 10:34
Шановний Віталій Богданович!

Дякую за поставлене запитання. Мене зацікавила Ваша пропозиція. Я зв’яжусь з Вами з домашньої електронної пошти.
Буду з нетерпінням чекати на ваш лист з запропонованим планом впровадження моїх ідей в життя.

З повагою,
В. Волков
01.04.2005 18:00
Запитання 10. Автор Наталья Александровна.
Уважаемый, Владимр Волков, правильным ли будет считать сейчас направление на изучение информатизации общества, в частности государственной службы. Я так же разрабатываю кандидатскую диссертацию на тему усовершенствования обучения гос. служащих и одним из важнейших пунктов, считаю умение работать, жить в информационном обществе и управлять информацией. Большое значение здесь принадлежит компьютерным технологиям и всемирной сети Интернет, не так ли??? Скажите верным ли выбран мною путь исследования. Ваше отношение к власти посредством интернет.


03.04.2005 13:46
Уважаемая Наталия Александровна!
Я думаю, вы выбрали очен6ь правильное направление, особенно в области подготовки государственных служащих. Следующим этапом развития информационного общества обязательно станет демократическая форма диалога власти и общественности электронное правительство. Любу консультацию или помощь вы сможете получить через сайт фонда «Інформаційне суспільство України». Запрашивайте любую информацию от меня либо от любого сотрудника фонда.

С уважением В.ВОЛКОВ
05.04.2005 14:09
Запитання 11. Автор Радник Прилуцького міського голови по питаннях соціальної сфери Микола Правдивець / region3000@mail.ru
Хто і що, на Вашу думку, стоїть на перешкоді створення єдиної Української Помісної Православної Церкви? Чи буде це питання вирішено у найближчій перспективі?


04.04.2005 16:00
Головна перешкода об’єднання Українських православних церков, це, як зазначено у моїй статті, «Корень их это "славолюбие, сребролюбие, сластолюбие". Аве Дорофея». Якщо лідери церков між собою порозуміються на благо пастви, то усунеться одна з головних перешкод.
Якщо уряд буде робити послідовні кроки в дусі співробітництва з вищою церковною владою, в їхньому непростому і тонкому механізмі «запропонованого об’єднання», то це питання вивішиться в найближчий час.

З повагою В.ВОЛКОВ
05.04.2005 14:12
Запитання 12. Автор Михайло, м. Ковель
Шановний пане Волков. Одним із напрямків Вашої діяльності є співпраця з Південно-Африканською республікою. Розкажіть, як Ви бачите перспективи співробітництва України та ПАР в економічній та науковій площинах. Які проекти Ви пропонуєте для реалізації?


04.04.2005 19:17
Проекти які запропоновані для співробітництва з ПАР, стосуються створення спільного наукового центру, з розміщення його відділень в Україні і в ПАР. Цей центр може отримувати замовлення уряду ПАР та інших країн на науково технічні розробки і реалізовувати їх силами Українських і Африканських вчених. Уряд ПАР потребує реалізацію своїх наукових завдань в галузі медицини, переробки ядерних відходів і т.д. Де є присутній великий досвід і наукові розробки Українських вчених.

З повагою В.ВОЛКОВ
05.04.2005 14:17
Запитання 13. Автор Ігор Павлюченко, Начальник управління з питань внутрішньої політики Прилуцької міської ради / region3000@mail.ru
Шановний Володимире! Як би Ви охарактеризували нинішню суспільно-політичну ситуацію у державі? Які тенденції у розвитку суспільства і держави Ви схвалюєте, а які викликають у Вас занепокоєння?


05.04.2005 10:47
Нинішню політичну ситуацію в країні я характеризую як переломну. Тенденції щодо розвитку громадянського суспільства, підняття його самосвідомості я характеризую як позитивні.
Занепокоєння у мене викликає швидкість впровадження територіально-адміністративної реформи.
05.04.2005 14:42
Запитання 14. Автор M.Антоненко / man-4@ukr.net
Скажите, пожалуйста, как была воспринята Ваша идея создания городских советов по развитию гражданского общества в Севастопольской горадминистрации? Что Вам ответили на Ваше обращение? Были ли аналогичные предложения направлены в другие города? Есть ли хоть где-нибудь положительная реакция на Ваши инициативы? Возможно, они никому и не нужны?


05.04.2005 10:52
Уважаемый(ая) М.Антоненко,

Идея создания городских советов по развитию гражданского общества в г. Севастополе и г. Киеве обходится «раздраженным молчанием». Это значит, что сплетничают. Что им это не нравится, хотя официальной реакции нет.
На счет того, нужны ли кому-то советы по развитию гражданского общества. Я уверен, что нужны. Так как инициатива гражданских организаций превышает все существующее доселе размеры.
05.04.2005 14:45
Запитання 15. Автор Ірина, Київ
Доброго дня, пане Волков.

Скажіть, будь ласка, чи Ви є членом якоїсь політичної партії?
Яка партійна ідеологія Вам до вподоби?
Ще цікаво дізнатися, яким чином Ви хочете обєднати УНП та Партію регіонів?

З повагою.


05.04.2005 13:53
Об’єднання пропоную зробити шляхом електорального обговорення однією та другою партією цього питання. Стосовно партійності чи політичного уподобання, то я не маю честі бути членом якоїсь політичної партії. Але підтримую право-центриський спектр політичного суспільства.
05.04.2005 14:03
Запитання 16. Автор Максим, Київська обл.
Доброго дня!

Ви виступаєте за формування єдиної помісної православної церкви. Чому Ви вирішили займатися цією проблемою? Ви є віруючою людиною? Як Ви бачите це об’єднання?


05.04.2005 13:55
На даний час дуже активно в суспільстві формується стан єднання українського народу і в цілому суспільства. Питання патріотизму і місця України в світовому суспільстві набули значення для кожного громадянина. Питання об’єднання православних церков має не тільки духовну цінність для мене та моїх нащадків, але також може сприяти тим процесам, які проходять в нашій країні.
Так, я є віруючою людиною. Я хрещений за православним обрядом на 23 день від народження.
Як я бачу це об’єднання, я відповів у відповіді за №11. Перешкод об’єднанню дві: 1. Місце духовного лідера. 2. Послідовність держави у співробітництві з вищою церковною владою.
05.04.2005 14:10
Запитання 17. Автор Павло, Вінниця
Пане Волков,

Ви є підприємцем, як Ви ставитесь до приватної власності?
А також як Ви ставитесь до втручання держави в справи бізнесу?

Дякую.


05.04.2005 13:57
Так, я є підприємцем і дуже позитивно ставлюсь до приватної власності в тих рамках, де приватна власність має здоровий глузд.
Що стосується втручання держави в справи бізнесу, то за 16 років заняття бізнесом я на своїй шкурі пережив всі процеси від наїздів до кришування державних структур. Тому вважаю, що втручання держави в справи бізнесу є категорично недопустимим. Я із задоволенням сприйняв пропозиції В.Ющенка на Форумі „Бізнес і влада – партнери” про партнерство з боку держави. Поживемо – побачимо.
05.04.2005 14:39
Запитання 18. Автор Ігор Борисович Жиляєв, Верховна Рада України / zhylyaev@rada.gov.ua
Згідно з Постановою ВР України №2488-IV від 17 березня 2005 року „Про проведення парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні” відбудуться парламентські слухання. Які, на Вашу думку, результати ці слухання будуть мати для розвитку інформаційного суспільства в Україні?
Навожу нижче текст цієї Постанови.

П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Про проведення парламентських слухань
з питань розвитку інформаційного
суспільства в Україні


Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

1. Провести 21 вересня 2005 року в залі пленарних засідань Верховної Ради України парламентські слухання з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні.

2. Запропонувати Кабінету Міністрів України до 25 серпня 2005 року підготувати і передати до Верховної Ради України необхідні інформаційно-аналітичні матеріали щодо ключових проблем і тенденцій розвитку інформаційного суспільства в Україні.

3. Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти із залученням представників центральних та місцевих органів виконавчої влади здійснити необхідні заходи щодо організаційного та методичного забезпечення проведення парламентських слухань.

4. Рекомендувати Національній телекомпанії України та Національній радіокомпанії України за участю відповідних підрозділів Апарату Верховної Ради України забезпечити широке висвітлення парламентських слухань у засобах масової інформації.

5. Управлінню справами Апарату Верховної Ради України забезпечити фінансування витрат, необхідних для організації і проведення парламентських слухань з питань розвитку інформаційного суспільства в Україні.


Голова Верховної Ради України
В.ЛИТВИН

м. Київ, 17 березня 2005 року
N 2488-IV


05.04.2005 14:20
Шановний Ігоре Борисовичу.

Ви і у Вашій особі Верховна Рада України робить дуже добру справу для розвитку нашої країни. Коротко історія питання така. Одразу після перемоги „помаранчевої” революції Фонд Інформаційне суспільство України делегував мені повноваження бігати по всім інстанціям нової влади. Розроблена концепція першочергових кроків щодо створення інформаційного суспільства в Україні, яка базується на масштабному та науковому матеріалі Фонду за останні 3 роки, була розповсюджена серед всіх посадовців вищої ланки влади у такому порядку:
1. Лист з „Концепцією першочергових кроків” на 60 стр. було надіслано О.Рибачуку, О.Турчинову, А.Кінаху, О.Зінченку, помічнику М.Ніколаєнка. Реакція секретаріату була миттєвою, розгляд цієї пропозиції було доручено В.Кремню. Він послідовно провів ряд зустрічей та консультацій з фахівцями Фонду та представниками галузі високих інформаційних технологій. Результатом цього стала пропозиція з його боку підготувати проект указу і положення про створення Національної ради з розвитку інформаційного суспільства в Україні. Ця пропозиція була виконана, а матеріали підготовані та направлені до секретаріату. Продовження ця справа не отримала, оскільки В.Кремень перестав працювати в тому числі і з нашим питанням.
2. Наступним кроком з нашого боку була передача документів щодо створення Нацради і „Концепції першочергових кроків” В.А. Ющенку на Форумі „Бізнес і влада – партнери”. З 11.03.2005, коли відбувся вищезазначений Форум і до сьогодні жодної реакції з боку перерахованих посадовців ми не побачили.

Ваше повідомлення повернуло нам сили і надію на світле майбутнє нашої держави. За що Вам щира подяка.

Зі свого боку пропонуємо Вам всі необхідні матеріали і підтримку фахівців з цього питання. Мене особисто можна знайти за адресою вул. Саксаганського, 38-А. Адресу і телефони Ви можете знайти на сторінках наших сайтів.

З повагою, В.Волков.
05.04.2005 14:39
Запитання 19. Автор Артем
Пане Володимире! Ви є членом правління УСПП. Чи можете ви надати конкретний приклад, коли б ваша організація захистила якусь фірму чи підприємство від свавілля податкової інспекції чи інших контролюючих органів?


05.04.2005 14:29
Шановний Артем,

Мій особистий досвід співпраці мене та моїх колег з УСПП має дуже позитивний результат. Я вважаю, що якщо звертатися за допомогою з певної справи до УСПП, то ця організація не залишиться байдужою до вашої проблеми. Оскільки захист інтересів бізнесу та промисловців є основною метою діяльності даної установи. Інше питання – наявність бюрократизму, і в цій структурі також, це ознака нашого суспільства.
05.04.2005 14:50
Запитання 20. Автор Толя Шаров / tosha7@inbox.ru
Владимир Васильевич, подскажите, пожалуйста, как стать членом УСПП? Это может сделать любой желающий или существуют определенные критерии отбора? Когда ваше предприятие стало членом УСПП и какова ваша роль в этой организации?


05.04.2005 14:32
Уважаемый Анатолий,

Организационные аспекты вступления в УСПП можно посмотреть на их сайте либо в помещении УСПП на Крещатике, 34.

В отношении каких-то особых критерий отбора - у меня такой информации нет. Я думаю, что членом УСПП может стать любое юридическое лицо, по крайней мере, это было с моими двумя предприятиями, с которыми я вступил в УСПП.

Моя роль в УСПП – организация иностранных бизнес-контактов, участие в программах и мероприятиях направленных на прорыв экономики Украины. Как действительный член УСПП я пропагандирую эту организацию и рекомендую Вам вступление.
05.04.2005 14:55
Запитання 21. Автор Андрей, Киев / bel_tar@ukr.net
1. Господин Волков, не считаете ли Вы, что проблема объединения Украинских православных церквей главным образом заключается в противодействии Православной церкви Московского Патриархата?

2. Что необходимо предпринять Президенту Украины и Верховной Раде для канонизации Украинской православной церкви.


05.04.2005 14:37
Уважаемый Андрей,

В чем я уверен точно, так это в том, что состояние, которое испытывает православный христианин в Украинской автокефальной помесной церкви, в церкви Киевского Патриархата и в церкви Московского Патриархата одинаково. От кого именно происходит противодействие мне точно не известно. Это не является сутью проблемы. Я думаю, что процесс церковного устройства, соответствие каноническим нормам и правилам организации Украинской помесной церкви – это вопрос непосредственно вышей церковной власти. Я предлагаю прихожанам доводить до сведенья своих пастырей, что противоречий у нас с нашими братьями нет. И предлагаю государству вести кропотливую последовательную работу по объединению.
05.04.2005 15:01
Запитання 22. Автор Артем
Як ви вважаєте, чи можна навести лад із виділенням земельних ділянок під забудову в м.Києві? Як можна боротись із будівельними компаніями-монстрами, які разом із корумпованою міською владою фактично знищують історичний центр міста?


05.04.2005 14:41
Пане Артем,

Вважаю, що потрібно негайно розпочати процес зі створення Ради з розвитку громадянського суспільства в м. Києві, головним питанням якої стане „Концепція розвитку міста”. Дієва і впливова Рада, яка розробить виважену і чітку концепцію розвитку Києва, стане на перешкоді корупційних дій міської влади і збереже для нас та наших нащадків культурні цінності міста Києва.
Якщо за 1500 років жодним загарбникам не вдалося знищити культурну спадщину міста, то я впевнений, що громадянське суспільство Києва отямиться і негайно візьме під контроль чергову „навалу орди”.
05.04.2005 15:06
Запитання 23. Автор Валерий Васильевич, Киев
Добрый день Владимир Васильевич!
У меня такие вопросы: Как на Ваш взгляд будут развиваться события в Крыму в ближайший год?

Что Вы предлагаете предпринять для снижения напряженности на национальной почве в этом регионе?

Какие законодательные документы необходимо принять ВР Украины для уменьшения последствий влияния нахождения на украинской территории российских вооруженных сил?


05.04.2005 14:50
Уважаемый Валерий Васильевич,

При всем желании и надежде на все хорошее я предполагаю, что события в Крыму будут напряженными в ближайшие годы. В случае, если общественность Крыма не ощутит то состояние перерождения, которое получили участники Майдана, ощутив свою значимость как гражданского общества Украины. На сегодня созданы все предпосылки для развития регионов, для усиления рычагов самоуправления. Организовывайтесь в советы развития гражданского общества и формируйте действительность под себя, под те задачи, которые стоят перед вами.

Что касается нахождения на территории АР Крым российских вооруженных сил, то пора законодательно определиться со статусом нахождения на территории Украины иностранной военной базы. Установить им реальную арендную плату за пользование нашей территорией. При соблюдении как минимум этих двух положений наш добрый сосед Россия примет решение о целесообразности нахождения своих войск на территории другого государства.

Более подробно смогу прокомментировать для Вас эту ситуацию на круглом столе в Севастополе после 23 апреля.
05.04.2005 15:16
Запитання 24. Автор Мельник Олена / melnyko@mail.ru
Якщо вже пішла мова про забудови, шановний Володимире Васильовичу, як Ви ставитеся до незаконної роздачі земель заповідної зони у Пущі-Водиці. Яким чином розв’язати проблему, що виникла? Дякую.


05.04.2005 14:57
Шановна Олено,

Коли оприлюднили інформацію про роздачу земель заповідної зони Пущі-Водиці, в моїй родині розпочався траур. Єдине місце, яке залишилось у киян для відпочинку, насолоди очей та легень намагалися віддати за державні заслуги „зі створення корумпованого суспільства”. Я впевнений, що процес роздачі зупинився. Відсутність інформації про те, що відбувається насправді, є черговою ознакою того, що в Києві потрібно негайно створювати Раду з розвитку громадянського суспільства, де першим питанням буде та сама „Концепція розвитку міста”. Затверджена громадянським суспільством, вона стане на перешкоді роздачі заповідних земель.
Я впевнений, що жодне громадянське суспільство не бажає зла своїм нащадкам.
05.04.2005 15:26
Запитання 25. Автор Толя Шаров / tosha7@inbox.ru
Это снова Шаров. Спасибо за ответ на мой вопрос по поводу УСПП. Хотел бы продолжить эту тему. Не могли бы Вы назвать несколько удачных бизнес-проектов, которые Вам удалось инициировать или реализовать в рамках УСПП.


05.04.2005 15:15
Пожалуйста, всегда рад помочь.
Ближайший бизнес-проект, реализация которого разворачивается удачно, это работа с иракскими предпринимателями. Основу для этого проекта потом и кровью организовала УСПП встречами с иракским руководителями, как в Ираке, так и в Иордании и Украине.
Активное участие УСПП в изменении стратегии отношений между Украиной и Туркменистаном. Когда вместе с украинскими товарами в Туркменистан будут попадать и услуги разных секторов нашей экономики (строительных, медицинских, информационных и т.д.).
05.04.2005 15:32
Запитання 26. Автор Наталія, Полтава
Пане Волков, серед матеріалів про Вашу діяльність є фото, де Ви спілкуєтеся із пані Юлією Тимошенко. Скажіть, будь-ласка, як Ви вважаєте, чим вона як Прем’єр-міністр відрізняється від Віктора Януковича?
Як Ви вважаєте, вона буде виконувати свої обіцянки? Чи зміниться щось на краще для народу України? Чи все знову закінчиться балаканиною і формуванням кланово-корпоративної групи імені Ю.Тимошенко?


05.04.2005 15:24
Шановна Наталіє,

Для зняття напруги дозволю собі жарт. Тимошенко відрізняється від Януковича статтю. Але як Прем’єр-міністр, на мою думку, відрізняється характером та наполегливістю під час втілення в життя своїх ідей. На жаль, я не знайомий близько з п. Юлією, але я довгий час (ще з часів її віце-прем’єрства) слідкую за її роботою. Вона має одну відверто чоловічу рису – наполегливість при досягненні мети. Неймовірну працездатність, а також захопленість роботою, майже як у чоловіків рибальством та полюванням.
Зміниться на краще в тому випадку, якщо ми хоч трохи допоможемо її в цьому питанні. В чому я відверто впевнений, так це в тому, що не буде ніякого формування кланово-корпоративної групи. Якщо ми не підставимо їй своє плече, то можливо п. Юлія не витримає, бо все ж таки вона є жінкою. Якщо ж ми будемо поруч з доброї волі, то все заплановане буде виконано. Насправді ми не маємо іншого виходу, аніж як допомагати. Досить занепаду, корупції.
05.04.2005 15:42
Запитання 27. Автор Тетяна Павлюченко, Луцьк / tata_pa@gala.net
Пане Волков що саме мають зробити органи місцевого самоврядування для реалізації адміністративно-територіальної реформи?
Чого не вистачає Уряду України та Парламенту для прискорення адміністративно-територіальної реформи?


05.04.2005 15:27
Шановна пані Тетяно,

Перше і найголовніше – провести широке обговорення громадськістю цього питання. І за ради Бога нікуди не поспішати. Все найголовніше вже трапилось. У нас зміна влади відбулась без крові. Ми намітили нові орієнтири для країни в світі, а також нові взаємовідносини в самому суспільстві. Що стосується органів місцевого самоврядування, то я вважаю, що їм потрібно добре вивчити думку своїх громадян.

Дуже позитивно, що Уряду і Парламенту не вистачає волюнтаризму для прийняття рішення з прискорення адміністративно-територіальної реформи. Шановна Тетяно, ми не підганяємо результати „соціалістичного змагання” до 31 березня 2006 року.

З повагою, В.Волков
05.04.2005 15:52
Запитання 28. Автор Иван Дзюба
Владимир Васильевич, какими будут Ваши следующие публичные шаги? Есть ли у Вас персональная страничка в Инете, где бы можно было с Вами пообщаться. Ведь конференции быстро проходят.


05.04.2005 15:55
Уважаемый Иван,

Страничка Интернет-конференции, на которую Вы зашли сохранится в действующем архиве Института трансформации общества. Версия, касающаяся только развития советов гражданского общества, будет на сайте Информационного общества Украины в рубрике «Всеукраинская программа развития гражданского общества». И последнее, на сайте ООО «КВВТ» есть два почтовых ящика, на которые Вы можете в любое время отправить свои вопросы.
Относительно публичных шагов. Я с сегодняшнего дня с головой ухожу во Всеукраинскую программу развития гражданского общества. Графики проведения круглых столов и форумов в регионах Украины и г. Киева я отправлю Вам по Вашему запросу, а также размещу их на страничках сайтов.
05.04.2005 16:03
Запитання 29. Автор ТретьякВ.
Уважаемый господин Волков!
Как гражданин Украины с активной политической позицией мне не дает покоя мысль о том, что другой гражданин Украины (бывший "гарант суверенитета" итд) может уйти от ответственности за содеянное. В связи с этим просил бы Вас прокомментировать последние события вокруг дела убийства Гонгадзе-Кравченко-Кирпы ..... пленок Мельниченко итд. Как Вы считаете, будет толк от всего этого или это просто возня перед выборами в ВР Украины 2006 года?


05.04.2005 15:56
Уважаемый Третьяк В.,

Очень понимаю Вашу позицию, так как имею точно такую же. Но так же прекрасно понимаю, что нельзя идти на поводу у эмоций. Возня вокруг перечисленных Вами событий, с моей точки зрения, возникает из-за желания большого количества равных по влиянию лидеров использовать это в своих целях. Была б моя воля, я отдал бы разбирательство цепи этих событий стандартному оперативному сотруднику с условием – ни при каких обстоятельствах никому не вмешиваться. Но мы, к сожалению, еще не имеем такого уровня взаимоотношений в обществе.
Я вижу свою роль в достижении справедливости, в создании действенного механизма влияния общественности на процессы, происходящие в государстве.
05.04.2005 16:10
Запитання 30. Автор Александр. Донецк / sany40@narod.ru
Меня очень покоробило Ваше вмешательство в дела церковные. Как человек православный меня коробит от тех людей которые хотят разыграть церковную карту, сами в том ничего не понимая. Объединять церкви или нет - это не Ваше дело.


05.04.2005 15:58
Уважаемый Александр,

Скажите, пожалуйста, Вас не коробит от замечания рядом стоящего в церкви при совершении таинства обряда о том, кому и зачем Вы молитесь?
Вас не коробит, что церковь, будучи телом Христа в мыслях и деяниях его прихожан, превращают в доходное место?
Естественно, ни в какие карты я в церкви не играю. Как жить и чем заниматься – это аспекты моего мировоззрения. Если Вы правильно поняли мое желание, я желаю возникновения состояния христианской любви, а не вражды.

С уважением, В.Волков
05.04.2005 16:17
Запитання 31. Автор Андрій ЧП-ник Київ
Пане Волков яку частку доходів (як фізичної особи та підприємця) на Вашу думку можна віддавати державі, щоб не протягнути ноги та не ховатися у тіні?


05.04.2005 16:04
Шановний Андрію,

Я б із задоволенням погодився на 10% від того прибутку, який я заробив. Але ж вони так сльозно розповідають, що нема що платити вчителям, лікарям, що від серця відірвав би ще 5%. Але це тільки тому, що мій особистий прибуток не є таким вже великим. Є розповсюджений міф, що великі гроші змінюють свідомість людини. З того прибутку, що є в мене, ті 15% були б доволі комфортні, але я сплачую так, як вимагає закон. Яка свідомість буде у мене, коли я матиму великі гроші, я не можу зараз сказати. Але припускаю, що 50% - це буде те, що потрібно. Тому моя пропозиція може виглядати наступним чином. Якщо особистий прибуток становить приблизно 25-30 тис. грн. щомісяця (це так би мовити прямо у кишеню), то 15% цієї суми – це доволі комфортна ситуація. Якщо ж особистий прибуток становить більше, то не шкода віддати і більший відсоток. Там, де є надприбутки, звичайний податок повинен бути більше 50%.

З повагою, В.Волков.
05.04.2005 16:28

expochateau.ch