Стенограма конференції

Схід-Захід: як нам спільно облаштувати Україну?


відбулась 04-01-2005 з 14.00 до 16.00.
Учасник(и) конференції: Роман Сушко, Калуський міський голова (Івано-Франківська область).,
Сергій Старун, Нікопольський міський голова (Дніпропетровська область).


Запитання 1. Автор Николай, Киев / porhom_n@ukr.net
Сергею Старуну.
Уважаемый мер, как Вы относитесь к проводимой реформе местного самоуправления? Какие перспективы, на Ваш взгляд, она имеет?


31.12.2004 11:46
Положительно.
Давно было понятно, что должно быть разграничение между местным самоуправлением и государственной властью.
Если сегодня полномочия, которые были переданы областными советами государственным администрациям будут возвращены областным советам, а областная администрация превратится в орган контроля за соблюдением законности на данной территории, то это будет справедливо.
И безусловно должно быть разграничение полномочий между территориальными громадами, т.е. функции городов будут более четко выписаны в законе, не будет вертикали между областью и городом, и каждый будет выполнять функции, четко расписанные в законодательстве.
Вот тогда, наверное, такое реформирование принесет пользу.

Основная же задача реформирования, на мой взгляд, состоит в рассмотрении парламентом способности регионов в развитии и предоставлении им тех источников финансирования, которые будут удовлетворять их потребности.

Что касается перспектив данной реформы, то я думаю, что у нее будет очень много противников.
04.01.2005 11:46
Запитання 2. Автор Лидия / adina2003@yandex.ru
Роману Сушко.
Почему так унизили восточников? У нас, в Харькове и области, люди проголосовали честно, бабушки ползли на участки и скакали на костылях. Почему довели народ до такой степени, что люди не хотят даже ехать в Киев и Карпаты на зимние каникулы? И не из-за погоды, а принципиально из-за унижения, которые мы перенесли от оранжевых. Мы не быдло. А тоже нормальные и цивилизованные люди. И эту рану в нашей душе нужно лечить долго. Уважая всех кандидатов, восточники все поддерживают федерацию. И если пройдет референдум, мы его поддержим. И пусть западники и киевляне даже не мечтают, что это навязанная прессой идея. Это то,что камнем легло на сердце у каждого человека, который проголовал за Януковича. Пусть мне ответит Калушский голова, и только без лозунгов. Мне уже Ваши лозунги надоели так!!!!!!!!!!


02.01.2005 12:52
Шановні жителі України! Зі Сходу, Заходу, Півдня, Півночі!
Всі хто сьогодні активно слідкує за нашим діалогом між містами
Калушем та Нікополем.

Засвідчую Вам свою повагу та щиро вітаю з Новим роком та Різдвом Христовим!
Нехай всі Ваші прагнення здійснюються, а сподівання збуваються, досвід та енергія подвоюються в нових звершеннях на благо процвітання НАШОЇ УКРАЇНИ!

Шановний пане голово Нікополя Сергію Володимировичу та Ваша чисельна громадо !
Бажаю, щоб здійснилися всі Ваші мрії і задуми, щоб Ви відчули себе громадянами демократичної, вільної і заможної держави.


Шановна пані Лідіє.
Спробую відповісти без лозунгів !
На перше питання щодо перепон, створених інвалідам під час голосування погоджуюся, що умови закладені в змінах до Закону України “Про особливості застосування Закону про вибори Президента України при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року“ були надто жорсткими, але вони були необхідними, щоб зупинити масові фальсифікації на Сході України. Результатом цього є зменшення фальсифікації, зокрема тільки по Донецькій області на 12%.
Щодо спекуляцій п. Шуфрича з приводу трагічних смертей під час голосування 26 грудня, то слід нагадати, що на превеликий жаль на Україні щоденно помирає 2 тис. осіб і нікому, в тому числі й опозиції, не спадає на думку звинувачувати в цих втратах владу. Це не дає права п.Шуфричу використовувати трагедії родин наших співвітчизників для спекуляцій у політичних цілях. Такі заяви слід розцінювати як цинізм.

Щодо запровадження федерального устрою в Україні.
Впродовж останніх 10-ти років цю проблему в Україні ніхто не зачіпав і чомусь тільки напередодні виборів, а особливо після 21 листопада навколо федералізації був створений штучний ажіотаж. Якщо запитати мешканців Харкова і області чи будь-якого мешканця іншого куточка України, як вони собі уявляють федеративну державу, то більшість з них не в змозі дати якоїсь конкретної відповіді. Не федералізація потрібна людям, а заможний та сталий розвиток суспільства. Людям потрібні робочі місця, гідна зарплата, захист інвалідам і пенсіонерам, теплі квартиири, затишні дитячі садочки і школи, наповнені духовністю палаци культури і театри. Це є в унітарній Франції, але цього немає у Федеративній Росії. Нас порятує не федералізм, а гідний розвиток місцевої демократії і місцевого самоврядування.
У місті Калуші виробляється у 5 разів більше продукції на душу населення, аніж у Києві, але бюджет, який затверджує нам Верховна Рада не забезпечує навіть виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, не качужи про інші важливі для міста проплати. Я догаджуюся, що така сама ситуація і в Нікополі. Нав’язана нашими сусідами-політехнологами ідея федералізації не замінить відсутніх медикаментів та медичного обладнання у наших лікарнях.

Згадайте принцип “віника”. “Разом нас багато і нас не подолати”.
Щороку з великим задоволенням калушани приймають дітей з Півдня та Херсона. А наші дітки влітку їдуть до Очакова на відпочинок. І все це без лозунгів!
Як тільки ми відчуємо зміни у нашому житті на краще, забудуться і двомовність, і подвійне громадянство, і федералізм.
Нехай Вам щастить у Новому 2005 році!
04.01.2005 12:05
Запитання 3. Автор ДУДНИК ВЛАДИМИР / kirik@enakievo.com
Роману Сушко.
ВЫБОРЫ ЗАКОНЧИЛИСЬ. ВЛАСТЬ ПОМЕНЯЛАСЬ. НО ЛИЗОБЛЮДЫ ОСТАЛИСЬ. ЕСТЬ ТРАДИЦИЯ - НОВОГОДНЕЕ ОБРАЩЕНИЕ ПРЕЗИДЕНТА К НАРОДУ. И КАКОЙ БЫ НИ БЫЛ ПРЕЗИДЕНТ, ЕГО НАДО УВАЖАТЬ, ХОТЯ БЫ КАК СИМВОЛ ГОСУДАРСТВА. ПО НОВОМУ КАНАЛУ ВЫСТУПАЕТ В НОВОГОДНЮЮ НОЧЬ ЮЩЕНКО И СААКАШВИЛИ И ПОЗДРАВЛЯЮТ НАРОД УКРАИНЫ В ОДНО ВРЕМЯ С ПОЗДРАВЛЕНИЕМ ПРЕЗИДЕНТА УКРАИНЫ. В ПРИНЦИПЕ, Я НЕ ПРОТИВ, НО НАДО УВАЖАТЬ СЕБЯ И НАРОД. А ЮЩЕНКО ДОЛЖЕН ЗНАТЬ, ЧТО ТАК ЖЕ БЫСТРО КИНУТ И ЕГО.ВЕДЬ КАК БУДЕТ ОТНОСИТЬСЯ ОН К СИМВОЛАМ ГОСУДАРСТВА, ТАК БУДУТ ОТНОСИТЬСЯ И К НЕМУ.
ВОПРОС: ДОЛЖНО ЛИ В СТРАНЕ БЫТЬ УВАЖЕНИЕ К СИМВОЛАМ ГОСУДАРСТВА? СПАСИБО.


03.01.2005 05:57
Так, народ повинен поважати державні символи. І свого Президента. І тому, в Новорічну ніч кожен слухав вітання того Президента, якого він поважає.
04.01.2005 12:06
Запитання 4. Автор Liliya / layladesorrel@yahoo.com
Starun.
Zomu vi na Ukraini dozvolili prezidentu rozprodati zementni zavodi franzusam i nimzyam za kopiiki? Zi dumaete vi zo prezident Kuzma povinnen vidpovidati za svoi kriminalni postupki?


03.01.2005 07:07
Прежде всего, хочется отметить, что органы местного самоуправления никакого отношения к распродаже заводов не имеют.
Более того, я согласен, что если факт продажи каких-то крупных объектов за копейки существует, то к данным фактам следует относиться отрицательно, но нужно понимать, что мы живем в правовом государстве, поэтому поступки каждого должностного лица, включая президента должны оценивать не мы по обрывочным данным, а соответствующие органы по конкретным фактам.
И только суд может вынести в этом вопросе вердикт.
Я считаю, что перед Законом должны быть равны все, в том числе и Президент.
04.01.2005 12:07
Запитання 5. Автор Гулин Владимир Николаевич / g_vn@mail.ru
Запитання до Сергія Старуна.
Я росіянин за національністю. Я вважаю, що кожна людина, яка мешкає в тій чи іншій державі, хоча б на знак поваги до народу, де вона мешкає, повинна вміти спілкуватись мовою корінної нації. Чи не вважаєте Ви, що питання про статус російської мови штучно роздмухується?


03.01.2005 08:01
Языковой вопрос действительно болезненный для Украины, но я считаю что он создан искусственно.
Я думаю, что государственный язык и язык общения это несколько разные вещи. Если мы принудительно переводим на общение людей на какой то язык, то это, на мой взгляд, не правильно, т.к. это идет без учета исторических корней.
Если мы говорим о том, что должны быть созданы условия, и люди из поколения в поколение постепенно сами перейдут на общение на этом языке, то это будет наверное правильно.
А во-вторых нужно понимать, что языковая проблема сама по себе сложная, потому что на западе и на востоке эту проблему воспринимают по разному – у нас достаточно разный украинский язык и спор идет по этому вопросу и между специалистами филологами. И поэтому пока в профессиональном отношении этот вопрос не будет решен однозначно и не будет выведен на законодательном уровне то наверное сложности будут.
Поэтому я думаю сегодня нужно дать возможность людям самостоятельно общаться на том или ином языке.
04.01.2005 12:15
Запитання 6. Автор Владимир / wojcech@ukr.net
Сергею Старуну.
Выборы прошли. Нужно жить дальше. Как говорил кандидат в президенты Виктор Янукович - "меньшинство должно подчиниться большинству". Прошли ли они, на Ваш взгляд, честно? За кого голосовали Вы? Были ли ущемлены права инвалидов, и что сделали Вы лично чтобы помочь этой категории людей попасть на избирательные участки? Было ли на Вас оказано давление со стороны действующего правительства и в чем оно выражалось? Ваше мнение о послевыборной программе развития экономики Виктора Ющенко, в частности налогообложения. Янукович после нового года ввел еще несколоко налогов, их тоже надо "переваривать".


03.01.2005 08:35
Безусловно меньшинство должно подчиниться большинству, и об этом мы говорили неоднократно. Даже после переголосования второго тура, когда звучали резкие заявления, что в любом случае новый президент будет президентом только части Украины, я категорически не соглашался с данным утверждением, и перед давая интервью я заявил, выбранный президент будет президентом всей Украины, и меньшинство, если они настоящие граждане этой станы, должно воспринимать эту фигуру точно также как и большинство – своим лидером, своим президентом.

Можно утверждать, что из всех выборов которые мы проводили за последние годы самым честным было переголование второго тура и является как бы классическим примером.

Во всех турах выборов я голосовал за демократию и свободное развитие нашего общества.

Что качается программы развития экономики Виктора Ющенко – то конретные положения этой программы мне неизвестны. Поэтому нужно дождаться инаугурации Президента и услышать более четкие его программные цели и механизмы их реализации… Тогда можно говорить об этом… Пока – рано.
04.01.2005 13:11
Запитання 7. Автор Шаров, Київ / tosha7@inbox.ru
Пану Роману Сушку.
Скажіть, будь ласка, яких змін Ви очікуєте на Франківщині, і зокрема у Калуші, після приходу нового Президента? Чи не залишиться, не дай Боже, все як було при Кучмі? Щоб Ви особисто порадили новій владі змінити на місцях?


03.01.2005 09:14
Шановний пане Шаров, дякую Вам за цікаве змістовне запитання.

Якщо через рік залишиться все як при Кучмі, я разом з калушанами поїду до Києва, знайду пана Шарова і ми разом будемо пікетувати Адміністрацію Президента, Кабінет Міністрів, Верховну Раду.

Але я твердо впевнений, що Віктор Ющенко прийшов зі щирими намірами зробити наше життя кращим !

Щодо Калуша, то я сподіваюся на позитивні зміни: припливу нових інвестицій, створення нових робочих місць, передачу з державної у комунальну власність життєво важливих для міста об’єктів, завершення будівництва школи в житловому масиві “Підгірки”. А новій владі я побажав би більше довіри до місцевого самоврядування. Змінити виконавчу вертикаль, відмовитись від призначених з Києва посадовців на користь обраних населенням лідерів.
04.01.2005 12:22
Запитання 8. Автор Lena
Pane Romane , zapytannia s FRN, jak pojasnyty ci dwi cytaty "Kaluskyj budshet najhirschyj w oblasti", ta "pidpryemstwa mista aktywno sdijsnjujut sownischnio- torhiwelni operaciji s 79 krajinamy switu".
Ta sche sapytannia, jaka sytuazija s ekolohijeju u waschomu rehioni? Ta scho wy robyte dla joho pokraschennia ? Chy stojat pytannia rosdilennia smittia?(plastyk, papir, sklo, harchwi produkty). Diakuju.


03.01.2005 10:04
Шановна пані Lena !
Місто Калуш є одним з потужних промислових центрів Західної України. Сьогодні в Калуші працює російський, німецький, югославський, польський, угорський капітали. У 2004 році випущено промислової продукції на 1846,8 млн.грн., що на 13,7 відсотка більше у порівнянні з 2003 роком. Однак, недосконала бюджетна система робить бюджет міста злиденним. Найсуттєвішого удару по бюджету міста наніс Закон “Про державний бюджет України на 2004 рік”, в якому передбачено оподаткування доходів фізичних осіб у розмірі 13%. У 2003 році завдяки високій заробітній платі на ЗАТ “Лукор” та інших підприємствах міста середній відсоток від оподаткування доходів фізичних осіб становив більше 18%, в зв’зку з чим зміна оподаткування до 13% зменшила дохідну частину бюджету міста майже на 8 млн.грн.
При цій бюджетній системі економічно самодостатні міста опинились в гіршій ситуації, аніж повністю дотаційні райони в Україні.
Обсяги експорту товарів м.Калуша за січень-жовтень 2004 року склали 299859,17 тис. доларів США, імпорту – 23951,10 тис. доларів США. Сьогодні продукція калуських підприємств експортується в:
Угорщину – 25,8 %,
Польщу – 22,5 %,
Румунію – 10,2 %.
На Ваше друге запитання щодо екологічної ситуації в регіоні, то порівнючи з 1990 роком екологічна ситуація в місті та районі значно покращилась. Викиди зменшилися в багато разів.
Однак, як і в кожному насиченому промисловістю місті, зокрема там де переважає хімічна індустрія, є свої екологічні проблеми. Будемо щиро вдячні за сприяння у їх вирішенні.
Починаючи з 2003 року в місті розпочато роздільне сортування сміття. Зокрема, пластикова упаковка та папір.
Пані Олено, запрошую всіх, хто має добрі ідеї та інвестиції.
04.01.2005 12:23
Запитання 9. Автор Василь Фляк / flakv@aip.mk.ua
Запитання до Нікопольського міського голови:
1) Що означає назва міста Нікополь?
2) Чи вірите, що президент Ющенко - це кращий вибір для
місцевого самоврядування?


03.01.2005 10:47
1. В основе названия Никополя лежит греческое название богини победы – Ника. Поэтому мы и говорим, что Никополь – город побед!

2. Если брать из двух предложенных вариантов, то я считаю, что для местного самоуправления сегодня – это лучше.
04.01.2005 12:28
Запитання 10. Автор otar / sziami@ukr.net
панові Р.Сушкові
Залізничний шлях зі Сходу на Франківщину лежить через Львів, тому туристам зі Сходу доводиться витрачати на дорогу дуже багато часу. Наприклад, щоб доїхати з Дніпропетровська до Калуша, потрібні півтори доби, хоча, якби існувала пряма дорога через Буковину, можна було б скоротити шлях на третину. Чи не здається Вам, що нераціональне залізничне сполучення гальмує розвиток туристичної галузі Прикарпаття? Чи не ставите Ви питання щодо прокладення нових, коротших шляхів сполучення Сходу і Заходу?


03.01.2005 11:07
Дуже цікаве запитання. Дякую.
Повністю погоджуюся з Вами. До другої світової війни існувала залізниця з Івано-Франківська до Тернополя, а звідти через Вінницю на схід і південь, минаючи Львів та Київ. Про відновлення цієї залізниці Народні депутати Прикарпаття неодноразово ставили питання перед урядом України. Маю велику надію, що новий уряд прийме відповідні позитивні рішення з цього приводу. Також сподіваюся, що проектована автомагістраль Лісабон-Кавказ стане добрим чинником для комунікації Східних і Західних регіонів України.
04.01.2005 12:30
Запитання 11. Автор Леонид / kopijko@mail.ru
Уважаемый мер Никополя!
Я проживаю в Апостоловском районе, и наверное, как и Вы, в курсе, что если бы на предприятиях не обьясняли народу как голосовать, я имею ввиду ЖД, Телеком ( я говорил с однокашниками), если бы их не кормили дезой о том, что при Ю 10 000 инфляция, фашисты и др., результат бы ничем по голосованию не отличался от Сумской и др., областей. Да и все мы прекрастно понимаем сколько наших стариков повелось на прибавку к пенсии и др. и, по сути, они сделали победу Федырыча здесь реальной. Но практически вся молодежь и тем, кому до 40 ( большинство), голосовали за Ющенко. Власти должны понимать одно, что активная и трудоспособная часть населения, все же хочет перемен, и власть должна в первую очередь считаться с работающей частью населения т.к. именно от нас зависит благосотояние стариков и родителей . Думается, если дать власть пенсионерам, то завтра они введут налог на отчисления в пенсионный фонд 100% от зарплаты ( это шутка, в которой есть доля СЕГОДНЕШНЕЙ правды !) - т.к. лучше бы правительство прибавило эти пенснабавки к з-п бюджетников, а те бы платили отчисления на увиличение пенсий ( я не бюджетник, поэтому в этом нет личного интереса)
И честно говоря, больно читать, слышать как Российские СМИ и Политики от имени нас создали из нас ПИСУАР и др. и вынашивают планы как нашими руками расколоть Украину. Думаю, не плохо бы было, если бы руководство хотя бы Днепропетровской обл. в лице меров советов, опровергли эту информацию официально. Меня радует то, как ведут наши администрации: они, в отличие от Донецка и Луганска, не кричат на каждом углу, что кормят всех и вся - если кто помнит индустрализацию и др. и ту 10 млн. голодных смертей крестьян должны знать, чьи жизни вложены в нашу промышленность.
1) Как вы относитесь к идее федерализации?
2) Не проще ли дать возможность формировать бюджеты (часть налогов) самим территориям может, еще какие-то функции, не деля страну на губерни и земли?
C ув Леонид


03.01.2005 12:07
К идее федерализации отношусь отрицательно. Если исходить из истории зарождения украинского независимого государства, это 1991 год, то необходимо вспомнить что в начале эти две позиции были предложены – строить или унитарное или федеральное государство. Предпосылки к тому и другому у нас, в Украине существуют реально. Но уже выбран определенный путь. И я помню, что главным идеологом этого пути был Вячеслав Чорновил, который настоял на этом, и в парламенте была поддержана идея унитарного государства. Федерализм был отвергнут. За эти годы причин для изменения устройства государства не произошло. Искусственное навязывание федерализма, я считаю, что это путь к разрушению нашего государства как такового. Если мы не видим его в будущем как целостное, то можно начинать федерализацию. Если же мы хотим сохранить Украину, то нам необходимо делать все, чтобы она оставалась унитарным государством.
04.01.2005 12:26
Запитання 12. Автор otar / sziami@ukr.net
Панові Сергію Старуну
Якщо роздивитись результати голосування у "третьому" турі, то серед виборців ТВО 35, центром якого є місто Нікополь, 57% віддали голос Януковичу, і 37% - Ющенку. Тим часом зовсім близько, за Дніпром, розташований ТВО 81 (Запорізька область), де за Януковича проголосувало 74%, а за Ющенка - всього 21%. Різниця між сусідніми округами становить 16%.
Як Ви можете прокоментувати таку грандіозну різницю в результатах між місцевостями, які розділяє лише річка Дніпро?


03.01.2005 12:09
Трудно мне найти однозначный ответ на этот вопрос. Но на мой взгляд, есть две причины. Первая - в определенной ментальности и психологической подготовке и в позиции органов власти. Вторая – элементы фальсификации. Наш результат, в Никополе, отражает наиболее реальное распределение сил в нашем регионе. Мы не можем сказать, что сторонников В.Ющенко у нас больше было, поскольку специфика нашего региона говорит о том, что у нас промышленные крупные предприятия, имеющие собственников и ими была проведена долгая работа по убеждению трудовых коллективов отдавать предпочтения одному из кандидатов. Это и сказалось. Но это реальность. Сторонников Януковича у нас больше. Большой разрыв между кандидатами, например у наших сельских округах Днепропетровщины или за Днепром – в Запорожье, в большей мере можно объяснить второй причиной, которую я выше называл. У нас же, в Никополе, существовали и работали СМИ, выступавшие за каждого из кандидатов и никто на них давления за это не оказывал. На значительной части города работал и киевский 5-й канал.
04.01.2005 13:15
Запитання 13. Автор Андрій, місто Ужгород / andriy_1984@ukr.net
В першу чергу вітаю вас з Новим роком, Різдвом Христовим та перемогою демократії в Україні! Якщо це можливо ,я б хотів, щоб на моє запитання відповіли обидва учасники. Перш ніж поставити запитання, хотів би сказати, що написати вам мене спонукав телеефір ТРК "Україна" з Юлією Тимошенко і те, що там робилося. Маю на увазі те, з якою ненавистю ставились люди до неї, обзивали її. І це не тільки до неї. Особливо ж не люблять там тих хто , за їхніми словами - "бандерівці", "западенці". Хіба можут ьмати місце такі ганебні випадки, коли під час виборів у Донецьку, Луганську, працівники готелів відмовлялися поселяти спостерігачів , членів комісій тільки через те, що вони зі Львова?! Україна - єдина! Наприклад у нас на Закарпатті живуть представники багатьох національностей - угорців, словаків, румунів, ромів. І ніхто й гадки немає їх якось принижувати. Чому ж на Сході України так вороже ставляться до нас, мешканців Західної України, чим на Вашу думку це спричинено? Дякую, бажаю вам успіхів у вашій роботі на благо Українського народу. Слава Україні!


03.01.2005 13:48
Роман Сушко: Шановний пане Андрію ! Дякую за привітання та Вашу віру в перемогу демократії на Україні.
Щодо Вашого питання, то я розпочну з ситуації по Калушу.

Під час виборів 26 грудня у місті проживало понад 260 членів комісій і спостерігачів з Луганської області. Я особисто запитував кожного члена дільничної та територіальної виборчих комісій, як вони влаштувалися в Калуші, чи є проблеми побуту та безпеки. Секретар територіальної виборчої комісії, колишній полковник міліції Безкровний Віктор Павлович та решта членів ТВК із Луганська поділилися враженнями, що такого висококласного готелю, як готель "Меркурій" у Калуші, вони не зустрічали. Ніякої неприязні, а тільки повага і, навіть, любов: двоє луганчан знайшли свою любов у Калуші.

Я переконаний, що більшість донеччан з великою зацікавленістю слухали прямий ефір Юлії Тимошенко на ТРК "Україна" в Донецьку. А некоректні та агресивні запитання, які прозвучали в той день, задавали не мешканці Донбасу, а політехнологи, які забули, що вибори вже закінчились і не можуть змиритись з поразкою.

Юля - СУПЕР, Тимошенко - ПРЕМ’ЄР !

Сергій Старун: Мне на этот вопрос ответить не сложно потому что сейчас я живу на Востоке, в Центре Украины, а мое детство прошло на Западной Украине. Я там ходил в школу и вообще, на западе страны я прожил 12 лет. Поэтому хорошо знаю тот край, людей и считаю, что если бы не выборы Президента, то люди на Западе и на Востоке относились бы друг к другу по доброму. К сожалению перед выборами политики разыграли эту карту. Им надо было на чем-то людей настроить друг против друга. Если не за себя, то хотя бы против электората оппонента. Они нашли «козырь», построив на некоторых культурных различиях разных регионов Украины свою агитацию и пропаганду. Но некоторые культурные отличия отнюдь не повод для конфронтации в народе. Особенно цинична в этом плане была применена политтехнология на Востоке страны, против Ющенко и регионов, которые его поддержали. Морально, за это нужно нести ответственность. Если не станет этих политиков, которые применяли эти методы, то люди через время снова выровняют отношения между собой. Потому что объективных противоречий между западом и востоком нет.
04.01.2005 12:31
Запитання 14. Автор Володимир, м.Хмельницький


03.01.2005 14:24
Відповідь не надійшла
04.01.2005 12:41
Запитання 15. Автор Іван Курко, науковець
Запитання до обох мерів
Було б цікаво дізнатися вашу думку з таких двох питань: Як поєднати економічні потенціали західних та східних українських міст? Як розвивати процеси виробничої кооперації між ними як економічної основи єдності нашої держави?


03.01.2005 15:00
Роман Сушко: Силове поєднання бізнесових інтересів східних і західних міст малоймовірне. Розвивати виробничу кооперацію можна лише за рахунок економічної взаємної вигоди. І створити такий механізм повинен уряд і Верховна Рада. Я ще раз наголошую, це не повинен бути механізм держплану, це повинен бути механізм взаємовигоди. Ми не повинні забувати старий галицький лозунг: “Свій до свого, по своє”. Цим лозунгом успішно користуються і в Німеччині, і в США, і в Японії.

Сергій Старун: Я думаю что это сделать не сложно. Для этого нужно иметь определенную экономическую программу в государстве, которая определяется Правительством и Верховной Радой. Но, практика имеет много способов интеграции различных территорий. У нас, в условиях Украины это можно сделать.
04.01.2005 13:13
Запитання 16. Автор Валерій Кравченко
Хочу почути відповідь двох мерів
Як, на ваш погляд, потрібно Україні вибудовувати відносини з нашими сусідами, у першу чергу з Польщею та Росією? Яку роль тут мають відігравати міста України?
З повагою Валерій Кравченко


03.01.2005 15:31
Роман Сушко:
Пане Валерію ! Дякую за запитання.

Територіально сусідів не вибирають, так складається історично, а якщо хочете, то їх дає Господь і це назавжди.

Свої стосунки із сусідами треба будувати на принципах добросусідства. Потрібно пам’ятати багатовікову історію сусідства, а не оперувати нею у будівництві майбутнього. За останні роки Україна постійно мала підтримку від Президента Польщі пана Квасневського і постійно відчувала тиск від Російського Президента пана Путіна. Але Президенти - це люди тимчасові. Вони приходять і йдуть. Вічними є народи. Тому стосунки потрібно будувати так, щоб і для тебе, і для сусіда вони несли мир і благополуччя.

Розмита багатовекторна політика Леоніда Кучми, врешті-решт нікуди нас не привела. Вона була оправданням багатолітнього тупцювання на місці. Нам потрібно зробити різкий поворот до Євро-Атлантичної інтеграції. Але одночасно ПОСИЛИТИ політичні, економічні та культурні зв’язки з Росією. Зв’язки рівноправні без молодшого і старшого брата.

Місто Калуш має багато побратимських звзків з містами Європи та Америки. Містами-побратимами Калуша є: Горліце – Польша, Бачка-Паланка – Сербія, Літл-Рок – США, Гранд-Прері – США та ін.

У 1996 році Калуш підписав протокол про наміри співпраці з містом в Новгородскій області. На превеликий жаль ця співпраця не налагоджена.

Роль стосунків між міста – це роль місцевої демократії. Без якої неможливо побудувати майбутнє. Калуш з великим задоволенням співпрацюватиме з містами Росії. Закликаємо до співпраці нових партнерів!


Сергій Старун: Добрососедские отношения у Украины должны быть как с западными соседями, так и с восточными. Весь вопрос в том, насколько они будут взаимно интересны. Западная Украина больше интегрируется с Западом – Польшей, Словакией, Чехией, Венгрией, восточные области Украины – с Россией. Каждый ищет рынок для своей продукции. И города, регионы Запада Украины и Востока могут посодействовать друг другу в продвижении на рынки западных соседей и России соответственно. Города в этом плане, в отличие от бизнес- структур, в более предпочтительном положении. Вот мы участники в программе «Партнерства громад» США, Украины и Польши. Точно также можно развивать отношения с Россией. Вот у нас наблюдатели были с Орла и мы договорились, что свяжемся с ними и наладим культурный и другой обмен между громадами. Мы ищем и другие тоже, эффективные пути развития своих городов, в независимости от того, где есть этот положительный опыт – в Польше или России. А коммуникации необходимо уметь выстраивать в 21 веке, без этого никуда. Поэтому, например, сельские районы значительно проигрывают городам в развитии – они более замкнуты, автономны и закостенели. Территории должны быть общительны, устанавливать много контактов. Если эти контакты и с Западом и с Востоком, то от этого будет им только плюс и государству нашему в целом.
04.01.2005 13:02
Запитання 17. Автор Володимир з Києва. / kaluna@ukr.net
Старуну!
Ви завжди підтримували провладних кандидадів і були вірною опорою банди кучми.
Ви доклали зусиль до заборони п"ятого каналу Костянтина Лященко (народного депутата) на теренах Нікопольщини.
Чи не пора припинити лизоблюдство і поновити трансляцію хоча б Київського 5-го каналу на території Нікополя?


03.01.2005 16:02
Любые оценки необходимо выставлять толерантно относясь к собеседнику. Почему? Потому что мы сегодня вешаем ярлыки, например называя окружение Кучмы бандой, то не исключаю, что через время мы также начнем называть и окружение Ющенко. Я не сторонник этого. Если были какие-либо злоупотребления, отклонение от норм, неправильное поведение президента, то оценку даст время и соответствующие органы. И это нужно сделать. У нас в течении 10 лет президентом был Кучма. Хорош он или плох, но он олицетворял Украину на мировой арене, в международных отношениях. Говорить, что он был только плохой и только неправильно поступал – не уважать также и себя, поскольку его избирал народ. Что касается поддержки кандидатов, то не стоит спешить с таким заключением. Во-первых, лично я имею свою точку зрения и, уважаемый Владимир из Киева, вам наверное очень сложно утверждать, что лично я поддерживал одного кандидата. Мне в душу вы не смотрели. Но то, что я как руководитель города, представитель местной власти был вынужден играть по определенным правилам, то этого я не отрицаю. Такие правила были установлены. Я рисковал не только своей должностью, если бы по ним не играл, а городом в целом. Вместе с тем городская власть не допустила фальсификации выборов, и я считаю это самым главным. Объективно, если кандидат шел от власти, то власть была вынуждена на него работать. Я лично имел свою гражданскую позицию как человек. По 5-му каналу Лященко ( местный канал, местного бизнесмена, экс-мэра и экс-нардепа). Лично я, никаких усилий по ликвидации этого канала не предпринимал. Никто его не запрещал. В Нацраде по телевидению и радиовещанию он не прошел конкурс по окончанию лицензии. Победителем оказалась другая телекомпания. Что касается киевского 5-го канала, то скажу, что я с уважением отношусь к этому каналу, смотрю его давно. Он объективный, подает толерантно точки зрения и профессионально информацию о жизни и событиях в стране. Собрались туда отличные журналисты. Я был бы рад, если бы участвуя в конкурсе на свободную частоту 5-й киевский канал победил и вещал на Никополь. С такой командой, коллективом, который там сложился мы, местная власть нашли общий язык, выстроили партнерские взаимоотношения. Он частично транслируется на территории города по кабельным сетям.
Лизоблюдства у нас нет. У нас его нет. Вы, Владимир, наверное не читаете никопольских газет и не смотрите местных выпусков новостей на телеканалах. Потому что если бы вы познакомились с ними, то требование это у него бы не возникло. Местные власти и мэра лично, критикует и довольно резко и такие газеты как Вечерний Регион, Визит-Венал, Репортер. У нас прославления местной власти нет. У нас плюрализм мнений в СМИ, А орган горсовета Никопольская Правда намного уступает частным изданиям и также, чтобы выжить, критикует власть. Сегодня елейность, лесть и восхваление людям претят. Газеты, редакции СМИ это понимают и поэтому в угоду читателям занимают критическую позицию. Так что с лизоблюдством – не к нам.
04.01.2005 14:02
Запитання 18. Автор Oleh / kzk59@ sbcglobal.net
Pislia wyboriw Presydenta, chy budete wy zdijcniuwaty liustraciju sluzhbowciw, jaki zapliamuwaly sebe za ostanni 14 rokiw


03.01.2005 16:20
Шановний пане Олеже !

Специфіка формування міських рад через кожні 4 роки дозволяє позбутися від людей, які не відповідають статусу службовця місцевого самоврядування, державного службовця. І тому якихось різких кадрових змін Калуська міська рада не потребує.

Вважаю, що процедура люстрації зараз недоцільна, її треба було провести у 1991 році. Сьогодні потрібно провести політику оновлення апарату влади. Особливо це стосується Адміністрації Президента, Кабінету Міністрів, міністерств, обласних і державних адміністрацій. Найкращим резервом є кадри місцевого самоврядування, що виросли за роки незалежності України.
04.01.2005 12:44
Запитання 19. Автор Сергій Миколайович, Новопавлівка-Нікополь
До Старуна!
Ви є представником вчорашніх політичних сил, які отримали поразку в новітній політичній історії України.
Чи не вважаєте ви за необхідне піти з своєї посади, перед цим поновивши хоча б в деякій мірі плюралізм і демократію в нікопольських органах влади?
Як відомо в Нікополі немає альтернативних до провладних ні електронних ні друкованих засобів масової інформації. Всяке інакомислення придушується владою та адміністрацією заводів, що належать Пінчуку та іншим родичам Кучми. Людям загорожували звільненням за не підтримку провладного кандидата.


03.01.2005 16:24
Я не считаю, что я отношусь к вчерашним политическим силам. Я был избран мэром в 1997 году и с тех пор я занимаю толерантную позицию по отношению ко всем политическим силам. Плюрализм и демократия в Никопольских органах власти существует реально, а не на словах и это особенно важно.
В Никополе достаточное количество альтернативных СМИ. Например газеты: «Визит-Венал», «Вечерний регион», «Репортёр», которые достаточно часто и жестко комментируют деятельность местной власти.
В Никополе нет ни одного примера преследования властью за инакомыслие. В тоже время за действия администраций частных заводов мы ответственности не несём.
04.01.2005 12:31
Запитання 20. Автор Неллї Орлова / onelly@crao. crimea.ua
В Україні останнім часом вїдбувається так би мовити велике переселення народів. Спївоче поле, Майдан, спостерегачі - то мандрують назустрїч одне одному Схїд та Захід. Може давно вже треба було нас перемішати? Що ще на Вашу думку необхідно зробити у цьому напрямку?


03.01.2005 18:13
Сергій Старун:
Не надо искусственно никого перемешивать. Смешивание происходит естественным образом. Люди женятся, меняют место работы, жительства. Важно относится с уважением друг к другу, и понимать, что мы живём в одной стране и своим трудом создаём одинаковые условия жизни для всех.

Роман Сушко: пані Неля, перемішувати нас не треба, нам треба більше зустрічатися і контактувати. Кожен рік на Різдво і Великдень Калуш приймає десятки дітей зі Сходу і Півдня України. Запитайте цих дітей, що вони думають про нас. "Устами дитини глаголить істина". Якби наша Верховна Рада і наш Президент розробили і реалізували програму обміну дітьми різних регіонів, то вже на наступні президентські вибори ніяким політехнологам не прийшла б ця дурнувата думка.

04.01.2005 12:44
Запитання 21. Автор Ігор Шунда / studionyni@yahoo.com
СХІД-ЗАХІД: як нам спільно облаштувати Україну? ??? / доречі, ще є південь та північ /


Україна - як нам спільно її облаштувати ?


03.01.2005 18:17
Почему мы стали делить Украину на «СХІД-ЗАХІД», «ПІВДЕНЬ-ПІВНІЧ»? не вызвано ли такое деление выборными технологиями? Ведь совсем недавно мы говорили «Я поехал отдыхать в Крым» или «Проведу свой отпуск в Карпатах». И не было в наших головах штучного географического деления Украины. Я считаю, что это надуманная догма отпадёт в ближайшее время.
04.01.2005 12:46
Запитання 22. Автор Алиса г.Изюм / coolalice@inbox.ru
Вопрос Роману Сушко : скажите как можно излечить агрессивность электората Януковича и направить их энергию на процветание единой Украины, а не рвать её на части, воплощая бредовые, ’шкурные’ идеи таких, как Кушнарёв, Близнюк и т.д. ?


03.01.2005 20:28
Шановна пані Алісо, я не вважаю виборців, які проголосували за Януковича агресивними людьми. Я вважаю, що ці люди такі ж доброзичливі, як і всі ті, що голосували за Ющенка. Вся причина в дезінформації людей. Впродовж трьох місяців до виборів і аж до 21 листопада всі канали телебачення (окрім 5 каналу), радіо, сотні газет, нажаль, і багато газет органів місцевого самоврядування подавали відверто брехливу інформацію з біографії Віктора Ющенка, його поглядів і програмних засад. А вже коли на величезних біг-бордах в Донбасі Ющенка зображали у формі есесівця, то за це хтось повинен понести кримінальну відповідальність. Чи дали можливість Ющенку пояснити мешканцям східних регіонів, що він народився і виріс на Сумщині, що він син солдата Радянської армії, пораненого на фронті й в”язня багатьох фашистських концтаборів; чи знали мешканці Сходу, що Президентом України, а відповідно і головнокомандуючим країни, хоче стати людина багато разів суджена, без права брати в руки зброю. Я впевнений, що через рік правдивої і прозорої інформації більшість з цих людей зрозуміють, що їх жорстоко обдурили. Якби за 18 років правління Президента Кучми відбувся хоч один серйозний судовий процес над тими, хто розпалював міжнаціональну чи релігійну ворожнечу, ми не були б свідками і учасниками таких ганебних прийомів на виборах 2004 року.

Пора дати відсіч наскокам Лужкова, Кобзона, а також нашим місцевим діячам: Кушнарьову, Близнюку, Тихонову, Боделану.

А всім, хто проголосував за Януковича, я зичу миру і добра.
04.01.2005 12:49
Запитання 23. Автор Юрий Донской, Ассоциация Миротворцев Украины / upva@inbox.ru
Вопрос к Сергею Старуну: с 1992 года Украина и парни из Вашего города принимают участие в операциях по поддержанию мира под эгидой ООН, в тоже время самой Украине в конце 2004 года пришлось пережить нелегкую ситуацию. Как на уровне Вашего города решается вопрос о популяризации миротворческого опыта Украины, и как решаются вопросы о социальной защите миротворцев и членов их семей, имеется ли возможность реализовать программу "Юнные миротворцы" в школах города?


03.01.2005 23:13
Возможности для реализации любых программ у нас есть. Ваша общественная организация имеет все возможности открыть своё отделение в Никополе и совместно с городской властью реализовать любую программу.
04.01.2005 14:33
Запитання 24. Автор Liliya. / layladesorrel@yahoo.com
Shanovni prazivniki institutu, zomu vi znyali moe pitannya?Ne podobaetsya? to skajit yaki pitannya vam podobautsya pered tim yak daste mojlivist hovoriti...Vi tej komunistizni vixidzi yaki xozut pronuxati zo ludi dumaut pro vas? Liliya.


04.01.2005 02:20
Госпожа Лилия. Мы дали ответ на Ваш вопрос под номером четыре.
04.01.2005 14:35
Запитання 25. Автор Оксана
Запитання обом учасникам конференції
Чи вважаєте ви доцільним формувати уряд країни за політичним вподобаннями, а не за професійними якостями ? І чи не призведе це до остаточного розколу країни, так як буде виказана остаточна недовіра професійним якостям уряду Януковича ? (44 "чисті як сльоза" відсотки українців будуть вважати це жестом переможця, а не -майбутнього президента)


04.01.2005 08:27
Роман Сушко: Я думаю, що Віктор Ющенко буде формувати коаліційний уряд за принципом ППП (патріотизм, професіоналізм, порядність).

Сергій Старун: Я считаю, что любые управленческие команды или на местном уровне или государственном должны формироваться только на основе профессиональных качеств. Вместе с тем лоббистами тех или иных профессиональных команд должны быть политические парламентские партии.
04.01.2005 12:50
Запитання 26. Автор Віталій з Києва / lunkan@svitonline.com
Запитання до обох шановних голів.
Чи підтримуєте Ви ідею громадського контролю за діяльністю влади, зокрема за діяльністю місцевого самоврядування через інститути громадянського суспільства (неурядові організації, пряме волевиявлення територіальної громади, регулярні обов"язкові звіти керівників перед громадою, широка участь громадян у попередньому обговоренні рішень владних інститутів, що стосуються громади)? Чи є у Вашому місті якісь прояви громадського контролю над Вашою діяльністю?
Наперед дякую за відповіді.


04.01.2005 08:29
Роман Сушко: В м. Калуші є неурядові громадські організації стаж роботи яких вимірюється багатьма роками. Ці організації здійснюють громадський контроль за діяльністю міської ради. В місті видається п”ять газет і лише одна з них – газета міської ради. В цих газетах є багато матеріалів, що аналізують діяльність міської ради і багато з них доволі критичні. Ще у 1990 році на сесії міської ради я висловився таким чином “Опозиція, як вовк у лісі, без якого стрункий олень перетвориться на корову”.

Сергій Старун: Я лично полностью поддерживаю общественный контроль за деятельностью любой власти. Форма и принципы контроля должны быть определены законодательно. В Никополе безусловно действуют различные формы общественного контроля. Например, у нас систематически проводятся открытые общественные слушания, регулярные отчеты руководителей различных структур городской власти.
04.01.2005 12:50
Запитання 27. Автор Alexandr / od_alan@rambler.ru
Сергію Старуну
Нікополь та Калуш - великі промислові міста України. Але не всі хочуть то розуміти.
1.Як Ви ставитесь до висловлювань деяких політиків щодо Західної України "сидите там со своим цукровым буряком та смереками"? Чи можливий нормальний розвиток Східної України без Західної?
2.Чи правда, що нафтопровід Одеса - Броди побудований на 100% з труб Нікопольського заводу?


04.01.2005 08:34
1. Я думаю, что хамство и грубость недопустимы ни в одном цивилизованном обществе. Мы должны дать соответствующую оценку политикам делающим такие заявления. Эффективное развитие Украины невозможно, если гармонично не будут развиваться все её части. Успешное существование восточной Украины невозможно без помощи других регионов Украины.

2. Информацией, из каких труб построен нефтепровод Одесса-Броды, я не обладаю. Однако могу сказать, что все Никопольские трубные заводы работают успешно, реализуя свою продукцию, как на внутреннем, так и внешнем рынках.
04.01.2005 13:38
Запитання 28. Автор Евгений (Донецк) / nbupb@bigmir.net
Вопрос г. Старун С. Кто в государстве должен быть гарантом единства Украины? Если новый президент не воспринимается более третью жителей Украины, кто тогда? И каким образом ?


04.01.2005 08:46
Единство Украины гарантировано Конституцией, Гарантом Конституции является Президент. И не важно, что он не воспринимается третей частью избирателей Украины а важно то, что он воспринимается более 50% избирателей принявших участие в голосовании. Следовательно в соответствии с Конституцией он и должен представлять всю Украину и защищать её национальные интересы.
04.01.2005 13:39
Запитання 29. Автор Роман К.
Старуну та Сушку
Відомо, що будь-яке місто стає заможнішим, якщо в нього є щорічний бюджет розвитку. Чи існує у ваших містах бюджет розвитку? Якщо так, то за рахунок яких надходжень він формується? Дякую за відповідь.


04.01.2005 08:48
Роману К.

Роман Сушко: У Калуші є бюджет розвитку і останні роки він становить 3-4 млн.грн. Формується за рахунок продажу комунального майна і землі. Наш принцип - кошти бюджету розвитку не належать нинішньому поколінню, вони створені багатьма поколіннями попередників і повинні бути передані майбутнім поколінням. Тому ці кошти використовуються виключно в соціальній і комунальній сферах.

Сергій Старун: Бюджет развития в Никополе появился впервые в 2004 году. Он был сформирован за счет поступлений от продажи коммунальной собственности и земли. К сожалению, прогноз на 2005 год неутешительный, так как бюджет развития не просматривается. Это не вина городской власти. Это проблема взаимоотношений центра и регионов.
Необходимо как можно быстрее эти взаимоотношения отрегулировать.
04.01.2005 13:06
Запитання 30. Автор Вадим Прошко / vprosh@usukraine.kiev.ua
Питання до обох учасників.
До проблеми федералізації України: чи вважаєте ви, що мешканці ваших міст виграють, якщо обласне начальство буде мати ще більше влади?
З повагою,
В.Прошко


04.01.2005 08:54
Роман Сушко: Обласне начальство, як і самі поняття "область" і "район" носять майже віртуальний характер. Людське життя і діяльність людей відбувається в селах і містах. І тому левова доля фінансів повинна бути передана в села і міста.

Сергій Старун: Я считаю, что жители Никополя только проиграют, если областное начальство будет иметь ещё больше власти. Законодательно должны быть четко разграничены полномочия и ответственность областной и городской властей.
04.01.2005 13:07
Запитання 31. Автор Олег Гринчук / oleh@nextra.cz
Добрий день, панове. Звертається до вас Олег з м. Рівне. Запитання до будь-кого, хто відчуває, що зможе _предметно_ відповісти.

Не секрет, що організація інформаційної підтримки виборів новітніми засобами (маю наувазі той же Інтернет) вчисту була програна штабом Я. Чи відомо шановним учасникам, що одним з абсолютно необхідних інструментаріїв розбудови нового суспульства є _реальне_ залучення до творчих процесів високоінтелектуальної частини суспільства, професіоналів своєї справи, яка практично вся має доступ до мережі Інтернет? Уявіть собі на хвилину мозкові штурми тисяч та десятків тисяч професіоналів, які щиро діляться своїм досвідом. Уявили? Це напевне дасть далеко не ті ж самі результати, що давали до цього часу вовтузіння "шісток" та "тузів" із засмальцьованої колоди карт (маю наувазі старі зашкарублі провладні кадри кучмівської епохи). І власне запитання: чи готові зараз керівники вашого рівня не на словах, а на ділі створити всі необхідні передумови для широкого залучення професійної еліти України до обговорення (та видачі рекомендацій) геть усіх без винятку питань суспільного життя? Чи готові ви ділом підтримувати прийняті професіоналами рішення? Чи готові ви на своєму рівні забезпечити _публічний_ та _чесний_ зворотній зв"язок по виконанню будь-яких рішень та указів Президента?

Я особисто знаю дуже багато високоінтелектуальних людей як зі Сходу та Заходу України, так і тих, хто зараз перебуває за кордоном, справжніх Громадян України, з величезним професійним досвідом (в т.ч. тривалої роботи за кордоном по спеціальності), котрі з великим задоволенням приймуть участь в обговоренні будь-яких питань розбудови нашого суспільства і поділяться своїми знаннями та досвідом. При одній умові. Якщо вони будуть впевнені, що їхню думку не ігноруватимуть, вона обов"язково буде врахована і весь процес буде абсолютно прозорий.

Дана пропозиція дуже гарно корелює в т.ч. з так званою ідеєю "економічного прориву", яку досить непогано описав з економічної точки зору в своїй книзі пан Анатолій Кінах.

Але як на мій особистий погляд професійного математика програма "економічного прориву" є необхідною, важливою, проте не достатньою, а лише однією зі складових концептуальної програми "суспільного прориву". А тому хотілося би в стислі терміни всією потужністю інтелектуальної частини нашого суспільства створити Концепцію Стратегічного Суспільного Розвитку України.

Ми з колегами готові взяти безпосередню участь в розробці такої концепції. Досвід у формуванні різного роду концепцій у нас є.

Дякую за увагу.


04.01.2005 08:59
Роман Сушко: пане Олеже.
Більшість міських голів не лише готові залучити професійну еліту до підготовки планів стратегічного розвитку міст і України, вони цього прагнуть.

Сергій Старун: Уважаемый Олег! Вопрос поставлен очень правильно. На протяжении многих лет мы видели, что на самых высоких уровнях власти процветали невежество и непрофессионализм. Теперь у нас появился шанс изменить ситуацию. Будем надеяться, что новая власть справиться с этой задачей. Мозговые штурмы через интернет дело важное и необходимое.
04.01.2005 13:09
Запитання 32. Автор Victor Kruk
Старуну!
Скажіть, будь ласка, чи були мери, і Ви особисто, запрошені на з’їзд у Сєвєродонецьк? Хто з мерів Дніпропетровщини все ж таки брав участь у цьому заході? Сьогодні його делегатів викликають до Генпрокуратури як людей, що руйнують конституційний лад нашої держави. Якої кари, на Ваш погляд, заслуговують люди, що ініціюють подібні з’їзди?


04.01.2005 09:26
Приглашение на съезд в Северодонецк мне поступало, но я туда не поехал, т.к. это противоречит моим взглядам на происходящее. Ряд мэров Днепропетровской области принимали участие в этом съезде.
За любые действия противоречащие Конституции и законам Украины наказание определяет суд. За ним и слово.
Со своей стороны любые попытки раскола Украины я отвергаю.
04.01.2005 14:30
Запитання 33. Автор Слободенюк Ігор / islobode@mdi.org.ua
Романе Васильовичу!

Болюче для кожного з міських голів питання - комунальні послуги населенню.
Як втілюються в життя стратегічні плани розвитку комунальних підприємств міста? Які труднощі?


04.01.2005 09:55
Пану Слободенюку Ігорю.
Впродовж десятиліть комунальним сферам міста надавалась мізерна увага. Місцеве фінансування проводилось по залишковому принципу. На жаль така ситуація буде і у 2005 році. На мою думку, якщо комунальним підприємствам міста не дати серйозну державну підтримку, нас очікують катастрофи, що за маштабами дорівнюватимуть чорнобильській катастрофі. Щоб розказати більше про проблеми комунальних підприємств потрібно багато часу.
04.01.2005 14:33
Запитання 34. Автор Іван Литвин, м. Актау, Казахстан / YLitvin@NB.nursat.kz
Шановний Романе Васильовичу!

Мене звати Іван Литвин, я народився, виріс і закінчив школу в м.Калуші. Після закінчення Івано-Франківського інституту нафти і газу на протязі шести років працював на заводі „КарпатНафтомаш”, а в 1988 році виїхав в Казахстан, і вже 16 років живу в еміграції.

В мене запитання до Вас: як сталося так, що таке потужне підприємство м. Калуша як КарпатНафтоМаш припинило роботу? Підприємство на якому в 1988 році працювало більше трьох тисяч працівників! І ще одне запитання: яку роль в цьому процесі відіграли нові власники з Дніпропетровська? Коли в 2002 році я був в Калуші, мені сказали, що заводом управляє директор, назначений новим власником, яким є дніпропетровська промислова група, і новий власник готує підприємство до банкрутства.

Чому мене цікавить це питання? В Калуші в мене залишилась мама, якій вже 77 років, і вона живе одна. Я вже давно думаю як мені повернутися в Україну, щоб бути разом з мамою в її старості. В 2002 році влітку під час своєї відпустки я на тиждень приїжджав в Калуш відвідати маму, і пробував шукати роботу. Але на жаль, я дізнався що перспектив знайти роботу в Калуші для мене практично немає.

І це, незважаючи на те, що я вільно володію англійською мовою, маю більше 10 років практичного досвіду роботи в американських (Texaco, Chevron), канадському (Beta Well Service) підприємствах, а тепер працюю в спільному китайсько-канадському підприємстві CNPC International Buzachi, Inc, і маю 24 роки загального стажу роботи в нафтовій промисловості. В Калуші я ходив у канадсько-український бізнес центр, але і там мені нічого втішного не сказали, правда порадили звернутися до Вас. Я записався на прийом, але простоявши у приміщенні міськвиконкому з 14 до 20 години, так і не дочекався Вас, разом з багатьма іншими людьми, що чекали на Вас в цей день, коли Ви приймаєте в особистих справах.

Я вже на протязі трьох місяців пильно спостерігаю за виборами в Україні через Інтернет. 24 грудня я написав листа Віктору Андрійовичу. Цей лист був опублікований на сайті Майдану http://maidan.org.ua/static/mai/1103825561.html. Я також знаю, що Ви запропонували перейменувати одну з вулиць Калуша в вулицю Помаранчевої революції.

Все це дуже добре, але я хотів би запитати Вас: що практично Ви плануєте робити для створення робочих місць в м. Калуші. Свого часу я пробував зв”язатися з деякими, великими машинобудівними концернами в Німеччині і в Швеції, які також виготовляють продукцію нафтового машинобудування, і пропонував їм звернути увагу на величезні виробничі потужності Карпатнафтомашу, промислові площі, і готову виробничу інфраструктуру. Але на жаль, інвестиційний клімат в Україні на той час не сприяв приходу іноземних інвестицій. Крім того, я не є офіційною особою, і не маю ніяких повноважень на те, щоб вести такого роду переговори. Тому, я хочу знати, що Ви плануєте зробити, щоб відновити промислові потужності КарпатНафтомашу, а також інших промислових підприємств міста, для того, щоб привернути увагу до нашого міста потенційних інвесторів.

На базі свого досвіду я просто вірю, що відновити промислові потужності Калуша і створити нові, буде неможливо без іноземних інвестицій. Для цього треба проводити відповідну політику. Я вірю, що новий президент буде проводити таку політику, але без клопітливої роботи на місцях без конкретних програм, нічого зробити неможливо. Тому я хотів би знати, чи є у Вас конкретні плани у цьому напрямку.

Дякую.
Іван Литвин
Казахстан, м. Актау,
14 мкр., дім 11, кв 54
тел. +7 3292 43 1878
моб +7 300 522 1912
Email: YLitvin@NB.nursat.kz


04.01.2005 10:00
Пану Івану Литвину з Казахстану.
Мене зворушив Ваш лист. Постараюсь дати відповідь окремо.
04.01.2005 14:34
Запитання 35. Автор Олександр / gregory78@mail.ru
Добрий день всім!
Щодо мовного питання. Запитання до Романа Сушко.
Я - українець, народжений на Тернопільщині, де прожив перші 20 років свого життя. Пізніше майже десять років мешкав у місті Нікополі. Тому я один з тих людей які з власного досвіду мають що порівнювати в питанні Схід - Захід. На моє переконаня мовна проблема генерується штучно, як зручний привід для розколу народу(разделяй и властвуй) прямо зацікавленими в цьому політиками з однієї сторони, а з другої -масла у вогонь додають "переревертні" і просто невігласи, яким все одно під яким прапором і куди їхати, але так вже стараються у "відродженні" української мови, що це більше стає схоже на насильну українізацію.
Я однаково володію, як українською, так і російською мовами і без проблем переходжу з однієї на іншу з своїми співрозмовниками. За весь час, що я проживав у Нікополі, зі мною не було жодного випадку, щоб хтось мені дорікнув за мою українську мову і на Східній Україні я зустічав багато росіян, які є патріотами України, хоч і не говорять українською.
Переконаний, що українська мова поввинна бути обов’язковою лише у державних установах на рівні офіційних контактів держава-громадянин(приватна компанія). На приватному рівні у всіх повинен бути вільний вибір, якою мовою спілкуватися вдома, в колі друзів, чи з колегами по роботі. А завдання держави повинно полягати в тому, щоб популяризувати мову, а не ганьбити її, шляхом революційного переходу на українську в тих регіонах, де вона мало вживалась. Якщо росіянин, який живе на Україні і говорить лише російською, то не треба його гвалтувати, щоб завтра він вже всю бухгалерію зміг вести на українській. Це абсурдно і зовсім непотрібно. І там де необхідно, щоб українська мова була обов’язковою, потрібно впроваджувати її поступово, поважаючи людей, тоді і люди будуть ставитись до цього питання і з розумінням, і з повагою. Чи згідні ви з цим?


04.01.2005 10:39
Пане Олександре, я підписуюсь під кожним Вашим словом. Дякую
04.01.2005 14:35
Запитання 36. Автор Марина, Харьков / baby76@list.ru
Здравствуйте! Во-первых, я хочу категорически не согласиться с Лидией (вопрос №2)! Я тоже из Харькова и нет у нас такого ярого желания поддержать референдум! Я бы даже сказала, что о нем и речь не идет! И ехать никому никуда не страшно! Что за надуманные ужастики?
Собственно мой вопрос: как реально можно преодолеть коррупцию всех и всяческих чиновников? Ведь шагу без взятки не ступнуть! Если только эта беда не уйдет - толку от революции никакого!!!


04.01.2005 10:40
Роман Сушко:
Пані Марино, дякую. Ви підтримали мене у відповіді пані Лідії. Щодо корупції, то це є тяжка хвороба всіх держав і народів. Але в Україні за останні 10-ліття це стало політикою, яку підтримував і проводив Президент. Для подолання корупції (зведення до окремих випадків) необхідна тверда воля вищого керівництва держави.

Сергій Старун: Согласен! Коррупция это реальная угроза жизнедеятельности нашему обществу. Если это мы не искореним, то толку от революции никакого. Поэтому нужно ликвидировать причины порождающие коррупцию и сделать всех равными перед законом в отношении коррупционных действий.
04.01.2005 14:36
Запитання 37. Автор Іван Купка / kupka@ukr.net
Шановні панове Роман та Сергій!
1. Які Ваші прогнози стосовно нового Першого Міністра України?
2. Які на Ваш погляд шанси у пана Анатолія Кінаха?
3. Чи маєте Ви Регіональні міські програми сталого розвитку власних територіальних громад?
4. Яку роль в них відіграють власні енергетичні джерела?
5. Нова оновлена змінами Україна - це перш за все енергетично-незалежна країна чи інакше?


04.01.2005 11:08
Сергій Старун:
1. В данной ситуации прогноз по поводу, кто станет Премьер-министром, дело бесперспективное. Однако я думаю, что это должен быть человек высокого профессионального уровня, духовности и культуры.
2. Я как городской голова Никополя ни чьи шансы не просчитываю.
3. Мы имеем Стратегический план развития города до 2010 года, который содержит элементы устойчивого развития городской громады.
4. К сожалению собственных энергетических источников у нас нет.
5. Независимость любого государства во многом зависит от энергетической независимости.

Роман Сушко:
Панові Івану Купці.
1. Новим прем’єр-міністром буде Юлія Тимошенко, хоча вона б відмінно справилася з посадами голови Служби Безпеки і Генерального Прокурора. Ох і втікали би з України... Тоді ми б з панею Мариною з Харкова полегшено зітхнули.
2. А Кінах теж добрий керівник.
3. Калуш розробив і реалізовує еколого-енергетичну програму. Маємо певні успіхи, але про це окремо.
04.01.2005 14:35
Запитання 38. Автор Дмитрий / hotdim@mail.ru
Добрый день.

Вопрос к Сергею Старуну.
Сергей, я из Киева. Буквально сегодня приехал с поездки в восточный регион. Общался с людьми проживающими в том регионе.
Меня тревожит три вопроса:
- Кто насадил местным жителям идею колонизации Украины Соединенными штатами? Почему любая дискуссия сбивается на 2 слова: "Америка" и "Ирак"?
второй вопрос:
- Изменятся ли отношения с Россией после инагурации Ющенко?
третий вопрос:
- Нужна ли реприватизация крупных украинских предприятий?


04.01.2005 11:22
1. Я думаю, что идею колонизации Украины США насадили те политики, которые переоценили влияние России на Украине.
2. Я думаю, что дискуссия сбивается на два слова «Америка» и «Ирак» потому, что часть нашей правящей политической элиты имеет достаточно слабую теоретическую подготовку
3. По идее должны изменится. Так как основным принципом наших отношений с Россией должно быть равное партнёрство. Ведь как Россия повела себя по отношению к Украине на этих выборах недопустимо.
4. Я думаю, что в целом реприватизацию крупных Украинских предприятий осуществлять не целесообразно. Однако всем нарушениям в этой сфере надо дать правовую оценку.
04.01.2005 14:19
Запитання 39. Автор Віктор Галета, секретар Прилуцької міської ради Чернігівської області / pladm@pl.cg.ukrtel.net
Шановні міські голови!
Необхідність проведення адміністративно-територіальної реформи є очевидною, де провідну роль має відіграти не федерація, а місцеве самоврядування – інституція, яка системно принижувалася державою останнього часу.
Запитання :Висловіть своє ставлення до пропозиції щодо ліквідації райдержадміністрацій як головної, але так і не зреалізованої історичної ідеї “Вся влада радам !”.


04.01.2005 11:33
Роман Сушко:Пану Віктору Галеті.
Так! Саме місцеве самоврядування.

Сергій Старун: Согласен. Давно уже сложилось устойчивое мнение, что райадминистрации орган искусственно созданный. Ликвидация райдержадминистраций позволит реализовать закон о местном самоуправлении в полном объёме.
04.01.2005 14:38
Запитання 40. Автор Віктор Галета, секретар Прилуцької міської ради Чернігівської області / pladm@pl.cg.ukrtel.net
Шановні міські голови !
Минулий 2004 рік багато кого й чому навчив : від Президента до пересічного громадянина України. Регіони та й міста України занадто захопилися міжнародними контактами з близьким і далеким зарубіжжям, з гордістю “набираючи” побратимів за кордоном, водночас ігноруючи (мабуть, підсвідомо) соціально-економічні, а особливо освітньо-культурні зв’язки в межах України. Тільки зараз ми помітили, а чому не був рік 2004-й - Роком Сходу України на Заході України (чи навпаки) з повноважними делегаціями, 2-х місячними турне місцевих діячів культури та мистецтв, громадських, дитячих організацій.
Запитання :Чи здатні регіони України, на Вашу думку, до розбудови подібних контактів в середині країни загалом і Ваші міста зокрема ?


04.01.2005 11:36
Роман Сушко:
Добра ідея, пане Галета! Але скажіть, коли ви чули за останні 10 років хоч якісь спроби Президента до консолідації нації?

Сергій Старун: Да, к сожалению контакты между городами Украины развиты менее чем контакты с дальним и ближним зарубежьем. Ведь все программы партнёрства между громадами имеют зарубежное наполнение. На мой взгляд необходимо создавать и реализовывать аналогичные программы в рамках Украины. И заниматься этими вопросами должны либо общественные организации либо правительство.
04.01.2005 14:50
Запитання 41. Автор Наталья / rasty@gala.net
Здравствуйте, я из Харькова.
Недоумеваю по поводу вопроса Лидии под номером 2. Она видимо забыла о том, что в Харькове был третий по размеру митинг в поддержку Ющенко после Киева и Львова (80 тыс.), это при том, что Ющенко набрал в Харькове 26-го только 26% голосов.
Хотелось бы сказать Лидии о том, что я лично работала на избирательном участке членом комиссии. В нашем распоряжении было три машины и мы ездили по всем, кто голосовал в первом и втором турах на дому. Привезли кого могли. Не проголосовало только 3 человека на участок численностью 2500. Драматизировать ситуацию не нужно.
У меня вопрос к мэру Никополя. Как в вашем городе проходила доставка избирателей на участки 26-го числа?


04.01.2005 11:44
В Никополе доставка всех избирателей –инвалидов и избирателей физически неспособных самостоятельно добраться до избирательного участка была обеспечена необходимым количеством транспорта. Жалоб и претензий по данному вопросу не поступало.
04.01.2005 15:07
Запитання 42. Автор Евгений
Сергею Старуну м. Никополь Хотелось бы узнать изменилось ли Ваше отношение к одному из Ваших соратников "главному" эсдеку Никопольщины,главе райадминистрации (пока еще) , Евгению Бовкуну активно попиравшему права избирателей во втором туре? Это общеизвестный факт я думаю Вы об этом осведомлены.Заранее благодарен за ответ.


04.01.2005 11:45
К сожалению не отношение моё изменилось к Евгению Бовкуну, а он сильно изменился за последний год. Почему это произошло с ним думаю, он должен найти ответ на этот вопрос, прежде всего сам.
04.01.2005 15:14
Запитання 43. Автор Olenka
Pytannia do pana Staruna, jakoho kandydata w presydenty wy pidtrymuwaly, chy buly u wacshomu rehioni falsyfikaziji , scho wam bulo widomo pro nych, moshlywo, wy jakis nakasy otramuwaly wid wyschoji wlady,i chy wy je prychetnymy do nych, falsyfikazij. Jak widomo is SMI Dnipropetrowska obl., tak by mowyty , naleshyt panu Pinchuku siatiu kolyschnioho presydenta, scho wam widimo s pytan prywatysazij welykych objektiw, chy je taki, jakscho tak, to chy warto jich powernuty dershawi-narodu. I mowne pytannia.Jakscho ukrajinez w Rosiji rosmowliaje rosijskiju, to chomu b rosijanynu w Ukrajini ne rosmowliaty ukrajinskoju?My tesh powynni maty swoju hordist chy ne tak?


04.01.2005 11:53
Я поддержал кандидата в которого поверил народ. В нашем регионе во время избирательной компании было все. Но об этом отдельный и долгий разговор. Однако знаю одно – в Никополе фальсификаций не было.
Вопрос приватизации больших объектов достаточно сложный и рассматриваться он должен не в Никополе и не нами, а гордость свою должны иметь все.
04.01.2005 14:56
Запитання 44. Автор Валерий Яцик / valyacik@viptelecom.net
Сергею Старуну.
Как Вы думаете, может ли быть президентом или премьер-министром или другим высокопоставленным чиновником человек, избивающий своих подчиненных ? Например, в интернете неоднократно освещались факты побития Януковичем В.Ф. покойного министра Кирпы, которому он свернул челюсть и якобы сломал ребро, после чего Кирпа несколько недель провел в больнице ? И почему это замалчивает восточная (Вашего региона) пресса ?


04.01.2005 12:02
С подобным стилем руководства подчиненными я знаком еще со времен службы в вооруженных силах СССР. Я категорически не приемлю брани и рукоприкладства. Конечно же человек исповедующий такой стиль руководства не может быть руководителем любого ранга.
04.01.2005 14:57
Запитання 45. Автор Богдан / kcc@arte-fact.net
Чи прийняла міська рада Нікополя бюджет на 2005 рік і які основні проблеми бюджету Вашого міста на цей рік?


04.01.2005 12:06
Бюджет Никополя на 2005 год не принят и проблем с его формированиям очень много.
04.01.2005 15:09
Запитання 46. Автор В. Кешевой
Ув. Сергей Владимирович, в одном из центральных СМИ прозвучала информация о том, какие именно предприятия будут реприватизированы после прихода к власти Ющенка. В из число попали некоторые ЗАО образованные на базе бывшего южнотрубного завода, а также ОАО «НЗФ». Прошу прокомментировать. Как это может отразиться на жизни города и никопльчан?


04.01.2005 12:30
Любые изменения связанные со стабильной деятельностью наших крупных предприятий происходят болезненно. Поэтому все вопросы должны рассматриваться с участием города.
04.01.2005 15:10
Запитання 47. Автор Александр Славский, Одесса / slavskiy@debate.com.ua
Шановне панство, шановні міські голови! Чи знаєте ЩО НЕБУДЬ, окрім поглядів на вибори Президента, що розмежовує Україну? Чи не здається Вам, що нашу Державу розмежовує лише недалекоглядна політичні кола на містах? Тож чому народ сприймає ці сепаратиські ідеї?


04.01.2005 12:30
Роман Сушко: Я з Вами погоджуюсь, пане Славський, що деякі владні кола в містах і регіонах роздмухують ідею сепаратизму. Я тут бачу дві причини:
1. Свою бездіяльність в соціальному розвитку регіону прикривають проблемами стосунків між регіонами.
2. Сподіваються, що при розколах їм вдасться заховати своє злодіяння - “ловлять рибу в каламутній воді”.

Сергій Старун: Уважаемый Александр с Вашим мнением согласен на все 100%. Я думаю, что большинство народа не воспринимает сепаратистских идей.
04.01.2005 13:16
Запитання 48. Автор Виталий
Вопрос к г-ну Старуну. Во время предвыборной кампании я слышал заявления от некоторых шахтеров о том, что "восток" "КОРМИТ" всю Украину. Поскольку это заявление обошло все каналы телевидения, то надо полать, что это мнение не одного несчастного "кормильца", а действительно большей части восточного региона. С другой стороны, есть мнение, что угольная отрасль убыточна и живет на дотации государства. Как Вы прокоментируете заявления о том, "кто кого кормит"?


04.01.2005 12:33
Все мы зависим друг от друга. Не правильно ставить вопрос кто кого кормит. А дотации получают все и западные и восточные. К примеру, только в 2004 году Донецкая область на содержание угольной отрасли и инфраструктуры получила 4 млрд. грн.
04.01.2005 15:35
Запитання 49. Автор пані Тетяна з Києва / tatyana17@ukr.net
До пана Сергія.
Вибори Президента України у 2004 році показали, що існує небезпека розколу України, що певні політичні сили (в першу чергу - російські недалекоглядні політики) чатують на підходящий момент, щоби розколоти нашу Державу і народ, щоби позбавити нас Незалежності.
Які конкретні кроки на своїй посаді Ви збираєтесь зробити для об"єднання українського суспільства, для розвитку і укріплення патріотизму, шани до української державності?


04.01.2005 12:35
Мы делали и делаем все, что находится в компетенции местной власти, чтобы сохранить стабильность, толерантные отношения друг к другу в Никополе. В этой сфере мы имеем видимые позитивные результаты.
04.01.2005 15:37
Запитання 50. Автор Анна Сподій
Боже, невже наші мери в Інтернеті?! Який інформаційний та технологічний прорив! Яка можливість для спілкування з усією Україною, і не тільки! Я щиро вітаю такі новації! Інститут трансформації, і вам велика подяка та уклін за організацію подібних заходів! Потрібно зробити їх регулярними, долучати й інших мерів, усі міські громади! А Сушку і Старуну як першопроходцям бажаю щастя і нових здобутків на благо нашої країни! Так тримати!!!


04.01.2005 12:41
Роман Сушко: Панні Анно!
Щиро вдячний за тепле слово. Зі святом Вас. Пришліть Ваші координати.

Сергій Старун: Я считаю, что за этой формой общения большое будущее.
04.01.2005 13:35
Запитання 51. Автор Александр Славский, Одесса / slavskiy@debate.com.ua
Чи читали в книжку Л.Д.Кучми - "Україна- не Росія"! Як ви відноситесь до ідеї, що там озвучена? Нагадаю, там йшла мова про те, що уся наша держава повинна поважати Західну Україну, хоча б тому що вона зберегла українськість Україні, традиції, мову...

До речі книга була ндрукована у Маскві!


04.01.2005 12:42
Роман Сушко:
Я погоджують з Вами, пане Олександре, що на Західній Україні більше збережена мова, традиції, “українськість” України. Але це не тільки заслуга Західної України. Так склалося історично. Я хочу нагадати, що ми розмовляємо українською І.Котляревського з Полтавщини і Т.Шевченка з Черкащини. І за збереження “українськості” України дякуємо і тим українцям, які останній зароблений долар чи марку в іміграції віддали на підтримку наших шкіл та університетів за кордоном, наших православних церков і бібліотек. Ми кланяємося і тим українцям, які зберегли “українськість” України в Гулагах та на засланні, а більшість із них колишні кияни.

Припинімо наслідувати Л.Кучму і нагадувати про різницю між українцями Сходу і Заходу. В нас так багато спільного, що цю різницю ми би давно забули, якби не постійні нагадування політехнологів-сусідів.

А те, що книжка “Україна не Росія” надрукована у Москві, а прозорі скриньки для виборчих бюлетенів виготовлені у Ростові-на-Дону – це “таємниця” економічної політики Л.Кучми.


Сергій Старун: Я согласен, что запад Украины сыграл большую роль в возрождении украинской государственности. Вместе с тем уважать друг друга мы должны в равной степени. В этом залог нашего единства и процветания.
04.01.2005 13:45
Запитання 52. Автор Людмила Дудник, Київ / dudnykl@usukraine.kiev.ua
З Новим Роком та найкращими побажаннями, шановні міські голови та громади Калуша i Нікополя!
Якими Ви бачите шляхи подолання образу "ворогів" (американських, російських, западеньських, донецьких та інш.) у свідомості членів Ваших громад та України в цілому? Як Ви розумієте першочергові завдання розвитку соборності України та створення позитивного іміджу її за кордоном?
З повагою та надією на співрацю, Людмила


04.01.2005 12:42
Нам нужно не искать пути преодоления образа врагов, а нам нужно научиться их не создавать.
Положительный имидж Украины за рубежом зависит от всех нас - и от поведения Президента и от поведения каждого гражданина Украины находящегося за рубежом.
04.01.2005 15:34
Запитання 53. Автор Татьяна / tata_od@rambler.ru
Здравствуйте. Я из Одессы. Сейчас главная интрига - результаты выборов. Много вопросов остаются открытыми даже после 26 декабря:
1. Игнорирование всеми центральными каналами Януковича - это демократия?
2. Отклонение всех жалоб Януковича ЦВК - это денмократия?
3. Верховный суд. вынесший решение о проведении повторного переголосования - это демократия?
4. Оранжевый Новый год на Майдане, при том что все знают, что половина Украины за бело-голубых - это демократия?
5. Продолжение политических гонений против Януковича, "Регионо", "Коммунистов" - это демократия?
6. Невозможность узнать хоть какую-то информацию о проведении следствия по факту УБИЙСТВА Кирпы - это демократия?
7. Оранжевые СМИ, оранжевыые журналисты, недающие слово в студии преверженцам другого лагеря (во главе с Вереснем) - это демократия?
За что вы там, на Майдане боретесь?? Украина до 31 октября была как раз демократичной страной. Ответьте только: все. что происходит - это, по вашему ДЕМОКРАТИЯ???


04.01.2005 12:52
Роман Сушко: Шановна пані Тетяно, відповідаю на ваші запитання по порядку.
1. Я впевнений, що ніякі засоби масової інформації не ігнорують Віктора Януковича. Будь-коли, і навіть сьогодні, йому нададуть ефір усі телевізійні канали. Просто йому уже нема чого сказати. Але згадайте, що творилося три місяці перед 21 листопадом.
2. А Ви бачили ці скарги В.Януковича? Самі члени територіальної виборчої комісії в місті Калуші (5 осіб з м.Луганська) дивувалися з тих скарг, які на дільницях складали спостерігачі з м.Луганська. Але що поробиш, коли в них був виробничий план по кількості скарг.
3. А хіба результати повторного голосування не є підтвердженням правоти рішення Верховного Суду України?
4. Я не ділю Україну на оранжевих і біло-голубих. Я поважаю тих, хто носить біло-голубі кольори. Сьогодні на мені біла сорочка і голубий галстук та помаранчевий шарф. Я ділю українців на людей і на бандитів.
5. Я проти політичних переслідувань будь-кого, і пана Януковича у тому числі. Але я буду вимагати від пана Ющенка і нової влади притягнути до відповідальності тих, хто розпалив таке протистояння у державі, хто мільйони українців перетворив у злидарів.
6. Вбивство п.Кирпи - це трагедія. Але про це запитайте у Леоніда Кучми. У нього необхідно запитати і про вбивства Гетьмана, Чорновола, Гонгадзе.
7. Оренжевое море, оранжевое небо, оренжевые мамы, оренжевым ребятам оренжевые песни, оранжево поют.
Ні, це ще не демократія, це тільки початок. А для демократії нам треба ще багато років. Нам треба ще багато років проводити такі Інтернет-конференції, зробити справді незалежними засоби масової інформації та люти одне одного.
Надішліть, будь-ласка, свої координати.

Сергій Старун:
Уважаемая Татьяна!
Как ни странно, но народ Украины реальную демократию почувствовал после 22 ноября 2004 года, когда действительно были сняты ограничения со всех СМИ.
И то что господин Шуфрич и другие представители В.Януковича имеют все возможности отстаивать права своего кандидата – это и есть подлинная демократия.
04.01.2005 13:47
Запитання 54. Автор Лебедь Александр / aglebed@list.ru
Добрый день! Вопросы к обоим участникам конференции.
Как Вы относитесь к себе лично?
Что Вы лично чуствуете себя в свете последних событий в Украине, произошедших за последние хотя бы полгода?
Что Вы сделаете для того, чтобы все причастные к беспределу были наказаны, посажены, уволены и т. д.?
С уважением к Вам.


04.01.2005 12:55
Роман Сушко: Пане Лебідь. До 26 грудня відчував тривогу. Після 26 – живу з піднесенням і надією. Я погоджуюсь з Вами, що винуватці повинні бути покарані. Нація, як будь-який живий організм, повинна бути здатна до самоочищення через закон і правосуддя.

Сергій Старун:
1. Стараюсь быть самокритичным
2. По отношению к тому, что происходило до 22 ноября 2004 года в Украине у меня возникло чувство неприятия и брезгливости. А сейчас живу ощущением ожидания перемен к лучшему.
3. Вопросы, связанные с наказанием виновных не входят в мою компетенцию. Для этого есть суд и прокуратура.
04.01.2005 14:03
Запитання 55. Автор Alex / mirror@land.ru
К вопросу 31 - Роман Сушко
Більшість міських голів не лише готові залучити професійну еліту до підготовки планів стратегічного розвитку міст і України, вони цього прагнуть.

Интересно, а в каких организационніх формах єто "прагнення" віражается у большинства "голов"?


04.01.2005 13:18
Відповідь не надійшла
--
Запитання 56. Автор Alex / mirror@land.ru
А г-н Старун тоже что-то делает согласно вопросу 55?

Против федерализации теперь говорить политически корректно? А не кажется Вам, что сравнивая федеративніе и унитарніе государства, лучше бы сравнивать Германию и Францию, а не Россию и Францию. И тогда окажется, что федеративные страны, при прочих равных условиях, экономически успешнее больших унитарных стран.


04.01.2005 13:25
История развития государств имеет положительные примеры как в унитарной так и федеральной формах устройства. Украина выбрала свой путь и если он окажется не эффективным народ может его изменить.
В Никополе к разработке плана стратегического развития была привлечена профессиональная элита.
04.01.2005 15:38
Запитання 57. Автор Небайдужий
Пане Сергію, чи не час вже припинити руйнування соціальної сфери Нікополя, що веде начальник департаменту В. Решетніков?


04.01.2005 13:27
Социальная сфера Никополя достаточно объёмна. Какая часть этой сферы разрушается? Сегодня социальная сфера требует глубокого реформирования именно этим и занимается Валерий Решетников. Поэтому все небезразличные люди должны помочь ему найти эффективные пути этих преобразований.
04.01.2005 15:47
Запитання 58. Автор Владимир (Никополь) / grandious@mail.ru
Сергею Старуну.

Уважаемый Сергей Владимирович! После принятия Верховным Судом решения об отмене итогов второго тура выборов - решения, которого согласно нашего законодательства он не имел права принимать - складывается впечатление, что Верховный Суд способен отменить все, что угодно. Как Вы считаете, к правовому ли государству мы придем с президентом Ющенко? Как защититься от произвола так называемой новой "оранжевой" власти, если, например, в угоду Юлии Тимошенко Конституционный Суд захочет признать незаконной конституционную реформу?


04.01.2005 13:30
Правовое государство строится вне зависимости от фамилии Президента от произвола отдельных личностей и власти в целом мы можем защитится одним единственным способом: строгим и точным выполнением Конституции Украины и законов Украины перед которыми все должны быть равны. Ни Верховный Суд ни Конституционный Суд ни кому не должны угождать и я думаю и не будут.
04.01.2005 15:48
Запитання 59. Автор Anonymous author
Официальных итогов выборов президента нет. Господин Ю. снова обращается к толпе на площаде. Как он собирается всех мирить.


04.01.2005 13:41
Роман Сушко: Анонімному авторові.
Не називайте народ “натовпом”, бо іншому разі Ви будете сході на ту паню, яка розказувала про “наколоті” апельсини і американські валянки.

І не треба всіх мирити, бо те, що всі пересварилися – є неправдою. А тих окремих, хто ще свариться, Ющенко буде “мирити” результативною роботою, любов’ю і Богом.
Надішліть, буд-ласка, свою адресу.


Сергій Старун: Ющенко обращается к людям на всей территории Украины и верит в то, что все они хотят изменений к лучшему.
04.01.2005 14:04
Запитання 60. Автор Татьяна
Здравствуйте. Я из Одессы. Сейчас главная интрига - результаты выборов. Много вопросов остаются открытыми даже после 26 декабря:
1. Игнорирование всеми центральными каналами Януковича - это демократия?
2. Отклонение всех жалоб Януковича ЦВК - это денмократия?
3. Верховный суд. вынесший решение о проведении повторного переголосования - это демократия?
4. Оранжевый Новый год на Майдане, при том что все знают, что половина Украины за бело-голубых - это демократия?
5. Продолжение политических гонений против Януковича, "Регионо", "Коммунистов" - это демократия?
6. Невозможность узнать хоть какую-то информацию о проведении следствия по факту УБИЙСТВА Кирпы - это демократия?
7. Оранжевые СМИ, оранжевыые журналисты, недающие слово в студии преверженцам другого лагеря (во главе с Вереснем) - это демократия?
За что вы там, на Майдане боретесь?? Украина до 31 октября была как раз демократичной страной. Ответьте только: все. что происходит - это, по вашему ДЕМОКРАТИЯ???


04.01.2005 13:50
Відповідь не надійшла
--
Запитання 61. Автор Сергей / tork@ukr.net
Уважаемый Сергей Старун.
Как Вы считаете, уместно ли ставить знак равенства между кандидатом Януковичем и идеями федерализма (автономизации), то есть отдаст ли свой голос электорат провластного кандидата на вооброжаемом "референдуме".
Спасибо.


04.01.2005 13:53
Большинство украинцев, я надеюсь против федерализма, поэтому ставить знак равенства неуместно.
04.01.2005 15:50
Запитання 62. Автор Татьяна / tata_od@rambler.ru
Спасибо Роману Сушко. Но, к сожалению, Ваш оранжевый ответ с привкусом цитрусовых только убеждает меня и мне подобных в правоте нашей позиции. И это учитывая, что Вы - чиновник. И Вы обязаны отвечать за свои слова. А в предыдущем моем сообщении я не просила комментировать мои наблюдения о "свободе по-украински". Я только просила ответить на вопрос: считыете ли ВЫ это демократией:?


04.01.2005 14:11
Відповідь не надійшла
--
Запитання 63. Автор Нікопольський міський голова
Запитання до Романа Сушка:

1 Проводячи вибори Президента України які найголовніші аргументи використовувала команда Віктора Ющенко щоб досягти такої відчутної переваги над своїм опонентом на Івано-Фпранківщіні? Чи впливала думка міської влади на уподобання електорату м. Калуша при виборі Президента України?
2. Ставлення мешканців м. Калуша до центральної влади додає, зменшує чи ніяк не впливає на рівень симпатій та довіри мешканців міста до міського голови і в цілому до міської влади міста?
3. Як Калуш планує готуватись до місцевих виборів та виборів до Верховної Ради України у 2006 році?


04.01.2005 14:16
Роман Сушко:
Шановний Сергію Володимировичу, із задоволенням відповідаю на Ваші запитання:
1. Головні аргументи команди Віктора Ющенка на Івано-Франківщині:
- потрібні зміни ;
- бандитам - тюрми;
- правди, правди, правди.

2. Щоб відповісти на питання як впливала влада на симпатії до кандидатів на пост Президента України, міський голова Калуша і його команда агітували за Ющенка і, як результат, 94,6%. Голова сусіднього міста Болехова підтримував Януковича, результата - за Януковича проголосувало 1,56 %.
Народ завжди мудріший від своєї влади, але не завжди влада це розуміє.

3. Як готується Калуш до виборів 2006 року? Задайте це питання у грудні 2005 року. Ще треба пережити тяжку зиму і “Arbeit, arbeit, arbeit”.
04.01.2005 14:27
Запитання 64. Автор Anonymous author
Pane Suschko wy dosyt zikawo ta korektno dajete widpowidi na postawleni sapytannia, ja diakuju i sa waschu widpowid moje sapytannia. Majshe rik tomu ja bula na odnij sustrichi malych i serednich pidpryjemstw Nimechyny tuteschnoiho rehionu, scho majut bisnes w Ukrajini ta chochut i nadali spiwpraziuwaty, meni bulo zikawo pochuty ichni problemy i sadowolennia s robotoju ukrajinziw.Wsi chekaly takosh na wybory. Budu swychajno rada takosh spiwpraziuwaty ta buty korysnoju dla roswytku ta prozwitannia Ukrajiny jaksho wam potribni chesni ta konkretni liudy, dopomoshu ochoche.


04.01.2005 14:21
Дякую пану Олегу Соскіну за цікаву ідею проведення нинішньої зустрічі. Дякую всім, хто задавав питання і мав терпіння читати наші відповіді.
Дякую пану Сергію Старуну.
Всім щирі вітання з нагоди Різдва Христового.

БУДЬМО РАЗОМ !!!

Роман Сушко
м.Калуш
04.01.2005 14:57

Lotte haar blog . проектирование канализации дома